kdevelop - en to eu translation catalogue (906 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Error
eu: Errorea

[ctx: @info:tooltip]
en: Dirty
eu: Zikin

[ctx: @info:tooltip]
en: Pending
eu: Zain

[ctx: @info:tooltip]
en: Clean
eu: Garbi

en: Not hit yet
eu: Ez da jo oraindik

en: Ignore
eu: Ez ikusi egin

en: next hits
eu: hurrengo jotzeak

en: Breakpoint is <a href="pending">pending</a>
eu: Eten-puntua <a href="pending">zain</a> dago

en: Breakpoint is <a href="dirty">dirty</a>
eu: Eten-puntua <a href="dirty">zikin</a> dago

en: Breakpoint is active
eu: Eten-puntua aktibo dago

en: Hit %1 time | Hit %1 times
eu[0]: Aldi %1ean jo da
eu[1]: %1 aldiz jo da

en: Breakpoint has errors
eu: Eten-puntuak erroreak ditu

en: <b>Breakpoint is pending</b><p>Pending breakpoints are those that have been passed to GDB, but which are not yet installed in the target, because GDB cannot find the function or file to which the breakpoint refers. The most common case is a breakpoint in a shared library: GDB will insert this breakpoint only when the library is loaded.</p>
eu: <b>Eten-puntua zain dago</b><p>Zain dauden eten-puntuak GDBri pasatu zaizkio, baina ez daude oraindik helburuan instalatuta, GDBk ezin duelako eten-puntuak erreferentzia egiten dion funtzio edo fitxategia aurkitu. Kasu komunena liburutegi partekatu batean dagoen eten-puntua izaten da: GDBk liburutegia kargatzen denean soilik txertatuko du eten-puntua .</p>

en: <b>Breakpoint is dirty</b><p>The breakpoint has not yet been passed to the debugger.</p>
eu: <b>Eten-puntua zikin dago</b><p>Eten-puntua ez zaio oraindik araztaileari pasatu.</p>

en: Breakpoint
eu: Eten-puntua

en: Breakpoint not found
eu: Ez da eten-puntua aurkitu

en: Couldn't find breakpoint at %1:%2
eu: Ezin izan da eten-puntua %1:%2 aurkitu

en: &Breakpoint
eu: &Eten-puntua

en: &Disable Breakpoint
eu: &Desgaitu eten-puntua

en: &Enable Breakpoint
eu: Gaitu &eten-puntua

en: &Bookmark
eu: &Laster-marka

en: Type
eu: Mota

en: Location
eu: Kokalekua

en: Condition
eu: Baldintza

en: Active status
eu: Egoera aktiboa

en: State
eu: Egoera

[ctx: @title:window]
en: Debugger Breakpoints
eu: Araztailearen eten-puntuak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Displays a list of breakpoints with their current status. Clicking on a breakpoint item allows you to change the breakpoint and will take you to the source in the editor window.
eu: Eten-puntuen zerrenda bat eta haien egoera erakusten ditu. Eten-puntu elementu batean klik egitea eten-puntua aldatzen utzi eta iturrira eramango zaitu editore-leihoan.

en: Breakpoint Details
eu: Eten-puntuaren xehetasunak

en: New code breakpoint ...
eu: Kode eten-puntu berria ...

en: Enter condition ...
eu: Sartu baldintza ...

[ctx: New breakpoint]
en: &New
eu: &Berria

[ctx: Code breakpoint]
en: &Code
eu: &Kodea

[ctx: Data breakpoint]
en: Data &Write
eu: Datuak &idatzi

[ctx: Data read breakpoint]
en: Data &Read
eu: Datuak i&rakurri

[ctx: Data access breakpoint]
en: Data &Access
eu: Datuak &atzitu

en: &Delete
eu: &Ezabatu

en: Disable &All
eu: Desgaitu &denak

en: &Enable All
eu: &Gaitu denak

en: &Remove All
eu: &Kendu denak

[ctx: #thread-id at function-name or address]
en: #%1 at %2 (crashed)
eu: #%1 %2 funtzio edo helbidean (huts-eginda)

[ctx: #thread-id at function-name or address]
en: #%1 at %2
eu: #%1 %2 funtzio edo helbidean

en: Depth
eu: Sakonera

en: Function
eu: Funtzioa

en: Source
eu: Iturria

en: <b>Frame stack</b>Often referred to as the "call stack", this is a list showing which function is currently active, and what called each function to get to this point in your program. By clicking on an item you can see the values in any of the previous calling functions.
eu: <b>Marko-pila</b>normalean "dei-pila" gisa ezagutua, ze funtzio dagoen aktibo erakusten duen zerrenda bat da, eta funtzio bakoitzak zer deitu duen programaren puntu honetara iristeko. Elementu batean klik egitean aurretik deitutako funtzioen balioak ikusi ditzakezu.

en: Threads:
eu: Hariak:

[ctx: #frame function() at file]
en: #%1 %2() at %3
eu: #%1 %2() %3 fitxategian

[ctx: #frame function() at file:line]
en: #%1 %2() at %3:%4
eu: #%1 %2() %3:%4 fitxategian

en: Breakpoint hit: %1
eu: Eten-puntua jo da: %1

en: Watchpoint hit: %1
eu: Behapen-puntu bat jo da: %1

en: Remote Path
eu: Urruneko bide-izena

en: Local Path
eu: Bide-izen lokala

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Error
eu: Errorea

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, configName)
en: Name
eu: Izena

en: Value
eu: Balioa

en: Locals
eu: Lokalak

en: Watch This
eu: Ikusi hau

en: Stop on Change
eu: Gelditu aldatzean

en: Debugger Variables
eu: Araztailearen aldagaiak

en: <b>Variable tree</b>The variable tree allows you to see the values of local variables and arbitrary expressions.<br />Local variables are displayed automatically and are updated as you step through your program. For each expression you enter, you can either evaluate it once, or "watch" it (make it auto-updated). Expressions that are not auto-updated can be updated manually from the context menu. Expressions can be renamed to more descriptive names by clicking on the name column.<br />To change the value of a variable or an expression, click on the value.<br />
eu: <b>Aldagai zuhaitza</b>Aldagai zuhaitzak aldagai lokalen eta ausazko espresioen balioak ikusten uzten dizu.<br />Aldagai lokalak automatikoki erakusten dira eta programa ibiltzen zoazen bitartean eguneratzen dira. Sartzen duzun espresio bakoitzeko, aldi bakarrean ebaluatu edo "begiratu" dezakezu (automatikoki eguneratzeko). Automatikoki eguneratzen ez diren espresioak laster-menutik eguneratu daitezke eskuz. Espresioak izen deskriptiboagoetara berrizendatu daitezke izenaren zutabean klik eginez. <br />Aldagai edo espresio baten balioa aldatzeko, egin klik balioan.<br />

en: <b>Expression entry</b>Type in expression to watch.
eu: <b>Espresio-sarrera</b>Idatzi begiratuko duzun espresioa.

en: &Format
eu: &Formatua

en: &Natural
eu: &Naturala

en: &Binary
eu: &Binarioa

en: &Octal
eu: &Oktala

en: &Decimal
eu: &Dezimala

en: &Hexadecimal
eu: &Hexadezimala

en: Remove Watch Variable
eu: Kendu begiratutako aldagaia

en: &Copy Value
eu: &Kopiatu balioa

en: &Stop on Change
eu: &Gelditu aldatzean

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Find:
eu: Bilatu:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextButton)
en: Jump to next match
eu: Salto egin hurrengo bat-etortzera

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, previousButton)
en: Jump to previous match
eu: Salto egin aurreko bat-etortzera

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCase)
en: Match case sensitive
eu: Maiuskulak/minuskulak bereizi

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

[ctx: @action go back]
en: Back
eu: Atzera

[ctx: @action go forward]
en: Forward
eu: Aurrera

[ctx: @action go to start page]
en: Home
eu: Etxea

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, branchFilterEdit)
en: Search...
eu: Bilatu...

[ctx: @action]
en: Find in Text...
eu: Bilatu testuan...

[ctx: @info:tooltip]
en: Find in text of current documentation page
eu: Bilatu uneko dokumentazio orriko testuan

[ctx: @title:menu]
en: Debug
eu: Araztu

[ctx: @title:menu]
en: Refactor
eu: Birfaktorizatu

[ctx: @title:menu]
en: Analyze Current File With
eu: Analizatu uneko fitxategia honekin...

[ctx: @title:menu]
en: Analyze Current Project With
eu: Analizatu uneko proiektua honekin...

en: The executable %1 cannot be found. Please make sure it is installed and can be executed. <br />The plugin will not work until you fix this problem.
eu: Ezin da %1 exekutagarria aurkitu. Mesedez ziurtatu instalatuta dagoela eta exekutatu daitekela. <br />Pluginak ez du funtzionatuko arazo hau konpondu arte.

en: Rename "%1" to "%2"
eu: Berrizendatu "%1" "%2"ra

en: Failed to apply changes: %1
eu: Errorea aldaketak aplikatzerakoan: %1

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: Rename file from "%1" to "%2".
eu: Berrizendatu "%1" fitxategia "%2"ra.

en: Parsing: %1
eu: Analizatzen: %1

en: Background Parser
eu: Atzeko planoko analisia

[ctx: %1: filename]
en: Skipped file that is too large: '%1'
eu: Handiegia den fitxategia saltatu da: '%1'

[ctx: %1: file size, %2: limit file size]
en: The file is %1 and exceeds the limit of %2.
eu: Fitxategia %1 da eta %2 muga gainditzen du.

en: Could not open file '%1'
eu: Ezin iza da '%1' fitxategia ireki

en: File could not be read from disk.
eu: Ezin izan da fitxategia diskotik irakurri.

en: File could not be opened.
eu: Ezin izan da fitxategia ireki.

en: File could not be read from disk due to permissions.
eu: Ezin izan da fitxategia diskotik irakurri baimenengatik.

en: Process 1 file in %2 | Process %1 files in %2
eu[0]: Prozesatu fitxategi 1 %2n
eu[1]: Prozesatu %1 fitxategi %2n

en: All projects classes
eu: Proiektu klase guztiak

en: Base classes
eu: Oinarrizko klaseak

en: Derived classes
eu: Eratorritako klaseak

en: Classes in project %1
eu: Klaseak %1 proiektuan

en: not implemented
eu: inplementatu gabe

[ctx: @action]
en: Rename "%1"...
eu: Berrizendatu "%1"...

en: No declaration under cursor
eu: Ez dago deklaraziorik kurtsorearen azpian

en: Declaration is located in non-writable file %1.
eu: Deklarazioa idatzi ezin den %1 fitxategian dago.

[ctx: @title:window Renaming some declaration]
en: Rename "%1"
eu: Berrizendatu "%1"

[ctx: @title:tab]
en: Uses
eu: Erabilerak

[ctx: @title:tab]
en: Declaration Info
eu: Deklarazio informazioa

en: Renaming "%1" to "%2"
eu: "%1" "%2"ra berrizendatzen

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameDialog)
en: Rename
eu: Berrizendatu

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, newNameLabel)
en: &New name:
eu: &Izen berria:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, goButton)
en: &Rename
eu: &Berrizendatu

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: &Cancel
eu: &Utzi

en: Could not find an open document
eu: Ezin izan da irekitako dokumentu bat aurkitu

en: Could not find the chain for the selected document: %1
eu: Ezin izan da hautatutako dokumentuaren katea aurkitu: %1

en: Error finding context for selection range
eu: Errorea hautapen-tartearen testuingurua bilatzean

en: Error checking conditions to generate code: %1
eu: Errorea kodea sortzeko baldintzak egiaztatzerakoan: %1

en: Error Gathering user information: %1
eu: Errorea erabiltzaile-informazioa lortzerakoan: %1

en: Error generating code: %1
eu: Errorea kodea sortzean: %1

en: Could not rename '%1' to '%2'
eu: Ezin izan da '%1' '%2'ra berrizendatu

[ctx: Inconsistent change in <filename> between <range>, found <oldText> (encountered <foundText>) -> <newText>]
en: Inconsistent change in %1 between %2, found %3 (encountered "%4") -> "%5"
eu: Koherentziarik gabeko aldaketa %1 fitxategian %2 tartean, %3 aurkitu da ("%4" aurkituta) -> "%5"

en: Could not replace text in the document: %1
eu: Ezin izan da dokumentuan testua ordeztu: %1

[ctx: Inconsistent change in <document> at <range> = <oldText> (encountered <encountered>) -> <newText>]
en: Inconsistent change in %1 at %2 = "%3"(encountered "%4") -> "%5"
eu: Koherentziarik gabeko aldaketa %1 fitxategian %2 tartean = "%3" ("%4" aurkituta)-> "%5"

[ctx: Inconsistent change-request at <document>:intersecting changes: <previous-oldText> -> <previous-newText> @<range> & <new-oldText> -> <new-newText> @<range>]
en: Inconsistent change-request at %1; intersecting changes: "%2"->"%3"@%4 & "%5"->"%6"@%7
eu: Koherentziarik gabeko aldaketa-eskaera %1 dokumentuan; elkar gurutzatutako aldaketak: "%2"->"%3" %4 lerroan &"%5%->"%6" %7 lerroan

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RefactoringDialog)
en: Refactoring
eu: Birfaktorizazioa

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: &Abort
eu: &Abortatu

en: Alias %1 as %2
eu: %2 %1(r)en alias bezala ezarri

en: Lost alias %1
eu: %1 aliasa galdu da

en: invalid member-function %1 type %2
eu: %2 motako %1 kide-funtzioa baliogabea da

en: (unknown direct declaration)
eu: (deklarazio zuzen ezezaguna)

en: (missing)
eu: (falta da)

en: context-free forward-declaration %1
eu: Testuingururik gabeko %1 aurrerako deklarazioa

en: Import %1 as %2
eu: Inportatu %1 %2 bezala

en: Import %1
eu: Inportatu %1

en: lost declaration
eu: deklarazio galdua

en: Back to %1<br />
eu: Bueltatu %1(e)ra<br />

en: enumerator
eu: zenbakitzailea

en: namespace %1
eu: %1 izen-lekua

en: enumeration %1
eu: %1 zenbakitzailea

en: (resolved forward-declaration:
eu: (ebatzitako aurrerako deklarazioa:

en: (unresolved forward-declaration)
eu: (ebatzi gabeko aurrerako deklarazioa)

en: possible resolution from
eu: aukerazko ebazpena hemendik...

en: Returns:
eu: Itzulera:

en: Type:
eu: Mota:

en: Container:
eu: Edukitzailea:

en: Scope: %1
eu: Esparrua: %1

en: Access: %1
eu: Sarbidea: %1

en: Kind: %1 %2
eu: Mota: %1 %2

en: Kind: %1
eu: Mota: %1

en: Deprecated
eu: Zaharkituta

en: Status: %1
eu: Egoera: %1

en: Show uses
eu: Erakutsi erabilerak

en: Show documentation for
eu: Erakutsi honentzako dokumentazioa

en: Overrides a
eu: Gainidazten du

en: function
eu: funtzio

en:  from
eu:  hemendik

en: Hides a
eu: Ezkutatzen du

en: Overridden in
eu: Gainidatzia

en: Overriders possible, show all
eu: Gainidazpenak posible, erakutsi denak

en: More overriders possible, show all
eu: Gainidazpen gehiago posible, erakutsi denak

en: Inherited by
eu: Honengatik heredatuta

en: Inheriters possible, show all
eu: Heredatzaileak posible, erakutsi denak

en: More inheriters possible, show all
eu: Heredatzaile gehiago posible, erakutsi denak

[ctx: A declaration that is unknown]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: tells if a declaration is defining the variable's value]
en: definition
eu: definizioa

[ctx: as in c++ forward declaration]
en: forward
eu: aurrerako

[ctx: a variable that won't change, const]
en: constant
eu: konstantea

en: 1 Byte | %1 Bytes
eu[0]: Byte 1
eu[1]: %1 Byte

en: 1 Bit | %1 Bits
eu[0]: Bit 1
eu[1]: %1 Bit

en: offset in parent: %1
eu: desplazamendua gurasoan: %1

en: size: %1 Bytes
eu: tamaina: %1 Byte

en: aligned to: %1 Bytes
eu: %1 Byte-etara lerrokatuta

en: Declarations:
eu: Deklarazioak:

en: not parsed yet
eu: analizatu gabe oraindik

[ctx: Files included into this file]
en: Includes
eu: Hauek hartzen ditu barne

[ctx: Count of files this file was included into]
en: Included by
eu: Hauengatik barneratuta

en: Class
eu: Klasea

en: Variable
eu: Aldagaia

en: Namespace
eu: Izen-lekua

en: Namespace import
eu: Izen-leku inportazioa

en: Namespace alias
eu: Izen-leku aliasa

en: Forward Declaration
eu: Aurrerako deklarazioa

en: (Hold <em>Alt</em> to show. Navigate via arrow keys, activate by pressing <em>Enter</em>)
eu: (Mantendu <em>Alt</em> erakusteko. Nabigatu gezi-teklak erabiliz, gaitu <em>Enter</em> sakatuz)

en: (Hold <em>Alt</em> to show this tooltip)
eu: (Mantendu <em>Alt</em> argibide hau erakusteko)

en: Problem
eu: Arazoa

en: Problem in <i>%1</i>
eu: Arazoa <i>%1</i>(e)n

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: <br>See:
eu: <br>Ikusi:

en:  in
eu:  hemen

en: Solution (%1)
eu: Soluzioa (%1)

en: %1 still needs an update!
eu: %1 oraindik eguneraketa behar du!

en: Uses of
eu: Erabilerak

en: Uses of %1
eu: %1(r)en erabilerak

[ctx: refers to a line in source code]
en: Line <b>%1</b>:
eu: <b>%1</b> lerroa:

[ctx: Refers to a line in source code]
en: Line <b>%1</b>:
eu: <b>%1</b> lerroa:

en: Unknown context
eu: Testuinguru ezezaguna

en: Global
eu: Globala

[ctx: %1: source file]
en: In %1
eu: %1(e)n

en: Definition
eu: Definizioa

en: Declaration
eu: Deklarazioa

[ctx: %1: number of uses, %2: filename with uses]
en: %2: 1 use | %2: %1 uses
eu[0]: %2: erabilera bat
eu[1]: %2: %1 erabilera

[ctx: Refers to closing a UI element]
en: Collapse
eu: Tolestu

[ctx: Refers to opening a UI element]
en: Expand
eu: Zabaldu

en: 1 use found | %1 uses found
eu[0]: erabilera 1 aurkitu da
eu[1]: %1 erabilera aurkitu dira

en: Expand all
eu: Zabaldu guztia

en: Collapse all
eu: Tolestu guztia

en: Warning
eu: Oharra

en: Hint
eu: Aholkua

en: Disk
eu: Diskoa

en: Preprocessor
eu: Preprozesatzailea

en: Lexer
eu: Lexikaria

en: Parser
eu: Analizatzailea

en: Definition-Use Chain
eu: Definizio-erabilpen katea

en: Semantic analysis
eu: Analisi semantikoa

en: To-do
eu: Eginbehar

en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: <severity>: <description> in <url>:[<range>]: <explanation> (found by <source>)]
en: %1: %2 in %3:[(%4,%5),(%6,%7)]: %8 (found by %9)
eu: %1: %2 %3n:[(%4,%5),(%6,%7)]: %8 (%9(r)engatik aurkituta)

en: <no explanation>
eu: <azalpenik gabe>

en: %1 of %2
eu: %2tik %1

en: unknown
eu: ezezaguna

en: %1 of %2 : %3
eu: %2tik %1 : %3

en: files or - to read from STDIN, the latter is the default if nothing is provided
eu: fitxategiak edo - STDINetik irakurtzeko, bigarrena da lehenetsia ezer ez bada hornitzen

en: print generated AST tree
eu: inprimatu sortutako AST zuhaitza

en: print generated token stream
eu: inprimatu sortutako token jarioa

en: code to parse
eu: analizatzeko kodea

en: No build directory specified for a builder job.
eu: Ez da eraiketa-karpeta zehaztu eraikitzaile lan batentzako.

en: No working directory specified for a process.
eu: Ez da lan-karpeta zehaztu prozesu batentzako.

en: Invalid build directory '%1'
eu: Eraiketa-karpeta baliogabea '%1'

en: Invalid working directory '%1'
eu: Lan-karpeta baliogabea '%1'

en: Build directory '%1' is not a local path
eu: '%1' eraiketa-karpeta ez da bide-izen lokala

en: Working directory '%1' is not a local path
eu: '%1' lan-karpeta ez da bide-izen lokala

en: Build directory '%1' does not exist or is not a directory
eu: '%1' eraiketa-karpeta ez existitzen edo ez da karpeta bat

en: Working directory '%1' does not exist or is not a directory
eu: '%1' lan-karpeta ez existitzen edo ez da karpeta bat

en: Failed to specify program to start: %1
eu: Ezin izan da hasieratzeko programa zehaztu: %1

en: *** Killed process ***
eu: *** Prozesua geldiarazita***

en: *** Warning: could not kill the process ***
eu: *** Oharra: ezin izan da prozesua geldiarazi ***

en: %1 has failed to start
eu: Ezin izan da %1 hasieratu

en: %1 has crashed
eu: %1(e)k huts egin du

en: Read error
eu: Irakurketa-errorea

en: Write error
eu: Idazketa-errorea

en: Waiting for the process has timed out
eu: Prozesuari itxaroteak denbora-muga gainditu du

en: Exit code %1
eu: Irteera-kodea %1

en: *** Failure: %1 ***
eu: *** Hutsegitea: %1 ***

en: *** Finished ***
eu: *** Bukatuta ***

en: The base folder of project <b>%1</b> got deleted or moved outside of KDevelop.
    The project has to be closed.
eu: <b>%1</b> proiektuaren oinarrizko karpeta ezabatu egin da edo KDevelopetik kanpo mugitu da.
    Proiektua itxi behar da.

[ctx: @title:window]
en: Project Folder Deleted
eu: Proiektuaren karpeta ezabatuta

en: You tried to rename '%1' to '%2', but the latter is filtered and will be hidden.
    Do you want to continue?
eu: '%1' '%2'(e)ra berrizendatzen saiatu zara, baina azkena iragazita dago eta ezkutatu egingo da.
    Aurrera jarraitu nahi duzu?

[ctx: @info:status]
en: build
eu: eraiki

[ctx: @info:status]
en: clean
eu: garbitu

[ctx: @info:status]
en: configure
eu: konfiguratu

[ctx: @info:status]
en: install
eu: instalatu

[ctx: @info:status]
en: prune
eu: inausi

[ctx: Unspecified set of build items (e. g. projects, targets)]
en: Various items
eu: Hainbat elementu

en: Cannot remove folder <i>%1</i>.
eu: Ezin da <i>%1</i> karpeta kendu.

en: Cannot remove file <i>%1</i>.
eu: Ezin da <i>%1</i> fitxategia kendu.

en: The file <i>%1</i> already exists.
eu: <i>%1</i> fitxategia existitzen da dagoeneko.

en: Cannot create file <i>%1</i>.
eu: Ezin da <i>%1</i> fitxategia sortu.

en: Cannot create folder <i>%1</i>.
eu: Ezin da <i>%1</i> karpeta sortu.

en: Project Import: %1
eu: Inportatu proiektua: %1

en: Project import canceled.
eu: Proiektuaren inportazioa bertan behera utzita.

[ctx: @title:column buildset item name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:column buildset item path]
en: Path
eu: Bide-izena

[ctx: @item:intext]
en: no branch
eu: adarrik ez

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter the path to an item from the projects tree...
eu: Sartu proiektuaren zuhaitzeko elementu baten bide-izena...

[ctx: @action]
en: Select...
eu: Hautatu...

[ctx: @title:window]
en: Select an Item
eu: Hautatu elementu bat

en: Select the item you want to get the path from.
eu: Hautatu bide-izena lortu nahi duzun elementua

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ProjectItemLineEdit, targetDependency)
en: Enter a dependency to add to the list
eu: Sartu zerrendara gehitzeko menpekotasuna

[ctx: @info:placedholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (ProjectItemLineEdit, targetDependency)
en: Enter a dependency to add to the list...
eu: Sartu zerrendara gehitzeko menpekotasuna...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addDependency)
en: Add the listed target to the dependency list
eu: Gehitu zerrendatutako helburua menpekotasun zerrendara

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, dependencies)
en: List of indirect dependent targets.
eu: Zeharkako menpekotasun helburuen zerrenda.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, dependencies)
en: This list should contain targets that the application does not directly depend on, but for which an action needs to be taken before running the application.
eu: Zerrenda honek aplikazioak zuzenean behar ez dituen, baina aplikazioa exekutatzeko haiei buruz zerbait egin behar diren helburuak eduki beharko lituzke.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeDependency)
en: Remove the selected dependencies from the list
eu: Kendu hautatutako menpekotasunak zerrendatik

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, moveDepUp)
en: Move the selected dependency up in the list
eu: Mugitu hautatutako menpekotasuna gora zerrendan

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, moveDepDown)
en: Move the selected dependency down in the list
eu: Mugitu hautatutako menpekotasuna behera zerrendan

en: Failed writing to %1, probably the disk is full
eu: %1(e)ra idazteak huts egin du, ziurrenik diskoa beteta dago

en: The previous session crashed. | Session crashed %1 times in a row.
eu[0]: Aurreko saioak huts egin du.
eu[1]: Saioak %1 aldiz segidan egin du huts.

[ctx: tty action]
en: Clear cache
eu: Garbitu katxea

[ctx: @title]
en: Session Crashed
eu: Saioak huts egin du

en: The crash may be caused by a corruption of cached data.
    
    Press Clear if you want KDevelop to clear the cache, otherwise press Continue if you are sure the crash has another origin.
eu: Hutsegitea katxeatutako datuen hondapenengatik gertatu daiteke.
    
    Sakatu Garbitu KDevelop katxea garbitzea nahi baduzu, bestela sakatu Jarraitu hutsegiteak beste arrazoirik duela ziur bazaude.

[ctx: @action:button]
en: Clear Cache
eu: Garbitu katxea

[ctx: @action:button]
en: Continue
eu: Jarraitu

en: Execute actions to change the area.<br />An area is a tool view configuration for a specific use case. From here you can also navigate back to the default code area.
eu: Exekutatu ekintzak eremua aldatzeko.<br />Eremua erabilpen-kasu zehatz batentzako tresna-ikuspen konfigurazio bat da. Hemendik kode-eremu lehenetsira bueltatu zaitezke.

[ctx: @action:inmenu]
en: Back to Code
eu: Bueltatu kodera

[ctx: @info:progress]
en: Running %1
eu: %1 exekutatzen

[ctx: @title:window]
en: Configure
eu: Konfiguratu

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
eu: Uneko moduluaren ezarpenak aldatu egin dira.
    Aldaketak aplikatu edo baztertu nahi dituzu?

[ctx: @title:window]
en: Apply Settings
eu: Aplikatu ezarpenak

[ctx: @title:window]
en: No Plugins Found
eu: Ez da pluginik aurkitu

en: <p>Could not find any plugins during startup.<br/>Please make sure QT_PLUGIN_PATH is set correctly.</p>Refer to <a href="https://community.kde.org/Guidelines_and_HOWTOs/Build_from_source#Set_up_the_runtime_environment">this article</a> for more information.
eu: <p>Ezin izan da pluginik aurkitu hasierapenean.<br/>Mesedez ziurtatu QT_PLUGIN_PATH ondo ezarrita dagoela.</p>Joan <a href="https://community.kde.org/Guidelines_and_HOWTOs/Build_from_source#Set_up_the_runtime_environment">artikulu honetara</a> informazio gehiagorako.

en: Debugger
eu: Araztailea

[ctx: @title:window]
en: Frame Stack
eu: Marko-pila

[ctx: @title:window]
en: Breakpoints
eu: Eten-puntuak

[ctx: @title:window]
en: Variables
eu: Aldagaiak

en: &Restart
eu: &Berrabiarazi

en: Restart program
eu: Berrabiarazi programa

en: Restarts applications from the beginning.
eu: Aplikazioak berrabiarazten ditu hasieratik.

[ctx: @action]
en: Interrupt
eu: Eten

[ctx: @info:tooltip]
en: Interrupt application
eu: Eten aplikazioa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Interrupts the debugged process or current debugger command.
eu: Araztutako prozesua edo uneko arazpen-komandoa eteten du.

[ctx: @action]
en: Run to &Cursor
eu: Korrika egin &kurtsorera

[ctx: @info:tooltip]
en: Run to cursor
eu: Korrika egin kurtsorera

[ctx: @info:whatsthis]
en: Continues execution until the cursor position is reached.
eu: Exekuzioa jarraitzen du kurtsorearen posiziora heltzen den arte.

[ctx: @action]
en: Set E&xecution Position to Cursor
eu: Ezarri e&xekuzio-posizioa kurtsorean

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to cursor
eu: Salto egin kurtsorera

[ctx: @info:whatsthis]
en: Continue execution from the current cursor position.
eu: Jarraitu exekuzioa uneko kurtsore-posiziotik.

[ctx: @action]
en: Step &Over
eu: &Gainetik pasa (Step Over)

[ctx: @info:tooltip]
en: Step over the next line
eu: Hurrengo lerro gainetik pasa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes one line of source in the current source file. If the source line is a call to a function the whole function is executed and the app will stop at the line following the function call.
eu: Iturri-lerro bat exekutatzen du uneko iturri-fitxategian. Iturri-lerroa funtzio bati dei bat bada funtzio guztia exekutatuko da eta aplikazioa funtzio-deiaren osteko lerroan geldituko da.

[ctx: @action]
en: Step over Ins&truction
eu: Ins&trukzio gainetik pasa

[ctx: @info:tooltip]
en: Step over instruction
eu: Instrukzio gainetik pasa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Steps over the next assembly instruction.
eu: Hurrengo mihiztatze-instrukzio gainetik pasatzen da.

[ctx: @action]
en: Step &Into
eu: &Pasatu (Step Into)

[ctx: @info:tooltip]
en: Step into the next statement
eu: Hurrengo instrukziora pasatu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes exactly one line of source. If the source line is a call to a function then execution will stop after the function has been entered.
eu: Iturri-lerro bakarra exekutatzen du. Iturri-lerroa funtzio bati deitzen badio orduan exekuzioa funtziora sartu ostean geldituko da.

[ctx: @action]
en: Step into I&nstruction
eu: I&nstrukziora pasatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Step into instruction
eu: Instrukziora pasatu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Steps into the next assembly instruction.
eu: Hurrengo mihiztatze-instrukziora pasatzen da.

[ctx: @action]
en: Step O&ut
eu: &Kanpora pasa (Step Out)

[ctx: @info:tooltip]
en: Step out of the current function
eu: Uneko funtziotik kanpora pasa

[ctx: @whatsthis]
en: Executes the application until the currently executing function is completed. The debugger will then display the line after the original call to that function. If program execution is in the outermost frame (i.e. in main()) then this operation has no effect.
eu: Aplikazioa exekutatzen du unean exekutatzen den funtzioa bukatzen den arte. Orduan araztaileak funtzioa deitu duen lerroaren hurrengoa erakutsiko du. Programaren exekuzioa kanpoko markoan badago (adib. main()) eragiketak ez du efekturik.

[ctx: @action]
en: Toggle Breakpoint
eu: Txandakatu eten-puntua

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle breakpoint
eu: Txandakatu eten-puntua

[ctx: @info:whatsthis]
en: Toggles the breakpoint at the current line in editor.
eu: Eten-puntua txandakatzen du uneko lerroan editorean.

[ctx: @action]
en: Show Current Line
eu: Erakutsi uneko lerroa

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the current execution position
eu: Erakutsi uneko exekuzio-posizioa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Jumps to the execution line in the editor.
eu: Editorean exekuzio-posiziora salto egiten du.

[ctx: @title:window]
en: Debug
eu: Araztu

[ctx: @action]
en: Debug Launch
eu: Araztu abiarazpena

[ctx: @info:tooltip]
en: Debug current launch
eu: Araztu uneko abiarazpena

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes the target or the program specified in currently active launch configuration inside a Debugger.
eu: Unean aktibo dagoen abiarazpen konfigurazioa duen helburu edo programa exekutatzen du araztailean.

[ctx: @action]
en: &Continue
eu: &Jarraitu

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue application execution
eu: Jarraitu aplikazioaren exekuzioa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Continues the execution of your application in the debugger. This only takes effect when the application has been halted by the debugger (i.e. a breakpoint has been activated or the interrupt was pressed).
eu: Zure aplikazioaren exekuzioa jarraitzen du araztailean. Honek araztaileak aplikazioa gelditu baduen bakarrik funtzionatzen du (eten-puntu bat aktibatu edo etendura sakatu da).

note: i18n: ectx: ToolBar (debugToolBar)
en: Debugger Toolbar
eu: Araztailearen tresna-barra

[ctx: @action]
en: Show Documentation
eu: Erakutsi dokumentazioa

[ctx: @title:window]
en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Untitled
eu: Izengabea

[ctx: @title:window]
en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: *|Text File
eu: *|Testu-fitxategia

en: KDevelop could not find the editor for file '%1' of type %2.
    Do you want to open it as plain text?
eu: KDevelopek ezin izan du '%2' motako '%1' fitxategirako editorea aurkitu.
    Testu plano bezala ireki nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Could Not Find Editor
eu: Ezin izan da editorea aurkitu

[ctx: @action]
en: &Open...
eu: &Ireki...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open file
eu: Ireki fitxategia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens a file for editing.
eu: Editatzeko fitxategi bat irekitzen du.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
eu: Hemen duela gutxi iraki dituzun fitxategiak zerrendatzen dira, eta erraz irekitzen uzten dizkizu.

[ctx: @action]
en: Save Al&l
eu: Gorde guz&tiak

[ctx: @info:tooltip]
en: Save all open documents
eu: Gorde irekitako dokumentu guztiak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Save all open documents, prompting for additional information when necessary.
eu: Gorde irekitako dokumentu guztiak, informazio gehigarria erakutsiz beharrezkoa denean.

[ctx: @action]
en: Reload All
eu: Freskatu guztiak

[ctx: @info:tooltip]
en: Revert all open documents
eu: Leheneratu irekitako dokumentu guztiak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Revert all open documents, returning to the previously saved state.
eu: Leheneratu irekitako dokumentu guztiak, gordetako azkean egoerara bueltatuz.

[ctx: @action]
en: &Close
eu: It&xi

[ctx: @info:tooltip]
en: Close file
eu: Itxi fitxategia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes current file.
eu: Uneko fitxategia ixten du.

[ctx: @action]
en: Clos&e All
eu: Itx&i guztiak

[ctx: @info:tooltip]
en: Close all open documents
eu: Itxi irekitako dokumentu guztiak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Close all open documents, prompting for additional information when necessary.
eu: Itxi irekitako dokumentu guztiak, informazio gehigarria erakutsiz beharrezkoa denean.

[ctx: @action]
en: Close All Ot&hers
eu: Itxi &beste guztiak

[ctx: @info:tooltip]
en: Close all other documents
eu: Beste fitxategi guztiak itxi

[ctx: @info:whatsthis]
en: Close all open documents, with the exception of the currently active document.
eu: Itxi irekitako dokumentu guztiak, unean aktibo dagoen dokumentua izan ezik.

[ctx: @action]
en: Show Annotate on Current Document
eu: Erakutsi oharrak uneko dokumentuan

[ctx: @action]
en: Annotate
eu: Idatzi

en: Could not annotate the document because it is not part of a version-controlled project.
eu: Ezin izan da dokumentuan idatzi ez delako bertsio-kontrola duen proiektu baten parte.

[ctx: @title:tab]
en: Editor
eu: Editorea

en: Configure Text Editor
eu: Konfiguratu testu-editorea

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure environment variables
eu: Konfiguratu ingurune-aldagaiak

[ctx: @title:window]
en: Launch Configurations
eu: Abiarazpen konfigurazioak

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new launch configuration.
eu: Gehitu abiarazpen konfigurazio berri bat.

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete selected launch configuration.
eu: Ezabatu hautatutako abiarazpen konfigurazioa.

en: No launch configurations available. (Is any of the Execute plugins loaded?)
eu: Ez dago abiarazpen konfiguraziorik eskuragarri. (Exekuzio pluginik kargatuta dago?)

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename Configuration
eu: Berrizendatu konfigurazioa

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Configuration
eu: Ezabatu konfigurazioa

en: Selected Launch Configuration has unsaved changes. Do you want to save it?
eu: Hautatutako abiarazpen konfigurazioa gorde gabeko aldaketak ditu. Gorde nahi dituzu?

[ctx: @title:window]
en: Unsaved Changes
eu: Gorde gabeko aldaketak

[ctx: %1 is a launcher name]
en: No configuration is needed for '%1'
eu: Ez da konfiguraziorik behar '%1'(r)entzako

en: <i>Select a configuration to edit from the left,<br>or click the "Add" button to add a new one.</i>
eu: <i>Hautatu konfigurazio bat ezkerrik editatzeko,<br>edo egin klik "Gehitu" botoian berri bat gehitzeko.</i>

en: Editing %2: <b>%1</b>
eu: Editatzen %2: <b>%1</b>

[ctx: @title:column Name of the Launch Configurations]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @title:column Type of the Launch Configurations (i.e. Python Application, C++ Application)]
en: Type
eu: Mota

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addConfig)
en: Add
eu: Gehitu

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteConfig)
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, debugLabel)
en: Debugger:
eu: Araztailea

[ctx: @title:window]
en: Loaded Plugins
eu: Kargatutako pluginak

en: <html><font size="4">Plugins loaded for <b>%1</b></font></html>
eu: <html><font size="4">Pluginak kargatu dira <b>%1(r)entzako</b></font></html>

en:  (read only)
eu:  (irakurtzeko soilik)

[ctx: @info:tooltip %1 = application name]
en: Configure %1
eu: Konfiguratu %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: Lets you customize %1.
eu: %1 pertsonalizatzen uzten dizu.

[ctx: @action]
en: Configure Notifications...
eu: Konfiguratu jakinarazpenak...

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure notifications
eu: Konfiguratu jakinarazpenak

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog that lets you configure notifications.
eu: Jakinarazpenak konfiguratzeko elkarrizketa bat erakusten dizu.

[ctx: @action]
en: Loaded Plugins
eu: Kargatutako pluginak

[ctx: @info:tooltip]
en: Show a list of all loaded plugins
eu: Kargatutako plugin guztien zerrenda bat erakusten du

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog with information about all loaded plugins.
eu: Kargatutako plugin guztien informazioa elkarrizketa batean erakusten du.

[ctx: @action]
en: &Next Window
eu: &Hurrengo leihoa

[ctx: @info:tooltip]
en: Next window
eu: Hurrengo leihoa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the next window.
eu: Hurrengo leihora aldatzen du.

[ctx: @action]
en: &Previous Window
eu: &Aurreko leihoa

[ctx: @info:tooltip]
en: Previous window
eu: Aurreko leihoa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the previous window.
eu: Aurreko leihora aldatzen du.

[ctx: @action]
en: Jump to Next Outputmark
eu: Salto egin hurrengo irteera-markara

[ctx: @action]
en: Jump to Previous Outputmark
eu: Salto egin aurreko irteera-markara

[ctx: @action]
en: Split View &Top/Bottom
eu: Zatitu ikuspegia &goian/behean

[ctx: @info:tooltip]
en: Split horizontal
eu: Zatitu horizontal

[ctx: @info:whatsthis]
en: Splits the current view horizontally.
eu: Uneko ikuspegia banatzen du horizontalki.

[ctx: @action]
en: Split View &Left/Right
eu: Zatitu ikuspegia &ezkerrean/eskuinean

[ctx: @info:tooltip]
en: Split vertical
eu: Zatitu bertikal

[ctx: @info:whatsthis]
en: Splits the current view vertically.
eu: Uneko ikuspegia banatzen du bertikalki.

[ctx: @action]
en: &Next Split View
eu: &Hurrengo ikuspegi zatitua

[ctx: @info:tooltip]
en: Next split view
eu: Hurrengo ikuspegi zatitua

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the next split view.
eu: Hurrengo ikuspegi zatitura aldatzen du.

[ctx: @action]
en: &Previous Split View
eu: &Aurreko ikuspegi zatitua

[ctx: @info:tooltip]
en: Previous split view
eu: Aurreko ikuspegi zatitua

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the previous split view.
eu: Aurreko ikuspegi zatitura aldatzen du.

[ctx: @action new file]
en: &New
eu: &Berria

[ctx: @action Shorter Text for 'New File' shown in the toolbar]
en: New
eu: Berria

[ctx: @info:tooltip]
en: New file
eu: Fitxategi berria

[ctx: @info:whatsthis]
en: Creates an empty file.
eu: Fitxategi huts bat sortzen du.

[ctx: @action]
en: &Add Tool View...
eu: &Gehitu tresna-ikuspegia...

[ctx: @info:tooltip]
en: Add tool view
eu: Gehitu tresna-ikuspegia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new tool view to this window.
eu: Tresna-ikuspegi berri bat gehitzen du leiho honetara.

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
eu: Zatitu ikuspegia goian/behean

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
eu: Zatitu ikuspegia ezkerrean/eskuinean

[ctx: @action:inmenu]
en: New File
eu: Fitxategi berria

[ctx: @action:inmenu]
en: Reload
eu: Freskatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Reload All
eu: Freskatu guztiak

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Tool View
eu: Gehitu tresna-ikuspegia

[ctx: @action:inmenu]
en: Lock the Panel from Hiding
eu: Blokeatu panela ezkutatu ez dezan

en: %1|All Project Files (%1)
eu: %1|Proiektuko fitxategi guztiak (%1)

[ctx: @title:tab]
en: Select Source
eu: Hautatu iturria

en: Select a build system setup file, existing KDevelop project, or any folder to open as a project
eu: Hautatu eraiketa-sistemaren konfigurazio-fitxategia, existitzen den KDevelop proiektua, edo proiektu bezala irekitzeko edozein karpeta

[ctx: @title:window]
en: Open Project
eu: Ireki proiektua

[ctx: @title:tab]
en: Project Information
eu: Proiektuaren informazioa

en: Open "%1" as project
eu: Ireki "%1" proiektu bezala

en: Selected URL is invalid
eu: Hautatutako URLa baliogabea da

[ctx: @item:inlistbox]
en: Open existing file "%1"
eu: Ireki "%1" fitxategia

[ctx: @info:whatsthis]
en: Use this command to show or hide the view's statusbar.
eu: Erabili komando hau ikuspegiaren egoera-barra erakusteko edo ezkutatzeko.

en: The document "%1" has unsaved changes. Would you like to save them?
eu: "%1" dokumentuak gorde gabeko aldaketak ditu. Gorde nahi dituzu?

[ctx: @title:window]
en: Close Document
eu: Itxi dokumentua

en: Plugin
eu: Plugina

en: Todo
eu: Eginbeharrak

[ctx: @item problem severity]
en: Hint
eu: Aholkua

[ctx: @item problem severity]
en: Warning
eu: Oharra

[ctx: @item problem severity]
en: Error
eu: Errorea

[ctx: @info:tooltip]
en: Re-parse all watched documents
eu: Berriro analizatu ikusitako dokumentu guztiak

[ctx: @title:column source of problem]
en: Source
eu: Iturria

[ctx: @title:column problem description]
en: Problem
eu: Arazoa

[ctx: @title:column file where problem was found]
en: File
eu: Fitxategia

[ctx: @title:column line number with problem]
en: Line
eu: Lerroa

[ctx: @title:column column number with problem]
en: Column
eu: Zutabea

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel this operation
eu: Utzi eragiketa hau

[ctx: @info]
en: Aborting...
eu: Abortatzen...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open detailed progress dialog
eu: Ireki egoera-elkarrizketa xehatua

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide detailed progress window
eu: Ezkutatu egoera-leiho xehatua

[ctx: @info:tooltip]
en: Show detailed progress window
eu: Erakutsi egoera-leiho xehatua

en: Loading Project %1
eu: Kargatu proiektua: %1

[ctx: %1: Project name]
en: Loading %1
eu: %1 kargatzen

en: Unable to load the project file %1.<br>The project has been removed from the session.
eu: Ezin izan da %1 proiektu-fitxategia kargatu.<br>Proiektua saiotik kendu da.

en: Unable to create hidden dir (%1) for developer file
eu: Ezin izan da karpeta ezkutatua (%1) sortu garatzaile-fitxategirako

en: Unable to get project file: %1
eu: Ezin izan da proiektu-fitxategia lortu: %1

en: Could not load %1, a project with the same name '%2' is already open.
eu: Ezin izan da %1 kargatu, proiektu bat '%2' izen berdinarekin irekita dago dagoeneko.

en: Could not load project management plugin <b>%1</b>.<br>Check that the required programs are installed, or see console output for more information.
eu: Ezin izan da proiektuaren kudeaketa <b>%1</b> plugina kargatu.<br>Egiaztatu beharrezko programak instalatuta daudela, edo ikusi kontsolaren irteera informazio gehiagorako.

en: The project importing plugin (%1) does not support the IProjectFileManager interface.
eu: Proiektuaren inportatze-pluginak (%1) ez du IProjectFileManager interfazea onartzen.

en: Could not open project.
eu: Ezin izan da proiektua ireki.

en: Could not store developer specific project configuration.
    Attention: The project settings you changed will be lost.
eu: Ezin izan da garatzaileak zehaztutako proiektuaren konfigurazioa gorde.
    Kontuz: Aldatu dituzun proiektuaren ezarpenak galduko dira.

[ctx: @title:window]
en: Configure Project %1
eu: Konfiguratu %1 proiektua

en: Invalid Location: %1
eu: Kokaleku baliogabea: %1

en: Already opening %1, not opening again
eu: %1 irekitzen dagoeneko, ez da berriro irekiko

[ctx: @action:button]
en: Override
eu: Gainidatzi

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue to open the project and use the just provided project configuration
eu: Jarraitu proiektua irekitzen eta erabili orain emandako proiektuaren konfigurazioa

[ctx: @action:button]
en: Open Existing File
eu: Ireki dagoen fitxategia

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue to open the project but use the existing project configuration
eu: Jarraitu proiektua irekitzen eta erabili dagoen proiektuaren konfigurazioa

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel and do not open the project
eu: Utzi eta ez ireki proiektua

en: There already exists a project configuration file at %1.
    Do you want to override it or open the existing file?
eu: Proiektuaren konfigurazio fitxategi bat dago %1(e)n.
    Gainidatzi ala dagoeneko fitxategia ireki nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Override Existing Project Configuration
eu: Gainidatzi dagoen proiektuaren konfigurazioa

en: Unable to create configuration file %1
eu: Ezin izan da %1 konfigurazio-fitxategia sortu

en: Reopen the current project?
eu: Ireki dagoen proiektua berriro?

[ctx: @action]
en: Open / Import Project...
eu: Ireki / Inportatu proiektua

[ctx: @info:tooltip]
en: Open or import project
eu: Ireki edo inportatu proiektua

[ctx: @action]
en: Fetch Project...
eu: Eskuratu proiektua...

[ctx: @info:tooltip]
en: Fetch project
eu: Eskuratu proiektua

[ctx: @action]
en: Close Project(s)
eu: Itxi proiektua(k)

[ctx: @info:tooltip]
en: Closes all currently selected projects
eu: Unean hautatutako proiektu guztiak ixten ditu

[ctx: @action]
en: Open Configuration...
eu: Ireki konfigurazioa...

[ctx: @action]
en: Commit Current Project...
eu: Berretsi uneko proiektua...

[ctx: @action]
en: Commit...
eu: Berretsi...

[ctx: @action]
en: Open Recent Project
eu: Ireki azkenaldiko proiektua

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens recently opened project.
eu: Azkenaldiko proiektu bat irekitzen du.

[ctx: @action]
en: Open Project for Current File
eu: Ireki uneko fitxategiaren proiektua

en: Project already open: %1
eu: Proiektua irekita dagoeneko: %1

en: No active document
eu: Ez dago dokumentu aktiborik

[ctx: @title:window]
en: Project Already Open
eu: Proiektua irekita dagoeneko

en: The project you're trying to open is already open in at least one other session.<br>What do you want to do?
eu: Irekitzen saiatzen ari zaren proiektua gutxienez beste saio batean irekita dago.<br>Zer egin nahi duzu?

[ctx: @option:radio]
en: Add project to current session
eu: Gehitu proiektua uneko saiora

[ctx: @option:radio]
en: Open session %1
eu: Ireki %1 saioa

en: No enabled plugin supports this repository URL: %1
eu: Ez dago biltegi URL hau onartzen duen gaitutako pluginik: %1

[ctx: @action]
en: Reparse the Entire Project
eu: Analizatu proiektu osoa berriz

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, managerCombo)
en: Select the Management Plugin to use for this project
eu: Hautatu proiektu honetan erabiltzeko kudeaketa plugina

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Project manager:
eu: Proiektu-kudeatzailea:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: Provide a name for the project
eu: Idatzi proiektuaren izena

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: @item:inlistbox]
en: From File System
eu: Fitxategi-sistematik

en: Could not create the directory: %1
eu: Ezin izan da karpeta sortu: %1

en: You need to specify a valid or nonexistent directory to check out a project
eu: Proiektu bat ateratzeko baliozko edo karpeta hutsa zehaztu behar duzu

en: You need to specify the source for your remote project
eu: Urruneko proiektuaren iturria zehaztu behar duzu

en: You need to specify an empty folder as your project destination
eu: Proiektuaren helburu bezala karpeta huts bat zehaztu behar duzu

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Source:
eu: Iturria:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Destination
eu: Helburua

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Directory:
eu: Karpeta:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, workingDir)
en: Select the directory to use...
eu: Hautatu erabiltzeko karpeta...

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sourceBox)
en: Source
eu: Iturria

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, get)
en: Get
eu: Lortu

[ctx: launch mode]
en: Debug
eu: Araztu

[ctx: launch mode]
en: Profile
eu: Profila

[ctx: launch mode]
en: Execute
eu: Exekutatu

en: The current launch configuration does not support the '%1' mode.
eu: Uneko abiarazpen konfigurazioak ez du '%1' modua onartzen

[ctx: @action]
en: Configure Launches...
eu: Konfiguratu abiarazpenak...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Launch Configuration Dialog
eu: Ireki abiarazpen konfigurazio elkarrizketa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens a dialog to setup new launch configurations, or to change the existing ones.
eu: Elkarrizketa bat irekitzen du abiarazpen konfigurazio berriak konfiguratzeko, edo daudenak aldatzeko.

[ctx: @action]
en: Execute Launch
eu: Exekutatu abiarazpena

[ctx: @action Short text for 'Execute Launch' used in the toolbar]
en: Execute
eu: Exekutatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Execute current launch
eu: Exekutatu uneko abiarazpena

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes the target or the program specified in currently active launch configuration.
eu: Helburua edo programa unean aktibo dagoen abiarazpen konfigurazioarekin exekutatzen du.

[ctx: @action Short text for 'Debug Launch' used in the toolbar]
en: Debug
eu: Araztu

[ctx: @action]
note: i18n("Profile Launch"), this); profileAction->setToolTip(i18nc("@info:tooltip", "Profile current launch")); profileAction->setWhatsThis(i18nc("@info:whatsthis", "Executes the target or the program specified in currently active launch configuration inside a Profiler.")); ac->addAction("run_profile", 
en: Stop All Jobs
eu: Gelditu lan guztiak

[ctx: @action Short text for 'Stop All Jobs' used in the toolbar]
en: Stop All
eu: Gelditu guztia

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop all currently running jobs
eu: Abioan dauden lan guztiak gelditzen ditu

[ctx: @info:whatsthis]
en: Requests that all running jobs are stopped.
eu: Abioan dauden lan guztiak gelditu daitezen eskatzen du.

[ctx: @action]
en: Stop
eu: Gelditu

[ctx: @action Short text for 'Stop' used in the toolbar]
en: Stop
eu: Gelditu

[ctx: @info:tooltip]
en: Menu allowing to stop individual jobs
eu: Banako lanak gelditzeko menua

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of jobs that can be stopped individually.
eu: Banaka gelditu daitezkeen lanen zerrenda.

[ctx: @title:menu]
en: Current Launch Configuration
eu: Uneko abiarazpen konfigurazioa

[ctx: @info:tooltip]
en: Current launch configuration
eu: Uneko abiarazpen konfigurazioa

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which launch configuration to run when run is invoked.
eu: Hautatu zein abiarazpen konfigurazio erabiliko den abiarazpena hastean.

[ctx: @item:inmenu]
en: <%1> Unnamed job
eu: <%1> Izenik gabeko lana

en: New %1 Launcher
eu: %1 abiarazle berria

[ctx: @title:menu]
en: %1 As...
eu: %1 hau bezala...

en: Host System
eu: Sistema ostalaria

en: Allows to select a runtime
eu: Exekuzio-denbora hautatzen uzten dizu

en: Runtime: %1
eu: Exekuzio-denbora: %1

[ctx: @title:window]
en: Save Modified Files?
eu: Gorde aldatutako fitxategiak?

en: The following files have been modified. Save them?
eu: Hurrengo fitxategiak aldatu egin dira. Gorde al nahi dituzu?

[ctx: @action:button]
en: Save &None
eu: &Ez gorde

[ctx: @info:tooltip]
en: Discard all modifications
eu: Aldaketa guztiak baztertu

en: (no projects)
eu: (proiekturik ez)

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete session
eu: Ezabatu saioa

[ctx: @title:window]
en: Pick a Session
eu: Hautatu saio bat

[ctx: @action:button]
en: Run
eu: Exekutatu

[ctx: @info:tooltip]
en: Active session.
    pid %1, app %2, host %3
eu: Saio aktiboa.
    pid %1, app %2, ostalari %3

en: Running
eu: Exekutatzen

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Session
eu: Ezin da saioa ezabatu

[ctx: @info]
en: <p>Cannot delete a locked session.
eu: <p>Ezin da saio blokeatu bat ezabatu.

[ctx: @info]
en: <p>The session <b>%1</b> is locked by %2 on %3 (PID %4).
eu: <p><b>%1</b> saioa %2gatik blokeatuta dago %3n (PID %4).

[ctx: @info]
en: The session <b>%1</b> and all contained settings will be deleted. The projects will stay unaffected. Do you really want to continue?
eu: <b>%1</b> saioa eta dauzkan ezarpen guztiak ezabatuko dira. Proiektuak ez dira aldatuko. Jarraitu nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Delete Session
eu: Ezabatu saioa

en: The current session and all contained settings will be deleted. The projects will stay unaffected. Do you really want to continue?
eu: Uneko saioa eta dauzkan ezarpen guztiak ezabatuko dira. Proiektuak ez dira aldatuko. Jarraitu nahi duzu?

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
eu: Berrizendatu saioa

[ctx: @label:textbox]
en: New session name:
eu: Saio izen berria:

en: Session Manager
eu: Saio kudeatzailea

[ctx: @action:inmenu]
en: Start New Session
eu: Hasi saio berria

[ctx: @info:tooltip]
en: Start a new KDevelop instance with an empty session
eu: Hasi KDevelop instantzia berria saio huts batekin

[ctx: @action]
en: Rename Current Session...
eu: Berrizendatu uneko saioa...

[ctx: @action]
en: Delete Current Session...
eu: Ezabatu uneko saioa...

[ctx: @action]
en: Quit
eu: Irten

en: Copy of %1
eu: %1(r)en kopia

[ctx: @title:column]
en: Identity
eu: Nortasuna

[ctx: @title:column]
en: Contents
eu: Edukiak

[ctx: @title:column]
en: State
eu: Egoera

[ctx: @title:column]
en: Name
eu: Izena

[ctx: @label:textbox]
en: Filter:
eu: Iragazkia:

en: Create New Session
eu: Sortu saio berria

[ctx: @info:shell]
en: Running %1 instance (PID: %2) detected, making this one visible instead of starting a new one
eu: Exekuzioan dagoen %1 instantzia (PID: %2) detektatu da, hau ezarriko da ikusgarri berri bat hasi ordez

[ctx: @info:shell]
en: Running %1 instance (PID: %2) is apparently hung
eu: Exekuzioan dagoen %1 instantzia (PID: %2) dirudienez gelditu egin da

[ctx: @info]
en: The given application did not respond to a DBUS call, it may have crashed or is hanging.
eu: Emandako aplikazioak ez dio DBUS deiari erantzun, agian huts egin edo gelditu egin da.

[ctx: @info]
en: Failed to lock the session <em>%1</em>, already locked by %2 on %3 (PID %4).
eu: Ezin izan da <em>%1</em> saioa blokeatu, blokeatuta dago %2(r)engatik %3(e)n (PID %4) dagoeneko.

[ctx: @info]
en: Failed to lock the session <em>%1</em> (lock-file unavailable).
eu: Ezin izan da <em>%1</em> saioa blokeatu (blokeo-fitxategia ez dago eskuragarri).

[ctx: @info]
en: <p>Please, close the offending application instance or choose another session to launch.</p>
eu: <p>Mesedez, itxi aplikazio instantzia edo hautatu abiarazteko beste saio bat.</p>

[ctx: @action:button]
en: Retry Startup
eu: Saiatu berriro hasten

[ctx: @action:button]
en: Choose Another Session
eu: Hautatu beste saio bat

[ctx: @title:window]
en: Failed to Lock Session %1
eu: Ezin izan da %1 saioa blokeatu

[ctx: @info]
en: The session %1 is already active in another running instance.
eu: %1 saioa abioan dagoen beste instantzia batean dago aktibo dagoeneko.

en: Analyzers
eu: Analizatzaileak

en: Configure Analyzers
eu: Konfiguratu analizatzaileak

en: Configure Background Parser
eu: Konfiguratu atzeko planoko analizatzailea

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_enable)
en: <p>Enables or disables the background parser.<br>If unsure, leave it enabled. Disabling the background parser will disable large parts of KDevelop's functionality.</p>
eu: <p>Atzeko planoko analizatzailea gaitu edo desgaitzen du.<br>Seguru ez bazaude, utzi gaituta. Atzeko planoko analizatzailea desgaitzea KDevelopen hainbat funtzionalitate desgaituko ditu.</p>

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_enable)
en: Enable Background Parser
eu: Gaitu atzeko planoko analizatzailea

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_delay)
en: The time to wait before the document is re-analyzed when you edit it.
eu: Itxaron behar den denbora fitxategia berriro analizatzen den arte editatzen duzunean.

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Delay:
eu: Atzerapena:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_threads)
en: The maximum number of parallel instances the background parser uses. If unsure, select 1 or 2.
eu: Atzeko planoko analizatzaileak erabiltzen duen instantzia paralelo kopuru maximoa. Ziur ez bazaude, hautatu 1 edo 2.

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum number of threads:
eu: Hari kopuru maximoa:

[ctx: @item:valuesuffix]
note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_threads)
en:  threads
eu:  hari

en: Configure Documentation
eu: Konfiguratu dokumentazioa

en: No Source Formatter available
eu: Ez dago iturri formateatzailerik eskuragarri

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPreview) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview:
eu: Aurreikuspena:

en: Environment
eu: Ingurunea

en: Configure Environment Variables
eu: Konfiguratu ingurune-aldagaiak

en: %1 (default profile)
eu: %1 (lehenetsitako profila)

[ctx: @title:column]
en: Variable
eu: Aldagaia

[ctx: @title:column]
en: Value
eu: Balioa

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter variable...
eu: Sartu aldagaia...

[ctx: @title:window]
en: Enter Name of New Environment Profile
eu: Sartu ingurune-profil berriaren izena

[ctx: @title:window]
en: Batch Edit Mode
eu: Sorta-editatze modua

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Environment profile:
eu: Ingurune profila:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addProfileButton)
en: Add profile...
eu: Gehitu profila...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cloneProfileButton)
en: Clone profile...
eu: Klonatu profila...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeProfileButton)
en: Remove profile
eu: Kendu profila

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultProfileButton)
en: Set as default
eu: Ezarri lehenetsi bezala

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeVariableButton)
en: Remove variable
eu: Kendu aldagaia

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, batchModeEditButton)
en: Batch edit mode
eu: Sorta-editatze modua

[ctx: @item:valuesuffix]
en:  file |  files
eu[0]:  fitxategi
eu[1]:  fitxategi

en: Language Support
eu: Lengoaia bateragarritasuna

en: Configure Code-Completion and Semantic Highlighting
eu: Konfiguratu kode-betetzea eta nabarmentze semantikoa

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Code Completion
eu: Kode-betetzea

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_automaticInvocation)
en: If disabled, the code completion widget will never show automatically.
eu: Desgaitzen bada, kode betetze widgeta ez da automatikoki erakutsiko.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Enable automatic invocation:
eu: Gaitu dei automatikoa:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: Choose whether to display additional information for the currently selected codecompletion item.
eu: Hatutatu informazio gehiago erakutsiko baden unean hautatutako kode-betetze elementurako.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Additional information for current item:
eu: Uneko elementuaren informazio gehigarria:

[ctx: info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showMultiLineSelectionInformation)
en: Choose whether to display additional information for the currently selected code completion item.
eu: Hatutatu informazio gehiago erakutsiko baden unean hautatutako kode-betetze elementurako.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: <p>The code completion UI has a minimal mode and a detailed mode.<br>Choose in what cases full code completion will be displayed.</p>
eu: <p>Kode-betetze UIak modu minimoa eta modu xehatua du.<br>Hautatu zein kasuetan erakutsiko den kode-betetze osoa.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Detailed completion:
eu: Betetze xehatua:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: Never
eu: Inoiz

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: When Invoked Manually
eu: Eskuz deitzerakoan

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: Always
eu: Beti

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Semantic Code Highlighting
eu: Kode semantiko nabarmentzea

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, localColorizationLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_localColorization)
en: <p>This setting decides about the intensity of colors for local variables, for example function arguments, variables and the like.</p>
eu: <p>Ezarpen honek aldagai lokalen koloreen intentsitatea aldatzen du, adibidez funtzio argumentu, aldagai eta bestelakoenak.</p>

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localColorizationLabel)
en: Local colorization intensity:
eu: Kolorizazio intentsitate lokala:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_globalColorization) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, globalColorizationLabel)
en: <p>This settings lets you change the intensity of globally accessible types, for example classes, methods, functions etc.</p>
eu: <p>Ezarpen honek modu globalean atzitu daitzekeen moten koloreen intentsitatea aldatzen du, adibidez klase, metodo, funtzio eta bestelakoenak.</p>

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, globalColorizationLabel)
en: Global colorization intensity:
eu: Kolorizazio intentsitate globala:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightSemanticProblems)
en: <p>Highlight semantic problems, such as non-existent or inaccessible declarations.</p>
eu: <p>Nabarmendu arazo semantiakoak, adibidez ez dauden edo sarbiderik ez duten deklarazioak.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Highlight semantic problems:
eu: Nabarmendu arazo semantikoak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightProblematicLines)
en: <p>When enabled, lines with errors will get additionally highlighted and their positions get marked in the scrollbar.</p>
eu: <p>Gaituta dagoenean, erroreak dituzten lerroak nabarmendu eta haien posizioak korritze-barran markatuko dira.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Highlight problematic lines:
eu: Nabarmendu arazoak dituzten lerroak:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, boldDeclarationsLabel)
en: <html><head/><body><p>Use bold font for declarations such as classes, functions, local variables, etc.</p></body></html>
eu: <html><head/><body><p>Erabili letra lodia klase, funtzio, aldagai lokal, etab. moduko deklarazioentzako</p></body></html>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, boldDeclarationsLabel)
en: Bold font for declarations:
eu: Letra lodia deklarazioentzako:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Problems shown as inline notes:
eu: Lerroko nota bezala erakutsitako arazoak:

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: None
eu: Bat ere ez

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: Errors
eu: Erroreak

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: Warnings and Errors
eu: Oharrak eta erroreak

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: Hints, Warnings and Errors
eu: Aholkuak, oharrak eta erroreak

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: Space-separated list of words that make a comment represent a TODO item
eu: TODO elementu bat adierazten duen iruzkin bat sortzeko zuriunez banatutako hitz zerrenda

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: TODO marker words:
eu: TODO marka hitzak:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_todoMarkerWords)
en: Space-separated list of words that make a comment represent a TODO item.
eu: TODO elementu bat adierazten duen iruzkin bat sortzeko zuriunez banatutako hitz zerrenda.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Project Parsing
eu: Proiektuaren analisia

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_minFilesForSimplifiedParsing)
en: <p>When a project contains more files than this number, the project will be
    parsed in simplified mode, increasing the efficiency by gathering less information. Global code navigation and quickopen capabilities will be reduced.</p>
eu: <p>Proiektu batek fitxategi zenbaki hau baino gehiago baditu, proiektua
    modu sinplean analizatuko da, informazio gutxiago biltzean efizientzia handituz. Kode nabigazio eta zabaltze arin gaitasunak murriztuko dira.</p>

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum project size for simplified parsing:
eu: Proiektuaren tamaina minimoa analisi sinplerako:

[ctx: @title:group]
en: Core
eu: Oinarria

[ctx: @title:group]
en: Project Management
eu: Proiektuaren kudeaketa

[ctx: @title:group]
en: Version Control
eu: Bertsio-kontrola

[ctx: @title:group]
en: Utilities
eu: Utilitateak

[ctx: @title:group]
en: Documentation
eu: Dokumentazioa

[ctx: @title:group]
en: Language Support
eu: Lengoaia bateragarritasuna

[ctx: @title:group]
en: Debugging
eu: Arazketa

[ctx: @title:group]
en: Testing
eu: Probak

[ctx: @title:group]
en: Analyzers
eu: Analizatzaileak

[ctx: @title:group]
en: Runtimes
eu: Exekuzio-denborak

[ctx: @title:group]
en: Other
eu: Bestelakoak

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Configure Plugins
eu: Konfiguratu pluginak

note: i18n: ectx: label, entry (parseAllProjectSources), group (Project Manager)
en: Schedule all project source code to be parsed by the language support in the background
eu: Antolatu proiektuaren iturri-kode guztia atzeko planoan analizatzea lengoaia euskarriarekin

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (parseAllProjectSources), group (Project Manager)
en: If this option is set, KDevelop will schedule all source code
            found by the current build system for parsing by the appropriate language
            support part.  This will enable more complete language support, but may
            be slower.
eu: Aukera hau ezarrita badago, KDevelop eraiketa sistemak
            aurkitutako lengoaia euskarri egokiarekin iturri-kodearen analisia antolatuko du.
            Honek lengoaia bateragarritasun handiagoa lortuko du, baina geldoagoa
            izan daiteke.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (projectsBaseDirectory), group (Project Manager)
en: Chooses the base directory where new projects are created.
eu: Oinarrizko karpeta non proiektu berriak sortuko diren hautatzen du.

note: i18n: ectx: label, entry (saveDocuments), group (Project Manager)
en: Save all open documents before building anything
eu: Gorde irekitako dokumentu guztiak ezer eraiki baino lehen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (saveDocuments), group (Project Manager)
en: If this option is set all open documents will be automatically saved before any build is started.
eu: Aukera hau ezartzen bada dokumentu guztiak automatikoki gordeko dira eraiketa bat hasi baino lehen.

en: Projects
eu: Proiektuak

en: Configure Projects
eu: Konfiguratu proiektuak

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_projectsBaseDirectory)
en: Select the base directory where new projects are to be created
eu: Hautatu proiektuak sortzeko oinarrizko karpeta

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Projects base directory:
eu: Proiektuen oinarrizko karpeta:

[ctx: @info:tolltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_parseAllProjectSources)
en: Parse all files in a project after the project has been opened
eu: Analizatu proiektu baten fitxategi guztiak zabaldu ostean

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parseAllProjectSources)
en: Schedule all project files for parsing
eu: Antolatu proiektuaren fitxategi guztiak analisirako

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_saveDocuments)
en: Save all modified documents when the "build" action is triggered
eu: Gorde aldatutako dokumentu guztiak "eraiketa" ekintza abiarazten denean

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_saveDocuments)
en: Save all documents before building
eu: Gorde dokumentu guztiak eraiki baino lehen

en: Runtimes
eu: Exekuzio-denborak

en: Configure Runtimes
eu: Konfiguratu exekuzio-denborak

en: Source Formatter
eu: Iturri formateatzailea

en: Configure Source Formatter
eu: Konfiguratu iturri formateatzailea

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General
eu: Orokorra

[ctx: @info:tolltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkKateOverrideIndentation)
en: Override the editor indentation mode according to the formatting style for documents without Kate modeline.
eu: Gainidatzi editorearen indentazio modua Kate modeline ez duten dokumentuen formatu-estiloaren arabera.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkKateOverrideIndentation)
en: Override Kate Indentation Mode
eu: Gainidatzi Kate indentazio modua

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkKateModelines)
en: Add a Kate modeline according to the formatting style to formatted documents.
eu: Gehitu Kate modeline formatua duten dokumentuen formatu-estiloaren arabera.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkKateModelines)
en: Add Kate Modeline
eu: Gehitu Kate modeline

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Formatting Styles
eu: Formatu-estiloak

en: Templates
eu: Txantiloiak

en: Configure Templates
eu: Konfiguratu txantiloiak

[ctx: @action:button]
en: Get More Templates
eu: Lortu txantiloi gehiago

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadButton)
en: Load Template From File
eu: Kargatu txantiloia fitxategitik

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, extractButton)
en: Clone Template
eu: Klonatu txantiloia

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UiConfig)
en: User Interface
eu: Erabiltzaile-interfazea

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Dock Window Behavior
eu: Ainguratutako leihoaren portaera

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_BottomLeftCornerOwner)
en: <p>Controls whether the bottom left corner is occupied by the dock at the left, or by the dock at the bottom.</p>
eu: <p>Beheko ezker ertza ezkerreko edo beheko aingurarengatik okupatuta badagoen kontrolatzen du.</p>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Bottom left corner occupied by:
eu: Beheko ezker ertza honengatik okupatuta:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_BottomRightCornerOwner)
en: <p>Controls whether the bottom right corner is occupied by the dock at the right, or by the dock at the bottom.</p>
eu: <p>Beheko eskuin ertza eskuineko edo beheko aingurarengatik okupatuta badagoen kontrolatzen du.</p>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Bottom right corner occupied by:
eu: Beheko eskuin ertza honengatik okupatuta:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomLeftCornerOwner)
en: Left Dock
eu: Ezkerreko aingura

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomLeftCornerOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomRightCornerOwner)
en: Bottom Dock
eu: Beheko aingura

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomRightCornerOwner)
en: Right Dock
eu: Eskuineko aingura

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Tabbed Browsing
eu: Fitxaka arakatzea

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarOpenAfterCurrent)
en: Controls whether to open new tabs next to the active one.
eu: Fitxa berriak aktiboaren ondoan irekitzen diren kontrolatzen du.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarOpenAfterCurrent)
en: Open new tab after current
eu: Ireki fitxa berria unekoaren ostean

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarArrangeBuddies)
en: When enabled, plugins can group related files side by side.
    For example, a header file will be opened next to the implementation file.
eu: Gaitzen denean, pluginak erlazionatutako fitxategiak aldez alde taldekatuko ditu.
    Adibidez, goiburu fitxategi bat inplementazio fitxategi baten ondoan irekiko da.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarArrangeBuddies)
en: Arrange related documents side by side
eu: Ordenatu dokumentu guztiak aldez alde

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarVisibility)
en: Enables or disables the display of the tab bar at the top of the editor window.
eu: Editore leihoaren goian dagoen fitxa-barraren bistaratzea gaitu edo desgaitzen du.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarVisibility)
en: Show tabs
eu: Erakutsi fitxak

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonsOnTabs)
en: Enables or disables the display of a close button in each tab in the tab bar at the top of the editor window.
eu: Editore leihoaren goian dagoen fitxa-barraren ixteko botoiaren bistaratzea gaitu edo desgaitzen du.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonsOnTabs)
en: Show close buttons on tabs
eu: Erakutsi fitxen ixteko botoia

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Coloring
eu: Tintatzea

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ColorizeByProject)
en: When enabled, tabs and other widgets are colored based on the project affiliation
eu: Gaitzen denean, fitxak eta beste widgetak kolorea aldatzen dute proiektuaren afiliazioaren arabera

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ColorizeByProject)
en: Color widgets based on the project affiliation
eu: Kolorezko widgetak proiektu afiliazioaren arabera

en: Configure User Interface
eu: Konfiguratu erabiltzaile-interfazea

[ctx: @action]
en: &Reformat Source
eu: &Berriro formateatu iturria

[ctx: @action]
en: Reformat Line
eu: Berriro formateatu lerroa

[ctx: @action]
en: Reformat Files...
eu: Berriro formateatu fitxategiak...

[ctx: @title:window]
en: Reformat Files?
eu: Berriro formateatu fitxategiak?

en: Reformat all files in the selected folder?
eu: Berriro formateatu fitxategiak hautatutako karpetan?

[ctx: @action:button]
en: Reformat
eu: Berriro formateatu

en: Reformatting
eu: Berriro formateatzea

en: Reformat Files
eu: Berriro formateatu fitxategiak

en: Reformatting one file | Reformatting %1 files
eu[0]: Fitxategi bat berriro formateatzen
eu[1]: %1 fitxategi berriro formateatzen

en: The style %1 is also used for the following languages:
    %2.
    Are you sure you want to delete it?
eu: %1 estiloa hurrengo lengoaiatan erabiltzen da:
    %2.
    Ezabatu nahi duzula ziur zaude?

[ctx: @title:window]
en: Deleting Style
eu: Estiloa ezabatzen

en: New %1
eu: %1 berria

en: New Style
eu: Estilo berria

en: No language selected
eu: Ez da lengoaiarik hautatu

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Language:
eu: Lengoaia:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Formatter:
eu: Formateatzailea:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Style:
eu: Estiloa:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNewStyle)
en: New
eu: Berria

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEditStyle)
en: Edit...
eu: Editatu...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDelStyle) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Delete
eu: Ezabatu

en: The file "%1" is modified on disk.
    
    Are you sure you want to overwrite it? (External changes will be lost.)
eu: "%1" fitxategia diskoan aldatu da.
    
    Ziur zaude berridatzi nahi duzula? (Kanpoko aldaketak galduko dira.)

[ctx: @title:window]
en: Document Externally Modified
eu: Dokumentua kanpotik aldatua

en:  Line: %1 Col: %2
eu:  Lerroa: %1 Zut: %2

[ctx: area]
en: Code
eu: Kodea

[ctx: area]
en: Debug
eu: Araztu

[ctx: area]
en: Review
eu: Berrikusi

[ctx: @title:window]
en: Select Tool View to Add
eu: Hautatu tresna-ikuspegia gehitzeko

en: <b>Active Working Set</b>
eu: <b>Lan-multzo aktiboa</b>

en: <b>Working Set</b>
eu: <b>Lan-multzoa</b>

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this working set. The contained documents are not affected.
eu: Kendu lan-multzo hau. Ez die dauzkan dokumentuei eragiten.

[ctx: @label]
en: Documents:
eu: Dokumentuak:

[ctx: @action:button]
en: Add All
eu: Gehitu denak

[ctx: @info:tooltip]
en: Add all documents that are part of this working set to the currently active working set
eu: Gehitu lan-multzo honen parte diren dokumentu guztiak unean aktibo dagoen lan-multzora

[ctx: @action:button]
en: Remove All
eu: Kendu denak

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove all documents that are part of this working set from the currently active working set
eu: Kendu lan-multzo honen parte diren dokumentu guztiak unean aktibo dagoen lan-multzotik

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open and activate this document.
eu: Egin klik dokumentu hau ireki eta aktibatzeko.

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this file from the current working set
eu: Kendu fitxategi hau uneko lan-multzotik

[ctx: @info:tooltip]
en: Add this file to the current working set
eu: Gehitu fitxategi hau uneko lan-multzora

[ctx: @action:button]
en: Stash
eu: Gorde

[ctx: @action:button]
en: Load
eu: Kargatu

en: Line: 00000 Col: 000
eu: Lerroa: 00000 Zut: 000

[ctx: @info:tooltip]
en: Show sorted list of opened documents
eu: Erakutsi irekitako dokumentuen zerrenda ordenatua

[ctx: @info]
en: (Press Ctrl+Tab to switch)
eu: (Sakatu Ctrl+Tab aldatzeko)

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Filename
eu: Kopiatu fitxategiaren izena

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other
eu: Itxi beste guztiak

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All
eu: Itxi guztiak

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle '%1' tool view
eu: Aldatu '%1' tresna-ikuspegia

[ctx: @info:tooltip]
en: Right click to add new tool views.
eu: Egin eskuineko klik tresna-ikuspegi berriak gehitzeko.

[ctx: @title:window]
en: %1 Toolbar
eu: %1 tresna-barra

[ctx: @title:menu]
en: Tool View Position
eu: Tresna-ikuspegi posizioa

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Left
eu: Ezkerra

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Bottom
eu: Behea

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Right
eu: Eskuina

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Detached
eu: Aske

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Shortcut...
eu: Esleitu lasterbidea

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this shortcut to trigger visibility of the tool view.
eu: Erabili lasterbide hau tresna-ikuspegiaren ikusgarri ezartzeko.

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Tool View
eu: Kendu tresna-ikuspegia

[ctx: @title:window]
en: Assign Shortcut For '%1' Tool View
eu: Esleitu lasterbidea '%1' tresna-ikuspegirako

[ctx: @option:check]
en: Concentration Mode
eu: Konzentrazio modua

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove most of the controls so you can focus on what matters
eu: Kendu kontrol gehienak garrantzitsua denean konzentratzeko

[ctx: @option:check]
en: Show Left Dock
eu: Erakutsi ezkerreko aingura

[ctx: @option:check]
en: Show Right Dock
eu: Erakutsi eskuineko aingura

[ctx: @option:check]
en: Show Bottom Dock
eu: Erakutsi beheko aingura

[ctx: @action]
en: Focus Editor
eu: Kontzentrazio-editorea

[ctx: @action]
en: Hide/Restore Docks
eu: Ezkutatu/Berezarri aingurak

[ctx: @action]
en: Next Tool View
eu: Hurrengo tresna-ikuspegia

[ctx: @action]
en: Previous Tool View
eu: Aurreko tresna-ikuspegia

[ctx: @title:menu]
en: Tool Views
eu: Tresna-ikuspegiak

en: Left Button Bar
eu: Ezkerreko botoi-barra

en: Right Button Bar
eu: Eskuineko botoi-barra

en: Bottom Button Bar
eu: Beheko botoi-barra

[ctx: @action]
en: Close
eu: Itxi

[ctx: @info:tooltip]
en: Close message
eu: Itxi mezua

en: duchainify
eu: duchainizatu

en: DUChain builder application
eu: DUChain eraikitzaile aplikazioa

en: file or directory
eu: fitxategi edo karpeta

en: Show warnings
eu: Erakutsi oharrak

en: Show warnings and debug output
eu: Erakutsi oharrak eta arazketa-irteera

en: Enforce an update of the top-contexts corresponding to the given files
eu: Aplikatu emandako fitxategien goi-testuinguruetako eguneraketa bat

en: Enforce an update of the top-contexts corresponding to the given files and all included files
eu: Aplikatu emandako fitxategien eta sartutako fitxategien goi-testuinguruetako eguneraketa bat

en: Number of threads to use
eu: Erabiliko den hari kopurua

en: Features to build. Options: empty, simplified-visible-declarations, visible-declarations (default), all-declarations, all-declarations-and-uses, all-declarations-and-uses-and-AST
eu: Zeintzuk ezaugarri eraikiko diren. Aukerak: hutsik, sinplifikatutako-deklarazio- ikusgarriak, deklarazio-ikusgarriak (lehenetsia), deklarazio-guztiak, deklarazio- eta-erabilera-guztiak, deklarazio-eta-erabilera-guztiak-eta-AST

en: Print complete Definition-Use Chain on successful parse
eu: Inprimatu definizio-erabilpen katea analizatu ostean

en: Print complete DUChain Definitions repository on successful parse
eu: Inprimatu DUChain definizio biltegi osoak analizatu ostean

en: Print complete DUChain PersistentSymbolTable repository on successful parse
eu: Inprimatu DUChain PersistentSymbolTable biltegi osoa analizatu ostean

en: Number defining the maximum depth where declaration details are printed
eu: Deklarazio xehetasunak inprimatzen diren sakonera maximoa definitzen duen zenbakia

en: Dump DUChain graph (in .dot format)
eu: Irauli DUChain grafikoa (.dot formatuan)

en: Print problems encountered during parsing
eu: Inprimatu analizazioan aurkitutako arazoak

en: Recursively dump errors from imported contexts.
eu: Irauli erroreak errekurtsiboki inportatutako testuinguruetatik.

[ctx: @title:column]
en: Profile
eu: Profila

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use default profile (currently: %1)
eu: Erabili lehenetsitako profila (unean: %1)

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 (does not exist)
eu: %1 (ez da existitzen)

en: Task aborted
eu: Ataza bertan behera utzita

en: Run all tests in %1
eu: Exekutatu test guztiak %1(e)n

en: You don't have write permissions for the following files; add write permissions for owner before saving?
eu: Ez duzu idazteko baimenik hurrengo fitxategietan; gehitu idazteko baimenak jabearentzako gorde baino lehen?

[ctx: @title:window]
en: Some Files are Write-Protected
eu: Fitxategi batzuk idazketaren kontra babestuta daude

en: Failed adding write permissions for some files.
eu: Fitxategi batzuetan idazketa baimenak gehitzeak huts egin du.

[ctx: @title:window]
en: Failed Setting Permissions
eu: Baimenak ezartzeak huts egin du

en: Working Directory does not exist: %1
eu: Lan-karpeta ez da existitzen: %1

en: Working Directory is not absolute: %1
eu: Lan-karpeta ez da absolutua: %1

en: Process '%1' exited with status %2
    %3
eu: '%1' prozesua %2 egoerarekin irten da
    %3

en: Command finished with error %1.
eu: Komandoa %1 errorearekin bukatu da.

en: Command exited with value %1.
eu: Komandoa %1 balioarekin irten da.

[ctx: @action:inmenu]
en: Branches...
eu: Adarrak...

[ctx: @title:window]
en: Branch Manager
eu: Adar-kudeatzailea

en: You must select a base branch from the list before creating a new branch.
eu: Oinarrizko adar bat hautatu behar duzu zerrendatik adar berri bat sortu baino lehen.

[ctx: @title:window]
en: New Branch
eu: Adar berria.

[ctx: @label:textbox]
en: Name of the new branch:
eu: Adar berriaren izena:

en: Branch "%1" already exists.
    Please, choose another name.
eu: "%1" adarra badago.
    Mesedez, hautatu beste izen bat.

en: Already on branch "%1"
eu: "%1" adarrean dagoeneko

en: Branch "%1" doesn't exists.
    Please, choose another name.
eu: "%1" adarra ez da existitzen.
    Mesedez, hautatu beste izen bat.

en: You must select a branch to merge into current one from the list.
eu: Zure uneko adarrarekin konbinatzeko adarra hautatu behar duzu zerrendatik.

en: Could not create a patch for the current version.
eu: Ezin izan da uneko bertsiorako adabakia sortu.

[ctx: @titlew:indow]
en: Unable to Retrieve Diff
eu: Ezin izan da Diff-a bueltatu

en: There are no committed differences.
eu: Ez dago berretsitako desberdintasunik.

[ctx: @title:window]
en: VCS Support
eu: VCS bateragarritasuna

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newButton)
en: Creates new branch based on the selected branch
eu: Adar berri bat sortzen du hautatutako adarretik abiatuz

[ctx: @action:button new branch]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
eu: Berria

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteButton)
en: The same as git branch -D
eu: git branch -D komandoaren berdina

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton)
en: Rename
eu: Berrizendatu

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, diffButton)
en: <p>Show changes between the current branch (or staging area, if not empty) and the last commit on the selected branch.</p>
eu: <p>Erakutsi uneko adarraren (edo fasekatze eremua, hutsik ez badago) eta hautatutako adarraren azken berrespenaren arteko aldaketak.</p>

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, diffButton)
en: Compare to Branch
eu: Konparatu adarrarekin

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, checkoutButton)
en: Checkout to the selected branch
eu: Atera hautatutako adarra

[ctx: @action:button checkout a version]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, checkoutButton)
en: Checkout
eu: Atera

[ctx: @action:button merge a branch]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mergeButton)
en: Merge
eu: Konbinatu

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUrl)
en: Source directory:
eu: Iturri-karpeta:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Commit message:
eu: Berrespen-mezua:

en: Branch "%1" already exists.
eu: "%1" adarra badago.

en: Are you sure you want to rename "%1" to "%2"?
eu: Ziur zaude "%1" "%2"(e)ra berrizendatu nahi duzula?

en: Author:
eu: Egilea:

en: Date:
eu: Data:

en: Commit message:
eu: Berrespen-mezua:

[ctx: @title:column]
en: Revision
eu: Berrikuspena

[ctx: @title:column]
en: Message
eu: Mezua

[ctx: @title:column]
en: Author
eu: Egilea

[ctx: @title:column]
en: Date
eu: Data

[ctx: @item file was added to versioncontrolsystem]
en: Added
eu: Gehituta

[ctx: @item file was deleted from versioncontrolsystem]
en: Deleted
eu: Ezabatuta

[ctx: @item file is conflicting (versioncontrolsystem)]
en: Has Conflicts
eu: Gatazkak ditu

[ctx: @item version controlled file was modified]
en: Modified
eu: Aldatuta

[ctx: @item file is up to date in versioncontrolsystem]
en: Up To Date
eu: Egunean

[ctx: @item file is not known to versioncontrolsystem]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: @title:column]
en: Filename
eu: Fitxategi-izena

[ctx: @title:column]
en: Status
eu: Egoera

[ctx: @item]
en: Added
eu: Gehituta

[ctx: @item]
en: Deleted
eu: Ezabatuta

[ctx: @item]
en: Modified
eu: Aldatuta

[ctx: @item]
en: Copied
eu: Kopiatuta

[ctx: @item]
en: Replaced
eu: Ordeztuta

[ctx: @title:column]
en: Location
eu: Kokalekua

[ctx: @title:column]
en: Actions
eu: Ekintzak

[ctx: @title:column]
en: Source Location
eu: Iturriaren kokalekua

[ctx: @title:column]
en: Source Revision
eu: Iturri-berrikuspena

[ctx: @action:inmenu]
en: Commit...
eu: Berretsi...

[ctx: @action:inmenu]
en: Update
eu: Eguneratu

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
eu: Gehitu

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Differences...
eu: Erakutsi desberdintasunak...

[ctx: @action:inmenu]
en: Revert
eu: Leheneratu

[ctx: @action:inmenu revision history]
en: History...
eu: Historia...

[ctx: @action:inmenu]
en: Annotation...
eu: Oharpena...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Diff...
eu: Erakutsi diff...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Diff (All Files)...
eu: Erakutsi diff (fitxategi guztiak)...

[ctx: @action:inmenu]
en: Push
eu: Bultzatu

[ctx: @action:inmenu]
en: Pull
eu: Tiratu

en: There are no differences.
eu: Ez dago desberdintasunik.

[ctx: @title:window]
en: Unable to Get Differences
eu: Ezin izan dira desberdintasunak lortu

[ctx: @title:window %1: path or URL, %2: name of a version control system]
en: %2 History (%1)
eu: %2 historia (%1)

en: Cannot display annotations, missing interface KTextEditor::AnnotationInterface for the editor.
eu: Ezin dira oharpenak erakutsi, KTextEditor::AnnotationInterface interfazea falta da editorean.

en: Cannot execute annotate action because the document was not found, or was not a text document:
    %1
eu: Ezin da oharpen ekintza exekutatu ez delako dokumentua aurkitu, edo ez zelako testu-dokumentu bat:
    %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Revision Id
eu: Kopiatu berrikuspenaren id

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter the repository URL...
eu: Sartu biltegiaren URL...

[ctx: @item age]
en: %1 year | %1 years
eu[0]: Urte %1
eu[1]: %1 urte

[ctx: @item age]
en: %1 month | %1 months
eu[0]: Hilabete %1
eu[1]: %1 hilabete

[ctx: @item age]
en: %1 day | %1 days
eu[0]: Egun %1
eu[1]: %1 egun

[ctx: @item age]
en: Today
eu: Gaur

[ctx: By: commit author]
en: By: %1
eu: %1(e)k egina

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, VcsCommitDialog)
en: Select Files to Commit
eu: Hautatu berresteko fitxategiak

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commit files:
eu: Berretsi fitxategiak:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, recursiveChk)
en: Recursive
eu: Errekurtsiboa

en: Old Messages
eu: Mezu zaharrak

en: For more detailed information please see the Version Control tool view.
eu: Informazio gehiagorako mesedez ikusi bertsio-kontrol tresnaren ikuspegia

en: Unable to commit
eu: Ezin da berretsi

[ctx: @title:window]
en: Commit Unsuccessful
eu: Berrespenak huts egin du

[ctx: @action:button To make a commit]
en: Commit
eu: Berretsi

en: <qt>Files will be committed:
    <ul>%1</ul>
    With message:
     <pre>%2</pre></qt>
eu: <qt>Fitxategi hauek berretsiko dira:
    <ul>%1</ul>
    Mezu honekin:
     <pre>%2</pre></qt>

[ctx: @title:window]
en: About to Commit to Repository
eu: Biltegira berresteko prest

[ctx: @label]
en: Difference between revision %1 and %2:
eu: %1 eta %2 berrikuspenen arteko desberdintasuna:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, revLabel)
en: Difference between revisions:
eu: Berrikuspenen arteko desberdintasuna:

[ctx: @action:inmenu]
en: Diff to Previous Revision
eu: Diff azken berrikuspena

[ctx: @action:inmenu]
en: Diff between Revisions
eu: Diff berrikuspenen artean

[ctx: @title:window]
en: Difference To Previous
eu: Aurrekoaren arteko diferentzia

[ctx: @title:window]
en: Difference between Revisions
eu: Berrikuspenen arteko diferentzia
