kdevelop - en to eu translation catalogue (11 entries)

en: <br/>
    <h3>Note for Windows users</h3>
    <p>Note that KDevelop does NOT ship a C/C++ compiler on Windows!</p>
    <p>You need to install either GCC via MinGW or install a recent version of the Microsoft Visual Studio IDE and make sure the environment is setup correctly <i>before</i> starting KDevelop.</p>
    <p>If you need further assistance, please check out the <a href="https://userbase.kde.org/KDevelop4/Manual/WindowsSetup">KDevelop under Windows instructions.</a></p>
eu: <br/>
    <h3>Windows-en erabiltzaileentzako oharra</h3>
    <p>Konvtuan izan KDevelop-ek Windows-en ez duela C/C++ konpilatzailerik hornitzen!</p>
    <p>MinGW bidez GCC instalatu behar duzu edo Microsoft Visual Studio IDEaren azken aldiko bertsio bat instalatu behar duzu eta KDevelop abiatu <i>aurretik</i> ziurtatu ingurunea ondo ezarrita dagoela.</p>
    <p>Laguntza gehiago behar baduzu, begiratu <a href="https://userbase.kde.org/KDevelop4/Manual/WindowsSetup">KDevelop Windows-en jarraibideak.</a></p>

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, helpSectionTitle)
en: Need Help?
eu: Laguntza beharrean?

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, learnAboutLinkLabel)
en: Learn about KDevelop
eu: Jakizu gehiago KDevelop-eri buruz

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, joinTeamLinkLabel)
en: Join KDevelop's team!
eu: Elkartu KDevelop-eren taldera!

note: i18n: ectx: property (text), widget (KUrlLabel, handbookLinkLabel)
en: Handbook
eu: Eskuliburua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newProjectButton)
en: New Project
eu: Proiektu berria

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, openProjectButton)
en: Open Project
eu: Ireki proiektua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, fetchProjectButton)
en: Fetch Project
eu: Eskuratu proiektua

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, recentProjectsButton)
en: Recent Projects
eu: Oraintsuko proiektuak

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, titleWidget)
en: Sessions
eu: Saioeak

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, welcomeText)
en: <h3>Welcome to KDevelop!</h3>
    <p>You can start working on a project by opening an existing or creating a new one via the above buttons.</p>
    <p>If you need help, please check out the <a href="https://userbase.kde.org/KDevelop">User Manual.</a></p>
eu: <h3>Ongi etorri KDevelop-era!</h3>
    <p>Proiektu batean lanean has zaitezke lehendik dagoen bat irekiz edo gineko botoiarekin berri bat sortuz.</p>
    <p>Laguntza behar baduzu, begiratu <a href="https://userbase.kde.org/KDevelop">Erabiltzailearen eskuliburua</a>.</p>
