kdevelop - en to eu translation catalogue (59 entries)

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Open Files
eu: Irekitako fitxategi guztiak

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Open Projects
eu: Irekitako proiektu guztiak

[ctx: @title:window]
en: Find/Replace in Files
eu: Aurkitu/Ordeztu fitxategian

[ctx: @action:button]
en: Search...
eu: Bilatu...

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to Search in
eu: Hautatu zein direktoriotan bilatu

en: %2, and %1 more item | %2, and %1 more items
eu[0]: %2, eta elementu %1 gehiago
eu[1]: %2, eta %1 elementu gehiago

[ctx: @item search result]
en: Search "%1" in %2
eu: Bilatu "%1" %2(e)an

[ctx: @item search result]
en: Search "%1" in %2 (at time %3)
eu: Bilatu "%1" %2(e)an (%3 orduan)

en: Find in Files
eu: Aurkitu fitxategietan

en: No files found matching the wildcard patterns
eu: Ez du aurkitu zernahitarako ereduekin bat datorren fitxategirik

en: Searching for <b>%2</b> in one file | Searching for <b>%2</b> in %1 files
eu[0]: Fitxategi batean <b>%2</b>(e)ren bila
eu[1]: %1 fitxategitan <b>%2</b>(e)ren bila

en: Collecting files...
eu: Fitxategiak biltzen...

en: Search aborted
eu: Bilaketa bertan behera utzi da

en: Failed: %1
eu: Huts egin du: %1

en: No results found
eu: Ez du emaitzarik aurkitu

en: Line %1:
eu: Lerroa %1:

en: <b>1</b> match | <b>%1</b> matches
eu[0]: Bat-etortze <b>1</b>
eu[1]: <b>%1</b> bat-etortze

en: <b>1</b> file | <b>%1</b> files
eu[0]: Fitxategi <b>1</b>
eu[1]: <b>%1</b> fitxategi

[ctx: %1 is e.g. '4 matches', %2 is e.g. '1 file']
en: <b>%1 in %2</b>
eu: <b>%1 %2</b>(e)an

en: %2: 1 match | %2: %1 matches
eu[0]: %2: bat-etortze 1
eu[1]: %2: %1 bat-etortze

[ctx: @title:window]
en: Find/Replace Output View
eu: Aurktitu/Ordeztu irteerako ikuspegia

[ctx: @action]
en: &Previous Item
eu: &Aurreko elementua

[ctx: @action]
en: &Next Item
eu: &Hurrengo elementua

[ctx: @action]
en: C&ollapse All
eu: T&olestu dena

[ctx: @action]
en: &Expand All
eu: &Zabaldu dena

[ctx: @action]
en: New &Search
eu: &Bilaketa berria

[ctx: @action]
en: Refresh
eu: Berritu

[ctx: @action]
en: Clear Search History
eu: Garbitu bilaketa-historia

en: Do you want to replace with an empty string?
eu: Kate huts batekin ordeztu nahi duzu?

[ctx: @action:button]
en: Replace
eu: Ordeztu

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replacement &text:
eu: Ordezko &testua:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, replacementCombo)
en: Enter the replacement pattern
eu: Sartu ordezkapen-eredua

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, applyButton)
en: Apply replacement on selected items
eu: Erabili ordezkapena hautatutako elementuetan

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyButton)
en: &Replace
eu: O&rdeztu

[ctx: @action]
en: Find/Replace in Fi&les...
eu: Aurkitu/Ordeztu fi&txategian...

[ctx: @action:inmenu]
en: Find/Replace in This Folder...
eu: Aurkitu/Ordeztu karpeta honetan...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Find/Replace in Files...
eu: &Aurkitu/Ordeztu fitxategietan...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, patternCombo)
en: Enter the regular expression you want to search for
eu: Sartu biltatu nahi duzun adierazpen erregularra

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Template:
eu: Txantiloia:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, templateEdit)
en: This is the regular expression template.
eu: Adierazpen erregularraren txantiloia da hau.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, templateEdit)
en: This is the regular expression template. <i>%s</i> will be replaced by the pattern, while <i>%%</i> will be replaced by <i>%</i>.
eu: Adierazpen erregularraren txantiloia da hau. <i>%s</i> ereduarekin ordeztuko da, <i>%%</i> berriz <i>%</i>rekin ordeztuko da.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, syncButton)
en: Quickly select location from a set of directories
eu: Direktorio multzo batetik kokapena bizkor hautatu

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, syncButton)
en: Quick Select
eu: Bizkor hautatu

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, depthLabel)
en: Depth:
eu: Sakonera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, depthSpin)
en: Maximum level of subdirectory recursion
eu: Azpidirektorio errekurtsioren gehienezko maila

[ctx: @item full recursion]
note: i18n: Full recursion will be used. For folder-based searches, that means searching in the target folder and all the subfolders, their subfolders, and so on. i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, depthSpin)
en: Full
eu: Osoa

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Pattern:
eu: Eredua:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Files:
eu: Fitxategiak:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Case sensitive:
eu: Maius./minus. bereizi:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Location(s):
eu: Kokalekua(k):

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, filesCombo)
en: Files filter
eu: Fitxategi-iragazkia

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Exclude:
eu: Kanporatu:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, excludeCombo)
en: Files pattern to exclude
eu: Kanpoan utzi beharreko fitxategien eredua

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Regular expression:
eu: Adierazpen erregularra:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, regexCheck)
en: Enable or disable regular expression.
eu: Gaitu edo ezgaitu adierazpen erregularra.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, limitToProjectLabel)
en: Limit to project files:
eu: Proiektuko fitxateetara mugatu:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, replacementTemplateEdit)
en: Enter the replacement template
eu: Sartu ordezkapen-txantiloia

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Replacement template:
eu: Ordezkapen-txantiloia:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, directorySelector)
en: Select a directory to search in
eu: Hautatu zein direktoriotan bilatu
