kdevelop - en to eu translation catalogue (5 entries)

en: docker build '%1'
eu: zamaketariaren '%1' eraikina

[ctx: @title:window]
en: Choose Tag Name
eu: Aukeratu etiketa-izena

[ctx: @label:textbox]
en: Tag name for '%1':
eu: '%1'(r)(e)n etiketa-izena:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: 'docker run' arguments:
eu: 'docker run' argumentuak:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Projects volume:
eu: Proiektuen bolumena:
