kdevelop - en to fi translation catalogue (22 entries)

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Code Completion
fi: Koodin täydennys

[ctx: @action]
en: Rename Declaration
fi: Muuta esittelyn nimeä

[ctx: @action]
en: Move into Source
fi: Siirrä lähteeseen

en: Macros
fi: Makrot

en: Failed to apply changes: %1
fi: Muutosten toteuttaminen epäonnistui: %1

[ctx: @action]
en: Rename %1
fi: Muuta kohteen %1 nimeä

en: No declaration under cursor
fi: Kohdistimen kohdalla ei ole esittelyä

en: No document for %1
fi: %1 – ei tiedostoa

en: Insertion failed
fi: Lisäys epäonnistui

en: Insert "%1" at line: %2, column: %3
fi: Lisää ”%1” riville %2 sarakkeeseen %3

en: Replace text at line: %1, column: %2 with: "%3"
fi: Korvaa teksti rivillä %1 sarakkeessa ”%2” jonolla ”%3”

en: Replace "%1" with: "%2"
fi: Korvaa ”%1” → ”%2”

en: Replace multiple lines starting at line: %1, column: %2 with: "%3"
fi: Korvaa useita rivejä alkaen riviltä %1 sarakkeesta %2 jonolla ”%3”

en: Add #pragma once
fi: Lisää #pragma kerran

en: Macro %1
fi: Makro %1

en: Function macro
fi: Funktiomakro

en: Macro
fi: Makro

en: Show uses
fi: Näytä käytöt

en: Open Project
fi: Avaa projekti

en: In included file: %1
fi: Sisällytetyssä tiedostossa: %1

en: Insert '%1'
fi: Lisää ”%1”

en: <parse error>
fi: <jäsennysvirhe>
