kdevelop - en to fi translation catalogue (27 entries)

[ctx: @item no compiler]
en: None
fi: Ei mitään

[ctx: @title:column]
en: Name
fi: Nimi

[ctx: @title:column]
en: Type
fi: Tyyppi

[ctx: @item]
en: Auto-detected
fi: Automaattisesti tunnistettu

[ctx: @action]
en: Delete Compiler
fi: Poista kääntäjä

[ctx: @title:tab]
en: C/C++ Compilers
fi: C/C++-kääntäjät

[ctx: @title:tab]
en: Configure C/C++ Compilers
fi: C/C++-kääntäjien asetukset

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
fi: &Lisää

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove
fi: &Poista

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
fi: Nimi:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Compiler executable:
fi: Kääntäjän ohjelmatiedosto:

[ctx: @title:tab]
en: Language Support
fi: Kielituki

[ctx: @title:tab]
en: Configure Language Support
fi: Kielitukiasetukset

[ctx: @title:column]
en: Define
fi: Määritä

[ctx: @title:column]
en: Value
fi: Arvo

[ctx: @action]
en: Delete Define
fi: Poista määritys

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parseHeadersInPlainC)
en: Parse *.h headers in plain C
fi: Jäsennä *.h-otsakkeet perus-C:nä

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: C++ profi&le:
fi: C++-profii&li:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: C++ co&mmand-line arguments:
fi: C++:n &komentoriviparametrit:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: C profi&le:
fi: C-pro&fiili:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: OpenCL C &profile:
fi: &OpenCL:n C-profiili

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: CUDA C P&rofile:
fi: CU&DA:n C-profiili:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel_4)
en: CUDA C comman&d-line arguments:
fi: C&UDA:n C-kääntäjän komentoriviparametrit:

[ctx: @title:window]
en: Select Project Path
fi: Valitse projektin sijainti

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, definesPage)
en: Defines
fi: Define-määrittelyt

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, parserPage)
en: C/C++ Parser
fi: C/C++-jäsennin

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, directorySelector)
en: ...
fi: …
