kdevgit - en to fi translation catalogue (43 entries)

en: Filter by filename/project name
fi: Suodata tiedoston tai projektin nimellä

en: Refresh
fi: Virkistä

en: %1 (staged)
fi: %1 (vaiheistettu)

en: Staged (%1)
fi: Vaiheistettu (%1)

[ctx: @action:button]
en: Revert
fi: Palauta

en: Try to keep summary length below %1 characters.
fi: Yritä pitää yhteenvetorivin pituus alle %1 merkissä.

en: Separate summary from details with one empty line.
fi: Erota yhteenveto yksityiskohdista yhdellä tyhjällä rivillä.

en: Try to keep line length below %1 characters.
fi: Yritä pitää rivinpituus alle %1 merkissä.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
fi: &Nimi:

en: Git Commit
fi: Git-toimitus

en: error: %1
fi: virhe: %1

en: Did not specify the list of files
fi: Tiedostoja ei määritetty

en: Could not revert changes
fi: Muutoksia ei voitu kumota

en: No files or message specified
fi: Tiedostoja tai viestiä ei annettu.

en: Email or name for Git not specified
fi: Sähköpostia tai nimeä ei ole annettu Gitille

en: No files to remove
fi: Ei poistettavia tiedostoja

en: There are pending changes, do you want to stash them first?
fi: Muutoksia on odottamassa. Haluatko kätkeä ne ensin?

[ctx: @action:button]
en: Stash
fi: Kätkö

[ctx: @title:window]
en: Branch Selection
fi: Haaran valinta

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_2)
en: Cancel
fi: Peru

[ctx: Files in a vcs which have unresolved (merge) conflits]
en: Conflicts
fi: Ristiriidat

[ctx: Files which are not tracked by a vcs]
en: Untracked files
fi: Ei-jäljitetyt tiedostot

[ctx: Files in a vcs which have changes staged for commit]
en: Staged
fi: Vaiheistettu

en: Files with changes staged for commit
fi: Muuttuneet ja toimitettavaksi vaiheistetut tiedostot

[ctx: Files in a vcs which have changes not checked in to repo]
en: Modified
fi: Muuttunut

en: Files with changes
fi: Muuttuneet tiedostot

[ctx: Files in git which have unresolved (merge) conflits]
en: Conflicts
fi: Ristiriidat

en: Files with unresolved (merge) conflicts
fi: Tiedostot, joissa on ratkaisemattomia (yhdistämis-) ristiriitoja

[ctx: Files which are not tracked by a vcs]
en: Untracked
fi: Ei jäljitetty

en: Files not tracked in VCS
fi: Tiedostot, joita ei jäljitetä VCS:ssä

[ctx: @item file was copied in versioncontrolsystem]
en: Copied
fi: Kopioitu

[ctx: @item file has unresolved merge conflicts]
en: Unresolved conflicts
fi: Ratkaisemattomia ristiriitoja

[ctx: @item file is not under vcs]
en: Untracked
fi: Ei jäljitetty

[ctx: file in unknown (invalid) state]
en: Unknown
fi: Tuntematon

en:  (staged)
fi:  (vaiheistettu)

en:  (conflicts)
fi:  (ristiriita)

en:  (untracked)
fi:  (ei jäljitetty)

en: Commit
fi: Toimita

en: Extended commit description
fi: Laaja toimituskuvaus

en: Commit summary
fi: Toimituksen yhteenveto

en: To commit changes, please write a commit message first
fi: Muutosten toimittamiseksi kirjoita ensin toimitusviesti

en: Are you sure you want to drop the stash '%1'?
fi: Haluatko varmasti pudottaa kätkön”%1”?

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, drop)
en: Drop
fi: Hylkää
