kdevelop - en to fi translation catalogue (12 entries)

[ctx: @title:tab]
en: Configure Heaptrack Settings
fi: Määritä Heaptrack-asetukset

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pathsGroupBox)
en: Executables
fi: Ohjelmatiedostot

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, heaptrackGuiExecutableLabel)
en: Visualizer:
fi: Visualisointi:

en: Heaptrack Analysis (%1)
fi: Heaptrack-analyysi (%1)

[ctx: @action]
en: Run Heaptrack Analysis
fi: Aja Heaptrack-analyysi

[ctx: @action]
en: Attach to Process with Heaptrack
fi: Liity Heaptrackillä prosessiin

en: Unable to start Heaptrack analysis - "%1" plugin is not loaded.
fi: Heaptrack-analyysin aloittaminen epäonnistui: liitännäistä "%1” ei ole ladattu.

en: Configure a native application launch to perform Heaptrack analysis on.
fi: Määritä natiivin sovelluksen käynnistys Heaptrack-analyysia varten.

en: Heaptrack analysis can be started only for native applications.
fi: Heaptrack-analyysin voi käynnistää voi natiiveille sovelluksille.

en: Failed to start Heaptrack visualizer from "%1".
fi: Heaptrack-visualisoinnin käynnistäminen komennolla ”%1” epäonnistui.

en: Check your settings and install the visualizer if necessary.
fi: Tarkista asetukset ja asenna visualisointi tarvittaessa.

en: Error during Heaptrack visualizer execution:
fi: Virhe Heaptrack-visualisointia suoritettaessa:
