kdevelop - en to fi translation catalogue (31 entries)

en: (running)
fi: (käynnissä)

[ctx: @title:window]
en: LLDB Console
fi: LLDB-konsoli

en: Attempting to execute user command on unsupported LLDB version
fi: Yritetään suorittaa käyttäjän komentoa ei-tuetulla LLDB-versiolla

en: <b>Could not start debugger:</b><br />
fi: <b>Virheenpaikanninta ei voitu käynnistää:</b><br />

en: <b>Error connecting to remote target:</b><br />
fi: <b>Virhe yhdistettäessä etäkohteeeseen:</b><br />

en: <b>Failed to load core file</b><p>Debugger reported the following error:<p><tt>%1
fi: <b>core-tiedoston lataaminen epäonnistui</b><p>Virheenjäljitin ilmoitti seuraavan virheen:<p><tt>%1

en: <b>Your lldb-mi version is unsupported, as it lacks an essential patch.</b><br/>See https://llvm.org/bugs/show_bug.cgi?id=28026 for more information.<br/>Debugger console will be disabled to prevent crash.<br/>Do you want to continue?
fi: <b>lldb-mi:n versiota ei tueta, koska siitä puuttuu oleellinen paikkaus.</b><br/>Lisätietoa löytyy sivulta https://llvm.org/bugs/show_bug.cig?id=28026.<br/>Virheenjäljityskonsoli poistetaan käytöstä kaatumisen välttämiseksi.<br/>Haluatko jatkaa?

en: LLDB Version Unsupported
fi: Ei-tuettu LLDB:n versio

en: <b>You need lldb-mi from LLDB 3.8.1 or higher.</b><br />You are using: %1
fi: <b>Vaaditaan lldb-mi LLDB 3.8.1:stä tai myöhemmästä.</b><br />Käytössä on: %1

note: i18n: ectx: ToolBar (debugToolBar)
en: Debugger Toolbar
fi: Virheenjäljitystyökalurivi

en: Debug a native application in LLDB
fi: Jäljitä natiivin sovelluksen virheet LLDB:ssä

en: A program is already being debugged. Do you want to abort the currently running debug session and continue with the launch?
fi: Yhden ohjelman virheitä jäljitetään jo. Haluatko keskeyttää tämän virheenjäljitysistunnon ja jatkaa käynnistystä?

[ctx: @title:tab]
en: LLDB Configuration
fi: LLDB-asetukset

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupDebugger)
en: Debugger
fi: Virheenjäljitin

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Debugger executable:
fi: Virheenjäljittimen ohjelmatiedosto:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, lineDebuggerExec)
en: Override path to lldb-mi executable...
fi: Ohita lldb-mi-ohjelmatiedoston sijainti…

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Additional arguments:
fi: Lisäparametrit:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Environment:
fi: Ympäristömuuttujat:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkInheritSystem)
en: Inherit system environment
fi: Peri järjestelmän ympäristö

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupOptions)
en: Options
fi: Valinnat

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Config script:
fi: Asetusskripti:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, lineConfigScript)
en: /path/to/lldb/config/script
fi: /polku/lldb-asetusskriptiin

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Start debugger with:
fi: Käynnistä virheenjäljitys:

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboStartWith)
en: Application Output
fi: Sovelluksen tuloste

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboStartWith)
en: LLDB Console
fi: LLDB-konsoli

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboStartWith)
en: Frame Stack
fi: Kehyspino

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupRemote)
en: Remo&te Debugging
fi: &Etävirheenjäljitys

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Remote server:
fi: Etäpalvelin:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, lineRemoteServer)
en: host:port
fi: kone:portti

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Remote work path:
fi: Etätyösijainti:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, lineOnDevPath)
en: /path/to/a/on-device/writable/directory
fi: /polku/kirjoitettavaan/kansioon/laitteella
