kdevproblemreporter - en to fi translation catalogue (38 entries)

en: Parser
fi: Jäsennin

[ctx: @title:window]
en: Problems
fi: Ongelmat

[ctx: @action:inmenu]
en: Solve Problem
fi: Ratkaise ongelma

[ctx: @action:inmenu]
en: Solve: %1
fi: Ratkaise: %1

[ctx: @action]
en: Force Full Update
fi: Pakota täysi päivitys

[ctx: @info:tooltip]
en: Which files to display the problems for
fi: Mille tiedostoille ongelmat näytetään

[ctx: @option:check]
en: Current Document
fi: Nykyinen tiedosto

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems in current document
fi: Näytä nykyisen tiedoston ongelmat

[ctx: @option:check]
en: Open Documents
fi: Avoimet tiedostot

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems in all open documents
fi: Näytä kaikkien avoimien tiedostojen ongelmat

[ctx: @option:check]
en: Current Project
fi: Nykyinen projekti

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems in current project
fi: Näytä nykyisen projektin ongelmat

[ctx: @option:check]
en: All Projects
fi: Kaikki projektit

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems in all projects
fi: Näytä kaikkien projektien ongelmat

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems from all files in a specific path
fi: Näytä määräsijainnin kaikkien tiedostojen ongelmat

[ctx: @option:check]
en: Documents In Current Path
fi: Nykyisen sijainnin tiedostot

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems from all files in the path of the current document
fi: Näytä nykyisen tiedoston sijainnin kaikkien tiedostojen ongelmat

[ctx: @option:check]
en: Show All
fi: Näytä kaikki

[ctx: @info:tooltip]
en: Display all problems
fi: Näytä kaikki ongelmat

[ctx: @info:placeholder]
en: Path Filter...
fi: Polkusuodatin…

[ctx: @option:check]
en: Show Imports
fi: Näytä tuonnit

[ctx: @info:tooltip]
en: Display problems in imported files
fi: Näytä tuotujen tiedostojen ongelmat

[ctx: @info:tooltip]
en: Display errors
fi: Näytä virheet

[ctx: @option:check]
en: Show Errors
fi: Näytä virheet

[ctx: @info:tooltip]
en: Display warnings
fi: Näytä varoitukset

[ctx: @option:check]
en: Show Warnings
fi: Näytä varoitukset

[ctx: @info:tooltip]
en: Display hints
fi: Näytä vinkit

[ctx: @option:check]
en: Show Hints
fi: Näytä vihjeet

[ctx: @title:menu]
en: Grouping
fi: Ryhmittely

[ctx: @option:check]
en: None
fi: Ei mitään

[ctx: @option:check]
en: Path
fi: Sijainti

[ctx: @option:check]
en: Severity
fi: Vakavuus

[ctx: @info:placeholder]
en: Search...
fi: Etsi…

[ctx: @title:menu]
en: Scope: %1
fi: Ala: %1

[ctx: @info:whatsthis]
en: Problems
fi: Ongelmat

[ctx: @title:menu]
en: Problem
fi: Ongelma

[ctx: @action:inmenu]
en: &Copy Description
fi: Kopioi ku&vaus

[ctx: @title:menu]
en: Solve: %1
fi: Ratkaise: %1
