kdevquickopen - en to fi translation catalogue (37 entries)

en: Documentation in the %1
fi: Dokumentaatio lähteestä %1

en: Not available any more: %1
fi: Ei enää saatavilla: %1

en: Not available any more
fi: Ei enää saatavilla

[ctx: %1: function signature]
en: Return: %1
fi: Paluuarvo: %1

[ctx: %1: file path]
en: File: %1
fi: Tiedosto: %1

note: i18n: ectx: ToolBar (quickOpenToolBar)
en: Quick Open Toolbar
fi: Pika-avaustyökalurivi

[ctx: %1: project name]
en: Project %1
fi: Projekti %1

en: Not parsed yet
fi: Ei vielä jäsennetty

[ctx: @item no project]
en: none
fi: ei mitään

[ctx: @item quick open item type]
en: Classes
fi: Luokat

[ctx: @item quick open item type]
en: Functions
fi: Funktiot

[ctx: @item quick open scope]
en: Project
fi: Projekti

[ctx: @item quick open scope]
en: Includes
fi: Sisällytykset

[ctx: @item quick open scope]
en: Includers
fi: Sisällyttäjät

[ctx: @item quick open scope]
en: Currently Open
fi: Nyt auki

[ctx: @item quick open item type]
en: Files
fi: Tiedostot

[ctx: @item quick open item type]
en: Documentation
fi: Ohjeistus

[ctx: @item quick open item type]
en: Actions
fi: Toiminnot

[ctx: @action]
en: &Quick Open
fi: &Pika-avaus

[ctx: @action]
en: Quick Open &File
fi: Pika-avaa &tiedosto

[ctx: @action]
en: Quick Open &Class
fi: Pika-avaa &luokka

[ctx: @action]
en: Quick Open &Function
fi: Pika-avaa &funktio

[ctx: @action]
en: Quick Open &Already Open File
fi: Pika-avaa &jo avoin tiedosto

[ctx: @action]
en: Quick Open &Documentation
fi: Pika-avauksen &ohje

[ctx: @action]
en: Quick Open &Actions
fi: Pika-avaustoiminnot

[ctx: @action]
en: Jump to Declaration
fi: Hyppää esittelyyn

[ctx: @action]
en: Jump to Definition
fi: Hyppää määrittelyyn

[ctx: @action]
en: Embedded Quick Open
fi: Upotettu pika-avaus

[ctx: @action jump to]
en: Next Function
fi: Seuraava funktio

[ctx: @action jump to]
en: Previous Function
fi: Edellinen funktio

[ctx: @action open outline quick open menu]
en: Outline
fi: Rakenne

[ctx: @title:window]
en: Quick Open
fi: Pika-avaus

[ctx: @title:window]
en: Outline
fi: Rakenne

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, searchLine)
en: Quick Open...
fi: Pika-avaus…

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, searchLabel)
en: Search:
fi: Etsi:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, okButton)
en: Open
fi: Avaa

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: Cancel
fi: Peru
