kdevplatform - en to fi translation catalogue (9 entries)

[ctx: @title:tab]
en: Source Formatter
fi: Lähdekoodin muotoilu

[ctx: @title:tab]
en: Configure Source Formatter
fi: Lähdekoodin muotoilun asetukset

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useDefault)
en: &Use default
fi: Käytä &oletusta

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, generalGroupBox)
en: General
fi: Perusasetukset

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_overrideKateIndentation)
en: Override the editor indentation mode according to the formatting style for documents without a Kate modeline.
fi: Ohita muokkaimen sisennystapa muotoilutyylin mukaisesti tiedostoille ilman Kate-tilariviä.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_overrideKateIndentation)
en: Override editor indentation mode
fi: Ohita muokkaimen sisennystapa

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_modelinesEnabled)
en: Add a Kate modeline according to the formatting style to formatted documents.
fi: Lisää muotoilutyylin mukainen Kate-tilarivi muotoiltuihin tiedostoihin.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_modelinesEnabled)
en: Add Kate modeline
fi: Lisää Kate-tilarivi

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, formattinStylesGroupBox)
en: Formatting Styles
fi: Muotoilutyylit
