kdevsubversion - en to fi translation catalogue (64 entries)

en: Please select only one item for this operation
fi: Valitse vain yksi kohde tälle toiminnolle

en: Copying only works on local files
fi: Kopiointi toimii vain paikallisille tiedostoille

en: Destination file/directory
fi: Kohdetiedosto tai -kansio

en: Moving only works on local files/dirs
fi: Siirtäminen toimii vain paikallisille tiedostoille

en: Subversion Add
fi: Subversion-lisäys

en: Not enough information to add file
fi: Ei tarpeeksi tietoa tiedoston lisäämiseen

en: Subversion Annotate
fi: Subversion-merkitseminen

en: Not enough information to blame location
fi: Ei tarpeeksi tietoa blame-toiminnon suorittamiseen sijainnissa

en: Subversion Checkout
fi: Subversion-checkout

en: Not enough information to checkout
fi: Ei tarpeeksi tietoa checkout-toiminnon suorittamiseen

en: Subversion Commit
fi: Subversion-commit

en: Committing...
fi: Kommitoidaan…

en: Not enough information to execute commit
fi: Ei tarpeeksi tietoja kommitin tekemiseen

en: Subversion Copy
fi: Subversion-kopiointi

en: Not enough information to copy file
fi: Ei tarpeeksi tietoa tiedoston kopiointiin

en: Subversion Diff
fi: Subversion-diff

en: Not enough information given to execute diff
fi: Ei tarpeeksi tietoa diff-toiminnon suorittamiseen

en: Subversion Import
fi: Subversion-tuonti

en: Not enough information to import
fi: Ei tarpeeksi tietoa tuomiseen

en: Subversion Info
fi: Subversion-info

en: Not enough information to execute info job
fi: Ei tarpeeksi tietoa info-toiminnon suorittamiseen

[ctx: A file was marked to be added to svn]
en: Added %1
fi: Lisätty %1

[ctx: A file was marked for deletion from svn]
en: Deleted %1
fi: Poistettu %1

[ctx: A file was deleted during an svn update operation]
en: Deleted %1
fi: Poistettu %1

[ctx: A file was added during an svn update operation]
en: Added %1
fi: Lisätty %1

en: Revision %1
fi: Versio %1

en: Updating externals: %1
fi: Päivitetään ulkoisia: %1

en: Sending %1
fi: Lähetetään: %1

en: Adding %1 using mimetype %2.
fi: Lisätään: %1 MIME-tyypillä %2.

en: Adding %1.
fi: Lisätään: %1.

en: Deleting %1.
fi: Poistetaan: %1.

en: Replacing %1.
fi: Korvataan: %1.

en: Transmitting file data
fi: Siirretään tiedoston dataa

en: Blame finished for revision %1, path %2
fi: Blame valmistui versiolle %1, polulle %2.

en: Reverted working copy %1
fi: Palautettiin työkopio %1

en: Reverting failed on working copy %1
fi: Työkopion %1 palauttaminen epäonnistui.

en: Copied %1
fi: Kopioitiin %1

en: Certificate is not yet valid.
fi: Varmenne ei ole vielä voimassa.

en: Certificate has expired.
fi: Varmenne on vanhentunut.

en: Certificate's CN (hostname) doesn't match the remote hostname.
fi: Varmenteen CN (konenimi) ei  vastaa etäkonetta.

en: Certificate authority is unknown.
fi: Varmentaja on tuntematon.

en: Other unknown error.
fi: Muu tuntematon virhe.

en: Enter Login for: %1
fi: Anna kirjautumistiedot kohteelle: %1

en: Completed
fi: Valmis

en: Error executing Job:
    %1
fi: Virhe suoritettaessa työtä:
    %1

en: Subversion Log
fi: Subversion-loki

en: Not enough information to log location
fi: Ei tarpeeksi tietoa lokin näyttämiseen sijainnista

en: Subversion Move
fi: Subversion-siirto

en: Not enough information to move file
fi: Ei tarpeeksi tietoa tiedoston siirtämiseen

en: Subversion Remove
fi: Subversion-poisto

en: Not enough information to execute remove job
fi: Ei tarpeeksi tietoa remove-toiminnon suorittamiseen

en: Subversion Revert
fi: Subversion-palautus

en: Not enough information to execute revert
fi: Ei tarpeeksi tietoa revert-toiminnon suorittamiseen

en: Subversion Status
fi: Subversion-tila

en: Not enough information to execute status job
fi: Ei tarpeeksi tietoa status-toiminnon suorittamiseen

en: Subversion Update
fi: Subversion-päivitys

en: Not enough Information to execute update
fi: Ei tarpeeksi tietoa update-toiminnon suorittamiseen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, msgLabel)
en: There were errors validating the server certificate.
    Do you want to trust this certificate?
fi: Palvelinvarmenteen kelvollisuuden varmistamisessa tapahtui virheitä.
    Haluatko luottaa tähän varmenteeseen?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reasons why the validation failed
fi: Syy, miksi kelvollisuuden tarkistus epäonnistui

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostname)
en: someserver
fi: jokinpalvelin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, issuer)
en: someissuer
fi: jokinmyöntäjä

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validFrom)
en: validfrom
fi: voimassaalkaen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validUntil)
en: validuntil
fi: vanhenee

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerprint)
en: fingerprint
fi: sormenjälki
