kdevappwizard - en to fi translation catalogue (34 entries)

[ctx: @title:window]
en: Create New Project
fi: Luo uusi projekti

[ctx: @title:tab Page for general configuration options]
en: General
fi: Perusasetukset

[ctx: @title:tab Page for version control options]
en: Version Control
fi: Versionhallinta

[ctx: @action]
en: New from Template...
fi: Uusi mallista…

[ctx: @info:tooltip]
en: Generate a new project from a template
fi: Luo uusi projekti mallista

[ctx: @info:whatsthis]
en: This starts KDevelop's application wizard. It helps you to generate a skeleton for your application from a set of templates.
fi: Tämä käynnistää KDevelopin opastetun toiminnon, jossa valmiiden mallien avulla luodaan sovelluksen runko.

en: Could not create project from template.
fi: Mallista ei voitu luoda projektia.

en: Please see the Version Control tool view.
fi: Katso versionhallinnan työkalunäkymää.

[ctx: @title:window]
en: Version Control System Error
fi: Versionhallintajärjestelmän virhe

en: Could not initialize DVCS repository
fi: Ei voitu alustaa DVCS-repositoria

en: Could not add files to the DVCS repository
fi: Ei voitu lisätä tiedostoja DVCS-repositoriin

en: Could not import project into %1.
fi: Ei voitu tuoda projektia kohteeseen %1.

en: Could not import project
fi: Ei voitu tuoda projektia

en: Could not checkout imported project
fi: Ei voitu tehdä checkout-toimintoa tuodulle projektille

en: Could not create new project
fi: Ei voitu luoda uutta projektia

en: The file %1 cannot be created.
fi: Tiedostoa %1 ei voitu luoda.

en: Project Templates
fi: Projektimallit

[ctx: @title:column]
en: Category
fi: Luokka

[ctx: @title:column]
en: Project Type
fi: Projektin tyyppi

[ctx: @action:button]
en: Get More Templates
fi: Hae lisää malleja

[ctx: @action:button]
en: Load Template from File
fi: Lataa malli tiedostosta

en: Invalid location
fi: Virheellinen sijainti

en: Empty project name
fi: Tyhjä projektinimi

en: Invalid project name
fi: Virheellinen projektinimi

en: Unable to create subdirectories, missing permissions on: %1
fi: Ei kyetä luomaan alihakemistoja, puuttuu käyttöoikeudet kohteelle: %1

en: Invalid project template, please choose a leaf item
fi: Virheellinen projektimalli, valitse lehtialkio

en: Path already exists and contains files. Open it as a project.
fi: Polku on jo olemassa ja sisältää tiedostoja. Avaa se projektina.

en: The specified path already exists and contains files. Are you sure you want to proceed?
fi: Määritelty polku on jo olemassa ja se sisältää tiedostoja. Haluatko varmasti jatkaa?

[ctx: @title:window]
en: Load Template from File
fi: Lataa malli tiedostosta

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, propertiesBox)
en: Properties
fi: Ominaisuudet

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, projectNameLabel)
en: Project name:
fi: Projektin nimi:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel)
en: Location:
fi: Sijainti:

[ctx: @item:inlistbox No Version Control Support chosen]
en: None
fi: Ei mitään

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Version control system:
fi: Versionhallintajärjestelmä:
