kdevstandardoutputview - en to fi translation catalogue (27 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Enter a case-insensitive regular expression to filter the output view
fi: Kirjoita säännöllinen lauseke tulosnäkymän suodattamiseksi

[ctx: @title:window]
en: Output View
fi: Tulosnäkymä

[ctx: @info:tooltip]
en: Close the currently active output view
fi: Sulje aktiivinen tulosnäkymä

[ctx: @info:tooltip]
en: Close all other output views
fi: Sulje kaikki muut tulosnäkymät

[ctx: @action]
en: Previous Output
fi: Edellinen tuloste

[ctx: @action]
en: Next Output
fi: Seuraava tuloste

[ctx: @action]
en: Select Activated Item
fi: Valitse aktivoitu kohta

[ctx: @action]
en: Focus when Selecting Item
fi: Kohdista valittaessa kohtia

[ctx: @action]
en: Word Wrap
fi: Rivitys

[ctx: @action]
en: First Item
fi: Ensimmäinen kohta

[ctx: @action]
en: Previous Item
fi: Edellinen kohta

[ctx: @action]
en: Next Item
fi: Seuraava kohta

[ctx: @action]
en: Last Item
fi: Viimeinen kohta

[ctx: @action]
en: Clear
fi: Tyhjennä

[ctx: @info:placeholder]
en: Search...
fi: Etsi…

[ctx: @action %1: output type, e.g. Build or Run]
en: Configure %1 Output
fi: %1 – tulosteasetukset

[ctx: @info:tooltip %1 - position in the pattern, %2 - textual description of the error]
en: Filter regular expression pattern error at offset %1: %2
fi: Suodatuksen säännöllisen lausekkeen virhe kohdassa %1: %2

[ctx: @title:window %1: output type, e.g. Build or Run]
en: Configure %1 Output
fi: %1 – tulosteasetukset

[ctx: @option:check]
en: Limit the number of output views
fi: Rajoita tulosnäkymien määrää

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically close oldest output views
fi: Sulje automaattisesti vanhin tulosnäkymä

[ctx: @label:spinbox]
en: Maximum output view count
fi: Tulosnäkymien enimmäismäärä

[ctx: @info:tooltip]
en: The oldest output view is closed when
    the number of views exceeds this value
fi: Vanhin tulosnäkymä suljetaan, kun
    näkymien määrä ylittää tämän arvon

[ctx: @title:window]
en: Build
fi: Koostaminen

[ctx: @title:window]
en: Run
fi: Suoritus

[ctx: @title:window]
en: Debug
fi: Virheenpaikannus

[ctx: @title:window]
en: Test
fi: Testaus

[ctx: @title:window]
en: Version Control
fi: Versionhallinta
