kdevelop - en to ga translation catalogue (67 entries)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (session)
en: Session
ga: Seisiún

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
ga: &Tionscadal

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: &Navigation
ga: &Nascleanúint

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ga: &Comhad

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ga: &Eagar

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (code)
en: Code
ga: Cód

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
ga: &Fuinneog

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
ga: Socruithe

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
ga: Cabhair

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ga: Príomhbharra Uirlisí

en: Code
ga: Cód

en: Could not open %1
ga: Níorbh fhéidir %1 a oscailt

en: The KDevelop Integrated Development Environment
ga: Timpeallacht Chomhtháite Fhorbartha KDevelop

en: Architecture, VCS Support, Project Management Support, QMake Projectmanager
ga: Ailtireacht, Tacaíocht VCS, Tacaíocht Bainisteoireachta Tionscadail, Bainisteoir Tionscadal QMake

en: Architecture, Sublime UI, Ruby support
ga: Ailtireacht, Comhéadan Sublime, tacaíocht Ruby

en: GDB integration
ga: Comhtháthú GDB

en: Text editor integration, definition-use chain
ga: Comhtháthú d'eagarthóirí, slabhra sainmhíniú-úsáid

en: Website admin, API documentation, Doxygen and autoproject patches
ga: Riarachán an tsuímh Gréasáin, doiciméadú API, paistí Doxygen agus autoproject

en: astyle and indent support
ga: Tacaíocht astyle agus ident

en: Distributed VCS, Git, Mercurial
ga: VCS dáilte, Git, Mercurial

en: SnippetPart, debugger and usability patches
ga: SnippetPart, dífhabhtóir agus paistí inúsáidteachta

en: Subversion plugin, Custom Make Manager, Overall improvements
ga: Breiseán Subversion, Bainisteoir Make Saincheaptha, feabhsúcháin ghinearálta

en: Ported to Qt 3, patches, valgrind, diff and perforce support
ga: Leagan Qt 3, paistí, tacaíocht le valgrind, diff agus perforce

en: C++ parser
ga: Parsálaí C++

en: The KWrite authors
ga: Údair KWrite

en: Kate editor component
ga: Comhpháirt eagarthóireachta Kate

en: Designer code
ga: Cód Designer

en: Contributors to older versions:
ga: Daoine a chabhraigh le leaganacha níos sine:

en: Initial idea, basic architecture, much initial source code
ga: Bunsmaoineamh, bunailtireacht, go leor bunchód

en: KTabBar, bugfixes
ga: KTabBar, ceartúcháin

en: Java & Objective C support
ga: Tacaíocht Java agus Objective C

en: Debugger frontend
ga: Comhéadan don dífhabhtóir

en: PHP support, context menu stuff
ga: Tacaíocht PHP, stuif le haghaidh roghchlár comhthéacs

en: KDE application templates
ga: Teimpléid d'fheidhmchláir KDE

en: Dist part, bash support, application templates
ga: Comhpháirt dáilte, tacaíocht bash, teimpléid fheidhmchláir

en: Several components, htdig indexing
ga: Roinnt comhpháirteanna, innéacsú htdig

en: Help with Automake manager and persistent class store
ga: Cabhair le bainisteoir Automake agus stóráil sheasmhach aicmí

en: Help with KParts infrastructure
ga: Cabhair maidir le bonneagar KParts

en: Ada support
ga: Tacaíocht Ada

en: QMake projectmanager
ga: Bainisteoir thionscadal QMake

en: MDI modes, QEditor, bugfixes
ga: Móid MDI, QEditor, ceartúcháin

en: PartExplorer, redesign of CvsPart, patches, bugs(fixes)
ga: PartExplorer, athdhearadh ar CvsPart, paistí, ceartúcháin

en: Replace, Bookmarks, FileList and CTags2 plugins. Overall improvements and patches
ga: Breiseáin: Ionadú, Leabharmharcanna, Liosta Comhad, CTags2.  Feabhsúcháin ghinearálta agus paistí

en: Filecreate part and other bits and patches
ga: Comhpháirt cruthaithe comhad, giotaí agus paistí eile

en: ClearCase support
ga: Tacaíocht ClearCase

en: Ruby support
ga: Tacaíocht Ruby

en: Fortran documentation
ga: Doiciméadú Fortran

en: Python documentation utility
ga: Uirlis doiciméadaithe Python

en: Doxygen wizard
ga: Treoraí Doxygen

en: Fileselector component
ga: Comhpháirt roghnóra comhad

en: C++ code completion, persistent class store
ga: Comhlánú cóid C++, stóráil sheasmhach aicmí

en: Patches
ga: Paistí

en: Help with Perl support
ga: Cabhair le tacaíocht Perl

en: Documentation index view
ga: Amharc ar innéacs an doiciméadaithe

en: Documentation Finder,  qmake projectmanager patches, usability improvements, bugfixes ...
ga: Aimsitheoir doiciméadaithe, paistí do bhainisteoir qmake, feabhsúcháin inúsáidteachta, ceartúcháin ...

en: QMake project manager patches
ga: Paistí le haghaidh bhainisteoir tionscadail QMake

en: Cleanup and bugfixes for qEditor, AutoMake and much other stuff
ga: Glanadh agus ceartúcháin le haghaidh qEditor, Automake, agus go leor rudaí eile

en: Artwork for the ruby language
ga: Maisiúchán le haghaidh teanga Ruby

en: Hash
ga: Hais

en: Name: Opened Projects
ga: Ainm: Tionscadail Oscailte

en: [running]
ga: [ag rith]

en: Debug %1
ga: Dífhabhtaigh %1

en: KDevelop Sessions
ga: Seisiúin KDevelop

en: Arbitrary String Which Says Something
ga: Teaghrán ar bith a deir rud éigin

en: Finds KDevelop sessions matching :q:.
ga: Aimsíonn sé seisiúin KDevelop comhoiriúnach le :q:.

en: Lists all the KDevelop editor sessions in your account.
ga: Taispeáin gach seisiún eagarthóireachta KDevelop i do chuntas.

en: Open KDevelop Session
ga: Oscail Seisiún KDevelop
