kdevelop - en to gl translation catalogue (104 entries)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (session)
en: Session
gl: Sesión

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
gl: &Proxecto

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
gl: Executa&r

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (debug_core_menu)
en: Examine Core File
gl: Examinar o ficheiro core

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (debug_attach_menu)
en: Attach to Process
gl: Anexar ao proceso

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: &Navigation
gl: &Navegación

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (code)
en: Code
gl: Código

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (analyze_file)
en: Analyze Current File With
gl: Analizar o ficheiro actual con

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (analyze_project)
en: Analyze Current Project With
gl: Analizar o proxecto actual con

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
gl: &Xanela

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
gl: Configuración

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
gl: Axuda

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: Code
gl: Código

en: KDevelop Project Files
gl: Ficheiros do proxecto de KDevelop

en: Could not open %1
gl: Non foi posíbel abrir %1

en: Could not open file '%1'.
gl: Non se puido abrir o ficheiro «%1».

en: Could not open project '%1': %2
gl: Non se puido abrir o proxecto «%1»: %2

en: Select the session to open the document in
gl: Escolla a sesión na que desexa abrir o documento

en: Cannot open unknown session %1. See `--list-sessions` switch for available sessions or use `-n` to create a new one.
gl: Non foi posíbel abrir a sesión descoñecida %1. Use a opción «--list-sessions» para ver as sesións dispoñíbeis ou use «-n» para crear unha nova.

en: The KDevelop Integrated Development Environment
gl: O entorno integrado de desenvolvemento KDevelop

en: Copyright 1999-%1, The KDevelop developers
gl: © 1999-%1 Desenvolvedores de KDevelop

en: Co-maintainer, C++/Clang, QA, Windows Support, Performance, Website
gl: Co-mantedor, C++/Clang, garantía da calidade, compatibilidade con Windows, rendemento, sitio web

en: Co-maintainer, AppImage, Python Support, User Interface improvements
gl: Co-mantedor, AppImage, compatibilidade con Python, melloras na interface de usuario.

en: CMake Support, Run Support, Kross Support
gl: Compatibilidade con CMake, funcionalidade de execución, compatibilidade con Kross.

en: C++/Clang, Generic manager, Webdevelopment Plugins, Snippets, Performance
gl: C++/Clang, xestor xenérico, complementos de desenvolvemento web, retallos, rendemento.

en: C++/Clang, DUChain, Bug Fixes
gl: C++/Clang, DUChain, solución de fallos.

en: Architecture, VCS Support, Project Management Support, QMake Projectmanager
gl: Arquitectura, soporte de VCS, soporte da xestión de proxectos, xestor de proxectos con QMake

en: Architecture, Sublime UI, Ruby support
gl: Arquitectura, interface de usuario Sublime, soporte de Ruby

en: Definition-Use Chain, C++ Support, Code Navigation, Code Completion, Coding Assistance, Refactoring
gl: Cadea de definicións e usos, compatibilidade con C++, navegación do código, completado de código, asistencia á programación, refactorización

en: GDB integration
gl: Integración de GDB

en: Text editor integration, definition-use chain
gl: Integración do editor de texto, cadea de definición de usos

en: Website admin, API documentation, Doxygen and autoproject patches
gl: Coordinador da web, documentación da API, parches para Doxygen e autoproject

en: GDB integration, Webdevelopment Plugins
gl: Integración de GDB, complementos de desenvolvemento web

en: astyle and indent support
gl: soporte de astyle e indent

en: Distributed VCS, Git, Mercurial
gl: SCV distribuídos, Git, Mercurial

en: SnippetPart, debugger and usability patches
gl: Parches para a SnippetPart, o depurador e usabilidade

en: Subversion plugin, Custom Make Manager, Overall improvements
gl: Complemento para Subversion, xestor personalizado de make, melloras xerais

en: Ported to Qt 3, patches, valgrind, diff and perforce support
gl: Versión de Qt 3, parches, soporte de valgrind, diff e perforce

en: C++ parser
gl: Analizador sintáctico de C++

en: The KWrite authors
gl: Os autores de KWrite

en: Kate editor component
gl: Compoñente do editor Kate

en: Designer code
gl: Código do Designer

en: Contributors to older versions:
gl: Contribuíntes a versións máis vellas:

en: Initial idea, basic architecture, much initial source code
gl: Idea inicial, arquitectura básica, moito do código fonte inicial

en: KTabBar, bugfixes
gl: KTabBar, correccións de erros

en: Java & Objective C support
gl: Soporte de Java e de Objective C

en: Debugger frontend
gl: Interface para o depurador

en: PHP support, context menu stuff
gl: Soporte de PHP, menú contextual

en: KDE application templates
gl: Modelos de aplicacións de KDE

en: Dist part, bash support, application templates
gl: Compoñente dist, soporte de bash, modelos de aplicacións

en: Several components, htdig indexing
gl: Varias compoñentes, indexación con htdig

en: Help with Automake manager and persistent class store
gl: Axuda co xestor de automake e co almacén persistente de clases

en: Help with KParts infrastructure
gl: Axuda coa infraestrutura de KParts

en: Ada support
gl: Soporte de Ada

en: QMake projectmanager
gl: Xestor de proxectos con QMake

en: MDI modes, QEditor, bugfixes
gl: Modos MDI, QEditor, correccións de erros

en: PartExplorer, redesign of CvsPart, patches, bugs(fixes)
gl: PartExplorer, redeseño de CvsPart, parches, correccións de fallos

en: Replace, Bookmarks, FileList and CTags2 plugins. Overall improvements and patches
gl: Complementos de substitución, marcadores, lista de ficheiros e CTags2. Melloras globais e parches

en: Filecreate part and other bits and patches
gl: Compoñente de creación de ficheiros e outras cousas e parches

en: ClearCase support
gl: Soporte de ClearCase

en: Ruby support
gl: Soporte de Ruby

en: Fortran documentation
gl: Documentación de Fortran

en: Python documentation utility
gl: Utilidade de documentación de Python

en: Doxygen wizard
gl: Asistente de Doxygen

en: Fileselector component
gl: Compoñente do selector de ficheiro

en: C++ code completion, persistent class store
gl: Completado de código C++, almacén persistente de clases

en: Patches
gl: Parches

en: Help with Perl support
gl: Axuda co soporte de Perl

en: Documentation index view
gl: Vista do índice da documentación

en: Documentation Finder,  qmake projectmanager patches, usability improvements, bugfixes ...
gl: Panel de documentación, parches para o xestor de proxectos con qmake, mellorías na usabilidade, correccións de erros…

en: QMake project manager patches
gl: Parches para o xestor de proxectos que usen QMake

en: Cleanup and bugfixes for qEditor, AutoMake and much other stuff
gl: Limpezas e correccións en qEditor, AutoMake e moitas outras cousas

en: Artwork for the ruby language
gl: Melloras visuais para a linguaxe ruby

en: Open KDevelop with a new session using the given name.
gl: Abrir KDevelop cunha nova sesión co nome indicado.

en: Open KDevelop with the given session.
    You can pass either hash or the name of the session.
gl: Abrir KDevelop coa sesión indicada.
    Pode indicar tanto o hash como o nome da sesión.

en: Delete the given session.
    You can pass either hash or the name of the session.
gl: Eliminar a sesión indicada.
    Pode indicar tanto o hash como o nome da sesión.

en: Shows all available sessions and lets you select one to open.
gl: Amosa todas as sesións dispoñíbeis e permite escoller unha para abrila.

en: List all available sessions on shell and lets you select one to open.
gl: Mostra todas as sesións dispoñíbeis no intérprete de ordes e permite escoller unha para abrila.

en: List available sessions and quit.
gl: Lista as sesións dispoñíbeis e sae.

en: Open KDevelop and fetch the project from the given <repo url>.
gl: Abrir KDevelop e obter o proxecto do <URL de repositorio> indicado.

en: Open KDevelop and load the given project. <project> can be either a .kdev4 file or a directory path.
gl: Abrir KDevelop e cargar o proxecto indicado. <proxecto> pode ser un ficheiro .kdev4 ou a ruta dun directorio.

en: Start debugging an application in KDevelop with the given debugger.
    The executable that should be debugged must follow - including arguments.
    Example: kdevelop --debug gdb myapp --foo bar
gl: Iniciar a depuración dunha aplicación en KDevelop co depurador indicado.
    O executábel a depurar debe especificarse a continuación - incluídos os argumentos.
    Exemplo: kdevelop --debug gdb myapp --foo bar

en: Files to load, or directories to load as projects
gl: Ficheiros para cargar, ou directorios para cargar como proxectos.

en: Available sessions (use '-s HASH' or '-s NAME' to open a specific one):
gl: Sesións dispoñíbeis (use «-s HASH» ou «-s NOME» para abrir un específico):

en: Name: Opened Projects
gl: Nome: Proxectos abertos

en: [running]
gl: [en execución]

en: Select the session you would like to use
gl: Escolle a sesión que desexa usar

[ctx: @info:shell]
en: Specify the executable you want to debug.
gl: Indique o executábel que quere depurar.

[ctx: @info:shell]
en: Specified executable does not exist.
gl: O executábel indicado non existe.

en: Debug %1
gl: Depurar %1

en: A session with the name %1 exists already. Use the -s switch to open it.
gl: Xa existe unha sesión de nome %1. Use a opción -s para abrila.

en: No session with the name %1 exists.
gl: Non existe ningunha sesión de nome %1.

en: Could not lock session %1 for deletion.
gl: Non foi posíbel bloquear a sesión %1 para eliminala.

en: Session with name %1 was successfully removed.
gl: Eliminouse a sesión de nome %1.

en: Cannot find native launch configuration type
gl: Non foi posíbel atopar o tipo de configuración de inicio nativo

en: Cannot find launcher %1
gl: Non foi posíbel atopar o iniciador %1

en: KDevelop Sessions
gl: Sesións de KDevelop

en: Arbitrary String Which Says Something
gl: Cadea calquera que di algo

en: Finds KDevelop sessions matching :q:.
gl: Atopa as sesións de KDevelop que coincidan con :q:.

en: Lists all the KDevelop editor sessions in your account.
gl: Lista todas as sesións do editor de KDevelop na súa conta.

en: Open KDevelop Session
gl: Abrir unha sesión de KDevelop
