kdevelop - en to gl translation catalogue (92 entries)

en:     *** MESON ERROR ***
gl:     *** ERRO DE MESON ***

en: Failed to set the internally used Ninja builder
gl: Non se puido definir o construtor de Ninja que se usa internamente

en: Failed to acquire the Ninja builder plugin
gl: Non se puido adquirir o complemento de construtor de Ninja

en: The current build directory for %1 is invalid
gl: O cartafol de construción actual de %1 é incorrecto

en: The directory '%1' is not empty and does not seem to be an already configured build directory
gl: O cartafol «%1» non está baleiro e non parece ser un cartafol de construción xa configurado

en: The directory '%1' cannot be used as a meson build directory
gl: O cartafol «%1» non pode usarse como cartafol de construción de Meson

en: The current build configuration is broken, because the build directory is not specified
gl: A configuración de construción actual está rota porque non se indicou o cartafol de construción

en: Congratulations: You have reached unreachable code!
    Please report a bug at https://bugs.kde.org/
    FILE: %1:%2
gl: Parabéns: Acadaches código inaccesíbel!
    Informe do fallo en https://bugs.kde.org/
    FICHEIRO: %1:%2

en: Internal error: The buildsystem manager is not the MesonManager
gl: Erro interno: o xestor do sistema de construción non é MesonManager

en: Failed to create a new build directory
gl: Non se puido crear un novo cartafol de construción

en: The directory '%1' is already pruned
gl: Xa se destruíu o cartafol «%1»

en: The directory '%1' does not appear to be a meson build directory
gl: O cartafol «%1» non parece un cartafol de construción de Meson

en: Aborting prune operation
gl: Interrompendo a operación de destrución

en: Deleting contents of '%1'
gl: Eliminando o contido de «%1»

en: ** Prune successful **
gl: ** Destrución con éxito **

en: ** Prune failed: %1 **
gl: ** A destrución fallou: %1 **

[ctx: @title:window]
en: Project Import Failed
gl: A importación do proxecto fallou

en: Meson builder error: %1
gl: Erro de construtor de Meson: %1

en: Importing %1 failed because no build directory could be created.
gl: A importación de %1 fallou porque non se puido crear un cartafol de construción.

en: Introspection file '%1' does not exist
gl: O ficheiro de introspección «%1» non existe

en: Failed to open introspection file '%1'
gl: Non se puido abrir o ficheiro de introspección «%1»

en: In %1:%2: %3
gl: En %1:%2: %3

en: The introspection file '%1' contains neither an array nor an object
gl: O ficheiro de introspección «%1» non contén nin unha matriz nin un obxecto

en: %1 returned %2
gl: %1 devolveu %2

en: JSON parser error: %1
gl: Erro de análise de JSON: %1

en: The introspection output of '%1' contains neither an array nor an object
gl: A saída de introspección de «%1» non contén nin unha matriz nin un obxecto

en: The current build directory is invalid
gl: O cartafol de construción actual é incorrecto

en: Failed to create a temporary file.
gl: Non se puido crear un ficheiro temporal.

en: The rewriter output of '%1' is not an object
gl: A saída do reescritor de «%1» non é un obxecto

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_showAdvanced)
en: Show Advanced Configuration
gl: Amosar a configuración avanzada

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, container)
en: Advanced Configuration
gl: Configuración avanzada

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_mesonArgs)
en: Extra Meson arguments:
gl: Argumentos adicionais de Meson:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_backend)
en: Meson backend:
gl: Motor de Meson:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_mesonExe)
en: Meson executable:
gl: Executábel de Meson:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KLineEdit, i_mesonArgs)
en: Changing this will reset the build options.
gl: Cambiar isto restabelece as opcións de construción.

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, i_mesonExe)
en: /path/to/mesonexecutable
gl: /ruta/do/executábel/de/meson

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_hideAdvanced)
en: Hide Advanced Configuration
gl: Agochar a configuración avanzada

en: Status: %1
gl: Estado: %1

en: The current build directory does not exist
gl: O cartafol de construción actual non existe

en: The current build directory is empty
gl: O cartafol de construción actual está baleiro

en: Build directory configured
gl: Configurouse o cartafol de construción

en: This meson build directory is not fully configured
gl: Este cartafol de construción de Meson non está completamente configurado

en: This directory does not seem to be a meson build directory
gl: O cartafol non parece un cartafol de construción de Meson

en: Invalid build directory configuration (empty build directory string)
gl: Configuración incorrecta de cartafol de construción (cadea baleira de cartafol de construción)

en: Something went very wrong. This is a bug
gl: Algo foi moi mal. Isto é un fallo

en: No changes
gl: Sen cambios

en: %1 option changed | %1 options changed
gl[0]: %1 opción cambiou
gl[1]: %1 opcións cambiaron

[ctx: @title:tab]
en: Meson Project Configuration
gl: Configuración de proxecto de Meson

note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, b_addDir) i18n: ectx: property (text), widget (QToolButton, b_rmDir)
en: ...
gl: …

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_status) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_statusMessage)
en: Status message...
gl: Mensaxe de estado…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_changed)
en: Num changed
gl: O número cambiou

en: <NEW>
gl: <NOVO>

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MesonListEditor)
en: Dialog
gl: Diálogo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_new)
en: New
gl: Novo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_del)
en: Delete
gl: Eliminar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_first)
en: First
gl: Primeiro

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_up)
en: Up
gl: Arriba

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_down)
en: Down
gl: Abaixo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_last)
en: Last
gl: Último

[ctx: @title:window]
en: Configure a Build Directory - %1
gl: Configurar un cartafol de construción — %1

en: Specified meson executable does not exist
gl: O executábel de Meson indicado non existe

en: Creating new build directory
gl: Creando o novo cartafol de construción

en: Using an already configured build directory
gl: Usando o cartafol de construción xa configurado

en: Using a broken meson build directory (this should be fine)
gl: Abrir un cartafol de construción de Meson roto (non debería ser un problema)

en: Cannot use specified directory
gl: Non se pode usar o cartafol indicado

en: There are already files in the build directory
gl: Xa hai ficheiros no cartafol de construción

en: The build directory field must not be empty
gl: O campo do cartafol de construción non debe estar baleiro

en: You have reached unreachable code. This is a bug
gl: Acadou código inaccesíbel. Isto é un fallo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_buildDir)
en: Build directory:
gl: Cartafol de construción:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, i_buildDir)
en: Full Path to the new build directory
gl: Ruta completa do novo cartafol de construción

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_name) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_dispProject)
en: Name:
gl: Nome:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, b_reset)
en: Reset to default value
gl: Restaurar o valor predeterminado.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, c_main)
en: Meson Options
gl: Opcións de Meson

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_core)
en: Core
gl: Núcleo

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_backend)
en: Backend
gl: Motor

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_compiler)
en: Compiler
gl: Compilador

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_directory)
en: Directories
gl: Cartafoles

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_user) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_project)
en: Project
gl: Proxecto

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_test)
en: Testing
gl: Probas

en: Initializing GUI
gl: Inicializando a interface gráfica de usuario

en: Loading project data...
gl: Cargando os datos do proxecto…

en: Writing project data...
gl: Escribindo os datos do proxecto…

en: Loading meson rewriter data failed
gl: A carga de datos do reescritor de meson fallou

[ctx: @title:window]
en: Select Additional Meson Option
gl: Seleccione unha opción adicional de Meson

[ctx: @label:listbox]
en: Meson option to add:
gl: Opción de Meson para engadir:

[ctx: @title:tab]
en: Project
gl: Proxecto

[ctx: @title:tab]
en: Meson Project Settings
gl: Configuración de proxecto de Meson

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MesonRewriterPage)
en: Meson project settings
gl: Configuración de proxecto de Meson

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, t_project)
en: Project settings
gl: Configuración do proxecto.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_project)
en: <html><head/><body><h3>projectName</h3></body></html>
gl: <html><head/><body><h3>nomeDoProxecto</h3></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_defOpts)
en: Project default options
gl: Opcións predeterminadas do proxecto

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_newOpt)
en: New Option
gl: Nova opción
