kdevelop - en to gl translation catalogue (81 entries)

[ctx: @item level of checks]
en: Level 0
gl: Nivel 0

[ctx: @item level of checks]
en: Level 1
gl: Nivel 1

[ctx: @item level of checks]
en: Level 2
gl: Nivel 2

[ctx: @item level of checks]
en: Level 3
gl: Nivel 3

[ctx: @item level of checks]
en: Manual Level
gl: Nivel manual

en: Very stable checks, 99.99% safe, mostly no false-positives, very desirable.
gl: Comprobacións moi estábeis, 99,99% seguras, case sen falsos positivos, moi desexábel.

en: The default level. Very similar to level 0, slightly more false-positives but very few.
gl: O nivel predeterminado. Moi similar ao nivel 0, con algún falso positivo adicional pero con moi poucos.

en: Also very few false-positives, but contains noisy checks which not everyone agree should be default.
gl: Tamén moi poucos falsos positivos, pero contén comprobacións que fan moito ruído e sobre as que non todo o mundo está de acordo en que deberían estar entre as predeterminadas.

en: Contains checks with high rate of false-positives.
gl: Contén comprobacións cunha alta taxa de falsos positivos.

en: Checks here need to be enabled explicitly, as they don't belong to any level. Checks here are very stable and have very few false-positives.
gl: Estas comprobacións hai que activalas de maneira explícita, xa que non están asociadas con ningún nivel. Estas comprobacións son moi estábeis e teñen moi poucos falsos positivos.

en: Unable to load Clazy checks information from '%1'. Please check your settings.
gl: Non é posíbel cargar información sobre as comprobacións de Clazy de «%1». Revise a configuración.

[ctx: @title:window]
en: Enter Name of New Check Set
gl: Escriba o nome do novo grupo de comprobacións

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
gl: Nome:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Check set:
gl: Grupo de comprobacións:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addCheckSetSelectionButton)
en: Add check set
gl: Engadir un grupo de comprobacións.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cloneCheckSetSelectionButton)
en: Clone check set
gl: Clonar o grupo de comprobacións.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeCheckSetSelectionButton)
en: Remove check set
gl: Retirar o grupo de comprobacións.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultCheckSetSelectionButton)
en: Set as default
gl: Definir como predeterminado.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editCheckSetSelectionNameButton)
en: Edit name of check set
gl: Editar o nome do grupo de comprobacións.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom
gl: Personalizado

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use default (currently: %1)
gl: Usar o predeterminado (actual: %1)

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 (default selection)
gl: %1 (selección predeterminada)

[ctx: @info:placeholder]
en: Search checks...
gl: Buscar comprobacións…

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetButton)
en: Reset Checks
gl: Restabelecer as comprobacións

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageLabel)
en: Since nothing is selected Clazy will use all checks from levels 0 and 1.
gl: Como non hai nada seleccionado, Clazy usará as comprobacións dos niveis 0 e 1.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Command Line
gl: Liña de ordes

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, cmdFilter)
en: Search...
gl: Buscar…

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cmdBreak)
en: Break lines
gl: Dividir as liñas.

en: 1 check detected | %1 checks detected
gl[0]: Detectouse 1 comprobación
gl[1]: Detectáronse %1 comprobacións

[ctx: @title:tab]
en: Configure Clazy Settings
gl: Configurar Clazy

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pathBox)
en: Paths
gl: Rutas

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_executablePath)
en: Path to clazy-standalone executable.
gl: Ruta do executábel clazy-standalone.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, docsLabel)
en: Documentation:
gl: Documentación:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_docsPath)
en: Path to clazy documentation directory.
gl: Ruta do cartafol coa documentación de Clazy.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parallelJobsEnabled)
en: Run analysis jobs in parallel
gl: Executar os traballos de análise en paralelo.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parallelJobsAutoCount)
en: Use all CPU cores
gl: Usar todos os núcleos do procesador.

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parallelJobsFixedCountLabel)
en: Maximum number of threads:
gl: Número máximo de fíos:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Output
gl: Saída

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_hideOutputView)
en: Hide output view during check
gl: Agochar a vista da saída durante as comprobacións.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_verboseOutput)
en: Verbose output
gl: Saída verbosa.

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, checksTab)
en: Checks
gl: Comprobacións

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Options
gl: Opcións

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlyQt)
en: Do not emit warnings for non-Qt files, or in other words, if -DQT_CORE_LIB is missing.
gl: Non emitir avisos para ficheiros non Qt, é dicir, se falta -DQT_CORE_LIB.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyQt)
en: Only Qt
gl: Só Qt.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_qt4Compat)
en: Disable checks not compatible with Qt 4.
gl: Desactivar as comprobacións incompatíbeis con Qt 4.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_qt4Compat)
en: Qt4 compatible
gl: Compatíbeis con Qt4.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_qtDeveloper)
en: For running clazy on Qt itself, optional, but honors specific guidelines.
gl: Para executar Clazy no propio Qt, opcional, pero cumpre directrices específicas.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_qtDeveloper)
en: Qt developer
gl: Desenvolvemento de Qt.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_visitImplicitCode)
en: For visiting implicit code like compiler generated constructors.
    None of the built-in checks benefit from this, but can be useful for custom checks.
gl: Para visitar código implícito como construtores xerados polo compilador.
    Ningunha das comprobacións incluídas o aproveita, pero pode resultar útil para comprobacións personalizadas.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_visitImplicitCode)
en: Visit implicit code
gl: Visitar código implícito.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ignoreIncludedFiles)
en: Only emit warnings for the current file being compiled and ignore any includes.
    Useful for performance reasons.
gl: Só emitir avisos sobre o ficheiro que se está a compilar e ignorar calquera inclusión.
    Útil por cuestións de rendemento.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ignoreIncludedFiles)
en: Ignore included files
gl: Ignorar os ficheiros incluídos.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, headerFilterLabel)
en: Header filter:
gl: Filtro de cabeceiras:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_headerFilter)
en: Regular expression matching the names of the headers to output diagnostics from.
    Diagnostics from the main file of each translation unit are always displayed.
gl: Expresión regular que coincide cos nomes das cabeceiras das que obter diagnósticos.
    Os diagnósticos do ficheiro principal de cada unidade de tradución sempre se amosan.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableAllFixits)
en: Enable all fix-its
gl: Activas todas as solucións.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_noInplaceFixits)
en: Fix-its will be applied to a separate file (for unit-test use only).
gl: As solucións aplicaranse nun ficheiro aparte (só para usar con probas unitarias).

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_noInplaceFixits)
en: No-inplace fix-its
gl: Sen solucións no lugar.

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, kmessagewidget)
en: Please backup your code before fix-its applying. For better results also disable 
    parallel checking, which can lead to multiple fix-it applying for header files.
gl: Faga unha salvagarda do seu código antes de aplicar solucións.
    Para obter mellores resultados, desactive tamén a comprobación en
    paralelo, que pode facer que se apliquen varias solucións aos ficheiros
    de cabeceira.

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, extraTab)
en: Extra Parameters
gl: Parámetros adicionais

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraAppendLabel)
en: Compiler append:
gl: Para engadir ao compilador:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraAppend)
en: Additional parameters to append to the compiler command line.
gl: Parámetros adicionais para engadir á liña de orde do compilador.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraPrependLabel)
en: Compiler prepend:
gl: Para engadir diante do compilador:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraPrepend)
en: Additional parameters to prepend to the compiler command line.
gl: Parámetros adicionais para engadir ao principio da liña de orde do compilador.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraClazy)
en: Additional parameters to clazy-standalone.
gl: Parámetros adicionais para clazy-standalone.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraClazyLabel)
en: Extra parameters:
gl: Parámetros adicionais:

en: Clazy Analysis (%1)
gl: Análise de Clazy (%1)

en: Unknown Level
gl: Nivel descoñecido

en: Failed to start Clazy analysis process.
gl: Non foi posíbel iniciar o proceso de análise de Clazy.

en: Clazy analysis process crashed.
gl: O proceso de análise de Clazy quebrou.

en: Clazy analysis process timed out.
gl: O proceso de análise de Clazy esgotou o límite de tempo.

en: Write to Clazy analysis process failed.
gl: A escritura no proceso de análise de Clazy fallou.

en: Read from Clazy analysis process failed.
gl: A lectura do proceso de análise de Clazy fallou.

[ctx: @title:window]
en: Clazy Error
gl: Erro de Clazy

en: clazy-standalone path cannot be detected. Set the path manually if Clazy is already installed.
gl: Non é posíbel detectar a ruta de clazy-standalone. Defina a ruta manualmente se xa ten Clazy instalado.

en: clazy-standalone path is empty.
gl: A ruta de clazy-standalone está baleira.

en: clazy-standalone path '%1' does not exists.
gl: A ruta de clazy-standalone, «%1», non existe.

en: clazy-standalone path '%1' is not an executable.
gl: A ruta de clazy-standalone, «%1», non contén un executábel.

en: Clazy documentation path cannot be detected. Set the path manually if Clazy is already installed.
gl: Non é posíbel detectar a ruta da documentación de Clazy. Defina a ruta manualmente se xa ten Clazy instalado.

en: Clazy documentation path is empty.
gl: A ruta da documentación de Clazy está baleira.

en: Clazy documentation path '%1' does not exists.
gl: A ruta da documentación de Clazy, «%1», non existe.

en: Clazy documentation path '%1' is not a directory.
gl: A ruta da documentación de Clazy, «%1», non é un cartafol.
