kdevcppdebugger - en to gl translation catalogue (59 entries)

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DebuggerTracingDialog)
en: Tracing Configuration
gl: Configuración do trazado

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customFormat)
en: <b>Custom format string</b>
    <p>Specify a C-style format string that will be used when printing the chosen expression. For example:
    <p align="center"> <tt>Tracepoint 1: g = %d</tt></p>
    If custom format string is not enabled, names and values of all expressions will be printed, using "%d" as format specifier for all expressions.
gl: <b>Formato de cadea personalizado</b>
    <p>Indique unha cadea de formato ao estilo C que se usará ao imprimir a expresión escollida. Por exemplo:
    <p align="center"> <tt>Punto de traza 1: g = %d</tt></p>
    Se non activa as cadeas con formato personalizado, os nomes e valores de todas as expresións imprimiranse, usando «%d» como indicador de formato para todas as expresións.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, expressionsLabel)
en: Expressions to print:
gl: Expresións para imprimir:

[ctx: @info:whatthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enable)
en: <b>Enable tracing</b>
    <p>Tracing is a mechanism to automatically print values of the chosen expressions and continue execution when breakpoint is hit. You can think of it as printf debugging that does not require modifying the source.</p>
gl: <b>Activar o trazado</b>
    <p>O seguimento é un mecanismo para imprimir automaticamente os valores das expresións escollidas e continuar a execución cando se acade un punto de parada. Pode consideralos como printf de depuración que non precisan de modificar as fontes.</p>

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enable)
en: Enable tracing
gl: Activar o trazado

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableCustomFormat)
en: Custom format string
gl: Formato de cadea personalizado

en: No environment profile specified, looks like a broken configuration, please check run configuration '%1'. Using default environment profile.
gl: Non se especificou ningún perfil de ambiente, semella deberse a unha configuración corrompida, comprobe a configuración de execución «%1». Usarase o perfil de ambiente predeterminado.

en: <unknown version>
gl: <versión descoñecida>

en: <b>You need gdb 7.0.0 or higher.</b><br />You are using: %1
gl: <b>Precisa o gdb 7.0.0 ou superior.</b><br />Está a usar: %1

en: Could not locate the debugging shell '%1'.
gl: Non foi posíbel atopar o intérprete de ordes de depuración «%1».

[ctx: @title:tab]
en: GDB Configuration
gl: Configuración de GDB

en: Executes a native application in GDB
gl: Executa unha aplicación nativa en GDB

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Debugger
gl: Depurador

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gdbPath_label)
en: Debugger e&xecutable:
gl: E&xecutábel do depurador:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_gdbPath)
en: Gdb executable
gl: Executábel de gdb

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_gdbPath)
en: To run "gdb" executable from $PATH, leave this field empty. To run custom gdb, for example, for a different architecture, enter the executable name here. You can either run gdb from $PATH, but with a different name (say, "arm-gdb"), by typing the name here, or specify full path to the gdb executable.
gl: Para executar o executábel «gdb» desde a $PATH, deixe este campo baleiro. Para executar un gdb personalizado, por exemplo, para unha arquitectura distinta, insira aquí o nome do executábel. Pode ou executar o gdb da $PATH, pero cun nome distinto (por exemplo, «arm-gdb»), escribindo aquí o nome, ou indicar unha ruta completa para o executábel gdb.

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, kcfg_gdbPath)
en: Override path to gdb executable...
gl: Sobrepor a ruta do executábel de gdb…

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, debuggingShell_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_debuggingShell)
en: <html><head/><body><p>If you want gdb to be executed by a special shell script, which for example properly sets the library path, insert it here e.g.: /path/to/script.sh --scriptArguments</p><p>Note: your script'll be invoked like this: /path/to/script.sh --scriptArguments debugger --debuggerArguments. So script.sh <span style=" font-weight:600;">must</span> invoke &quot;debugger&quot; executable manually.</p></body></html>
gl: <html><head/><body> <p>Se quere que «gdb» o execute un guión de intérprete de ordes especial, como un que configure correctamente as rutas de bibliotecas, insira aquí ese script. Por exemplo: «/ruta/ao/script.sh --parámetros».</p> <p>Nota: O guión executarase do seguinte xeito: «/ruta/ao/script.sh --parámetros depurador -- parámetros-do-depurador». Así que o guión <span style=" font-weight:600;">debe</span> invocar o executábel do «depurador» manualmente.</p></body></html>

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, debuggingShell_label)
en: She&ll script:
gl: Guión de she&ll:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
gl: Opcións

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Display static &members:
gl: Amosar os &membros estáticos:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_displayStaticMembers)
en: Displaying static members makes GDB slower in
    producing data with Qt-based code.
    It may change the "signature" of the data
    which QString and friends rely on,
    but if you need to debug into these values then
    check this option.
gl: Amosar membros estáticos fai o GDB máis lento á
    hora de producir datos con código baseado en Qt.
    Pode cambiar a «sinatura» dos datos dos que
    depende QString e friends,
    pero se precisa depurar nestes valores entón
    marque esta opción.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Display &demangled names:
gl: Amosar os nomes &descodificados:

[ctx: @info:whatthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_asmDemangle)
en: When displaying the disassembled code you
    can select to see the methods' mangled names.
    However, non-mangled names are easier to read.
gl: Cando se mostra o código desensamblaxe pode
    escoller ver os nomes descodificados dos métodos.
    Porén, os nomes non descodificados son máis fáciles de ler.

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: S&tart debugger with:
gl: Iniciar o &depurador con:

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startWith)
en: Application Output
gl: Saída da aplicación

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startWith)
en: GDB Console
gl: Consola de GDB

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startWith)
en: Frame Stack
gl: Pila de chamadas

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: This script is intended for the actual commands needed to connect to a remotely running executable.
    	shell sleep 5	wait for remote program to start
    	target remote ...	connect to the remote debugger
    	continue	[optional] run debugging to the first breakpoint
gl: Este script fornécese para as ordes reais precisas para conectar cun executábel remoto en execución.
    	shell sleep5	agarda que o programa remoto se inicie
    	target remote …	conecta co depurador remoto
    	continue	[opcional] executa a depuración ata o primeiro punto de parada

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Remote Debugging
gl: Depuración remota

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, runShellScript_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_runShellScript)
en: <html><head/><body><p>Script to start remote application</p><p></p><p>This shell script is run after the Gdb Config script has been sourced by gdb.</p><p>It's purpose is to actually start the remote process.</p><p>1) Find a way to execute a command remotely - rsh, ssh, telnet, ...</p><p>2a) Execute &quot;gdbserver ... application&quot; on target.</p><p>or if your executable contains the gdb stub:</p><p>2b) Execute &quot;application&quot; on target.</p></body></html>
gl: <html><head/><body> <p>Script para iniciar unha aplicación remota</p> <p></p> <p>Este guión de shell execútase despois de que GDB importe o seu guión de configuración.</p> <p>Cando se depura de xeito remoto, este script serve para iniciar o proceso remoto.</p> <p>1) Atope un xeito de executar unha orde remotamente - rsh, ssh, telnet…</p> <p>2a) Execute «gdbserver … aplicación» no obxectivo.</p> <p>ou se o seu executábel contén a matriz de gdb:</p> <p>2b) Execute «aplicación» no obxectivo.</p></body></html>

[ctx: @label:chooser Shell script to be executed at run time]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runShellScript_label)
en: R&un shell script:
gl: Executar o guión de &shell:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, configGdbScript_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_configGdbScript)
en: This script is sourced by gdb when the debugging starts.
gl: Este script impórtao GDB cando comeza a depuración.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, configGdbScript_label)
en: Gdb &config script:
gl: Guión de &configuración de GDB:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_runGdbScript) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, runGdbScript_label)
en: <html><head/><body><p>Script to connect with remote application</p><p>For example:</p><p>	shell sleep 5	 #wait for remote program to start</p><p>	target remote ...	#connect to the remote debugger</p><p>	continue	#[optional] run debugging to the first breakpoint.</p></body></html>
gl: <html><head/><body> <p>Script para conectar cunha aplicación remota</p> <p>Por exemplo:</p> <p>	shell sleep 5	# Agarda a que se inicie o programa remoto.</p> <p>	target remote …	# Conectar co depurador remoto.</p> <p>	continue	# Opcionalmente, executar o depurador ata o primeiro punto de ruptura.</p> </body></html>

[ctx: @label:chooser Gdb script to be executed at run time.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runGdbScript_label)
en: Run &gdb script:
gl: Executar o guión de &gdb:

[ctx: @title:window]
en: GDB Output
gl: Saída de GDB

[ctx: @info:whatsthis]
en: <b>GDB output</b><p>Shows all GDB commands being executed. You can also issue any other GDB command while debugging.</p>
gl: <b>Saída de GDB</b><p>Mostra todas as ordes en execución de GDB. Tamén pode emitir calquera outro orde de GDB durante a depuración.</p>

[ctx: @label:listbox]
en: &GDB command:
gl: Orde de &GDB:

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause execution of the app to enter GDB commands
gl: Pausa a execución do aplicativo para inserir ordes de GDB

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Internal Commands
gl: Amosar as ordes internas

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls if commands issued internally by KDevelop will be shown or not.<br>This option will affect only future commands, it will not add or remove already issued commands from the view.
gl: Controla se as ordes emitidas internamente por KDevelop se han amosar ou non.<br>Esta opción afectará só ás ordes futuras, non engadirá nin retirará da vista ordes xa emitidas.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy All
gl: Copiar todo

note: i18n: ectx: ToolBar (debugToolBar)
en: Debugger Toolbar
gl: Barra de ferramentas de Depurador

[ctx: @label:textbox]
en: Start:
gl: Inicio:

[ctx: @label:textbox]
en: Amount:
gl: Cantidade:

[ctx: @title:window]
en: Memory View
gl: Vista da memoria

[ctx: @action::inmenu]
en: &Reload
gl: &Cargar de novo

[ctx: @title:menu]
en: &Format
gl: &Formatar

[ctx: @item:inmenu display format]
en: &Binary
gl: &Binario

[ctx: @title:menu]
en: &Grouping
gl: &Agrupamento

[ctx: @action:inmenu]
en: Write Changes
gl: Escribir os cambios

[ctx: @action:inmenu]
en: Change Memory Range
gl: Cambiar o intervalo de memoria

[ctx: @action:inmenu]
en: Close View
gl: Pechar a vista

[ctx: @title:window]
en: Memory Viewer
gl: Visor da memoria

[ctx: @action]
en: New Memory Viewer
gl: Novo visor da memoria

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new memory viewer
gl: Abre un novo visor da memoria.

[ctx: @title:window]
en: Disassemble/Registers
gl: Desensamblaxe/Rexistros

[ctx: @title:window]
en: Memory
gl: Memoria
