kdevelop - en to ia translation catalogue (9 entries)

[ctx: @title:window]
en: Create New Project
ia: Crea nove projecto

[ctx: @title:tab Page for version control options]
en: Version Control
ia: Controlo de version

[ctx: @action]
en: New from Template...
ia: Nove ex patrono...

en: Project Templates
ia: Patronos de Projecto

[ctx: @title:column]
en: Category
ia: Categoria

en: Invalid location
ia: Location invalide

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, propertiesBox)
en: Properties
ia: Proprietates

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, projectNameLabel)
en: Project name:
ia: Nomine de projectos:

[ctx: @item:inlistbox No Version Control Support chosen]
en: None
ia: Necun
