kdevelop - en to is translation catalogue (9 entries)

en: Kate editor component
is: Kate ritilshlutur

en: Java & Objective C support
is: Java & Objective C stuðningur

en: Debugger frontend
is: Framhlið aflúsara

en: PHP support, context menu stuff
is: PHP tuðningur, valmyndahlutir

en: Help with KParts infrastructure
is: Hjálp með KParts innviði

en: Ada support
is: Ada stuðningur

en: Ruby support
is: Ruby stuðningur

en: Fortran documentation
is: Fortranskjölun

en: Help with Perl support
is: Hjálp með Perl stuðning
