kdevelop - en to it translation catalogue (5 entries)

[ctx: An anonymous declaration (class, function, etc.)]
en: <anonymous>
it: <anonima>

[ctx: @title:window]
en: Outline
it: Schema di massima

[ctx: @action]
en: Sort Alphabetically
it: Ordina alfabeticamente

[ctx: @info:tooltip]
en: Sort items alphabetically
it: Ordina gli elementi alfabeticamente

[ctx: @info:placeholder]
en: Filter...
it: Filtro...
