kdevelop - en to ka translation catalogue (59 entries)

[ctx: @title:tab]
en: C/C++ Helpers
ka: C/C++ დამხმარეები

[ctx: @title:tab]
en: Configure C/C++ Helpers
ka: C/C++ დამხმარეების მორგება

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Code Completion
ka: კოდის დასრულება

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_macros)
en: If disabled, macros will not be included in the code completion results. This can improve the responsiveness of code completion in some cases.
ka: თუ გამორთულია, მაკროები კოდის დასრულებაში მონაწილეობას არ მიიღებენ. ამან ზოგიერთ შემთხვევაში შეიძლება წარმადობის ოდნავი მომატების საშუალება მოგცეთ.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_macros)
en: Add macros to code completion
ka: კოდის დასრულებაში მაკროების დამატება

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_lookAhead)
en: Enable Look-ahead code completion
ka: კოდის წინასწარი დასრულების ჩართვა

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Assistants
ka: დამხმარეები

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_forwardDeclare)
en: Forward declare assistant
ka: წინასწარი დეკლარაციის დამხმარე

en: The clang builtin include path "%1" is invalid (missing cpuid.h header).
    Try setting the KDEV_CLANG_BUILTIN_DIR environment variable manually to fix this.
    See also: https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=393779
ka: Clang-ის ჩაშენებული ბილიკი "%1" არასწორია (გამოტოვებულია თავსართიcpuid.h ).
    ამის გამოსასწორებლად სცადეთ KDEV_CLANG_BUILTIN_DIR გარემოს ცვლადის ხელით დაყენება.
    ასევე იხილეთ: https://bugs.kde.org/show_bug.cgi?id=393779

[ctx: @action]
en: Rename Declaration
ka: დეკლარაციის გადარქმევა

[ctx: @action]
en: Move into Source
ka: წყაროში გადატანა

en: Override %1
ka: %1-ის გადაძალვა

en: Implement %1
ka: %1-ის იმპლემენტაცია

en: Special
ka: სპეციალური

en: Look-ahead Matches
ka: წინასწარი დამთხვევები

en: Builtin
ka: ჩაშენებული

en: Macros
ka: მაკროები

en: Abstract Override
ka: აბსტრაქტის გადაძალვა

en: Virtual Override
ka: ვირტუალის გადაძალვა

en: Implement Function
ka: ფუნქციის იმპლემენტაცია

en: Update declaration signature
ka: დეკლარაციის ხელმოწერის განახლება

en: Update definition signature
ka: აღწერის ხელმოწერის განახლება

en: Update declaration signature
    from: %1
    to: %2
ka: დეკლარაციის ხელმოწერის განახლება
    %1-დან
    %2-მდე

en: Update definition signature
    from: %1
    to: %2
ka: ხელმოწერის აღწერის განახლება
    %1-დან
    %2-მდე

en: Failed to apply changes: %1
ka: ცვლილებების გადატარების შეცდომა: %1

en: Adapt Signature
ka: ხელმოწერის მორგება

[ctx: @action]
en: Rename %1
ka: %1-ის გადარქმევა

en: Create separate definition for %1
ka: %1-ის დეკლარაციის გაყოფა

en: No declaration under cursor
ka: კურსორის ქვეშ დეკლარაცია არაა

en: No source file available for %1.
ka: %1-თვის წყაროს ფაილი ხელმიუწვდომელია.

en: Failed to update DUChain for %1.
ka: %1-თვის DUChain-ის განახლების შეცდომა.

en: Declaration lost while updating.
ka: დეკლარაციია განახლების დროს დაიკარგა.

en: Cannot create definition for this declaration.
ka: დეკლარაციის აღწერის შექმნის შეცდომა.

en: No document for %1
ka: %1-ის დოკუმენტი არ არსებობს

en: Insertion failed
ka: ჩასმის შეცდომა

en: Applying changes failed: %1
ka: ცვლილებების გადატარების შეცდომა: %1

en: Fix-it Hints
ka: გასწორების მინიშნებები

en: Insert "%1" at line: %2, column: %3
ka: %1-ის %2-ე ხაზზე, %3-ე სვეტზე ჩასმა

en: Replace text at line: %1, column: %2 with: "%3"
ka: ტექსტის %1 ხაზზე, %2-ე მწკრივზე %3-ით ჩანაცვლება

en: Replace "%1" with: "%2"
ka: %1-ის %2-ით ჩანაცვლება

en: Replace multiple lines starting at line: %1, column: %2 with: "%3"
ka: %1-დან დაწყებული %2 სვეტის ჩანაცვლება %3-ით

en: Add #pragma once
ka: #pragma-ის ერთხელ დამატება

en: Add macro-based #ifndef/#define/#endif header guard
ka: მაკროზე დამყარებული #infdef/#define/#endif დაცვის დამატება

en: Macro %1
ka: მაკრო %1

en: Function macro
ka: ფუნქციის მაკრო

en: Macro
ka: მაკრო

[ctx: %1: the link to the definition]
en: Defined in: %1
ka: აღწერილია %1-ში

en: Show uses
ka: გამოყენების ჩვენება

en: Body:
ka: სხეული:

en: Add Custom Include Path
ka: ჩასმის ბილიკის ხელით მითითება

en: Open Project
ka: პროექტის გახსნა

en: Requested here: %1
ka: მოთხოვნილია %1

en: In included file: %1
ka: ჩასასმელ ფაილში: %1

en: Header is not guarded against multiple inclusions
ka: თავსართი მრავალი ჩასმისგან დაცული არაა

en: The given header is not guarded against multiple inclusions, either with the conventional #ifndef/#define/#endif macro guards or with #pragma once.
ka: მითითებული თავსართი ფაილი არაა დაცული მრავალი ჩასმისგან. დაიცავით ის #ifndef/#define/#endif_ის საშუალებით ან #pragma-თ ერთხელ.

en: Insert '%1'
ka: %1-ის ჩასმა

en: Forward declare as 'class'
ka: დეკლარაციის გაგზავნა, როგორც 'struct'

en: Forward declare as 'struct'
ka: დეკლარაციის გაგზავნა, როგორც 'struct'

en: <parse error>
ka: <დამუშავების შეცდომა>
