kdevelop - en to ka translation catalogue (75 entries)

[ctx: @item level of checks]
en: Level 0
ka: დონე 0

[ctx: @item level of checks]
en: Level 1
ka: დონე 1

[ctx: @item level of checks]
en: Level 2
ka: დონე 2

[ctx: @item level of checks]
en: Level 3
ka: დონე 3

[ctx: @item level of checks]
en: Manual Level
ka: დონის ხელით მითითება

en: Very stable checks, 99.99% safe, mostly no false-positives, very desirable.
ka: ძალიან სტაბილური შემოწმებები. უსაფრთხოა 99.99%. რეკომენდებულია.

en: The default level. Very similar to level 0, slightly more false-positives but very few.
ka: ნაგულისხმევი დონე. ძალიან ჰგავს ნულოვან დონეს, მაგრამ ცრუდადებითები ძალიან იშვიათია.

en: Also very few false-positives, but contains noisy checks which not everyone agree should be default.
ka: ძალიან ცოტა ცრუდადებითები, მაგრამ შეიცავს რამდენიმე ხმაურიან შემოწმებას, რომელიც ყველას არ მოსწონს.

en: Contains checks with high rate of false-positives.
ka: შეიცავს შემოწმებებს ცრუდადებითების დიდი რაოდენობით.

en: Checks here need to be enabled explicitly, as they don't belong to any level. Checks here are very stable and have very few false-positives.
ka: ეს შემოწმებები არ უნდა ჩაირთოს, იმიტომ, რომ ისინი არ მიეკუთვნებიან არცერთ დონეს. ეს შემოწმებები ძალიან სტაბილურია და ცრუდადებითებიცძალიან იშვიათად აქვთ.

en: Unable to load Clazy checks information from '%1'. Please check your settings.
ka: Clazy-ის შემოწმებების %1-დან წაკითხვის შეცდომა. გადაამოწმეთ პარამეტრები.

[ctx: @title:window]
en: Enter Name of New Check Set
ka: შეიყვანეთ შემოწმებების ახალი ნაკრების სახელი

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
ka: სახელი:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Check set:
ka: შემოწმებების ნაკრები:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addCheckSetSelectionButton)
en: Add check set
ka: შემოწმებების ნაკრების დამატება

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cloneCheckSetSelectionButton)
en: Clone check set
ka: შემოწმებების ნაკრების ასლი

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeCheckSetSelectionButton)
en: Remove check set
ka: შემოწმებების ნაკრების წაშლა

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultCheckSetSelectionButton)
en: Set as default
ka: ნაგულისხმებად დაყენება

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, editCheckSetSelectionNameButton)
en: Edit name of check set
ka: შემოწმებების ნაკრების სახელის ჩასწორება

[ctx: @item:inlistbox]
en: Custom
ka: ხელით მითითება

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use default (currently: %1)
ka: ნაგულისხმების გამოყენება (ამჟამად: %1)

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 (default selection)
ka: %1 (ნაგულისხმები არჩევანი)

[ctx: @info:placeholder]
en: Search checks...
ka: შემოწმებების ძებნა...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, resetButton)
en: Reset Checks
ka: შემოწმებების საწყის მნიშვნელობაზე დაყენება

note: i18n: ectx: property (text), widget (KMessageWidget, messageLabel)
en: Since nothing is selected Clazy will use all checks from levels 0 and 1.
ka: თუ არაფერია მონიშნული, Clazy შემოწმებებს 0 და 1 დონეებიდან გამოყენებს.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Command Line
ka: ბრძანების ხაზი

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, cmdFilter)
en: Search...
ka: ძებნა...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cmdBreak)
en: Break lines
ka: ხაზების გატეხვა

en: 1 check detected | %1 checks detected
ka[0]: ნაპოვნია 1 შემოწმება
ka[1]: ნაპოვნია %1 შემოწმება

[ctx: @title:tab]
en: Configure Clazy Settings
ka: Clazy-ის მორგება

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pathBox)
en: Paths
ka: ბილიკები

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_executablePath)
en: Path to clazy-standalone executable.
ka: ბილიკი Clazy-standalone-ის გამშვებ ფაილამდე.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, docsLabel)
en: Documentation:
ka: დოკუმენტაცია:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_docsPath)
en: Path to clazy documentation directory.
ka: ბილიკი Clazy-ის დოკუმენტაციამდე.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parallelJobsEnabled)
en: Run analysis jobs in parallel
ka: ანალიზის ამოცანების პარალელური გაშვება

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parallelJobsAutoCount)
en: Use all CPU cores
ka: CPU-ის ყველა ბირთვის გამოყენება

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, parallelJobsFixedCountLabel)
en: Maximum number of threads:
ka: ნაკადების მაქსიმალური რაოდენობა:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Output
ka: გამოტანა

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_hideOutputView)
en: Hide output view during check
ka: შემოწმებისას გამოტანის დამალვა

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_verboseOutput)
en: Verbose output
ka: უფრო მეტის ჩვენება

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, checksTab)
en: Checks
ka: შემოწმებები

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, optionsTab)
en: Options
ka: მორგება

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_onlyQt)
en: Do not emit warnings for non-Qt files, or in other words, if -DQT_CORE_LIB is missing.
ka: გაფრთხილებების არ-გამოტანა არა-Qt ფაილებისთვის. სხვა სიტყვებით, თუ -DQT_CORE_LIB აკლია.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_onlyQt)
en: Only Qt
ka: მხოლოდ Qt

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_qt4Compat)
en: Disable checks not compatible with Qt 4.
ka: Qt4-თან შეუთავსებელი შემოწმებების გამორთვა.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_qt4Compat)
en: Qt4 compatible
ka: Qt4-თანთავსებადი

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_qtDeveloper)
en: For running clazy on Qt itself, optional, but honors specific guidelines.
ka: Clazy-ის Qt-ზე გაშვება არასავალდებულოა, მაგრამ სპეფიციურია.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ignoreIncludedFiles)
en: Ignore included files
ka: ჩასმული ფაილების იგნორი

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, headerFilterLabel)
en: Header filter:
ka: თავსართის ფილტრი:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableAllFixits)
en: Enable all fix-its
ka: ყველა გასასწორებლის ჩართვა

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_noInplaceFixits)
en: Fix-its will be applied to a separate file (for unit-test use only).
ka: გასწორებები გადატარდება ცალკე ფაილზე (მხოლოდ სანახავად)

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_noInplaceFixits)
en: No-inplace fix-its
ka: ადგილზე გასწორება არ მოხდება

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, extraTab)
en: Extra Parameters
ka: დამატებითი პარამეტრები

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraAppendLabel)
en: Compiler append:
ka: კომპილატორის მიერ მიწერილი:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraAppend)
en: Additional parameters to append to the compiler command line.
ka: კომპილატორის ბრძანებისთვის მისაწერი დამატებითი პარამეტრები.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraPrependLabel)
en: Compiler prepend:
ka: კომპილატორის პარამეტრებამდე მისაწერი დამატებითი პარამეტრები:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraPrepend)
en: Additional parameters to prepend to the compiler command line.
ka: კომპილატორისთვის მისაწერი დამატებითი პარამეტრები.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_extraClazy)
en: Additional parameters to clazy-standalone.
ka: Clazy-standalone-ის დამატებითი პარამეტრები.

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraClazyLabel)
en: Extra parameters:
ka: დამატებითი პარამეტრები:

en: Clazy Analysis (%1)
ka: Clazy-ის ანალიზი (%1)

en: Unknown Level
ka: უცნობი დონე

en: Failed to start Clazy analysis process.
ka: Clazy-ის ანალიზის პროცესის გაშვების შეცდომა.

en: Clazy analysis process crashed.
ka: Clazy-ის ანალიზის პროცესის შეცდომა.

en: Clazy analysis process timed out.
ka: Clazy-ის ანალიზის პროცესის მოლოდინის დრო გავიდა.

en: Write to Clazy analysis process failed.
ka: Clazy-ის ანალიზის პროცესში ჩაწერის შეცდომა.

en: Read from Clazy analysis process failed.
ka: Clazy-ის ანალიზის პროცესიდან წაკითხვის შეცდომა.

[ctx: @title:window]
en: Clazy Error
ka: Clazy-ის შეცდომა

en: clazy-standalone path cannot be detected. Set the path manually if Clazy is already installed.
ka: clazy-standalone-ის ბილიკი ვერ ვიპოვე. თუ clazy უკვე დაყენებულია, ხელით შეიყვანეთ მისი ბილიკი.

en: clazy-standalone path is empty.
ka: clazy-standalone-ის ბილიკი ცარიელია.

en: clazy-standalone path '%1' does not exists.
ka: clazy-standalone-ის ბილიკი %1 არ არსებობს.

en: clazy-standalone path '%1' is not an executable.
ka: clazy-standalone-ის ბილიკი %1 გამშვები ფაილი არაა.

en: Clazy documentation path cannot be detected. Set the path manually if Clazy is already installed.
ka: Clazy-ის დოკუმენტაციის ბილიკი ნაპოვნი არაა. დააყენეთ ის ხელით, თუ Clazy უკვე დაყენებულია.

en: Clazy documentation path is empty.
ka: Clazy-ის დოკუმენტაციის ბილიკი ცარიელია.

en: Clazy documentation path '%1' does not exists.
ka: Clazy-ის დოკუმენტაციის ბილიკი არ არსებობს: %1.

en: Clazy documentation path '%1' is not a directory.
ka: Clazy-ის დოკუმენტაციის ბილიკი საქაღალდე არაა: %1.
