kdevelop - en to ka translation catalogue (57 entries)

[ctx: @title:window]
en: Configure a Build Directory - %1
ka: აგების საქაღალდის მორგება - %1

[ctx: @title:window]
en: Configure a Build Directory for %1
ka: აგების საქაღალდის მორგება %1-თვის

en: You need to specify a build directory.
ka: საჭიროა აგების საქაღალდის მითითება.

en: Using an already created build directory.
ka: აგების უკვე შექმნილი საქაღალდის გამოყენება.

en: Creating a new build directory.
ka: აგების ახალი საქაღალდის გამოყენება.

en: Build directory already configured.
ka: აგების საქაღალდე უკვე მითითებულია.

en: This build directory is for %1, but the project directory is %2.
ka: აგების ეს საქაღალდე %1-ს ეკუთვნის, მაგრამ პროექტის საქაღალდე %2-საა.

en: You may not select a relative build directory.
ka: აგების დამოკიდებული საქაღალდის არჩევა არ შეგიძლიათ.

en: The selected build directory is not empty.
ka: აგების თქვენი არჩეული საქაღალდე ცარიელი არაა.

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, availableLabel)
en: Available build directories:
ka: აგების ხელმისაწვდომი საქაღალდეები:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, availableBuildDirs)
en: New build directory
ka: აგების ახალი საქაღალდე

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Build &directory:
ka: აგების &საქაღალდე:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Installation prefix:
ka: დაყენების პრეფიქსი:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, installPrefix)
en: The prefix under which the project will be installed. Leaving this empty will let CMake use its default install prefix.
ka: პრეფიქსი, რომლის ქვეშაც დადგება პროექტი. თუ ცარიელს დატოვებთ, CMake ნაგულისხმევ პრეფიქსს გამოიყენებს.

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, installPrefix)
en: CMake's default install prefix
ka: CMake-ის ნაგულისხმები დაყენების პრეფიქსი

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Build &type:
ka: აგების &ტიპი:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraArgumentsLabel)
en: Extra arguments:
ka: დამატებითი არგუმენტები:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: CMake &executable:
ka: CMake-ის გამშვები ფაილი:

en: INVALID
ka: არასწორია

[ctx: @item]
en: Command
ka: ბრძანება

[ctx: @item]
en: Variable
ka: ცვლადი

[ctx: @item]
en: Macro
ka: მაკრო

[ctx: @item]
en: Path
ka: ბილიკი

[ctx: @item]
en: Target
ka: სამიზნე

en: wrong
ka: არასწორი

[ctx: @item cmake]
en: Commands
ka: ბრძანებები

[ctx: @item cmake]
en: Variables
ka: ცვლადები

[ctx: @item cmake]
en: Modules
ka: მოდულები

[ctx: @item cmake]
en: Properties
ka: თვისებები

[ctx: @item cmake]
en: Policies
ka: წესები

en: <p>For better CMake documentation rendering, install rst2html.</p>
ka: <p>CMake დოკუმენტაციის უკეთესი რენდერისთვის rst2html დააყენეთ.</p>

en: Unable to find a CMake executable. Is one installed on the system?
ka: CMake-ის გამშვები ფაილის პოვნა შეუძლებელია. გიყენიათ?

en: <br /><em>Cache Value:</em> %1
ka: <br /><em>ქეშის მნიშვნელობა:</em> %1

en: <br /><em>Cache Documentation:</em> %1
ka: <br /><em>ქეშის დოკუმენტაცია:</em> %1

[ctx: error message]
en: invalid CMake file API project data
ka: cmake-ის ფაილის API-ის პროექტის მონაცემები არასწორია

en: CMake Content Page
ka: CMake-is სარჩევის გვერდი

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Cache Values
ka: მნიშვნელობების დაქეშვა

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Comment:
ka: კომენტარი:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showAdvanced)
en: Show Advanced
ka: დამატებითი ფუნქციები

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, advancedBox)
en: Advanced
ka: დამატებით

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, installationPrefixLabel)
en: Installation prefix:
ka: დაყენების პრეფიქსი:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, buildTypeLabel)
en: Build type:
ka: აგების ტიპი:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Configure environment:
ka: გარემოს მორგება:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDevelop::EnvironmentSelectionWidget, environment)
en: Select an environment to be used
ka: აირჩიეთ გამოსაყენებელი გარემო

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showInternal)
en: Show advanced values
ka: დამატებითი მნიშვნელობების ჩვენება

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: CMake executable:
ka: CMake-ის გამშვები ფაილი:

[ctx: @title:column]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @title:column]
en: Type
ka: ტიპი

[ctx: @title:column]
en: Value
ka: მნიშვნელობა

[ctx: @title:column]
en: Comment
ka: შენიშვნა

[ctx: @title:column]
en: Advanced
ka: დამატებით

[ctx: @title:column]
en: Strings
ka: სტრიქონები

en: The %1 directory is about to be removed in KDevelop's list.
    Do you want KDevelop to delete it in the file system as well?
ka: საქაღალდე %1 წაიშლება KDevelop-ის სიიდან.
    გნებავთ KDevelop-მა ის ფაილური სისტემიდანაც წაშალოს?

[ctx: @action:button]
en: Do Not Delete
ka: არ წაშალო

en: Could not remove: %1
ka: %1-ის წაშლის შეცდომა

[ctx: @title:tab]
en: Configure CMake Settings
ka: CMake-ის პარამეტრების მორგება

en: Parse test suite %1
ka: სატესტო კომპლექსის დამუშავება: %1
