kdevelop - en to ka translation catalogue (42 entries)

[ctx: @title:tab]
en: Configure Cppcheck Settings
ka: Cppcheck-ის მორგება

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, pathsGroupBox)
en: Paths
ka: ბილიკები

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cppcheckLabel)
en: Cppchec&k executable:
ka: Cppcheck-ის გამშვები ფაილი:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, outputGroupBox)
en: Output
ka: გამოტანა

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_hideOutputView)
en: Hide output view during check
ka: შემოწმებისას გამოტანის დამალვა

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_showXmlOutput)
en: Show Cppcheck XML output in the output view
ka: გამოტანის ფანჯარაში Cppcheck-ის XML ჩვენება

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabChecks)
en: Checks
ka: შემოწმებები

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkUnusedFunction)
en: Check for unused functions. It is recommend to only enable this when the whole program is scanned
ka: გამოუყენებელ ფუნქციებზე შემოწმება. რეკომენდებულია მხოლოდ მაშინ, როცა სკანირდება მთელი პროგრამა

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkUnusedFunction)
en: Unused function
ka: გამოუყენებელი ფუნქცია

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_inconclusiveAnalysis)
en: Inconclusive analysis
ka: არადამაჯერებელი ანალიზი

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkInformation)
en: Enable information messages
ka: საინფორმაციო შეტყობინებების ჩართვა

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkInformation)
en: Information
ka: ინფორმაცია

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkMissingInclude)
en: Missing include
ka: ჩასმული ფაილი აკლია

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkPerformance)
en: Enable performance messages
ka: წარმადობის შეტყობინებების ჩართვა

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkPerformance)
en: Performance
ka: წარმადობა

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_forceCheck)
en: Force checking
ka: ძალით შემოწმება

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_checkPortability)
en: Enable portability messages
ka: გადატანადობის შეტყობინებების ჩართვა

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkPortability)
en: Portability
ka: გადატანადობა

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkStyle)
en: Style
ka: სტილი

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_checkConfig)
en: Check config
ka: კონფიგურაციის შემოწმება

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabIncludes)
en: Include Directories
ka: საქაღალდეების ჩათვლით

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useProjectIncludes)
en: Use 'project' include dirs
ka: პროექტის ჩასასმელი ფაილების გამოყენება

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_useSystemIncludes)
en: Use 'system' include dirs
ka: სისტემური ჩასასმელი ფაილების გამოყენება

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Ignored includes:
ka: &იგნორირებული ჩასმები:

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tabExtra)
en: Extra Parameters
ka: დამატებითი პარამეტრები

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, extraLabel)
en: Ex&tra parameters:
ka: დამატებითი პარამეტრები:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Command Line
ka: ბრძანების სტრიქონი

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, commandLineFilter)
en: Search...
ka: ძებნა...

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, commandLineBreaks)
en: Break lines
ka: ხაზების დაშლა

en: Cppcheck Analysis (%1)
ka: Cppcheck-ის ანალიზი (%1)

en: Failed to start Cppcheck from "%1".
ka: Cppcheck-ის %1-დან გაშვების შეცდომა.

en: Cppcheck crashed.
ka: Cppcheck-ის სეცდომა.

en: Cppcheck process timed out.
ka: Cppcheck-ის პროცესთან კავშირის შეცდომა.

en: Write to Cppcheck process failed.
ka: Cppcheck-ის პროცესში ჩაწერის შეცდომა.

en: Read from Cppcheck process failed.
ka: Cppcheck-ის პროცესიდან წაკითხვის სეცდომა.

[ctx: @action]
en: Analyze Current File with Cppcheck
ka: მიმდინარე ფაილის Cppcheck-ით ანალიზი

[ctx: @action]
en: Analyze Current Project with Cppcheck
ka: მიმდინარე პროექტის Cppcheck-ით ანალიზი

[ctx: @title:window]
en: Test
ka: ტესტი

en: Analysis completed, no problems detected.
ka: ანალიზი დასრულდა. პრობლემები გამოვლენილი არაა.

en: Analysis started...
ka: ანალიზი დაწყებულია...

[ctx: @info:tooltip %1 is the path of the file]
en: Re-run last Cppcheck analysis (%1)
ka: Cppcheck-ის ბოლო ანალიზის თავიდან გაშვება (%1)

[ctx: @info:tooltip]
en: Re-run last Cppcheck analysis
ka: Cppcheck-ის ბოლო ანალიზის თავიდან გაშვება
