kdevelop - en to ka translation catalogue (43 entries)

[ctx: @item:inlistbox build action]
en: Build
ka: აგება

[ctx: @item:inlistbox build action]
en: Configure
ka: მორგება

[ctx: @item:inlistbox build action]
en: Install
ka: დაყენება

[ctx: @item:inlistbox build action]
en: Clean
ka: გასუფთავება

[ctx: @item:inlistbox build action]
en: Prune
ka: შეკვეცა

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Build directory:
ka: აგების საქაღალდე:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, buildDir)
en: Select the directory where the tools are being executed in.
    If this is the same as the source directory you can leave it empty.
ka: აირჩიეთ საქაღალდე, სადაც ხელსაწყოები გაეშვება
    თუ  ეს იგივე საქაღალდეა, სადაც კოდია, შეგიძლიათ ცარიელიც დატოვოთ.

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, buildDir)
en: The directory where the tools are executed in
ka: საქაღალდე, სადაც აგების პროგრამები ეშვება

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Build Tools
ka: აგების ხელსაწყოები

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Action:
ka: ქმედება:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Enable:
ka: ცართვა:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, execLabel)
en: Executable:
ka: გამსვები ფაილი:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, actionExecutable)
en: This is the executable that should be executed when selecting the action from the Project menu
ka: გამშვები ფაილი, რომელიც პროექტის მენიუდან არჩევის დროს ეშვება

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argLabel)
en: Arguments:
ka: არგუმენტები:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, actionArguments)
en: The arguments that the tool needs to execute properly.
ka: არგუმენტები, რომლებიც ხელსაწყოს ნორმალურად გასაშვებად სჭირდება.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, envLabel)
en: Environment:
ka: გარემო:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDevelop::EnvironmentSelectionWidget, actionEnvironment)
en: Choose a pre-configured environment for your tool
ka: აირჩიეთ წინასწარ მორგებული გარემო

[ctx: Building: <command> <project item name>]
en: Building: %1 %2
ka: აგება: %1 %2

[ctx: Cleaning: <command> <project item name>]
en: Cleaning: %1 %2
ka: გასუფთავება: %1 %2

[ctx: Installing: <command> <project item name>]
en: Installing: %1 %2
ka: დაყენება: %1 %2

[ctx: Installing: <command> <project item name> <installPrefix>]
en: Installing: %1 %2 %3
ka: დაყენება: %1 %2 %3

[ctx: Configuring: <command> <project item name>]
en: Configuring: %1 %2
ka: მორგება: %1 %2

[ctx: Pruning: <command> <project item name>]
en: Pruning: %1 %2
ka: შეკვეცა: %1 %2

en: Undefined Build type
ka: აგების აღუწერელი ტიპი

en: No command given for custom %1 tool in project "%2".
ka: პროექტ %2-ში %1 ხელსაწყოსთვის ბრძანება მითითებული არაა.

en: The custom %1 tool in project "%2" is disabled
ka: პროექტ %2-ში ხელით მითითებული ხელსაწყო %1 გამორთულია

en: The given arguments would need a real shell, this is not supported currently.
ka: მითითებულ არგუმენტებს დასჭირდებოდათ რეალური გარსი, რომლის მხარდაჭერაც ჯერ არ არსებობს.

en: Failed to start command.
ka: ბრძანების გაშვების შეცდომა.

en: Command crashed.
ka: ბრძანების შეცდომა.

en: Unknown error executing command.
ka: ბრძანების შესრულების უცნობი შეცდომა.

en: *** Failed ***
ka: *** შეცდომა ***

en: *** Finished ***
ka: *** დასრულდა ***

[ctx: @item:intext custom 'build' tool]
en: build
ka: აგება

[ctx: @item:intext custom 'configure' tool]
en: configure
ka: მორგება

[ctx: @item:intext custom 'install' tool]
en: install
ka: დაყენება

[ctx: @item:intext custom 'clean' tool]
en: clean
ka: გასუფთავება

[ctx: @item:intext custom 'prune' tool]
en: prune
ka: შეკვეცა

[ctx: @item:intext custom 'unknown' tool]
en: unknown
ka: უცნობი

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Build configuration:
ka: აგების მორგება:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addConfig)
en: Add
ka: დამატება

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeConfig)
en: Remove
ka: წაშლა

[ctx: @title:tab]
en: Custom Build System
ka: აგების მორგებული სისტემა

en: Configure a projects custom build tool and includes/defines for the language support.
ka: მოირგეთ პროექტის აგების თქვენი სისტემა და აღწერეთ მისი ენა.
