kdevelop - en to ka translation catalogue (63 entries)

[ctx: @item no compiler]
en: None
ka: არცერთი

[ctx: @title:column]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @title:column]
en: Type
ka: ტიპი

[ctx: @item]
en: Auto-detected
ka: ავტო

[ctx: @item]
en: Manual
ka: ხელით

[ctx: @action]
en: Delete Compiler
ka: კომპილატორის წაშლა

[ctx: @title:tab]
en: C/C++ Compilers
ka: C/C++ კომპილატორები

[ctx: @title:tab]
en: Configure C/C++ Compilers
ka: C/C++კომპილატორების მორგება

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addButton)
en: &Add
ka: &დამატება

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeButton)
en: &Remove
ka: &წაშლა

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ka: სახ&ელი:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Compiler executable:
ka: კომპილატორის გამშვები ფაილი:

[ctx: @title:tab]
en: Language Support
ka: ენის მხარდაჭერა

[ctx: @title:tab]
en: Configure Language Support
ka: ენის მხარდაჭერის მორგება

en: Double-click here to insert a new define to be used for the path
ka: ბილიკისთვის ახალი განსაზღვრების ჩასასმელად ორჯერ დააწკაპუნეთ

[ctx: @title:column]
en: Define
ka: განსაზღვრა

[ctx: @title:column]
en: Value
ka: მნიშვნელობა

[ctx: @action]
en: Delete Define
ka: განსაზღვრის წაშლა

[ctx: @action]
en: Delete Include Path
ka: ჩასმის ბილიკის წაშლა

[ctx: %1 is an include path]
en: %1 does not exist
ka: %1 არ არსებობს

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, includePathRequester)
en: Add the currently displayed URL to the list of includes if it is not in the list yet.
ka: ამჟამად ნაჩვენები URL-ის ჩასმულების სიაში ჩამატება, თუ ის იქ უკვე არაა.

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, includePathRequester)
en: A new include path/file to use for parsing files under given directory
ka: ახალი ბილიკი/ფაილის ჩასმა რომელიც მითითებულ საქაღალდეში მყოფი ფაილების გამოსაყენებლადაა საჭირო

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addIncludePath)
en: Create a new include path entry from this URL
ka: URL-დან ახალი ჩასასმელი ბილიკის შექმნა

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeIncludePath)
en: Delete current include path entry
ka: მიმდინარე ჩასმის ბილიკის წაშლა

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, parseHeadersInPlainC)
en: <html><head/><body><p>Check this if you want <code>*.h</code> headers to be parsed in plain C mode. By default they are parsed as C++ headers.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>ჩართეთ, თუ ნებავთ<code>*.h</code> თავსართების C-ის რეჟიმში დამუშავება. ნაგულისხმევი რეჟიმია C++.</p></body></html>

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, parseHeadersInPlainC)
en: Parse *.h headers in plain C
ka: *.h თავსართების უბრალო C-ში დამუშავება

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: C++ profi&le:
ka: C++-ის პროფი&ლი:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, languageStandardsCpp) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, languageStandardsC) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, languageStandardsOpenCl) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, languageStandardsCuda)
en: <html><head/><body><p>Choose language profile. </p><p>Use &quot;Custom&quot; profile to modify parser command-line arguments</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>აირჩიეთ ენს პროფილი. </p><p>გადაცემული არგუმენტების მოსარგებად გამოიყენეთ &quot;ხელით მითითებული&quot; პროფილი</p></body></html>

[ctx: @item:inlistbox language standard]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, languageStandardsCpp) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, languageStandardsC) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, languageStandardsOpenCl) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, languageStandards
en: Custom
ka: ხელით მითითება

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel)
en: C++ co&mmand-line arguments:
ka: C++-ის ბრძანების სტრიქონის არგუმენტები:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: C profi&le:
ka: C-ის პროფილი:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel_2)
en: C co&mmand-line arguments:
ka: C-ის ბრძანების სტრიქონის არგუმენტები:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: OpenCL C &profile:
ka: OpenCL C-ის პროფილი:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel_3)
en: OpenCL C comma&nd-line arguments:
ka: OpenCL C-ის ბრძანების სტრიქონის არგუმენტები:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: CUDA C P&rofile:
ka: CUDA C-ის პროფილი:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, argumentsLabel_4)
en: CUDA C comman&d-line arguments:
ka: CUDA C-ის დამატებითი არგუმენტები:

[ctx: @title:window]
en: Select Project Path
ka: აირჩიეთ პროექტის ბილიკი

en: Are you sure you want to delete the configuration for the path '%1'?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გსურთ წაშალოთ კონფიგურაციის ბილიკისთვის '%1'?

[ctx: @title:window]
en: Delete Path Configuration
ka: ბილიკის კონფიგურაციის წაშლა

[ctx: @title:window]
en: Edit Include Directories/Files
ka: ჩასასმელი საქაღალდეების/ფაილების ჩასწორება

[ctx: @title:window]
en: Edit Defined Macros
ka: აღწერილი მაკროების ჩასწორება

en: Configure C/C++ parser
ka: C/C++ ანალიზატორის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, configureLabel)
en: Configure which macros and include directories/files will be added to the parser during project parsing:
ka: დააკონფიგურირეთ, რომელი მაკროები და ჩასმული საქაღალდეები/ფაილები დაემატება პროექტის ანალიზის დროს.:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_reparse)
en: Check this if you want the project to be reparsed to apply the changes.
ka: ჩართეთ, თუ ცვლილებების გადატანისას პროექტის თავიდან ანალიზი გნებავთ.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_reparse)
en: Reparse the project
ka: პროექტის თავიდან ანალიზი

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, compiler)
en: <html><head/><body><p>Select compiler that will be used to retrieve standard include directories and defined macros.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>აირჩიეთ სტანდარტული საქაღალდეების და მაკროების გამოსათხოვად გამოყენებული კომპილატორი</p></body></html>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Compiler for path:
ka: ბილიკზე არსებული კომპილატორი:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, batchEdit)
en: Edit multiple includes/defines at the same time.
ka: ბევრი აღწერისა და ჩასმული ფაილის ერთდროული ჩასწორება.

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, batchEdit)
en: &Batch Edit...
ka: ერთდროული ცასწორება...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addPath)
en: Add a new sub-project path entry.
ka: ქვეპროექტის ბილიკის ელემენტის დამატება.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removePath)
en: Delete current sub-project path entry.
ka: მიმდინარე ქვეპროექტის ბილიკის ელემენტის წაშლა.

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, includePathsPage)
en: Includes/Imports
ka: ჩასმა/შემოტანა

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, definesPage)
en: Defines
ka: აღწერები

[ctx: @title:tab]
note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, parserPage)
en: C/C++ Parser
ka: C/C++ ანალიზატორი

[ctx: @title:window]
en: Setup Custom Include Paths
ka: ჩასასმელი ფაილების ბილიკების ხელით მორგება

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to Include
ka: აირჩიეთ ჩასასმელი საქაღალდე

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Storage Directory:
ka: საცავის საქაღალდე:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, storageDirectory)
en: The custom include-path will be stored in a special file called ".kdev_include_paths" stored within a source directory.
ka: ხელით მითითებული ჩასასმელი ბილიკი შეინახება წყაროს საქაღალდეში მდებარე სპეციალურ ფაილში სახელად ".kdev_include_paths".

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Custom include paths or #define's
ka: ჩასასმელი ფაილების და #define-ების ხელით მორგება

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPlainTextEdit, customIncludePaths)
en: The plain list of include paths. You may also define custom macros here by adding "#define NAME VALUE" lines.
ka: ჩასასმელი ბილიკების უბრალო სია. ასევე შეგიძლიათ განსაზღვროთ თქვენი საკუთარი მაკროები "#define NAME VALUE" ტიპის ხაზების ჩამატებით.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, directorySelector)
en: Select a directory to include.
ka: აირჩიეთ ჩასასმელი საქაღალდე.

en: Bad #define directive in %1: %2
ka: %1-ში არსებული #define-ის აღწერა არასწორია: %2

en: Failed to save custom include paths in directory: %1
ka: მითითებული ჩასასმელი ფაილების ბილიკის საქაღალდეში შენახვის შეცდომა: %1
