kdevelop - en to ka translation catalogue (66 entries)

[ctx: @title:window]
en: Attach to a Process
ka: პროცესზე მიბმა

[ctx: @action:button]
en: Attach
ka: მიმაგრება

[ctx: @title:window]
en: Select Core File
ka: აირჩიეთ Core ფაილი

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Executable:
ka: გამსვები ფაილი:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Core file:
ka: Core ფაილი:

en: <br>Old value: %1
ka: <br>ძველი მნიშვნელობა: %1

en: <br>New value: %1
ka: <br>ახალი მნიშვნელობა: %1

[ctx: @title:window]
en: Internal Debugger Error
ka: გამმართველის შიდა შეცდომა

en: Process exited
ka: პროცესი დასრულდა

en: Process failed to start
ka: პროცესის გაშვების შეცდომა

[ctx: @title:window]
en: Debugger Crashed
ka: გამმართველი ავარიულად დასრულდა

en: Process crashed
ka: პროცესი ავარიულად დასრულდა

[ctx: @action]
en: Examine Core File with %1
ka: Core ფაილის ანალიზი %1-ით

[ctx: @action]
en: Attach to Process with %1
ka: პროცესზე მიბმა %1-ით

[ctx: @action:inmenu]
en: Evaluate: %1
ka: შეფასება: %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Watch: %1
ka: ყურება: %1

en: Choose a core file to examine...
ka: აირჩიეთ Core ფაილის ანალიზისთვის...

[ctx: @action:button]
en: Abort Current Session
ka: მიმდინარე სესიის გაუქმება

en: Choose a process to attach to...
ka: აირჩიეთ მისამაგრებელი პროცესი...

en: Debugger
ka: გამმართველი

en: '%1' is not an executable
ka: '%1' გამშვები ფაილი არაა

en: Debug core file
ka: Core ფაილის გამართვა

en: Debug process %1
ka: პროცესის გამართვა %1

en: Running program
ka: პროგრამის გაშვება

en: Attaching to process %1
ka: პროცესზე (%1) მიმაგრება

en: <b>Could not attach debugger:</b><br />
ka: <b>გამმართველის მიმაგრების შეცდომა:</b><br />

en: Examining core file %1
ka: Core ფაილის ანალიზი %1

en: Debugger stopped
ka: გამმართველი შეჩერდა

en: Application is running
ka: აპლიკაცია გაშვებულია

en: Application is paused
ka: აპლიკაცია შეჩერებულია

en: <b>Invalid debugger command</b><br>%1
ka: <b>გამმართველის ბრძანების შეცდომა</b><br>%1

en: Exited with return code: %1
ka: დასრულდა შეცდომის კოდით: %1

en: Exited normally
ka: ნორმალური დასასრული

en: Exited on signal %1
ka: დასრულდა სიგნალით %1

en: Program received signal %1 (%2)
ka: პროგრამამ მიიღო სიგნალი %1 (%2)

en: 1 command in queue
     | %1 commands in queue
ka[0]: რიგში 1 ბრძანებაა
ka[1]: რიგში %1 ბრძანებაა

en: Debugger state: %1
ka: გამმართველის მდგომარეობა: %1

en: (running)
ka: (გაშვებული)

en: Binary
ka: ბინარული

en: Octal
ka: რვაობითი

en: Decimal
ka: ათობითი

en: Hexadecimal
ka: თექვსმეტობითი

en: Raw
ka: დაუმუშავებელი

en: General
ka: ზოგადი

en: Flags
ka: დროშები

en: Segment
ka: სეგმენტი

[ctx: @title:menu]
en: Format
ka: ფორმატი

[ctx: @title:menu]
en: Mode
ka: რეჟიმი

[ctx: @action:inmenu]
en: Update
ka: განახლება

en: %1 is incorrect terminal name
ka: %1 არასწორი ტერმინალის სახელია

en: Can't create a temporary file
ka: დროებითი ფაილების შექმნის შეცდომა

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QMainWindow, MainWindow)
en: Debugger Console
ka: გამმართველის კონსოლი

[ctx: @info:tooltip]
en: Repeat last command when hit Return
ka: Enter-ის დაჭერისას წინა ბრძანების გამეორება

[ctx: @action]
en: Show Internal Commands
ka: შიდა ბრძანებების ჩვენება

[ctx: @label:listbox]
en: &Command:
ka: &ბრძანება:

[ctx: @title:window]
en: %1 Command Bar
ka: %1 ბრძანების ველი

[ctx: @action]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolBar, toolBar)
en: Interrupt
ka: წყვეტა

[ctx: @action]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QToolBar, toolBar)
en: Repeat
ka: გამეორება

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, SelectAddressDialog)
en: Address Selector
ka: მისამართის ამრჩევი

[ctx: @action]
en: Change &Address
ka: &მისამართის შეცვლა

[ctx: @action]
en: &Jump to Cursor
ka: კურსორზე &გადასვლა

[ctx: @action]
en: &Run to Cursor
ka: &კურსორამდე გაშვება

[ctx: @title:menu]
en: Disassembly Flavor
ka: დიზასამბლერის ტიპი

[ctx: @title:column]
en: Address
ka: მისამართი

[ctx: @title:column]
en: Function
ka: ფუნქცია

[ctx: @title:column]
en: Instruction
ka: ინსტრუქცია
