kdevelop - en to ka translation catalogue (42 entries)

en: There is a quoting error in the arguments for the launch configuration '%1'. Aborting start.
ka: ბრჭყალების შეცდომა %1-ის კონფიგურაციის გაშვებისას. გაშვება გაუქმებულია.

en: A shell meta character was included in the arguments for the launch configuration '%1', this is not supported currently. Aborting start.
ka: გარსის მეტასიმბოლო, რომელიც %1-ის გასაშვები კონფიგურაციის არგუმენტებშია, მხარდაუჭერელია. გაშვება გაუქმებულია.

en: Couldn't resolve the dependency: %1
ka: %1-ის დამოკიდებულებების გადაწყვეტის შეცდომა

en: No valid executable specified
ka: მითითებული გამშვები ფაილი არასწორია

en: There is a quoting error in the executable for the launch configuration '%1'. Aborting start.
ka: ბრჭყალების შეცდომა ხელით მითითებული ინტერპრეტატორით %1-ის კონფიგურაციის გაშვებისას. გაშვება გაუქმებულია.

en: A shell meta character was included in the executable for the launch configuration '%1', this is not supported currently. Aborting start.
ka: გარსის მეტასიმბოლო, რომელიც %1-ის გასაშვები კონფიგურაციის სკრიპტშია, მხარდაუჭერელია. გაშვება გაუქმებულია.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Ask If Running
ka: კითხვა, გაშვებულია, თუ არა

[ctx: @item:inlistbox]
en: Kill All Instances
ka: ყველა ასლის მოკვლა

[ctx: @item:inlistbox]
en: Start Another
ka: კიდევ ერთის გაშვება

[ctx: @title:tab]
en: Configure Native Application
ka: ადგილობრივი აპლიკაციის მორგება

en: Executes Native Applications
ka: ადგილობრივი აპლიკაციის გაშვება

en: Native Application
ka: ადგილობრივი აპლიკაცია

en: Compiled Binary
ka: დაკომპილებული მანქანური კოდი

[ctx: @title:menu]
en: Project Executables
ka: პროექტის გამშვები ფაილები

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Executable
ka: გამშვები ფაილები

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Project &target:
ka: პროექტის სამ&იზნე:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: E&xecutable:
ka: &გამშვები ფაილი:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, executablePath)
en: executable or /path/to/executable
ka: გამშვები ფაილი ან /ბილიკი/გამშვებ/ფაილამდე

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, executablePath)
en: Enter the executable name or the absolute path to the executable file
ka: შეიყვანეთ გამშვები ფაილი ან აბსოლუტური ბილიკი გამშვებ ფაილამდე

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Behavior
ka: ქცევა

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Ar&guments:
ka: &არგუმენტები:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, arguments)
en: <html><head/><body><p>Enter arguments to give to the executable.<br/>You can pass arguments containing space characters by putting them in double-quotes.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>შეიყვანეთ გამშვები ფაილისთვის გადასაცემი არგუმენტები. <br/>ჰარე მის ორმაგ ბრჭყალებში ჩასმითშეგიძლიათ გადასცეთ.</p></body></html>

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Working &directory:
ka: სამუშაო საქაღალდე:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, workingDirectory)
en: Select a working directory for the executable
ka: აირჩიეთ გამშვები ფაილის სამუშაო საქაღალდე

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: E&nvironment:
ka: &გარემო:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDevelop::EnvironmentSelectionWidget, environment)
en: Select an environment to be used
ka: აირჩიეთ გარემო

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, runInTerminal)
en: <p>By default applications will be run in the background and only their output will be displayed in a tool view. This makes it impossible to interact with applications requiring user input from a terminal emulator. To run such applications, you should use an external terminal.</p>
ka: <p>ნაგულისხმევად, აპლიკაციები გაშვებული იქნება ფონზე და მხოლოდ მათი გამომავალი იქნება ნაჩვენები ინსტრუმენტის ხედში. ეს შეუძლებელს ხდის აპლიკაციებთან ურთიერთობას, რომლებიც საჭიროებენ მომხმარებლის შეყვანას ტერმინალის ემულატორიდან. ასეთი აპლიკაციების გასაშვებად, თქვენ უნდა გამოიყენოთ გარე ტერმინალი.</p>

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, runInTerminal)
en: Use external terminal:
ka: გარე ტერმინალის გამოყენება:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, terminal)
en: <p>Defines the command to execute the external terminal emulator. Use the following placeholders:</p>
    <dl>
    <dt><code>%exe</code></dt>
    <dd>The path to the executable selected above.</dd>
    <dt><code>%workdir</code></dt>
    <dd>The path to the working directory selected above.</dd>
    </dl>
    <p>The arguments defined above will get appended to this command.</p>
ka: <p>განსაზღვრავს ბრძანებას გარე ტერმინალის ემულატორის შესასრულებლად. გამოიყენეთ შემდეგი ჩანაცვლების ველები:</p>
    <dl>
    <dt><code>%exe</code></dt>
    <dd> ზემოთ არჩეული შესრულებადი ფაილის გზა.</dd>
    <dt><code>%workdir</code></dt>
    <dd>ზემოთ არჩეული სამუშაო დირექტორიას გზა.</dd>
    </dl>
    <p>ზემოთ განსაზღვრული არგუმენტები დაემატება ამ ბრძანებას.</p>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Restart
ka: გადატვირთვა

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Dependencies
ka: დამოკიდებულებები

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Act&ion:
ka: &ქმედებები:

[ctx: @item:inlistbox dependency action]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dependencyAction)
en: Do Nothing
ka: არაფერი

[ctx: @item:inlistbox dependency action]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dependencyAction)
en: Build
ka: აგება

[ctx: @item:inlistbox dependency action]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, dependencyAction)
en: Build and Install
ka: აგება და დაყენება

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Targets:
ka: სამიზნეები:

en: No environment profile specified, looks like a broken configuration, please check run configuration '%1'. Using default environment profile.
ka: გარემოს პროფილი არჩეული არაა. როგორც ჩანს, რაღაც გაფუჭდა. შეამოწმეთ %1-ის კონფიგურაცია. გამოიყენება გარემოს ნაგულისხმები პროფილი.

[ctx: @title:window]
en: Job Already Running
ka: დავალება უკვე გაშვებულია

en: '%1' is already being executed.
ka: %1 უკვე გაშვებულია.

[ctx: @action:button]
en: Kill All Instances
ka: ყველა ასლის მოკვლა

[ctx: @action:button]
en: Start Another
ka: კიდევ ერთის გაშვება

[ctx: @option:check]
en: Remember choice
ka: არჩევანის დამახსოვრება
