kdevelop - en to ka translation catalogue (47 entries)

en: No valid executable specified
ka: მითითებული გამშვები ფაილი არასწორია

en: There is a quoting error in the script for the launch configuration '%1'. Aborting start.
ka: ბრჭყალების შეცდომა %1-ის გაშვების კონფიგურაციის სკრიპტში. გაშვება გაუქმებულია.

en: A shell meta character was included in the script for the launch configuration '%1', this is not supported currently. Aborting start.
ka: გარსის მეტასიმბოლო, რომელიც %1-ის გასაშვები კონფიგურაციის სკრიპტშია, მხარდაუჭერელია. გაშვება გაუქმებულია.

en: No remote host set for launch configuration '%1'. Aborting start.
ka: %1-ის კონფიგურაციის გასაშვებად დაშორებული ჰოსტი მითითებული არაა. გაშვება გაუქმებულია.

en: There is a quoting error in the arguments for the launch configuration '%1'. Aborting start.
ka: ბრჭყალების შეცდომა %1-ის კონფიგურაციის გაშვებისას. გაშვება გაუქმებულია.

en: A shell meta character was included in the arguments for the launch configuration '%1', this is not supported currently. Aborting start.
ka: გარსის მეტასიმბოლო, რომელიც %1-ის გასაშვები კონფიგურაციის არგუმენტებშია, მხარდაუჭერელია. გაშვება გაუქმებულია.

en: No valid interpreter specified
ka: მიუთითეთ სწორი ინტერპრეტატორი

en: There is a quoting error in the interpreter for the launch configuration '%1'. Aborting start.
ka: ბრჭყალების შეცდომა ხელით მითითებული ინტერპრეტატორით %1-ის კონფიგურაციის გაშვებისას. გაშვება გაუქმებულია.

en: A shell meta character was included in the interpreter for the launch configuration '%1', this is not supported currently. Aborting start.
ka: გარსის მეტასიმბოლო, რომელიც %1-ის გასაშვები კონფიგურაციის გარსშია, მხარდაუჭერელია. გაშვება გაუქმებულია.

[ctx: @info:placeholder]
en: Type or select an interpreter...
ka: აკრიფეთ ან აირჩიეთ ინტერპრეტატორი...

[ctx: @title:tab]
en: Configure Script Application
ka: სკრიპტის აპლიკაციის მორგება

en: Executes Script Applications
ka: სკრიპტული აპლიკაციის გაშვება

en: Script Application
ka: სკრიპტული ალიკაცია

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Interpreter
ka: ინტერპრეტატორი

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Script interpreter:
ka: სკრიპტის ინტერპრეტატორი:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_4)
en: Script file
ka: სკრიპტის ფაილი

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, runCurrentFile)
en: Run the file currently open in the editor
ka: რედაქტორში გახსნილი ფაილის გაშვება

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, runFixedFile)
en: Always run the same file
ka: ყოველთვის იგივე ფაილის გაშვება

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, scriptLabel)
en: Script file:
ka: სკრიპტის ფაილი:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, executablePath)
en: Enter the absolute path to the script to run
ka: შეიყვანეთ გასაშვები სკრიპტის აბსოლუტური ბილიკი

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, executablePath)
en: /path/to/script
ka: /ბილიკი/სკრიპტამდე

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Behavior
ka: ქცევა

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Arguments:
ka: არგუმენტები:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, arguments)
en: Enter arguments to give to the executable
ka: გამშვები ფაილისათვის გადასაცემი არგუმენტები

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Working directory:
ka: სამუშაო საქაღალდე:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, workingDirectory)
en: Select a working directory for the executable
ka: აირჩიეთ გამშვები ფაილის სამუშაო საქაღალდე

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Environment:
ka: გარემო:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KDevelop::EnvironmentSelectionWidget, environment)
en: Select an environment to be used
ka: აირჩიეთ გარემო

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Output filter:
ka: გამოტანის გაფილტვრა:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, outputFilteringMode)
en: Select the filter to applied to the output. E.g. to mark errors with red text
ka: აირჩიეთ გამოტანილი ტექსტის ფილტრი. მაგ. შეცდომების გაწითლება

[ctx: @item:inlistbox output filter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, outputFilteringMode)
en: No Filter
ka: ფილტრის გარეშე

[ctx: @item:inlistbox output filter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, outputFilteringMode)
en: Compiler Filter
ka: კომპილაციის ფილტრი

[ctx: @item:inlistbox output filter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, outputFilteringMode)
en: Script Error Filter
ka: სკრიპტის შეცდომების ფილტრი

[ctx: @item:inlistbox output filter]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, outputFilteringMode)
en: Static Analysis Filter
ka: სტატიკური ანალიზის ფილტრი

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Execute on Host
ka: ჰოსტზე გაშვება

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, remoteHostCheckbox)
en: Execute on remote host
ka: დაშორებულ ჰოსტზე გაშვება

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, remoteHostLabel)
en: Remote host (ssh):
ka: დაშორებული ჰოსტი (ssh):

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, remoteHost)
en: Enter a remote host (user@host)
ka: შეიყვანეთ დაშორებული ჰოსტი (user@host)

en: There is no active document to launch.
ka: აქტიური გასაშვები დოკუმენტის გარეშე.

en: No environment profile specified, looks like a broken configuration, please check run configuration '%1'. Using default environment profile.
ka: გარემოს პროფილი არჩეული არაა. როგორც ჩანს, რაღაც გაფუჭდა. შეამოწმეთ %1-ის კონფიგურაცია. გამოიყენება გარემოს ნაგულისხმები პროფილი.

en: Starting: %1
ka: %1-ის გაშვება

en: *** Killed Application ***
ka: ** მოკლულია **

en: *** Exited normally ***
ka: *** ნორმალური დასასრული ***

en: *** Exited with return code: %1 ***
ka: *** დასრულდა შეცდომის კოდით: %1 ***

en: *** Process aborted ***
ka: *** პროცესი შეწყვეტილია ***

en: *** Crashed with return code: %1 ***
ka: *** გაფშიკა ფეხები. კოდი: %1 ****

en: *** Could not start program '%1'. Make sure that the path is specified correctly ***
ka: *** %1-ის გაშვების შეცდომა. დარწმუნდით რომ ბილიკი სწორადაა მითითებული ***
