kdevelop - en to ka translation catalogue (61 entries)

[ctx: @info:placeholder]
en: Class name, including any namespaces
ka: კლასის სახელი, ნებისმიერი სახელების სივრცის ჩათვლით

[ctx: @info:placeholder]
en: Inheritance type and base class name
ka: მემკვიდრეობის ტიპი და ბაზის კლასის სახელი

[ctx: @info:placeholder]
en: Variable type and identifier
ka: ცვლადის ტიპი და იდენტიფიკატორი

[ctx: @action]
en: New from Template...
ka: შაბლონიდან ახლის შექმნა...

[ctx: @info:tooltip]
en: Create new files from a template
ka: ახალი ფაილების შაბლონიდან შექმნა

[ctx: @title:window]
en: Template Preview
ka: შაბლონის გადახედვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Create from Template...
ka: შაბლონიდან შექმნა..

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Template Preview
ka: შაბლონის გადახედვის ჩვენება

en: File Templates
ka: ფაილის შაბლონები

[ctx: @item:inlistbox other license]
en: Other
ka: სხვა

en: Could not load previous license
ka: წინა ლიცენზიის ჩატვირთვის შეცდომა

en: The specified license already exists. Please provide a different name.
ka: მითითებული ლიცენზია უკვე არსებობს. შეიყვანეთ სხვა სახელი.

en: Failed to write custom license template to file %1.
ka: ფაილში (%1) ხელით მითითებული ლიცენზიის შაბლონის ჩაწერის შეცდომა.

en: Invalid output file: %2 | Invalid output files: %2
ka[0]: გამოტანის არასწორი ფაილი: %2
ka[1]: გამოტანის არასწორი ფაილები: %2

[ctx: @title:group]
en: Output File | Output Files
ka[0]: გამოტანის ფაილი
ka[1]: გამოტანის ფაილები

[ctx: @title:group]
en: Location within Existing File | Location within Existing Files
ka[0]: არსებულ ფაილში მდებარეობა
ka[1]: არსებულ ფაილებში მდებარეობა

en: Line:
ka: ხაზი:

en: Column:
ka: სვეტი:

[ctx: @item access policy]
en: Public
ka: საჯარო

[ctx: @item access policy]
en: Protected
ka: დაცული

[ctx: @item access policy]
en: Private
ka: პირადი

[ctx: @item function property]
en: Constructor
ka: კონსტრუქტორი

[ctx: @item function property]
en: Destructor
ka: დესტრუქტორი

[ctx: @item function property]
en: Signal
ka: სიგნალი

[ctx: @item function property]
en: Slot
ka: სლოტი

[ctx: @item function property]
en: Abstract function
ka: აბსტრაქტული ფუნქცია

[ctx: @title:window]
en: Create Files from Template in <filename>%1</filename>
ka: ახალი ფაილების შაბლონიდან შექმნა <filename>%1</filename>-ში

[ctx: @title:window]
en: Create Files from Template
ka: ახალი ფაილების შაბლონიდან შექმნა

[ctx: @title:tab]
en: Language and Template
ka: ენა და შაბლონი

[ctx: @title:window]
en: Create Files from Template <filename>%1</filename>
ka: ახალი ფაილების შაბლონიდან <filename>%1</filename> შექმნა

[ctx: @title:tab]
en: Class Basics
ka: კლასის საწყისები

[ctx: @title:tab]
en: Override Methods
ka: მეთოდების გადაფარვა

[ctx: @title:tab]
en: Class Members
ka: კლასის წევრები

[ctx: @title:tab]
en: Test Cases
ka: სატესტო შემთხვევები

[ctx: @title:tab]
en: License
ka: ლიცენზია

[ctx: @title:tab]
en: Output
ka: გამოტანა

[ctx: @title:tab]
en: Template Options
ka: შაბლონის მორგება

[ctx: @item default declarations]
en: Default
ka: ნაგულისხმები

en: No active text document.
ka: აქტური ტექსტური დოკუმენტის გარეშე.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Template Type
ka: შაბლონის ტიპი

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, projectRadioButton)
en: Project template
ka: პროექტის შაბლონი

[ctx: @option:radio]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, classRadioButton)
en: Class template
ka: კლასის შაბლონი

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, emptyLinesPolicyLabel)
en: &Empty lines policy:
ka: &ცარიელი ხაზის წესი:

[ctx: @item:inlistbox empty line policy]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, emptyLinesPolicyComboBox)
en: Keep Empty Lines
ka: ცარიელი ხაზის დატოვება

[ctx: @item:inlistbox empty line policy]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, emptyLinesPolicyComboBox)
en: Remove Repeated Empty Lines
ka: გამეორებადი ცარიელი ხაზების წაშლა

[ctx: @item:inlistbox empty line policy]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, emptyLinesPolicyComboBox)
en: Remove All Empty Lines
ka: ყველა ცარიელი ხაზის წაშლა

[ctx: %1: template comment]
en: <b>Preview:</b> %1
ka: <b>გადახედვა:</b> %1

[ctx: @title:column]
en: Language
ka: ენა

[ctx: @title:column]
en: Template
ka: ნიმუში

[ctx: @action:button]
en: Get More Templates...
ka: მეტი შაბლონის მიღება...

[ctx: @action:button]
en: Load Template from File
ka: შაბლონის ფაილიდან წაკითხვა

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: License type:
ka: ლიცენზიის ტიპი:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, saveLicense)
en: Save license
ka: ლიცენზიის შენახვა

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, identifierLabel)
en: &Identifier:
ka: &იდენტიფიკატორი:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, inheritanceLabel)
en: In&heritance:
ka: &მემკვიდრეობა:

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, overridesTree)
en: Superclass -> Function
ka: ზეკლასი -> ფუნქცია

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, overridesTree)
en: Access
ka: წვდომა

[ctx: @title:column]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, overridesTree)
en: Properties
ka: თვისებები

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, selectAllPushButton)
en: Select &All
ka: ყველაფრის &მონიშვნა

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deselectAllPushButton)
en: &Deselect All
ka: მონიშვნის &მოხსნა

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, testCasesLabel)
en: &Test cases:
ka: &სატესტო შემთხვევები:
