kdevelop - en to ka translation catalogue (29 entries)

en: Refresh
ka: განახლება

[ctx: @action:button]
en: Revert
ka: დაბრუნება

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Name:
ka: &სახელი:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Emai&l:
ka: &ელფოსტა:

[ctx: @action:inmenu]
en: Rebase
ka: გადატანა

en: error: %1
ka: შეცდომა: %1

en: Did not specify the list of files
ka: ფაილების სია მითითებული არაა

en: Could not revert changes
ka: ცვლილებების დაბრუნების შეცდომა

en: No files or message specified
ka: ფაილები ან შეტყობინებები მითითებული არაა

en: No message specified
ka: შეტყობინება მითითებული არაა

en: No files to remove
ka: წასაშლელელი ფაილები მითითებული არა

[ctx: @action:button]
en: Keep
ka: შენარჩუნება

[ctx: @title:window]
en: Branch Selection
ka: ბრენჩის არჩევა

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RebaseDialog)
en: Rebase
ka: გადატანა

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Base branch:
ka: ბრენჩის ბაზა:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, rebaseButton)
en: Rebase
ka: გადატანა

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton_2)
en: Cancel
ka: გაუქმება

[ctx: Files in a vcs which have unresolved (merge) conflits]
en: Conflicts
ka: კონფლიქტები

[ctx: Files in a vcs which have changes not checked in to repo]
en: Modified
ka: შეიცვალა

[ctx: Files in git which have unresolved (merge) conflits]
en: Conflicts
ka: კონფლიქტები

[ctx: @item file was copied in versioncontrolsystem]
en: Copied
ka: კოპირებულია

[ctx: file in unknown (invalid) state]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: no branch
ka: ბრენჩის გარეშე

en: Commit
ka: კომიტი

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, drop)
en: Drop
ka: გადაგდება

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pop)
en: Pop
ka: პოპი

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, show)
en: Show
ka: ჩვენება

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, apply)
en: Apply
ka: გადატარება

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, branch)
en: Branch
ka: ბრენჩი
