kdevelop - en to ka translation catalogue (54 entries)

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Open Files
ka: ყველა ღია ფაილი

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Open Projects
ka: ყველა ღია პროექტი

[ctx: @title:window]
en: Find/Replace in Files
ka: ფაილებში ძებნა/ჩანაცვლება

[ctx: @action:button]
en: Search...
ka: ძებნა...

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to Search in
ka: აირჩიეთ მოსაძებნი საქაღალდე

en: %2, and %1 more item | %2, and %1 more items
ka[0]: %2 და კიდევ %1 ჩანაწერი
ka[1]: %2 და კიდევ %1 ჩანაწერი

[ctx: @item search result]
en: Search "%1" in %2
ka: "%1"-ის "%2"-ში მოძებნა

[ctx: @item search result]
en: Search "%1" in %2 (at time %3)
ka: "%1"-ის "%2"-ში მოძებნა (დრო %3)

en: Find in Files
ka: ფაილებში ძებნა

en: Search aborted
ka: ძებნა შეწყვეტილია

[ctx: Capture is the text which is "captured" with () in regular expressions see https://doc.qt.io/qt-5/qregexp.html#capturedTexts]
en: Captures are not allowed in pattern string
ka: შაბლონურ სტრიქონებში გადაჭერა დაუშვებელია

en: Searching for <b>%2</b> in one file | Searching for <b>%2</b> in %1 files
ka[0]: <b>%2</b>-ის 1 ფაილში ძებნა
ka[1]: <b>%2</b>-ის %1 ფაილში ძებნა

en: Collecting files...
ka: ფაილების შეგროვება...

en: Failed: %1
ka: შეცდომა: %1

en: No results found
ka: შედეგების გარეშე

en: Line %1:
ka: ხაზი %1:

en: <b>1</b> match | <b>%1</b> matches
ka[0]: <b>1</b> დამთხვევა
ka[1]: <b>%1</b> დამთხვევა

en: <b>1</b> file | <b>%1</b> files
ka[0]: <b>1</b> ფაილი
ka[1]: <b>%1</b> ფაილი

[ctx: %1 is e.g. '4 matches', %2 is e.g. '1 file']
en: <b>%1 in %2</b>
ka: <b>%1 %2-ში</b>

en: %2: 1 match | %2: %1 matches
ka[0]: %2: 1 დამთხვევა
ka[1]: %2: %1 დამთხვევა

[ctx: @action]
en: &Previous Item
ka: &წინა ელემენტი

[ctx: @action]
en: &Next Item
ka: &შემდეგი ელემენტი

[ctx: @action]
en: C&ollapse All
ka: &ყველას ჩაკეცვა

[ctx: @action]
en: &Expand All
ka: ყველას &ამოკეცვა

[ctx: @action]
en: New &Search
ka: &ახალი ძებნა

[ctx: @action]
en: Refresh
ka: განახლება

[ctx: @action]
en: Clear Search History
ka: ძებნის ისტორიის გასუფთავება

[ctx: @title:window]
en: Start Replacement
ka: ახალი ჩანაცვლება

[ctx: @action:button]
en: Replace
ka: ჩანაცვლება

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replacement &text:
ka: ჩასანაცვლებელი &ტექსტი:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, replacementCombo)
en: Enter the replacement pattern
ka: შეიყვანეთ ჩასანაცვლებელი შაბლონი

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyButton)
en: &Replace
ka: &ჩანაცვლება

[ctx: @action]
en: Find/Replace in Fi&les...
ka: ძებნა და ჩანაცვლება &ფაილებში...

[ctx: @action:inmenu]
en: Find/Replace in This Folder...
ka: ამ საქაღალდეში &ძებნა/ჩანაცვლება...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Find/Replace in Files...
ka: ფაილებში &ძებნა/ჩანაცვლება...

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Template:
ka: შაბლონი:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, templateEdit)
en: This is the regular expression template.
ka: ეს რეგულარული გამოსახულების შაბლონია.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, syncButton)
en: Quickly select location from a set of directories
ka: სწრაფად აირჩიეთ მდებარეობა საქაღალდეების ნაკრებიდან

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, syncButton)
en: Quick Select
ka: სწრაფი მონიშვნა

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, depthLabel)
en: Depth:
ka: სიღრმე:

[ctx: @item full recursion]
note: i18n: Full recursion will be used. For folder-based searches, that means searching in the target folder and all the subfolders, their subfolders, and so on. i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, depthSpin)
en: Full
ka: სრული

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Pattern:
ka: შაბლონი:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Files:
ka: ფაილები:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Case sensitive:
ka: რეგისტრზე-დამოკიდებული:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, caseSensitiveCheck)
en: Case-sensitive searching.
ka: რეგისტრზე-დამოკიდებული ძებნა.

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Location(s):
ka: მდებარეობები:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, filesCombo)
en: Files filter
ka: ფაილების ფილტრი

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Exclude:
ka: გამორიცხვა:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, excludeCombo)
en: Files pattern to exclude
ka: გამოსარიცხი ფაილების შაბლონი

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Regular expression:
ka: რეგულარული გამოსახულება:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, regexCheck)
en: Enable or disable regular expression.
ka: რეგულარული გამოსახულებების ჩართ/გამორთ.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, limitToProjectLabel)
en: Limit to project files:
ka: პროექტის ფაილებზე შეზღუდვა:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, replacementTemplateEdit)
en: Enter the replacement template
ka: შეიყვანეთ ჩასანაცვლებელი შაბლონი

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Replacement template:
ka: ჩასანაცვლებელი შაბლონი:
