kdevelop - en to ka translation catalogue (73 entries)

en:     *** MESON ERROR ***
ka:     *** MESON -ის შეცდომა ***

en: Failed to set the internally used Ninja builder
ka: შიდა მოხმარებისთვის გამოყენებული Ninja ამგების დაყენების შეცდომა

en: Failed to acquire the Ninja builder plugin
ka: Ninja ამგების დამატების მიღების შეცდომა

en: The current build directory for %1 is invalid
ka: აგების მიმდინარე საქაღალდე %1-სთვის არასწორია

en: Failed to create a new build directory
ka: აგების ახალი საქაღალდის შექმნის შეცდომა

en: Deleting contents of '%1'
ka: %1-ის შემცველობის წაშლა

en: ** Prune successful **
ka: ** შეკვეცა წარმატებულია **

en: ** Prune failed: %1 **
ka: ** შეკვეცის შეცდომა: %1 **

[ctx: @title:window]
en: Project Import Failed
ka: პროექტის შემოტანის შეცდომა

en: Meson builder error: %1
ka: Meson-ის შეცდომა: %1

en: In %1:%2: %3
ka: %1-ში :%2: %3

en: %1 returned %2
ka: %1-მა %2 დააბრუნა

en: JSON parser error: %1
ka: JSON დამმუშავებლის შეცდომა: %1

en: The current build directory is invalid
ka: აგების მიმდინარე საქაღალდე არასწორია

en: Failed to create a temporary file.
ka: დროებითი ფაილის შექმნის შეცდომა.

en: The rewriter output of '%1' is not an object
ka: %1-ის გადამწერის გამოტანა ობიექტი არაა

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_showAdvanced)
en: Show Advanced Configuration
ka: დამატებითი პარამეტრების ჩვენება

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, container)
en: Advanced Configuration
ka: დამატებითი პარამეტრები

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_mesonArgs)
en: Extra Meson arguments:
ka: Meson -ის დამატებითი არგუმენტები:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_backend)
en: Meson backend:
ka: Meson -ის უკანაბოლო:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_mesonExe)
en: Meson executable:
ka: Meson -ის გამშვები ფაილი:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, i_mesonExe)
en: /path/to/mesonexecutable
ka: /ბილიკი/გამშვებ/ფაილამდე

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_hideAdvanced)
en: Hide Advanced Configuration
ka: დამატებითი პარამეტრების დამალვა

en: Status: %1
ka: სტატუსი: %1

en: The current build directory does not exist
ka: აგების მიმდინარე საქაღალდე არ არსებობს

en: The current build directory is empty
ka: აგების მიმდინარე საქაღალდე ცარიელია

en: Build directory configured
ka: აგების საქაღალდე მორგებულია

en: This meson build directory is not fully configured
ka: Meson-ის აგების საქაღალდე ბოლომდე მორგებული არაა

en: This directory does not seem to be a meson build directory
ka: საქაღალდე Meson-ის აგების საქაღალდეს არ ჰგავს

en: Something went very wrong. This is a bug
ka: რაღაც არასწორად ხდება. შიდა შეცდომა

en: No changes
ka: ცვლილებების გარეშე

en: %1 option changed | %1 options changed
ka[0]: %1 პარამეტრი შეიცვალა
ka[1]: %1 პარამეტრი შეიცვალა

[ctx: @title:tab]
en: Meson Project Configuration
ka: Meson პროექტის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_status) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_statusMessage)
en: Status message...
ka: სტატუსის შეტყობინება...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_changed)
en: Num changed
ka: რიცხვ. შეიცვალა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, MesonListEditor)
en: Dialog
ka: ფანჯარა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_new)
en: New
ka: ახალი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_del)
en: Delete
ka: წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_first)
en: First
ka: პირველი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_up)
en: Up
ka: მაღლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_down)
en: Down
ka: ქვემოთ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_last)
en: Last
ka: ბოლო

[ctx: @title:window]
en: Configure a Build Directory - %1
ka: აგების საქაღალდის მორგება - %1

en: Specified meson executable does not exist
ka: Meson-ის მითითებული გამშვები ფაილი არ არსებობს

en: Creating new build directory
ka: აგების ახალი საქაღალდის შექმნა

en: Using an already configured build directory
ka: აგების უკვე არსებული საქაღალდის გამოყენება

en: Cannot use specified directory
ka: მითითებული საქაღალდის გამოყენება შეუძლებელია

en: There are already files in the build directory
ka: აგების საქაღალდეში ფაილები უკვე არსებობს

en: The build directory field must not be empty
ka: აგების საქაღალდის ველი ცარიელი არ შეიძლება იყოს

en: You have reached unreachable code. This is a bug
ka: მიაღწიეთ მიუღწეველ კოდს. ეს შეცდომაა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_buildDir)
en: Build directory:
ka: აგების საქაღალდე:

note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, i_buildDir)
en: Full Path to the new build directory
ka: აგების ახალი საქაღალდის სრული ბილიკი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_name) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_dispProject)
en: Name:
ka: სახელი:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, b_reset)
en: Reset to default value
ka: ნაგულისხმევ მნიშვნელობაზე დაბრუნება

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, c_main)
en: Meson Options
ka: Meson-ის პარამეტრები

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_core)
en: Core
ka: ბირთვი

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_backend)
en: Backend
ka: უკანბოლო

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_base)
en: Base
ka: საბაზისო

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_compiler)
en: Compiler
ka: კომპილატორი

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_directory)
en: Directories
ka: საქაღალდეები

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_user) i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_project)
en: Project
ka: პროექტი

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, t_test)
en: Testing
ka: ტესტირება

en: Initializing GUI
ka: GUI-ის ინიციალიზაცია

en: Loading project data...
ka: პროექტის მონაცემების ჩატვირთვა...

en: Writing project data...
ka: პროექტის მონაცემების ჩაწერა...

[ctx: @title:window]
en: Select Additional Meson Option
ka: აირჩიეთ Meson-ის დამატებითი პარამეტრი

[ctx: @label:listbox]
en: Meson option to add:
ka: Meson-ისთვის მისამატებელი პარამეტრი:

[ctx: @title:tab]
en: Project
ka: პროექტი

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, MesonRewriterPage)
en: Meson project settings
ka: Meson -ის პროექტის პარამეტრები

note: i18n: ectx: attribute (toolTip), widget (QWidget, t_project)
en: Project settings
ka: პროექტის პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_project)
en: <html><head/><body><h3>projectName</h3></body></html>
ka: <html><head/><body><h3>პროექტისსახელი</h3></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, l_defOpts)
en: Project default options
ka: პროექტის ნაგულისხმები პარამეტრები

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, b_newOpt)
en: New Option
ka: ახალი პარამეტრები
