kdevelop - en to ka translation catalogue (636 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Error
ka: შეცდომა

[ctx: @info:tooltip]
en: Dirty
ka: ბინძური

[ctx: @info:tooltip]
en: Pending
ka: დაუმთავრებელი

[ctx: @info:tooltip]
en: Clean
ka: გასუფთავება

en: Not hit yet
ka: ჯერ არაფერი

en: Ignore
ka: იგნორი

en: next hits
ka: შემდეგი მოხვედრა

en: Breakpoint is <a href="pending">pending</a>
ka: გამართვის წერტილი <a href="pending">ელოდება</a>

en: Breakpoint is <a href="dirty">dirty</a>
ka: გამართვის წერტილი<a href="dirty">ბინძურია</a>

en: Breakpoint is active
ka: გამართვის წერტილი აქტიურია

en: Hit %1 time | Hit %1 times
ka[0]: მიღწეულია %1-ჯერ
ka[1]: მიღწეულია %1-ჯერ

en: Breakpoint has errors
ka: გამართვის წერტილის შეცდომები

en: Breakpoint
ka: გამართვის წერტილი

en: Breakpoint not found
ka: გამართვის წერტილი ვერ ვიპოვე

en: &Breakpoint
ka: &გამართვის წერტილი

en: &Disable Breakpoint
ka: &გამართვის წერტილის გამორთვა

en: &Enable Breakpoint
ka: &გამართვის წერტილის ჩართვა

en: &Bookmark
ka: &სანიშნი

en: Type
ka: ტიპი

en: Location
ka: მდებარეობა

en: Condition
ka: მდგომარეობა

en: Active status
ka: აქტიური სტატუსი

en: State
ka: მდგომარეობა

[ctx: @title:window]
en: Debugger Breakpoints
ka: გამმართველის გამართვის წერტილები

en: Breakpoint Details
ka: გამართვის წერტილის დეტალები

en: New code breakpoint ...
ka: კოდის ახალი გამართვის წერტილი...

en: Enter condition ...
ka: შეიყვანეთ პირობა ...

[ctx: New breakpoint]
en: &New
ka: &ახალი

[ctx: Code breakpoint]
en: &Code
ka: &კოდი

[ctx: Data breakpoint]
en: Data &Write
ka: მონაცემების &ჩაწერა

[ctx: Data read breakpoint]
en: Data &Read
ka: მონაცემების &წაკითხვა

[ctx: Data access breakpoint]
en: Data &Access
ka: მონაცემებზე &წვდომა

en: &Delete
ka: &წაშლა

en: Disable &All
ka: &ყველას გამორთვა

en: &Enable All
ka: ყველას &ჩართვა

en: &Remove All
ka: ყველას &წაშლა

en: %2 | %2 (repeated %1 times)
ka[0]: %2
ka[1]: %2 (%1-ჯერ)

[ctx: #thread-id at function-name or address]
en: #%1 at %2 (crashed)
ka: #%1 მისამართზე %2 (ავარია)

[ctx: #thread-id at function-name or address]
en: #%1 at %2
ka: #%1 მისამართზე %2

en: Depth
ka: სიღრმე

en: Function
ka: ფუნქცია

en: Source
ka: წყარო

en: Threads:
ka: ნაკადები:

[ctx: #frame function() at file]
en: #%1 %2() at %3
ka: #%1 %2() მისამართზე %3

[ctx: #frame function() at file:line]
en: #%1 %2() at %3:%4
ka: #%1 %2() მისამართზე %3:%4

en: Breakpoint hit: %1
ka: გამართვის წერტილი მიღწეულია: %1

en: Watchpoint hit: %1
ka: თვალთვალის წერტილი მიღწეულია: %1

en: Remote Path
ka: დაშორებული ბილიკი

en: Local Path
ka: ლოკალური ბილიკი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Error
ka: შეცდომა

en: Auto
ka: ავტომატური

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, configName)
en: Name
ka: სახელი

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Locals
ka: ლოკალურები

en: Watch This
ka: უყურე

en: Stop on Change
ka: შეცვლისას გაჩერება

en: Debugger Variables
ka: გამმართველის ცვლადები

en: &Format
ka: &ფორმატი

en: &Natural
ka: &ნატურალური

en: &Binary
ka: &ბინარული

en: &Octal
ka: &რვაობითი

en: &Decimal
ka: &ათობითი

en: &Hexadecimal
ka: &თექვსმეტობითი

en: Remove Watch Variable
ka: თვალთვალის ცვლადის მოცილება

en: &Copy Value
ka: მნიშვნელობის კოპირება

en: &Stop on Change
ka: &შეცვლისას გაჩერება

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Find:
ka: მოძებნა:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextButton)
en: Jump to next match
ka: შემდეგ დამთხვევაზე გადასვლა

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, previousButton)
en: Jump to previous match
ka: წინა დამთხვევაზე გადასვლა

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCase)
en: Match case sensitive
ka: რეგისტრზე-დამოკიდებული დამთხვევა

en: Documentation
ka: დოკუმენტაცია

[ctx: @action go back]
en: Back
ka: უკან

[ctx: @action go forward]
en: Forward
ka: წინ

[ctx: @action go to start page]
en: Home
ka: სახლი

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, branchFilterEdit)
en: Search...
ka: ძებნა...

[ctx: @action]
en: Find in Text...
ka: ტექსტში ძებნა...

[ctx: @title:menu]
en: Debug
ka: გამართვა

[ctx: @title:menu]
en: Refactor
ka: რეფაქტორინგი

[ctx: @title:menu]
en: Analyze Current File With
ka: მიმდინარე ფაილის ანალიზი

[ctx: @title:menu]
en: Analyze Current Project With
ka: მიმდინარე პროექტის ანალიზი

en: Rename "%1" to "%2"
ka: "%1"-ის სახელის "%2"-ად გადარქმევა

en: Failed to apply changes: %1
ka: ცვლილებების გადატარების შეცდომა: %1

en: Rename
ka: სახელის გადარქმევა

en: Rename file from "%1" to "%2".
ka: ფაილის სახელის "%1"-დან "%2"-ად გადარქმევა.

en: Parsing: %1
ka: დამუშავება: %1

en: Background Parser
ka: ფონური დამმუშავებელი

en: Could not open file '%1'
ka: ფაილ %1-ის გახსნა შეუძლებელია

en: File could not be read from disk.
ka: დისკიდან ფაილის წაკითხვის შეცდომა.

en: File could not be opened.
ka: ფაილის გახსნის შეცდომა.

en: File could not be read from disk due to permissions.
ka: წვდომების არქონის გამო ფაილის წაკითხვის შეცდომა.

en: Process 1 file in %2 | Process %1 files in %2
ka[0]: 1 ფაილის დამუშავება %2-ში
ka[1]: %1 ფაილის დამუშავება %2-ში

en: All projects classes
ka: ყველა პროექტის კლასები

en: Base classes
ka: საბაზისო კლასები

en: Derived classes
ka: წარმოებული კლასები

en: Classes in project %1
ka: კლასები პროექტში %1

en: not implemented
ka: განხორციელებული არაა

[ctx: @action]
en: Rename "%1"...
ka: %1-ის გადარქმევა...

en: No declaration under cursor
ka: კურსორის ქვეშ დეკლარაცია არაა

en: Declaration is located in non-writable file %1.
ka: აღწერა არაჩაწერად ფაილში მდებარეობს %1.

[ctx: @title:window Renaming some declaration]
en: Rename "%1"
ka: "%1"-ის გადარქმევა

[ctx: @title:tab]
en: Uses
ka: გამოყენებები

[ctx: @title:tab]
en: Declaration Info
ka: აღწერის ინფორმაცია

en: Renaming "%1" to "%2"
ka: "%1"-ის "%2"-მდე გადარქმევა

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameDialog)
en: Rename
ka: სახელის გადარქმევა

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, newNameLabel)
en: &New name:
ka: &ახალი სახელი:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, goButton)
en: &Rename
ka: &სახელის გადარქმევა

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: &Cancel
ka: &გაუქმება

en: Could not find an open document
ka: ღია დოკუმენტი ვერ ვიპოვე

en: Could not find the chain for the selected document: %1
ka: მონიშნული დოკუმენტისთვის ჯაჭვი ვერ ვიპოვე: %1

en: Error finding context for selection range
ka: მონიშნული დიაპაზონისთვის კონტექსტის მოძებნის შეცდომა

en: Error checking conditions to generate code: %1
ka: კოდის დასაგენერირებელი პიროებების შემოწმების შეცდომა: %1

en: Error Gathering user information: %1
ka: შეცდომა მომხმარებლის ინფორმაციის შეგროვებისას: %1

en: Error generating code: %1
ka: კოდის გენერაციის შეცდომა: %1

en: Could not rename '%1' to '%2'
ka: "%1"-ის სახელის "%2"-ზე შეცვლის შეცდომა

en: Could not replace text in the document: %1
ka: დოკუმენტში ტექსტის ჩანაცვლების შეცდომა: %1

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RefactoringDialog)
en: Refactoring
ka: რედაქტორინგი

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: &Abort
ka: გაუქმება

en: Alias %1 as %2
ka: %1-ის ალტერნატიული სახელი, როგორც %2

en: Lost alias %1
ka: %1 მეტსახელი დაიკარგა

en: (missing)
ka: (აკლია)

en: Import %1 as %2
ka: %1-ის %2-ად შემოტანა

en: Import %1
ka: %1-ის შემოტანა

en: lost declaration
ka: დაკარგული დეკლარაცია

en: Back to %1<br />
ka: %1-ზე დაბრუნება<br />

en: enumerator
ka: დამთვლელის ელემენტი

en: namespace %1
ka: სახელების სივრცე %1

en: enumeration %1
ka: ჩამონათვალი %1

en: Returns:
ka: აბრუნებს:

en: Type:
ka: ტიპი:

en: Enum:
ka: სია:

en: Container:
ka: კონტეინერი:

en: Scope: %1
ka: საზღვრები: %1

en: Access: %1
ka: წვდომა: %1

en: Kind: %1 %2
ka: ტიპი: %1 %2

en: Kind: %1
ka: ტიპი: %1

en: Deprecated
ka: მოძველებულია

en: Status: %1
ka: სტატუსი: %1

en: Def.:
ka: აღწ.:

en: Decl.:
ka: აღწ.:

en:  Def.:
ka:  აღწ.:

en:  Decl.:
ka:  აღწ.:

en: Show uses
ka: გამოყენების ჩვენება

en: Show documentation for
ka: დოკუმენტაციის ჩვენება

[ctx: An anonymous declaration (class, function, etc.)]
en: <anonymous>
ka: <ანონიმური>

en: Overrides a
ka: გადაფარავს

en: function
ka: ფუნქცია

en:  from
ka:  ვისგან

en: Hides a
ka: დამალავს

en: Overridden in
ka: გადაფარულია

en: Overriders possible, show all
ka: გადაფარვა, თუ შესაძლებელია. ყველას ჩვენება

en: Inherited by
ka: მემკვიდრეობით

[ctx: A declaration that is unknown]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: tells if a declaration is defining the variable's value]
en: definition
ka: აღწერა

[ctx: a variable that won't change, const]
en: constant
ka: კონსტანტა

en: 1 Byte | %1 Bytes
ka[0]: 1 ბაიტი
ka[1]: %1 ბაიტი

en: 1 Bit | %1 Bits
ka[0]: 1 ბიტი
ka[1]: %1 ბიტი

en: size: %1 Bytes
ka: ზომა: %1 ბაიტი

en: Declarations:
ka: აღწერები:

en: not parsed yet
ka: ჯერ არ არის დამუშავებული

[ctx: Files included into this file]
en: Includes
ka: ჩასმულები

[ctx: Count of files this file was included into]
en: Included by
ka: ჩამსმელები

en: Typedef
ka: ტიპის აღწერა

en: Class
ka: კლასები

en: Variable
ka: ცვლადი

en: Namespace
ka: სახელების სივრცე

en: Namespace import
ka: სახელების სივრცის შემოტანა

en: Problem
ka: პრობლემა

en: Problem in <i>%1</i>
ka: <i>%1</I>-ის პრობლემა

en: Location:
ka: მდებარეობა:

en: <br>See:
ka: <br> იხილეთ:

en:  in
ka:  -ში

en: Solution (%1)
ka: ამოხსნა (%1)

en: %1 still needs an update!
ka: %1 -ის განახლება აუცილებელია!

en: Uses of
ka: გამოყენება

en: Uses of %1
ka: %1-ის გამოყენება

[ctx: refers to a line in source code]
en: Line <b>%1</b>:
ka: ხაზ<b>%1</b>:

[ctx: Refers to a line in source code]
en: Line <b>%1</b>:
ka: ხაზი<b>%1</b>:

en: Unknown context
ka: უცნობი კონტექსტი

en: Global
ka: გლობალური

[ctx: %1: source file]
en: In %1
ka: %1 -ში

en: Definition
ka: განმარტება

en: Declaration
ka: დეკლარაცია

[ctx: %1: number of uses, %2: filename with uses]
en: %2: 1 use | %2: %1 uses
ka[0]: %2: 1 გამოყენება
ka[1]: %2: %1 გამოყენება

[ctx: Refers to closing a UI element]
en: Collapse
ka: აკეცვა

[ctx: Refers to opening a UI element]
en: Expand
ka: გაფართოება

en: 1 use found | %1 uses found
ka[0]: ნაპოვნია 1 გამოყენება
ka[1]: ნაპოვნია %1 გამოყენება

en: Expand all
ka: ყველას ამოკეცვა

en: Collapse all
ka: ყველას ჩაკეცვა

en: Warning
ka: შეტყობინება

en: Hint
ka: მინიშნება

en: Disk
ka: დისკი

en: Preprocessor
ka: პრეპროცესორი

en: Lexer
ka: ლექსერიი

en: Parser
ka: ანალიზატორი

en: Semantic analysis
ka: სემანტიკური ანალიზი

en: To-do
ka: გასაკეთებელი

en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: <severity>: <description> in <url>:[<range>]: <explanation> (found by <source>)]
en: %1: %2 in %3:[(%4,%5),(%6,%7)]: %8 (found by %9)
ka: %1: %2 in %3:[(%4,%5),(%6,%7)]: %8 (ნაპოვნია %9-ის მიერ)

en: <no explanation>
ka: <ახსნის გარეშე>

en: %1 of %2
ka: %1 %2-დან

en: unknown
ka: უცნობი

en: code to parse
ka: დასამუშავებელი კოდი

en: Invalid build directory '%1'
ka: აგების არასწორი საქაღალდე '%1'

en: Invalid working directory '%1'
ka: არასწორი სამუშაო საქაღალდე '%1'

en: Build directory '%1' is not a local path
ka: აგების საქაღალდე '%1' ლოკალური ბილიკი არაა

en: Working directory '%1' is not a local path
ka: სამუშაო საქაღალდე '%1' ლოკალური ბილიკი არაა

en: *** Killed process ***
ka: *** პროცესი მოვკალი ***

en: *** Warning: could not kill the process ***
ka: *** გაფრთხილება: პროცესს ვერ ვკლავ ***

en: %1 has failed to start
ka: %1 -ის შეცდომა გაშვებისას

en: %1 has crashed
ka: %1 ავარიულად დასრულდა

en: Read error
ka: წაკითხვის შეცდომა

en: Write error
ka: ჩაწერის შეცდომა

en: Exit code %1
ka: პროცესი დასრულდა კოდით %1

en: *** Failure: %1 ***
ka: *** შეცდომა: %1 ***

en: *** Finished ***
ka: *** დასრულდა ***

[ctx: @title:window]
en: Project Folder Deleted
ka: პროექტის საქაღალდე წაიშალა

[ctx: @info:status]
en: build
ka: აგება

[ctx: @info:status]
en: clean
ka: გასუფთავება

[ctx: @info:status]
en: configure
ka: მორგება

[ctx: @info:status]
en: install
ka: დაყენება

[ctx: @info:status]
en: prune
ka: შეკვეცა

en: Cannot remove folder <i>%1</i>.
ka: <i>%1</i> საქაღალდის წაშლა შეუძლებელია.

en: Cannot remove file <i>%1</i>.
ka: შეცდომა ფაილის წაშლისას: <i>%1</i>.

en: The file <i>%1</i> already exists.
ka: ფაილ უკვე არსებობს:<i>%1</i>.

en: Cannot create file <i>%1</i>.
ka: ფაილის შექმნის შეცდომა <i>%1</i>.

en: Cannot create folder <i>%1</i>.
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა <i>%1</i>.

en: Project Import: %1
ka: პროექტის შემოტანა: %1

en: Project import canceled.
ka: პროექტის შემოტანა გაუქმდა.

[ctx: @title:column buildset item name]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @title:column buildset item path]
en: Path
ka: ბილიკი

[ctx: @item:intext]
en: no branch
ka: ბრენჩის გარეშე

[ctx: @action]
en: Select...
ka: აირჩიეთ...

[ctx: @title:window]
en: Select an Item
ka: აირჩიეთ ელემენტი

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ProjectItemLineEdit, targetDependency)
en: Enter a dependency to add to the list
ka: შეიყვანეთ დამოკიდებულება სიაში დასამატებლად

[ctx: @info:placedholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (ProjectItemLineEdit, targetDependency)
en: Enter a dependency to add to the list...
ka: შეიყვანეთ დამოკიდებულება სიაში დასამატებლად...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addDependency)
en: Add the listed target to the dependency list
ka: ჩამოთვლილი სამიზნის დამოკიდებულებების სიაში ჩამატება

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, dependencies)
en: List of indirect dependent targets.
ka: არაპირდაპირ დამოკიდებული სამიზნეების სია.

en: The previous session crashed. | Session crashed %1 times in a row.
ka[0]: წინა სესია ავარიულად დასრულდა.
ka[1]: წინა %1 სესია ავარიულად დასრულდა.

[ctx: tty action]
en: Clear cache
ka: ქეშის გასუფთავება

[ctx: @title]
en: Session Crashed
ka: სესია ავარიულად დასრულდა

[ctx: @action:button]
en: Clear Cache
ka: ქეშის გასუფთავება

[ctx: @action:button]
en: Continue
ka: გაგრძელება

[ctx: @action:inmenu]
en: Back to Code
ka: კოდთან დაბრუნება

[ctx: @info:progress]
en: Running %1
ka: %1-ის გაშვება

en: &Window Color Scheme
ka: &ფანჯრის ფერების სქემა

[ctx: @title:window]
en: Configure
ka: მორგება

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
ka: მიმდინარე მოდულის პარამეტრები შეიცვალა.
    გნებავთ გადაატაროთ ეს ცვლილებები თუ მოვაშოროთ ისინი?

[ctx: @title:window]
en: Apply Settings
ka: პარამეტრების გადატარება

[ctx: @title:window]
en: No Plugins Found
ka: დამატებები ნაპოვნი არაა

en: Debugger
ka: გამმართველი

[ctx: @title:window]
en: Frame Stack
ka: ჩარჩოს სტეკი

[ctx: @title:window]
en: Breakpoints
ka: შეჩერების წერტილები

[ctx: @title:window]
en: Variables
ka: ცვლადები

en: &Restart
ka: &გადატვირთვა

en: Restart program
ka: პროგრამის გადატვირთვა

[ctx: @action]
en: Interrupt
ka: წყვეტა

[ctx: @info:tooltip]
en: Interrupt application
ka: აპლიკაციის შეწყვეტა

[ctx: @action]
en: Run to &Cursor
ka: &კურსორამდე გაშვება

[ctx: @info:tooltip]
en: Run to cursor
ka: კურსორამდე გაშვება

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to cursor
ka: კურსორზე გადასვლა

[ctx: @action]
en: Step &Over
ka: &გადაბიჯება

[ctx: @info:tooltip]
en: Step over the next line
ka: შემდეგი ხაზის გადაბიჯება

[ctx: @action]
en: Step over Ins&truction
ka: ინსტრუქციის &გადაბიჯება

[ctx: @info:tooltip]
en: Step over instruction
ka: ინსტრუქციის გადაბიჯება

[ctx: @info:whatsthis]
en: Steps over the next assembly instruction.
ka: ასამბლერის შემდეგ ინსტრუქციაზე გადაბიჯება.

[ctx: @action]
en: Step &Into
ka: &შებიჯება

[ctx: @action]
en: Step into I&nstruction
ka: &ინსტრუქციაში შებიჯება

[ctx: @info:tooltip]
en: Step into instruction
ka: ინსტრუქციაში შებიჯება

[ctx: @info:whatsthis]
en: Steps into the next assembly instruction.
ka: შემდეგ ასამბლერის ინსტრუქციაში შებიჯება.

[ctx: @action]
en: Step O&ut
ka: &გამობიჯება

[ctx: @info:tooltip]
en: Step out of the current function
ka: მიმდინარე ფუნქციიდან გამობიჯება

[ctx: @action]
en: Toggle Breakpoint
ka: გამართვის წერტილის გადართვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle breakpoint
ka: გამართვის წერტილის გადართვა

[ctx: @action]
en: Show Current Line
ka: მიმდინარე ხაზის ჩვენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the current execution position
ka: გაშვების მიმდინარე მიმდინარეობის ჩვენება

[ctx: @title:window]
en: Debug
ka: გამართვა

[ctx: @action]
en: Debug Launch
ka: გამართვისთვის გაშვება

[ctx: @info:tooltip]
en: Debug current launch
ka: მიმდინარე გაშვების გამართვა

[ctx: @action]
en: &Continue
ka: &გაგრძელება

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue application execution
ka: აპლიკაციის შესრულების გაგრძელება

note: i18n: ectx: ToolBar (debugToolBar)
en: Debugger Toolbar
ka: გამმართველის ხელსაწყოთა ზოლი

[ctx: @action]
en: Show Documentation
ka: დოკუმენტაციის ჩვენება

[ctx: @title:window]
en: Documentation
ka: დოკუმენტაცია

en: Untitled
ka: უსახელო

[ctx: @title:window]
en: Open File
ka: ფაილის გახსნა

en: *|Text File
ka: *|ტექსტური ფაილი

[ctx: @title:window]
en: Could Not Find Editor
ka: რედაქტორი ვერ ვიპოვე

[ctx: @action:button]
en: Open as Plain Text
ka: უბრალო ტექსტად გახსნა

[ctx: @action:button]
en: Do Not Open
ka: არ გახსნა

[ctx: @action]
en: &Open...
ka: &გახსნა...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open file
ka: ფაილის გახსნა

[ctx: @action]
en: Save Al&l
ka: &ყველას შენახვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Save all open documents
ka: ყველა ღია დოკუმენტის შენახვა

[ctx: @action]
en: Reload All
ka: ყველას თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Revert all open documents
ka: ყველა ღია დოკუმენტის თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: @action]
en: &Close
ka: &დახურვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Close file
ka: ფაილის დახურვა

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes current file.
ka: მიმდინარე ფაილის დახურვა.

[ctx: @action]
en: Clos&e All
ka: &ყველას დახურვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Close all open documents
ka: ყველა ღია დოკუმენტის დახურვა

[ctx: @action]
en: Close All Ot&hers
ka: ყველა &სხვის დახურვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Close all other documents
ka: ყველა სხვა დოკუმენტის დახურვა

[ctx: @action]
en: Annotate
ka: ანოტაცია

[ctx: @title:tab]
en: Editor
ka: რედაქტორი

en: Configure Text Editor
ka: ტექსტური რედაქტორის მორგება

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure environment variables
ka: გარემოს ცვლადების მორგება

[ctx: @title:window]
en: Launch Configurations
ka: გაშვების კონფიგურაციები

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new launch configuration.
ka: გაშვების კონფიგურაციის დამატება.

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete selected launch configuration.
ka: მონიშნული გაშვების კონფიგურაციის წაშლა.

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename Configuration
ka: კონფიგურაციის სახელის გადარქმევა

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Configuration
ka: კონფიგურაციის წაშლა

[ctx: @title:window]
en: Unsaved Changes
ka: შეუნახავი ცვლილებები

en: Editing %2: <b>%1</b>
ka: ჩასწორება %2: <b>%1</b>

[ctx: @title:column Name of the Launch Configurations]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @title:column Type of the Launch Configurations (i.e. Python Application, C++ Application)]
en: Type
ka: ტიპი

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addConfig)
en: Add
ka: დამატება

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteConfig)
en: Remove
ka: წაშლა

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, debugLabel)
en: Debugger:
ka: გამმართველი:

[ctx: @title:window]
en: Loaded Plugins
ka: ჩატვირთული დამატებები

en:  (read only)
ka:  (მხოლოდ-კითხვადი)

[ctx: @info:tooltip %1 = application name]
en: Configure %1
ka: %1-ის მორგება

[ctx: @action]
en: Configure Notifications...
ka: შეტყობინებების მორგება…

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure notifications
ka: შეტყობინებების მორგება

[ctx: @action]
en: Loaded Plugins
ka: ჩატვირთული დამატებები

[ctx: @action]
en: &Next Window
ka: &შემდეგი ფანჯარა

[ctx: @info:tooltip]
en: Next window
ka: შემდეგი ფანჯარა

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the next window.
ka: შემდეგ ფანჯარაზე გადართვა.

[ctx: @action]
en: &Previous Window
ka: &წინა ფანჯარა

[ctx: @info:tooltip]
en: Previous window
ka: წინა ფანჯარა

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the previous window.
ka: წინა ფანჯარაზე გადართვა.

[ctx: @action]
en: Split View &Top/Bottom
ka: ხედის &ზედა/ქვედაზე გაყოფა

[ctx: @info:tooltip]
en: Split horizontal
ka: ჰორიზონტალურად გაყოფა

[ctx: @info:whatsthis]
en: Splits the current view horizontally.
ka: მიმდინარე ხედის ჰორიზონტალურად გაყოფა.

[ctx: @action]
en: Split View &Left/Right
ka: ხედის &მარჯვენა/მარცხენაზე გაყოფა

[ctx: @info:tooltip]
en: Split vertical
ka: ვერტიკალურად გაყოფა

[ctx: @info:whatsthis]
en: Splits the current view vertically.
ka: მიმდინარე ხედის ვერტიკალურად გაყოფა.

[ctx: @action]
en: &Next Split View
ka: &შემდეგი გაყოფილი ხედი

[ctx: @info:tooltip]
en: Next split view
ka: შემდეგი გაყოფილი ხედი

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the next split view.
ka: შემდეგ გაყოფილ ხედზე გადართვა.

[ctx: @action]
en: &Previous Split View
ka: &წინა გაყოფილი ხედი

[ctx: @info:tooltip]
en: Previous split view
ka: წინა გაყოფილი ხედი

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the previous split view.
ka: წინა გაყოფილ ხედზე გადართვა.

[ctx: @action new file]
en: &New
ka: &ახალი

[ctx: @action Shorter Text for 'New File' shown in the toolbar]
en: New
ka: ახალი

[ctx: @info:tooltip]
en: New file
ka: ახალი ფაილი

[ctx: @info:whatsthis]
en: Creates an empty file.
ka: ცარიელი ფაილის შექმნა.

[ctx: @action]
en: &Add Tool View...
ka: &პანელის დამატება...

[ctx: @info:tooltip]
en: Add tool view
ka: &პანელის დამატება

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
ka: ხედის ზედა/ქვედაზე გაყოფა

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
ka: ხედის მარჯვენა/მარცხენაზე გაყოფა

[ctx: @action:inmenu]
en: New File
ka: ახალი ფაილი

[ctx: @action:inmenu]
en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Reload All
ka: ყველას თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Tool View
ka: &პანელის დამატება

en: %1|All Project Files (%1)
ka: %1|ყველა პროექტის ფაილი (%1)

[ctx: @title:tab]
en: Select Source
ka: წყაროს არჩევა

[ctx: @title:window]
en: Open Project
ka: პროექტის გახსნა

[ctx: @title:tab]
en: Project Information
ka: პროექტის ინფორმაცია

en: Open "%1" as project
ka: "%1"-ის, როგორც პროექტის გახსნა

en: Selected URL is invalid
ka: მონიშნული URL არასწორია

[ctx: @item:inlistbox]
en: Open existing file "%1"
ka: არსებული ფაილის გახსნა "%1"

en: The document "%1" has unsaved changes. Would you like to save them?
ka: დოკუმენტს (%1) გააჩნია შეუნახავი ცვლილებები. შევინახო?

[ctx: @title:window]
en: Close Document
ka: დოკუმენტის დახურვა

en: Plugin
ka: დამატება

en: Todo
ka: განრიგის სია

[ctx: @item problem severity]
en: Hint
ka: მინიშნება

[ctx: @item problem severity]
en: Warning
ka: შეტყობინება

[ctx: @item problem severity]
en: Error
ka: შეცდომა

[ctx: @title:column source of problem]
en: Source
ka: წყარო

[ctx: @title:column problem description]
en: Problem
ka: პრობლემა

[ctx: @title:column file where problem was found]
en: File
ka: ფაილი

[ctx: @title:column line number with problem]
en: Line
ka: ხაზი

[ctx: @title:column column number with problem]
en: Column
ka: სვეტი

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel this operation
ka: მიმდინარე ოპერაციის გაუქმება

[ctx: @info]
en: Aborting...
ka: გაუქმება...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open detailed progress dialog
ka: მიმდინარეობის დეტალების ფანჯრის გახსნა

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide detailed progress window
ka: მიმდინარეობის დეტალების ფანჯრის დამალვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Show detailed progress window
ka: მიმდინარეობის დეტალების ფანჯრის ჩვენება

en: Loading Project %1
ka: პროექტის ჩატვირთვა: %1

[ctx: %1: Project name]
en: Loading %1
ka: ჩატვირთვა: %1

en: Unable to get project file: %1
ka: პროექტის ფაილის მიღების შეცდომა: %1

en: Could not open project.
ka: პროექტის გახსნა შეუძლებელია.

[ctx: @title:window]
en: Configure Project %1
ka: პროექტის (%1) მორგება

en: Invalid Location: %1
ka: არასწორი მდებარეობა: %1

en: Already opening %1, not opening again
ka: %1-ს უკვე ვხსნი. თავიდან არ გავხსნი

[ctx: @action:button]
en: Override
ka: გადაფარვა

[ctx: @action:button]
en: Open Existing File
ka: არსებული ფაილის გახსნა

en: Reopen the current project?
ka: გავხსნა თავიდან მიმდინარე პროექტი?

[ctx: @action:button]
en: Reopen
ka: ხელახლა გახსნა

[ctx: @action]
en: Open / Import Project...
ka: პროექტის გახსნა / შემოტანა...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open or import project
ka: პროექტის გახსნა ან შემოტანა

[ctx: @info:whatsthis]
en: Open an existing KDevelop project or import an existing Project into KDevelop. This entry allows one to select a KDevelop project file or an existing directory to open it in KDevelop. When opening an existing directory that does not yet have a KDevelop project file, the file will be created.
ka: არსებული პროექტის გახსნა ან შემოტანა.

[ctx: @action]
en: Fetch Project...
ka: პროექტის გამოთხოვა...

[ctx: @info:tooltip]
en: Fetch project
ka: პროექტის გამოთხოვა

[ctx: @action]
en: Close Project(s)
ka: პროექტ(ებ)-ის დახურვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Closes all currently selected projects
ka: მონიშნული პროექტების დახურვა

[ctx: @action]
en: Open Configuration...
ka: კონფიგურაციის გახსნა...

[ctx: @action]
en: Commit Current Project...
ka: მიმდინარე პროექტის გადაცემა...

[ctx: @action]
en: Commit...
ka: გადაცემა...

[ctx: @action]
en: Open Recent Project
ka: ახლახანს გახსნილი პროექტის გახსნა

[ctx: @action]
en: Open Project for Current File
ka: მიმდინარე ფაილისთვის პროექტის გახსნა

en: Project already open: %1
ka: პროექტი უკვე ღიაა: %1

en: No active document
ka: აქტიური დოკუმენტის გარეშე

[ctx: @title:window]
en: Project Already Open
ka: პროექტი უკვე ღიაა

[ctx: @option:radio]
en: Add project to current session
ka: პროექტის დამატება მიმდინარე სესიაში

[ctx: @option:radio]
en: Open session %1
ka: %1 სესიის გახსნა

[ctx: @action]
en: Reparse the Entire Project
ka: მთლიანი პროექტის თავიდან ანალიზი

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Project manager:
ka: პროექტის მმართველი:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: Provide a name for the project
ka: პროექტის მმართველის სახელი

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
ka: სახელი:

[ctx: @item:inlistbox]
en: From File System
ka: ფაილური სისტემიდან

en: Could not create the directory: %1
ka: საქაღალდის შექმნის შეცდომა: %1

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Source:
ka: წყარო:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Destination
ka: დანიშნულება

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Directory:
ka: საქაღალდე:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, workingDir)
en: Select the directory to use...
ka: აირჩიეთ სამუშაო საქაღალდე...

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sourceBox)
en: Source
ka: წყარო

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, get)
en: Get
ka: მიღება

[ctx: launch mode]
en: Debug
ka: გამართვა

[ctx: launch mode]
en: Profile
ka: პროფილი

[ctx: launch mode]
en: Execute
ka: გაშვება

[ctx: @action]
en: Configure Launches...
ka: გაშვებების მორგება...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Launch Configuration Dialog
ka: გაშვების მორგების ფანჯრის გახსნა

[ctx: @action]
en: Execute Launch
ka: გაშვების შესრულება

[ctx: @action Short text for 'Execute Launch' used in the toolbar]
en: Execute
ka: გაშვება

[ctx: @info:tooltip]
en: Execute current launch
ka: მიმდინარე გაშვების შესრულება

[ctx: @action Short text for 'Debug Launch' used in the toolbar]
en: Debug
ka: გამართვა

[ctx: @action]
note: i18n("Profile Launch"), this); profileAction->setToolTip(i18nc("@info:tooltip", "Profile current launch")); profileAction->setWhatsThis(i18nc("@info:whatsthis", "Executes the target or the program specified in currently active launch configuration inside a Profiler.")); ac->addAction("run_profile", 
en: Stop All Jobs
ka: ყველა სამუშაოს გაჩერება

[ctx: @action Short text for 'Stop All Jobs' used in the toolbar]
en: Stop All
ka: ყველას გაჩერება

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop all currently running jobs
ka: ყველა ამჟამად გაშვებული სამუშაოს გაჩერება

[ctx: @info:whatsthis]
en: Requests that all running jobs are stopped.
ka: ყველა ამჟამად გაშვებული სამუშაოს გაჩერების მოთხოვნა.

[ctx: @action]
en: Stop
ka: გაჩერება

[ctx: @action Short text for 'Stop' used in the toolbar]
en: Stop
ka: გაჩერება

[ctx: @title:menu]
en: Current Launch Configuration
ka: მიმდინარე გაშვების კონფიგურაცია

[ctx: @info:tooltip]
en: Current launch configuration
ka: მიმდინარე გაშვების კონფიგურაცია

[ctx: @item:inmenu]
en: <%1> Unnamed job
ka: <%1> უსახელო სამუშაო

en: New %1 Launcher
ka: ახალი გამშვები: %1

[ctx: @title:menu]
en: %1 As...
ka: %1 როგორც...

en: Host System
ka: ჰოსტს სისტემა

en: Allows to select a runtime
ka: გაშვების გარემოს არჩევის უფლება

en: Runtime: %1
ka: გაშვების გარემო: %1

[ctx: @title:window]
en: Save Modified Files?
ka: შევინახო შეცვლილი ფაილები?

[ctx: @action:button]
en: Save &None
ka: &არაფერი შეინახო

[ctx: @info:tooltip]
en: Discard all modifications
ka: ყველა ცვლილების მოცილება

en: (no projects)
ka: (პროექტების გარეშე)

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete session
ka: სესიის წაშლა

[ctx: @title:window]
en: Pick a Session
ka: აირჩიეთ სესია

[ctx: @action:button]
en: Run
ka: გაშვება

en: Running
ka: გაშვებულია

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Session
ka: სესიის წაშლა შეუძლებელია

[ctx: @title:window]
en: Delete Session
ka: სესიის წაშლა

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
ka: სესიის სახელის გადარქმევა

[ctx: @label:textbox]
en: New session name:
ka: ახალი სესიის სახელი:

en: Session Manager
ka: სესიების მმართველი

[ctx: @action:inmenu]
en: Start New Session
ka: ახალი სესიის დაწყება

[ctx: @action]
en: Rename Current Session...
ka: მიმდინარე სესიის სახელის გადარქმევა...

[ctx: @action]
en: Delete Current Session...
ka: მიმდინარე სესიის წაშლა...

[ctx: @action]
en: Quit
ka: გასვლა

en: Copy of %1
ka: %1-ის კოპირება

[ctx: @title:column]
en: Identity
ka: იდენტიფიკაცია

[ctx: @title:column]
en: Contents
ka: შიგთავსი

[ctx: @title:column]
en: State
ka: მდგომარეობა

[ctx: @title:column]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @label:textbox]
en: Filter:
ka: ფილტრი:

en: Create New Session
ka: ახალი სესიის შექმნა

[ctx: @action:button]
en: Retry Startup
ka: გაშვების თვიდან ცდა

[ctx: @action:button]
en: Choose Another Session
ka: აირჩიეთ სხვა სესია

[ctx: @title:window]
en: Failed to Lock Session %1
ka: სესიის (%1) დაბლოკვის შეცდომა

en: Analyzers
ka: ანალიზატორები

en: Configure Analyzers
ka: ანალიზატორების მორგება

en: Configure Background Parser
ka: ფონურის დამმუშავებლის მორგება

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Delay:
ka: დაყოვნება:

[ctx: @item:valuesuffix]
note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_delay)
en:  ms
ka:  მწმ

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum number of threads:
ka: ნაკადების მაქსიმალური რაოდენობა:

[ctx: @item:valuesuffix]
note: i18n: ectx: property (suffix), widget (QSpinBox, kcfg_threads)
en:  threads
ka:  ნაკადი

en: Configure Documentation
ka: დოკუმენტაციის მორგება

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPreview) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview:
ka: წინასწარი ნახვა:

en: Environment
ka: გარემო

en: %1 (default profile)
ka: %1 (ნაგულისხმები პროფილი)

[ctx: @title:column]
en: Variable
ka: ცვლადი

[ctx: @title:column]
en: Value
ka: მნიშვნელობა

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter variable...
ka: შეიყვანეთ ცვლადი...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addProfileButton)
en: Add profile...
ka: პროფილის დამატება...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cloneProfileButton)
en: Clone profile...
ka: პროფილის კლონი...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeProfileButton)
en: Remove profile
ka: პროფილის წაშლა

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultProfileButton)
en: Set as default
ka: ნაგულისხმებად დაყენება

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeVariableButton)
en: Remove variable
ka: ცვლადის წაშლა

[ctx: @item:valuesuffix]
en:  file |  files
ka[0]:  ფაილი
ka[1]:  ფაილი

en: Language Support
ka: ენის მხარდაჭერა

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Code Completion
ka: კოდის დასრულება

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: Never
ka: არასდროს

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: Always
ka: ყოველთვის

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_globalColorSource)
en: Auto-Generated
ka: ავტოგენერირებული

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_globalColorSource)
en: From Editor Theme
ka: რედაქტორის თემიდან

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Global colors:
ka: გლობალური ფერები:

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: None
ka: არა_ფერი

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: Errors
ka: შედომები

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: Warnings and Errors
ka: გაფრთხილებები და შეცდომები

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: Hints, Warnings and Errors
ka: მინიშნებები, გაფრთხილებები და შეცდომები

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Project Parsing
ka: პროექტის დამუშავება

[ctx: @title:group]
en: Core
ka: ბირთვი

[ctx: @title:group]
en: Project Management
ka: პროექტის მართვა

[ctx: @title:group]
en: Version Control
ka: ვერსიის კონტროლი

[ctx: @title:group]
en: Utilities
ka: ხელსაწყოები

[ctx: @title:group]
en: Documentation
ka: დოკუმენტაცია

[ctx: @title:group]
en: Language Support
ka: ენის მხარდაჭერა

[ctx: @title:group]
en: Debugging
ka: შეცდომები

[ctx: @title:group]
en: Testing
ka: ტესტირება

[ctx: @title:group]
en: Analyzers
ka: ანალიზატორები

[ctx: @title:group]
en: Runtimes
ka: გაშვების გარემოები

[ctx: @title:group]
en: Other
ka: სხვა

en: Plugins
ka: დამატებები

en: Configure Plugins
ka: დამატებების მორგება

en: Projects
ka: პროექტები

en: Configure Projects
ka: პროექტების მორგება

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Projects base directory:
ka: პროექტების საბაზისო საქაღალდე:

en: Runtimes
ka: გაშვების გარემოები

en: Source Formatter
ka: წყაროს ფორმატირება

en: Configure Source Formatter
ka: წყაროს ფორმატირების მორგება

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General
ka: ძირითადი

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkKateModelines)
en: Add a Kate modeline according to the formatting style to formatted documents.
ka: Kate modeline-ების დამატება ფორმატირებული დოკუმენტების ფორმატირების სტილის მიხედვით.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Formatting Styles
ka: ფორმატირების სტილები

en: Templates
ka: ნიმუშები

en: Configure Templates
ka: შაბლონების მორგება

[ctx: @action:button]
en: Get More Templates
ka: მეტი შაბლონის მიღება

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, extractButton)
en: Clone Template
ka: შაბლონის კლონირება

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UiConfig)
en: User Interface
ka: მომხმარებლის ინტერფეისი

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Tabbed Browsing
ka: ჩანართებიანი ბრაუზერი

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarVisibility)
en: Show tabs
ka: ჩანართების ჩვენება

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonsOnTabs)
en: Show close buttons on tabs
ka: ჩანართებზე დახურვის ღილაკების ჩვენება

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Coloring
ka: გაფერადება

[ctx: @action:button]
en: Reformat
ka: გადაფორმატება

[ctx: @title:window]
en: Deleting Style
ka: სტილის წაშლა

en: New %1
ka: ახალი %1

en: New Style
ka: ახალი სტილი

en: No language selected
ka: ენა არჩეული არაა

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Language:
ka: ენა:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Style:
ka: სტილი:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNewStyle)
en: New
ka: ახალი

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEditStyle)
en: Edit...
ka: ჩასწორება...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDelStyle) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Delete
ka: წაშლა

en:  Line: %1 Col: %2
ka:  ხაზი: %1 სვეტი: %2

[ctx: area]
en: Code
ka: კოდი

[ctx: area]
en: Debug
ka: გამართვა

[ctx: area]
en: Review
ka: Მიმოხილვა

[ctx: @label]
en: Documents:
ka: დოკუმენტები:

[ctx: @action:button]
en: Add All
ka: ყველას დამატება

[ctx: @action:button]
en: Remove All
ka: ყველას წაშლა

[ctx: @action:button]
en: Stash
ka: შენახვა საკუჭნაოში

[ctx: @action:button]
en: Load
ka: ჩატვირთვა

en: Line: 00000 Col: 000
ka: ხაზი: 00000 სვეტი: 000

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
ka: დახურვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other
ka: აქტიურის გარდა ყველას დახურვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All
ka: ყველას დახურვა

[ctx: @title:window]
en: %1 Toolbar
ka: %1 პანელი

[ctx: @title:menu]
en: Tool View Position
ka: პანელის ხედის მდებარეობა

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Left
ka: მარცხენა

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Bottom
ka: ბოლოში

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Right
ka: მარჯვენა

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Shortcut...
ka: მალსახმობის მინიჭება...

[ctx: @option:check]
en: Concentration Mode
ka: კონცენტრაციის რეჟიმი

[ctx: @action]
en: Close
ka: დახურვა

[ctx: @info:tooltip]
en: Close message
ka: შეტყობინების დახურვა

en: (c) 2009 David Nolden
ka: (c) 2009 დევიდ ნოლდენი

en: file or directory
ka: ფაილი ან საქაღალდე

en: Show warnings
ka: გაფრთხილების ჩვენება

en: Number of threads to use
ka: გამოყენებადი ნაკადების რაოდენობა

[ctx: @title:column]
en: Profile
ka: პროფილი

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 (does not exist)
ka: %1 (არ არსებობს)

en: Task aborted
ka: ამოცანა შეწყვეტლია

en: Run all tests in %1
ka: %1-ში ყველა ტესტის გაშვება

[ctx: @action:button]
en: Set Write Permissions
ka: ჩაწერის წვდომის დაყენება

[ctx: @action:button]
en: Ignore
ka: იგნორი

[ctx: @title:window]
en: Failed Setting Permissions
ka: წვდომების დაყენება შეუძლებელია

en: Working Directory does not exist: %1
ka: სამუშაო საქაღალდე არ არსებობს: %1

en: Working Directory is not absolute: %1
ka: სამუშაო საქაღალდე აბსოლუტური არაა: %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Branches...
ka: ბრენჩები...

[ctx: @title:window]
en: Branch Manager
ka: ბრენჩების მმართველი

[ctx: @title:window]
en: New Branch
ka: ახალი ბრენჩი

[ctx: @label:textbox]
en: Name of the new branch:
ka: ახალი ბრენჩის სახელი:

[ctx: @title:window]
en: VCS Support
ka: VCS -ის მხარდაჭერა

[ctx: @action:button new branch]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
ka: ახალი

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton)
en: Rename
ka: სახელის გადარქმევა

[ctx: @action:button checkout a version]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, checkoutButton)
en: Checkout
ka: წამოღება

[ctx: @action:button merge a branch]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mergeButton)
en: Merge
ka: შერწყმა

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUrl)
en: Source directory:
ka: წყაროს საქაღალდე:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Commit message:
ka: გადაცემის შეტყობინება:

en: Branch "%1" already exists.
ka: ბრენჩი უკვე არსებობს: %1.

en: Author:
ka: ავტორი:

en: Date:
ka: თარიღი:

en: Commit message:
ka: გადაცემის შეტყობინება:

[ctx: @title:column]
en: Revision
ka: რევიზია

[ctx: @title:column]
en: Message
ka: შეტყობინება

[ctx: @title:column]
en: Author
ka: ავტორი

[ctx: @title:column]
en: Date
ka: თარიღი

[ctx: @item file was added to versioncontrolsystem]
en: Added
ka: დამატებულია

[ctx: @item file was deleted from versioncontrolsystem]
en: Deleted
ka: წაშლილია

[ctx: @item file is conflicting (versioncontrolsystem)]
en: Has Conflicts
ka: კონფლიქტობს

[ctx: @item version controlled file was modified]
en: Modified
ka: შეიცვალა

[ctx: @item file is up to date in versioncontrolsystem]
en: Up To Date
ka: განახლებულია

[ctx: @item file is not known to versioncontrolsystem]
en: Unknown
ka: უცნობი

[ctx: @title:column]
en: Filename
ka: ფაილის სახელი

[ctx: @title:column]
en: Status
ka: მდგომარეობა

[ctx: @item]
en: Added
ka: დამატებულია

[ctx: @item]
en: Deleted
ka: წაშლილია

[ctx: @item]
en: Modified
ka: შეიცვალა

[ctx: @item]
en: Copied
ka: კოპირებულია

[ctx: @item]
en: Replaced
ka: ჩანაცვლებულია

[ctx: @title:column]
en: Location
ka: მდებარეობა

[ctx: @title:column]
en: Actions
ka: ქმედებები

[ctx: @title:column]
en: Source Location
ka: წყაროს მდებარეობა

[ctx: @title:column]
en: Source Revision
ka: წყაროს რევიზია

[ctx: @action:inmenu]
en: Commit...
ka: გადაცემა...

[ctx: @action:inmenu]
en: Update
ka: განახლება

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
ka: დამატება

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Differences...
ka: განსხვავებების ჩვენება...

[ctx: @action:inmenu]
en: Revert
ka: და_ბრუნება

[ctx: @action:inmenu revision history]
en: History...
ka: ისტორია...

[ctx: @action:inmenu]
en: Annotation...
ka: ანოტაცია...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Diff...
ka: სხვაობის ჩვენება...

[ctx: @action:inmenu]
en: Push
ka: გადაცემა

[ctx: @action:inmenu]
en: Pull
ka: მიღება

[ctx: @item age]
en: %1 year | %1 years
ka[0]: 1 წელი
ka[1]: %1 წელი

[ctx: @item age]
en: %1 month | %1 months
ka[0]: 1 თვე
ka[1]: %1 თვე

[ctx: @item age]
en: %1 day | %1 days
ka[0]: 1 დღე
ka[1]: %1 დღე

[ctx: @item age]
en: Today
ka: დღეს

[ctx: By: commit author]
en: By: %1
ka: ავტორი: %1

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, VcsCommitDialog)
en: Select Files to Commit
ka: აირჩიეთ გადასაცემი ფაილები

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commit files:
ka: ფაილების გადაცემა:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, recursiveChk)
en: Recursive
ka: რეკურსიული

en: Old Messages
ka: ძველი შეტყობინებები

en: Unable to commit
ka: გადაცემა შეუძლებელია

[ctx: @title:window]
en: Commit Unsuccessful
ka: გადაცემა წარუმატებელია

[ctx: @action:button To make a commit]
en: Commit
ka: გადაცემა

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, revLabel)
en: Difference between revisions:
ka: სხვაობები რევიზიებს შორის:
