kdevelop - en to ka translation catalogue (20 entries)

[ctx: @title:column]
en: Pattern
ka: ნიმუში

[ctx: @title:column]
en: Targets
ka: სამიზნეები

[ctx: @title:column]
en: Action
ka: ქმედება

en: The target defines what type of item the filter is matched against.<br />Filters either apply only to files, only to folders or to both.
ka: სამიზნე აღწერს, ელემენტის რომელი ტიპით გაიფილტრება ის.<br />ფილტრები გადატარდება მხოლო ფაილებზე, მხოლოდ საქაღალდეებზე ან ორივეზე.

[ctx: @item]
en: Files and Folders
ka: ფაილები და საქაღალდეები

[ctx: @item]
en: Folders
ka: საქაღალდეები

[ctx: @item]
en: Files
ka: ფაილები

[ctx: @item]
en: Include
ka: ჩართვა

[ctx: @item]
en: Exclude
ka: გამორიცხვა

en: A filter ending on <code>"/"</code> can never match a file.
ka: ფილტრი, რომელიც მთავრდება <code>"/"</code>-ით არასოდეს დაემთხვევა ფაილს.

[ctx: @title:tab]
en: Configure Project Filter
ka: პროექტის ფილტრის მორგება

[ctx: @title:tab]
en: Project Filter
ka: პროექტს ფილტრი

[ctx: @action:inmenu]
en: Exclude Item from Project | Exclude Items from Project
ka[0]: ელემენტის გამორიცხვა პროექტიდან
ka[1]: ელემენტების გამორიცხვა პროექტიდან

en: A filter for the item was added. To undo, use the project filter settings. | A filter for the items was added. To undo, use the project filter settings.
ka[0]: ელემენტის ფილტრი დამატებულია. გასაუქმებლად იხილეთ პროექტის ფილტრის პარამეტრები.
ka[1]: ელემენტის ფილტრი დამატებულია. გასაუქმებლად იხილეთ პროექტის ფილტრის პარამეტრები.

[ctx: @title:window]
en: Project Filter Added
ka: პროექტის ფილტრ დამატებულია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Configure which files and folders inside the project folder should be included or excluded:
ka: მოირგეთ, პროექტის საქაღალდიდან რომელი ფაილები და საქაღალდეები უნდა ჩაერთოს თუ გამოირიცხოს:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, add)
en: Add
ka: დამატება

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, remove)
en: Remove
ka: წაშლა

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveUp)
en: Move Up
ka: აწევა

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, moveDown)
en: Move Down
ka: ჩამოწევა
