kdevelop - en to ka translation catalogue (70 entries)

en: Move %1 item into %2 | Move %1 items into %2
ka[0]: %1 ელემენტის %2-ში გადატანა
ka[1]: %1 ელემენტის %2-ში გადატანა

en: Copy %1 item into %2 | Copy %1 items into %2
ka[0]: %1 ელემენტის %2-ში კოპირება
ka[1]: %1 ელემენტის %2-ში კოპირება

en: Delete %1 item | Delete %1 items
ka[0]: %1 ელემენტის წაშლა
ka[1]: %1 ელემენტის წაშლა

en: Move item %1 into %2
ka: %1 ელემენტის %2-ში გადატანა

en: Copy item %1 into %2
ka: %1 ელემენტის %2-ში კოპირება

en: Delete item %1
ka: %1 ელემენტის წაშლა

[ctx: @info:tooltip]
en: Suboperation succeeded
ka: ქვეოპერაცია წარმატებულია

[ctx: @info:tooltip]
en: Suboperation failed
ka: ქვეოპერაციის შეცდომა

[ctx: @info:tooltip]
en: Suboperation skipped to prevent data loss
ka: მონაცემების დაკარგვის შიშით ქვეოპერაცია გამოტოვებულია

[ctx: @title:window]
en: Paste Failed
ka: ჩასმის შეცდომა

en: Failed to paste. Below is a list of suboperations that have been attempted.
ka: ჩასმის შეცდომა. ჩამოთვლილია ქვეოპერაციების სია, რომლის განხორციელებაც ვცადე.

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

[ctx: @title:menu]
en: Build Set
ka: აგების ნაკრები

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove from Build Set
ka: აგების ნაკრების წაშლა

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, topButton)
en: Move the selected items to the top
ka: მონიშნული ელემენტების თავში ატანა

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, upButton)
en: Move the selected items up
ka: მონიშნული ელემენტების მაღლა ატანა

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, downButton)
en: Move the selected item down
ka: მონიშნული ელემენტების აბლა ჩამოტანა

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bottomButton)
en: Move the selected items to the bottom
ka: მონიშნული ელემენტების ძირზე ჩამოტანა

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: These items will be built in the order they are listed.
ka: ეს ელემენტები აიგება იმ თანმიმდევრობით, როგორც ისინი ჩამოთვლილია.

[ctx: @title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Build Sequence
ka: აგების თანამიმდევრობა

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, addItemButton)
en: Add currently selected items from project tree view to the build set.
ka: ამჟამად არჩეული ელემენტების პროექტის ხის ხედიდან აგების.დამატება.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, removeItemButton)
en: Remove currently selected item from the build set.
ka: მონიშნული ელემენტის აგებიდან წაშლა.

[ctx: @title:window]
en: Projects
ka: პროექტები

[ctx: @action]
en: Locate Current Document
ka: მიმდინარე პროექტის პოვნა

[ctx: @info:tooltip]
en: Locates the current document in the project tree and selects it.
ka: მიმდინარე დოკუმენტის პროექტის ხეში მოძებნა და მონიშვნა.

[ctx: @action]
en: Auto-Select Current Document
ka: მიმდინარე დოკუმენტის ავტომატური მონიშვნა

[ctx: @info:tooltip]
en: Automatically select the current document in the project tree.
ka: მიმდინარე დოკუმენტის პროექტის ხეში მონიშვნა.

[ctx: @action]
en: Show Build Targets
ka: ასაგები სამიზნეების ჩვენება

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (ProjectTreeView, projectTreeView)
en: Project Overview
ka: პროექტის მიმოხილვა

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (ProjectBuildSetWidget, buildSetView)
en: Build Items:
ka: აგებული ელემენტები:

[ctx: @action]
en: Build All Projects
ka: ყველა პროექტის აგება

[ctx: @action]
en: Build Selection
ka: მონიშნულის აგება

[ctx: @action:intoolbar]
en: Build
ka: აგება

[ctx: @action]
en: Install Selection
ka: მონიშნულის დაყენება

[ctx: @action:intoolbar]
en: Install
ka: დაყენება

[ctx: @action]
en: Clean Selection
ka: მონიშნულის გასუფთავება

[ctx: @action:intoolbar]
en: Clean
ka: გასუფთავება

[ctx: @action]
en: Configure Selection
ka: მონიშნულის მორგება

[ctx: @action:intoolbar]
en: Configure
ka: მორგება

[ctx: @action]
en: Prune Selection
ka: მონიშნულის შეკვეცა

[ctx: @action:intoolbar]
en: Prune
ka: შეკვეცა

[ctx: @action:inmenu]
en: Create &File...
ka: ფაილის შექმნა...

[ctx: @action:inmenu]
en: Create F&older...
ka: საქაღალდის შექმნა...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Build
ka: &აგება

[ctx: @action:inmenu]
en: &Install
ka: &დაყენება

[ctx: @action:inmenu]
en: &Clean
ka: &გასუფთავება

[ctx: @action:inmenu]
en: &Add to Build Set
ka: აგების ნაგრებში ჩამატება

[ctx: @action:inmenu]
en: C&lose Project | Close Projects
ka[0]: &პროექტის დახურვა
ka[1]: &პროექტების დახურვა

[ctx: @action:inmenu]
en: &Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Remo&ve
ka: &წაშლა

[ctx: @action:inmenu]
en: Re&name...
ka: &გადარქმევა...

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove from &Target
ka: სამიზნიდან წაშლა

[ctx: @title:window]
en: Create Folder in %1
ka: ახალი საქაღალდის შექმნა %1-ში

[ctx: @label:textbox]
en: Folder name:
ka: საქაღალდის სახელი:

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
ka[0]: მართლა გნებავთ ამ ელემენტის წაშლა?
ka[1]: მართლა გნებავთ %1 ელემენტის წაშლა?

[ctx: @title:window]
en: Delete Files
ka: ფაილების წაშლა

[ctx: @window:title]
en: Rename
ka: სახელის გადარქმევა

[ctx: @label:textbox]
en: New name for '%1':
ka: %1-ის ახალი სახელი:

en: There is already a file named '%1'
ka: ფაილი სახელით %1 უკვე არსებობს.

en: Could not rename '%1'
ka: ფაილ %1-ის სახელის გადარქმევის შეცდომა.

en: '%1' is not a valid file name
ka: %1 არ წარმოადგენს ფაილის სწორ სახელს

[ctx: @title:window]
en: Create File in %1
ka: ფაილის შექმნა %1-ში

[ctx: @label:textbox]
en: File name:
ka: ფაილის სახელი:

[ctx: @action:inmenu]
en: &Move Here
ka: აქ გადმოტანა

[ctx: @action:inmenu]
en: &Copy Here
ka: აქ ჩაკოპირება

[ctx: @action:inmenu]
en: C&ancel
ka: გაუქმება

[ctx: @action:inmenu]
en: &Add to Build Target
ka: ასაგები სამიზნის დამატება

[ctx: @title:menu]
en: Analyze with
ka: ანალიზი

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Configuration...
ka: კონფიგურაციის გახსნა...

[ctx: Version control: Currently not on a branch]
en: (no branch)
ka: (ბრენჩის გარეშე)
