kdevelop - en to ka translation catalogue (103 entries)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (session)
en: Session
ka: სესია

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
ka: &პროექტი

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (run)
en: &Run
ka: &გაშვება

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (debug_core_menu)
en: Examine Core File
ka: Core ფაილის ანალიზი

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (debug_attach_menu)
en: Attach to Process
ka: პროცესზე მიბმა

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: &Navigation
ka: &ნავიგაცია

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &ჩასწორება

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (code)
en: Code
ka: კოდი

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (analyze_file)
en: Analyze Current File With
ka: მიმდინარე ფაილის ანალიზი

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (analyze_project)
en: Analyze Current Project With
ka: მიმდინარე პროექტის ანალიზი

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
ka: &ფანჯარა

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
ka: მორგება

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (help)
en: Help
ka: დახმარება

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

en: Code
ka: კოდი

en: KDevelop Project Files
ka: Kdevelop-ის პროექტის ფაილები

en: Could not open %1
ka: %1-ის გახსნა შეუძლებელია

en: Could not open file '%1'.
ka: ფაილ %1-ის გახსნა შეუძლებელია: %1.

en: Could not open project '%1': %2
ka: პროექტ %1-ის გახსნა შეუძლებელია: %2

en: Select the session to open the document in
ka: აირჩიეთ სესია, რომელშიც დოკუმენტი უნდა გაიხსნას

en: Cannot open unknown session %1. See `--list-sessions` switch for available sessions or use `-n` to create a new one.
ka: შეუძლებელია უცნობი სესიის, %1-ის გახსნა. იხილეთ '--list-sessions' პარამეტრი სესიების ჩამონათვალისთვის და '-n' ახლის შესაქმნელად.

en: KDevelop
ka: Kdevelop

en: Copyright 1999-%1, The KDevelop developers
ka: ყველა უფლება დაცულია, 1999-%1, Kdevelop-ს შემმუშავებლები

en: Co-maintainer, C++/Clang, QA, Windows Support, Performance, Website
ka: Co-maintainer, C++/Clang,QA, Windows-ის მხარდაჭერა, წარმადობა, ვებგვერდი

en: Co-maintainer, AppImage, Python Support, User Interface improvements
ka: Co-maintainer, AppImage, Python-ის მხარდჭერა, ინტერფეისის გაუმჯობესება

en: CMake Support, Run Support, Kross Support
ka: CMake-ის მხარდაჭერა, Run-ის მხარდაჭერა, Kross-ის მხარდაჭერა

en: C++/Clang, Generic manager, Webdevelopment Plugins, Snippets, Performance
ka: C++/Clang, Generic manager, Webdevelopment Plugins, Snippets, წარმადობა

en: The KWrite authors
ka: KWrite-ის ავტორები

en: Kate editor component
ka: Kate რედაქტორის კომპონენტი

en: Contributors to older versions:
ka: წარსულში მონაწილეობას ასევე იღებდნენ:

en: Initial idea, basic architecture, much initial source code
ka: საწყისი იდეა, საწყისი არქიტექტურა, საწყისი კოდის ძირითადი ნაწილი

en: Java & Objective C support
ka: Java & Objective C-ის მხარდაჭერა

en: PHP support, context menu stuff
ka: PHP-ის მხარადაჭერა, კონტექსტური მენიუს მორგება

en: KDE application templates
ka: KDE-ის აპლიკაციის შაბლონები

en: Dist part, bash support, application templates
ka: Dist part, bash-ის მხარდაჭერა, აპლიკაციის შაბლონები

en: Several components, htdig indexing
ka: ზოგიერთი კომპონენტი, htdig-ის ინდექსირება

en: Help with Automake manager and persistent class store
ka: დაგვეხმარა Automake manager-თან და კლასების მუდმივ საცავთან დაკავშირებულ პრობლემებთან

en: Help with KParts infrastructure
ka: დახმარება KParts ინფრასტრუქტურაში

en: Ada support
ka: Ada-ს მხარდაჭერა

en: MDI modes, QEditor, bugfixes
ka: MDI რეჟიმები, QEditor, შეცდომების გასწორება

en: PartExplorer, redesign of CvsPart, patches, bugs(fixes)
ka: PartExplorer, redesign of CvsPart, შეცდომების გასწორება

en: Replace, Bookmarks, FileList and CTags2 plugins. Overall improvements and patches
ka: Replace, Bookmarks, FileList and CTags2 plugins. ზოგადი წარმადობა

en: Filecreate part and other bits and patches
ka: Filecreate ნაწილი და სხვა პაჩები და ნაწილები

en: ClearCase support
ka: ClearCase-ის მხარდაჭერა

en: Marek Janukowicz
ka: მარეკ იანუკოვიჩი

en: Ruby support
ka: Ruby-ის მხარდაჭერა

en: Robert Moniot
ka: რობერტ მონიო

en: Fortran documentation
ka: ფორტრანის დოკუმენტაცია

en: Ka-Ping Yee
ka: კა-პინგ იე

en: Python documentation utility
ka: Python-ის დოკუმენტაციის ხელსაწყო

en: Dimitri van Heesch
ka: დიმიტრი ვან ჰეეში

en: Doxygen wizard
ka: Doxygen-ის მორგება

en: Hugo Varotto
ka: ჰუგო ვაროტო

en: Fileselector component
ka: კომპონენტი Fileselector

en: Matt Newell
ka: მეტ ნიუელი

en: Daniel Engelschalt
ka: დელიენ ელგენშალტი

en: C++ code completion, persistent class store
ka: C++-ის კოდის დასრულება, კლასების მუდმივი საცავი

en: Stephane Ancelot
ka: სტეფანე ანცელოტი

en: Patches
ka: პაჩები

en: Jens Zurheide
ka: იენს ცურჰადე

en: Luc Willems
ka: ლუკ ვილემსი

en: Help with Perl support
ka: დახმარება Perl-ის მხარდაჭერით

en: Marcel Turino
ka: მარსელ ტურინო

en: Documentation index view
ka: დოკუმენტაციის სარჩევის ხედი

en: Yann Hodique
ka: იან ჰოდიქი

en: Tobias Gläßer
ka: ტობიას გლესერი

en: Documentation Finder,  qmake projectmanager patches, usability improvements, bugfixes ...
ka: დოკუმენტაციაში მძებნელი,  qmake-ის პროექტების მმართვების პაჩები, შეცდომების გასწორება ...

en: Andreas Koepfle
ka: ანდრეას კოპფლე

en: QMake project manager patches
ka: Qmake-ს პროექტების მენეჯერის პაჩები

en: Sascha Cunz
ka: საშა კანზი

en: Cleanup and bugfixes for qEditor, AutoMake and much other stuff
ka: QEditor-ის, Automake-ის და ა.შ. კოდის გასუფთავება და შეცდომების გასწორება

en: Zoran Karavla
ka: ზორან კარავლა

en: Artwork for the ruby language
ka: Ruby-თვის შეწირული ნახატები

en: Open KDevelop with a new session using the given name.
ka: KDevelop-ის ახალი სესიის მითითებული სახელით გაშვება.

en: Open KDevelop with the given session.
    You can pass either hash or the name of the session.
ka: Kdevelop-ის მითითებული სესიით გახსნა.
    შეგიძლიათ გადასცეთ ჰეში ან სესიის სახელი.

en: Delete the given session.
    You can pass either hash or the name of the session.
ka: მითითებული სესიის წაშლა.
    შეგიძლიათ გადასცეთ ჰეში ან სესიის სახელი.

en: Shows all available sessions and lets you select one to open.
ka: გაჩვენებთ ხელმისაწვდომი სესიების სიას და საშუალებას გაძლევთ აირჩიოთ ერთერთი, გასახსნელად.

en: List all available sessions on shell and lets you select one to open.
ka: ხელმისაწვდომი სესიების სიის ჩვენება და არჩევის უფლების მიცემა.

en: List available sessions and quit.
ka: ხელმისაწვდომი სესიების სიის ჩვენება და გამოსვლა.

en: Open KDevelop and fetch the project from the given <repo url>.
ka: KDevelop-ის გახსნა და პროექტის მითითებული <repo url>-დან გამოთხოვნა.

en: Open KDevelop and load the given project. <project> can be either a .kdev4 file or a directory path.
ka: KDevelop-ის მითითებული პროექტით გახსნა. <project>-ი შეიძლება იყოს kdev4 ფაილი ან საქაღალდის ბილიკი.

en: Start debugging an application in KDevelop with the given debugger.
    The executable that should be debugged must follow - including arguments.
    Example: kdevelop --debug gdb myapp --foo bar
ka: დაიწყეთ აპლიკაციის გამართვა KDevelop-ში მითითებული გამმართველით.
    გამშვები ფაილი, რომლის გამართვაც გნებავთ, უნდა მიუთითოთ, არგუმენტების ჩათვლით.
    მაგ: kdevelop --debug gdb myapp --foo bar

en: Files to load, or directories to load as projects
ka: ფილების ან საქაღალდის, როგორც პროექტის, ჩატვირთვა

en: Available sessions (use '-s HASH' or '-s NAME' to open a specific one):
ka: ხელმისაწვდომი სესიები (სასურველის მისათითებლად გამოიყენეთ პარამეტრები '-s HASH' ან '-s NAME'):

en: Hash
ka: ჰეში

en: Name: Opened Projects
ka: სახელი: ღია პროექტები

en: [running]
ka: [გაშვებულია]

en: Select the session you would like to use
ka: აირჩიეთ სესია, რომლის გამოყენებაც გსურთ

[ctx: @info:shell]
en: Specify the executable you want to debug.
ka: აირჩიეთ გასამართი გამშვები ფაილი.

[ctx: @info:shell]
en: Specified executable does not exist.
ka: მითითებული გამშვები ფაილი არ არსებობს.

en: Debug %1
ka: %1-ში შეცდომების პოვნა

en: A session with the name %1 exists already. Use the -s switch to open it.
ka: სესია სახელით %1 უკვე არსებობს. გასახსნელად გამოიყენეთ -s.

en: No session with the name %1 exists.
ka: სესია სახელით %1 არ არსებობს.

en: Could not lock session %1 for deletion.
ka: სესიის, სახელით %1, საწაშლელად ჩაკეტვის შეცდომა.

en: Session with name %1 was successfully removed.
ka: სესია სახელით %1 წარმატებით წაიშალა.

en: Cannot find native launch configuration type
ka: კონფიგურაციის ტიპის ლოკალური გაშვების შეცდომა

en: Cannot find launcher %1
ka: გამშვებს %1 პოვნის შეცდომა

en: KDevelop Sessions
ka: KDevelop-ის სესიები

en: Arbitrary String Which Says Something
ka: ჩვეულებრივი სტრიქონი, რომელიც რამეს ნიშნავს

en: Finds KDevelop sessions matching :q:.
ka: KDevelop-ის იმ სესიების ჩვენება, რომელიც შეიცავენ :q:.

en: Lists all the KDevelop editor sessions in your account.
ka: თქვენს ანგარიშში KDevelop-ის რედაქტორის ყველა სესიის ჩვენება.

en: Open KDevelop Session
ka: KDevelop-ის სესიის გახსნა
