kdevelop - en to ka translation catalogue (67 entries)

[ctx: @title:window]
en: Disassemble/Registers
ka: რეგისტრების დაშლა

[ctx: @title:window]
en: Memory
ka: მეხსიერება

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, DebuggerTracingDialog)
en: Tracing Configuration
ka: კონფიგურაციის დევნა

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, customFormat)
en: <b>Custom format string</b>
    <p>Specify a C-style format string that will be used when printing the chosen expression. For example:
    <p align="center"> <tt>Tracepoint 1: g = %d</tt></p>
    If custom format string is not enabled, names and values of all expressions will be printed, using "%d" as format specifier for all expressions.
ka: <b>დაფორმატების მორგებული სტრიქონი</b>
    <p>მიუთითეთ სტრიქონი C-ის სტილის ფორმატში, რომელიც გამოყენებული იქნება არჩეული გამოსახულების დასაბეჭდად. მაგ:
    <p align="center"> <tt>Tracepoint 1: g = %d</tt</p>
    თუ მორგებული ფორმატის სტრიქონი ჩართული არაა, დაიბეჭდება სახელები და მნიშვნელობები ყელა გამოსახულებისთვის, ფორმატის მიმთითებლად "%d"-ის გამოყენებით.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, expressionsLabel)
en: Expressions to print:
ka: დასაბეჭდი გამოსახულებები:

[ctx: @info:whatthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, enable)
en: <b>Enable tracing</b>
    <p>Tracing is a mechanism to automatically print values of the chosen expressions and continue execution when breakpoint is hit. You can think of it as printf debugging that does not require modifying the source.</p>
ka: <b>ტრეისინგის ჩართვა</b>
    <p>ტრეისინგი მექანიზმია, რომ ავტომატურად გამოიტანოთ არსებული გამოსახულების მნიშვნელობები და გააგრძელოთ შესრულება, როცა შეწყვეტის წერტილი მიღწეული იქნება. შეგიძლიათ ეს განიხილოთ, როგორც printf-ის გამართვა, რომელსაც კოდის შეცვლა არ სჭირდება.</p>

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enable)
en: Enable tracing
ka: დევნის ჩართვა

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableCustomFormat)
en: Custom format string
ka: ფორმატის ხელით მითითებული სტრიქონი

en: No environment profile specified, looks like a broken configuration, please check run configuration '%1'. Using default environment profile.
ka: გარემოს პროფილი არჩეული არაა. როგორც ჩანს, რაღაც გაფუჭდა. შეამოწმეთ %1-ის კონფიგურაცია. გამოიყენება გარემოს ნაგულისხმები პროფილი.

en: <unknown version>
ka: <უცნობი ვერსია>

en: <b>You need gdb 7.0.0 or higher.</b><br />You are using: %1
ka: <b>გჭირდებათ gdb 7.0.0 ან უფრო ახალი.</b><br />იყენებთ: %1

en: <b>Could not start debugger:</b><br />
ka: <b>გამართვის პროგრამის გაშვების შეცდომა:</b><br />

en: <b>Failed to load core file</b><p>Debugger reported the following error:<p><tt>%1
ka: <b> core ფაილის ჩატვირთვის შეცდომა</b>გამმართველმა დააბრუნა შეცდომა:<p><tt>%1

en: Could not locate the debugging shell '%1'.
ka: გამართვის გარსი '%1' ვერ ვიპოვე.

[ctx: @title:tab]
en: GDB Configuration
ka: GDB -ის მორგება

en: A program is already being debugged. Do you want to abort the currently running debug session and continue with the launch?
ka: პროგრამის გამართვა უკვე მიმდინარეობს. გნებავთ გააუქმოთ უკვე გაშვებული გამმართველი და გააგრძელოთ, რასაც აკეთებდით?

[ctx: @action:button]
en: Abort Current Session
ka: მიმდინარე სესიის გაუქმება

en: Executes a native application in GDB
ka: უშვებს ადგილობრივ აპლიკაციას GDB-ში

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Debugger
ka: გამმართველი

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, gdbPath_label)
en: Debugger e&xecutable:
ka: გამმართველის &გამშვები ფაილი:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_gdbPath)
en: Gdb executable
ka: Gdb გამშვები

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, kcfg_gdbPath)
en: To run "gdb" executable from $PATH, leave this field empty. To run custom gdb, for example, for a different architecture, enter the executable name here. You can either run gdb from $PATH, but with a different name (say, "arm-gdb"), by typing the name here, or specify full path to the gdb executable.
ka: იმისათვი, რომ "gdb"-ის გამშვები ფაილი $PATH-დან გამოიყენოთ, ეს ველი ცარიელი დატოვეთ. იმისათვის, რომ 'gdb'-ის ბილიკი ხელით მიუთითოთ, მაგალითად, სხვა არქიტექტურისთვის, გამშვები ფაილის სახელი აქ შეიყვანეთ. 'gdb', შეგიძლიათ, $PATH-დან გაუშვათ, მაგრამ სხვა სახელით (მაგ: "arm-gdb") სახელის აქ აკრეფით, ან სრული ბილიკის მითითებით გამშვებ ფაილამდე 'gdb'.

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, kcfg_gdbPath)
en: Override path to gdb executable...
ka: ბილიკის გადაფარვა gdb-ის გამშვებ ფაილამდე...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, debuggingShell_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_debuggingShell)
en: <html><head/><body><p>If you want gdb to be executed by a special shell script, which for example properly sets the library path, insert it here e.g.: /path/to/script.sh --scriptArguments</p><p>Note: your script'll be invoked like this: /path/to/script.sh --scriptArguments debugger --debuggerArguments. So script.sh <span style=" font-weight:600;">must</span> invoke &quot;debugger&quot; executable manually.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>თუ გნებავთ, gdb სპეციალურმა გარსის სკრიპტმა გაუშვას, რომელიც, მაგალითად, ბიბლიოთეკის ბილიკებს აყენებს სწორად, ის აქ ჩასვით. მაგ: /path/to/script.sh --scriptArguments</p><p>შენიშვნა: თქვენი სკრიპტი გაეშვება ასე: /path/to/script.sh --scriptArguments debugger --debuggerArguments. ეს კი ნიშნავს, რომ script.sh-მა თვითონ <span style=" font-weight:600;">უნდა</span> გაუშვას &quot;გამმართველის ბრძანება&quot;</p></body></html>

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, debuggingShell_label)
en: She&ll script:
ka: გარსის &სკრიპტი:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Options
ka: პარამეტრები

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Display static &members:
ka: &სტატიკური წევრების ჩვენება:

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_displayStaticMembers)
en: Displaying static members makes GDB slower in
    producing data with Qt-based code.
    It may change the "signature" of the data
    which QString and friends rely on,
    but if you need to debug into these values then
    check this option.
ka: სტატიკური წევრების ჩვენება GDB-ს ანელებს,
    თუ მუშაობთ Qt-ზე ბაზირებულ კოდზე.
    მას შეუძლია, შეცვალოს მონაცემების "ხელმოწერა",
    რომელსაც QString და ძმანი მისნი იყენებენ.
    მაგრამ თუ გჭირდებათ, გამართოთ ეს მნიშვნელობები,
    მაშინ ჩართეთ ეს პარამეტრი.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Display &demangled names:
ka: &წაკითხვადი სახელების ჩვენება:

[ctx: @info:whatthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_asmDemangle)
en: When displaying the disassembled code you
    can select to see the methods' mangled names.
    However, non-mangled names are easier to read.
ka: დიზასემბლირებული კოდის ჩვენებისას, შეგიძლიათ
    აირჩიოთ, რომ მოხდეს მეთოდების სახელების დეკოდირება.
    მაგრამ, დაიმახსოვრეთ, რომ არადეკოდირებული სახელების წაკითხვა უფრო ადვილია.

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: S&tart debugger with:
ka: &გამმართველის გაშვებისას გაიხსნება:

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startWith)
en: Application Output
ka: აპლიკაციის გამონატანი

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startWith)
en: GDB Console
ka: GDB -ის კონსოლი

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_startWith)
en: Frame Stack
ka: ჩარჩოს სტეკი

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, groupBox)
en: This script is intended for the actual commands needed to connect to a remotely running executable.
    	shell sleep 5	wait for remote program to start
    	target remote ...	connect to the remote debugger
    	continue	[optional] run debugging to the first breakpoint
ka: ეს სკრიპტი განკუთვნილია ნამდვილი ბრძანებებისთვის, რომელიც დაშორებულად გაშვებულ გამშვებ ფაილთან მისაერთებლადაა საჭირო.
    	shell sleep 5	დაშორებული პროგრამის გაშვების დალოდება
    	target remote ..	მიერთება დაშორებულ გამმართველთან
    	continue 	[არასავალდებულო] გამართვის დაწყება პირველ წყვეტის წერტილამდე

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Remote Debugging
ka: დაშორებული გამართვა

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, runShellScript_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_runShellScript)
en: <html><head/><body><p>Script to start remote application</p><p></p><p>This shell script is run after the Gdb Config script has been sourced by gdb.</p><p>It's purpose is to actually start the remote process.</p><p>1) Find a way to execute a command remotely - rsh, ssh, telnet, ...</p><p>2a) Execute &quot;gdbserver ... application&quot; on target.</p><p>or if your executable contains the gdb stub:</p><p>2b) Execute &quot;application&quot; on target.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>სკრიპტი დაშორებული აპლიკაციის გასაშვებად</p><p></p><p>ეს გარსის სკრიპტი GDb-ის მიერ თავისი კონფიგურაციის სკრპტის ჩასმის შემდეგ სკრულდება.</p><p>მისი დანიშნულებაა, რომ გაუშვას დაშორებული პროცესი.</p><p>1) იპოვოს გზა, დაშორებულად გაუშვას ბრძანება - rsh, ssh, telnet, ...</p><p>2a) გაუშვას &quot;gdbserver ... application&quot; სამიზნეზე.</p><p>ან თუ თქვენი გამშვები უკვე შეიცავს gdb-ს ნაწილს:</p><p>2b) გაუშვას &quot;აპლიკაცია&quot; სამიზნეზე.</p></body></html>

[ctx: @label:chooser Shell script to be executed at run time]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runShellScript_label)
en: R&un shell script:
ka: გაუ&შვით გარსის სკრიპტი:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, configGdbScript_label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_configGdbScript)
en: This script is sourced by gdb when the debugging starts.
ka: ეს სკრიპტი გამოიყენება წყაროდ gdb-ის მიერ, როცა გამართვა დაიწყება.

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, configGdbScript_label)
en: Gdb &config script:
ka: Gdb &კონფიგურაციის სკრიპტი:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_runGdbScript) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, runGdbScript_label)
en: <html><head/><body><p>Script to connect with remote application</p><p>For example:</p><p>	shell sleep 5	 #wait for remote program to start</p><p>	target remote ...	#connect to the remote debugger</p><p>	continue	#[optional] run debugging to the first breakpoint.</p></body></html>
ka: <html><head/><body><p>სკრიპტი დაშორებულ აპლიკაციასთან მისაერთებლად</p><p>მაგ:</p><p>	shell sleep 5	 #დაშორებული პროგრამის გაშვების დალოდება</p><p>	target remote ...	#მიერთება დაშორებულ გამმართველთან</p><p>	continue	#[არასავალდებულო] გამართვის გაშვება პირველ წყვეტის წერტილამდე.</p></body></html>

[ctx: @label:chooser Gdb script to be executed at run time.]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, runGdbScript_label)
en: Run &gdb script:
ka: &gdb-ის სკრიპტის გაშვება:

[ctx: @title:window]
en: GDB Output
ka: GDB გამოტანა

[ctx: @info:whatsthis]
en: <b>GDB output</b><p>Shows all GDB commands being executed. You can also issue any other GDB command while debugging.</p>
ka: <b>GDB-ის გამოტანა</b><p>აჩვენებს GDB-ის ყველა გაშვებულ ბრძანებას. GDB-ის ნებისმიერი ბრძანება ასევე შეგიძლიათ, გამართვისას შეიყვანოთ.</p>

[ctx: @label:listbox]
en: &GDB command:
ka: &GDB ბრძანება:

[ctx: @info:tooltip]
en: Pause execution of the app to enter GDB commands
ka: შეაჩერეთ აპის შესრულება GDB-ის ბრძანებების შესაყვანად

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Internal Commands
ka: შიდა ბრძანებების ჩვენება

[ctx: @info:tooltip]
en: Controls if commands issued internally by KDevelop will be shown or not.<br>This option will affect only future commands, it will not add or remove already issued commands from the view.
ka: აკონტროლებს, ნაჩვენებია თუ არა KDevelop-ის მიერ გაშვებული ბრძანებები.<br>ეს პარამეტრი გავლებას იქონიებს, მხოლოდ, მომავალში გაშვებულ ბრძანებებზე. ის არ წაშლის ან დაამატებს უკვე ჩამოთვლილ ბრძანებებს ფანჯრიდან.

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy All
ka: ყველას კოპირება

note: i18n: ectx: ToolBar (debugToolBar)
en: Debugger Toolbar
ka: გამმართველის ხელსაწყოთა ზოლი

[ctx: @label:textbox]
en: Start:
ka: დასაწყისი:

[ctx: @label:textbox]
en: Amount:
ka: რაოდენობა:

[ctx: @title:window]
en: Memory View
ka: მეხსიერების ხედი

en: %2 (1 byte) | %2 (%1 bytes)
ka[0]: %2 (1 ბაიტი)
ka[1]: %2 (%1 ბაიტი)

[ctx: @action::inmenu]
en: &Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: @title:menu]
en: &Format
ka: &ფორმატი

[ctx: @item:inmenu display format]
en: &Binary
ka: &ბინარული

[ctx: @item:inmenu display format]
en: &Octal
ka: &რვაობითი

[ctx: @item:inmenu display format]
en: &Decimal
ka: &ათობითი

[ctx: @item:inmenu display format]
en: &Hexadecimal
ka: &თექვსმეტობითი

[ctx: @title:menu]
en: &Grouping
ka: &დაჯგუფება

[ctx: @action:inmenu]
en: Write Changes
ka: ცვლილებების ჩაწერა

[ctx: @action:inmenu]
en: Change Memory Range
ka: მეხსიერების დიაპაზონის შეცვლა

[ctx: @action:inmenu]
en: Close View
ka: ხედის დახურვა

[ctx: @title:window]
en: Memory Viewer
ka: მეხსიერების მნახველი

[ctx: @action]
en: New Memory Viewer
ka: მეხსიერების ახალი მნახველი

[ctx: @info:tooltip]
en: Open a new memory viewer
ka: მეხსიერების ახალი მნახველის გახსნა
