kdevelop - en to ka translation catalogue (27 entries)

en: (running)
ka: [გაშვებულია]

en: <b>Error connecting to remote target:</b><br />
ka: <b>დაშორებულ სამიზნესთან მიერთების პრობლემა:</b><br />

en: The LLDB version used by your <code>lldb-mi</code> could not be detected.<br />Your <code>lldb-mi</code> sent the following reply to a CLI command <code>version</code>:<br />
ka: თქვენი <code>lldb-mi</code>-ის მიერ გამოყენებული LLDB-ის ვერსიის დადგენა შეუძლებელია.<br />თქენმა <code>lldb-mi</code>-მა გამოაგზავნა შემდეგი პასუხი CLI ბრძანებაზე <code>version</code>:<br />

en: Your <code>lldb-mi</code> must use LLDB version %1 or later.<br />But it is currently using LLDB version %2
ka: თქვენი <code>lldb-mi</code> უნდა იყენებდეს LLDB-ის ვერსიას %1 ან უფრო ახალს.<br />მაგრამ ამჟამად იყენებს LLDB-ის ვერსიას %2

note: i18n: ectx: ToolBar (debugToolBar)
en: Debugger Toolbar
ka: გამმართველის ხელსაწყოთა ზოლი

en: Debug a native application in LLDB
ka: ადგილობრივი აპლიკაციის LLDB-ში გამართვა

[ctx: @title:window]
en: LLDB Console
ka: LLDB-ის კონსოლი

[ctx: @title:tab]
en: LLDB Configuration
ka: LLDB-ის მორგება

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupDebugger)
en: Debugger
ka: გამმართველი

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Debugger executable:
ka: გამმართველის გამშვები ფაილი:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, lineDebuggerExec)
en: Override path to lldb-mi executable...
ka: Lldb-mi-ის გამშვებ ფაილამდე ბილიკის შეცვლა...

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Additional arguments:
ka: დამატებითი არგუმენტები:

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Environment:
ka: გარემო:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, checkInheritSystem)
en: Inherit system environment
ka: სისტემური გარემოს მიღება

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupOptions)
en: Options
ka: მორგება

[ctx: @label:chooser]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Config script:
ka: კონფიგურაციის სკრიპტი:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, lineConfigScript)
en: /path/to/lldb/config/script
ka: /ბილიკი/lldb-ის/კონფიგურაციის/სკრიპტამდე

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Start debugger with:
ka: გამმართველის გაშვება:

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboStartWith)
en: Application Output
ka: აპლიკაციის გამონატანი

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboStartWith)
en: LLDB Console
ka: LLDB-ის კონსოლი

[ctx: @item:inlistbox start debugger with]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, comboStartWith)
en: Frame Stack
ka: ჩარჩოს სტეკი

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Break on start:
ka: გაშვების შეწყვეტა:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupRemote)
en: Remo&te Debugging
ka: &დაშორებული გამართვა

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Remote server:
ka: დაშორებული სერვერი:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, lineRemoteServer)
en: host:port
ka: ჰოსტი:პორტი

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Remote work path:
ka: დაშორებული სამუშაო ბილიკი:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, lineOnDevPath)
en: /path/to/a/on-device/writable/directory
ka: /ბილიკი/მოწყობილობაზე/ჩაწერის/უფლების/მქონე/საქაღალდემდე
