KDE 4 - en to nb translation catalogue (13 entries)

en: You need to specify a build directory.
nb: Du må oppgi en byggemappe.

en: Using an already created build directory.
nb: Bruker en byggemappe som er laget fra før.

en: Creating a new build directory.
nb: Oppretter en ny byggemappe.

en: Build directory already configured.
nb: Byggemappe er satt opp fra før.

en: This build directory is for %1, but the project directory is %2.
nb: Denne byggemappa er for %1, men prosjektmappa er %2.

en: You may not select a relative build directory.
nb: Du kan ikke velge en relativ byggemappe.

en: The selected build directory is not empty.
nb: Den valgte byggemappa er ikke tom.

en: INVALID
nb: UGYLDIG

en: wrong
nb: feil

en: <br /><em>Cache Value:</em> %1
nb: <br /><em>Mellomlagre verdi:</em> %1

en: <br /><em>Cache Documentation:</em> %1
nb: <br /><em>Mellomlagre dokumentasjon:</em> %1

en: CMake Content Page
nb: CMake innholdsside

en: Parse test suite %1
nb: Tolk testsuite %1
