kdevelop - en to nb translation catalogue (77 entries)

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (session)
en: Session
nb: Økt

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (project)
en: &Project
nb: &Prosjekt

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (navigation)
en: &Navigation
nb: &Navigasjon

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
nb: &Fil

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
nb: &Rediger

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (code)
en: Code
nb: Kode

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (window)
en: &Window
nb: &Vindu

[ctx: @title:menu]
note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: Settings
nb: Innstillinger

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
nb: Hovedverktøylinje

en: Code
nb: Kode

en: Could not open %1
nb: Kunne ikke åpne %1

en: Select the session to open the document in
nb: Velg økta som dokumentet skal åpnes i

en: The KDevelop Integrated Development Environment
nb: KDevelop integrert utviklingsmiljø

en: Architecture, VCS Support, Project Management Support, QMake Projectmanager
nb: Arkitektur, VCS-støtte, støtte for prosjektstyring, QMake Prosjektleder

en: Architecture, Sublime UI, Ruby support
nb: Arkitektur, Sublime-brukerflate. Ruby-støtte

en: Definition-Use Chain, C++ Support, Code Navigation, Code Completion, Coding Assistance, Refactoring
nb: Definisjon-bruk-kjede, C++ støtte, kodenavigasjon, kodefullføring, kodeassistanse, gjenbruk

en: GDB integration
nb: GDB-integrasjon

en: Text editor integration, definition-use chain
nb: Integrasjon med  tekstredigering, definisjon-bruk-kjede

en: Website admin, API documentation, Doxygen and autoproject patches
nb:  Nettstedsadmin, API-dokumentasjon, lapper for Doxygen og autoprosjekt

en: GDB integration, Webdevelopment Plugins
nb: GDB-integrering, programtillegg for  vevutvikling

en: astyle and indent support
nb: støtte for astyle og innrykk

en: Distributed VCS, Git, Mercurial
nb: Distribuert VCS, Git, Mercurial

en: SnippetPart, debugger and usability patches
nb: SnippetPart, feilsøker og lapper for brukervennlighet

en: Subversion plugin, Custom Make Manager, Overall improvements
nb: Programtillegg for Subversion, tilpasset Make-styring, generelle forbedringer

en: Ported to Qt 3, patches, valgrind, diff and perforce support
nb: Portet til Qt 3, lapper, valgrind, støtte for diff og perforce

en: The KWrite authors
nb: KWrite-forfatterne

en: Kate editor component
nb: Kate redigeringskomponent

en: Designer code
nb: Designer-kode

en: Contributors to older versions:
nb: Bidragsytere til eldre versjoner:

en: Initial idea, basic architecture, much initial source code
nb: Opprinnelig idé, grunnstruktur og mye kildekode fra starten

en: KTabBar, bugfixes
nb: KTabBar, feilfikser

en: Java & Objective C support
nb: Støtte for Java & Objective C

en: Debugger frontend
nb: Feilsøker brukerflate

en: PHP support, context menu stuff
nb: Støtte for PHP, kontekst-meny-biter

en: KDE application templates
nb: KDE programmaler

en: Dist part, bash support, application templates
nb: Dist-del, støtte for bash, programmaler

en: Several components, htdig indexing
nb: Flere komponenter, indeksering med htdig

en: Help with Automake manager and persistent class store
nb: Hjelp med Automake-håndtering og persistent klasselagring

en: Help with KParts infrastructure
nb: Hjelp med infrastrukturen i KParts

en: Ada support
nb: Ada-støtte

en: QMake projectmanager
nb: QMake prosjekthåndtering

en: MDI modes, QEditor, bugfixes
nb: MDI-moduser, QEditor, feilfikser

en: PartExplorer, redesign of CvsPart, patches, bugs(fixes)
nb: PartExplorer, ombygging av CvsPart, lapper, feil(fikser)

en: Replace, Bookmarks, FileList and CTags2 plugins. Overall improvements and patches
nb: Erstatt, Bokmerker, Filliste og tilleggsmoduler for CTags2. Generelle forbedringer og lapper

en: Filecreate part and other bits and patches
nb: Fillagingsdelen og andre biter og lapper

en: ClearCase support
nb: ClearCase-støtte

en: Ruby support
nb: Ruby-støtte

en: Fortran documentation
nb: Fortran-dokumentasjon

en: Python documentation utility
nb: Verktøy for Python-dokumentasjon

en: Doxygen wizard
nb: Doxygen-veiviser

en: Fileselector component
nb: Filvelger-komponent

en: C++ code completion, persistent class store
nb: C++ kodefullføring, persistent klasselagring

en: Patches
nb: Rettelser

en: Help with Perl support
nb: Hjelp med Perl-støtte

en: Documentation index view
nb: Indeksvisning for dokumentasjon

en: Documentation Finder,  qmake projectmanager patches, usability improvements, bugfixes ...
nb: Dokumentasjonsfinner, lapper for qmake prosjekthåndtering, forbedringer i bruksnytten, feilfikser …

en: QMake project manager patches
nb: Lapper for QMake prosjekthåndtering

en: Cleanup and bugfixes for qEditor, AutoMake and much other stuff
nb: Opprydding og feilfikser for qEditor, AutoMake og mye annet

en: Artwork for the ruby language
nb: Grafikk for ruby-språket

en: Open KDevelop with a new session using the given name.
nb: Åpne KDevelop med en ny økt med oppgitt navn.

en: Open KDevelop with the given session.
    You can pass either hash or the name of the session.
nb: Åpne KDevelop med den oppgitte økta. 
    Du kan oppgi enten en hash eller navnet på økta.

en: Shows all available sessions and lets you select one to open.
nb: Viser alle tilgjengelige økter slik at du kan velge en å åpne.

en: List all available sessions on shell and lets you select one to open.
nb: Viser alle tilgjengelige økter slik at du kan velge en å åpne.

en: List available sessions and quit.
nb: List opp tilgjengelige økter og avslutt

en: Available sessions (use '-s HASH' or '-s NAME' to open a specific one):
nb: Tilgjengelige økter (bruk '-s HASH' eller '-s NAVN' for å åpne en bestemt økt):

en: Name: Opened Projects
nb: Navn: Åpne prosjekter

en: [running]
nb: [kjører]

en: Select the session you would like to use
nb: Velg den økta du vil bruke

en: Debug %1
nb: Feilsøk %1

en: A session with the name %1 exists already. Use the -s switch to open it.
nb: En økt med navnet %1 finnes fra før. Bruk -s valget for å åpne den.

en: Cannot find native launch configuration type
nb: Kan ikke finne oppsettstype for start.

en: Cannot find launcher %1
nb: kan ikke finne starter %1

en: KDevelop Sessions
nb: KDevelop-økter

en: Arbitrary String Which Says Something
nb: Vilkårlig streng som sier noe

en: Finds KDevelop sessions matching :q:.
nb: Finner KDevelop-økter som passer med :q:.

en: Lists all the KDevelop editor sessions in your account.
nb: Lister alle KDevelop redigeringsøkter i kontoen din.

en: Open KDevelop Session
nb: Åpne KDevelop-økt
