kdevcppdebugger - en to nds translation catalogue (5 entries)

en: <b>You need gdb 7.0.0 or higher.</b><br />You are using: %1
nds: <b>"gdb 7.0.0" oder nieger deit noot.</b><br />Du bruukst opstunns: %1

en: <b>Could not start debugger:</b><br />
nds: <b>Fehlersöker lett sik nich opropen:</b><br />

en: Could not locate the debugging shell '%1'.
nds: Fehlersöök-Konsool "%1" lett sik nich finnen.

note: i18n: ectx: ToolBar (debugToolBar)
en: Debugger Toolbar
nds: Fehlersöök-Warktüüchbalken

en: %2 (1 byte) | %2 (%1 bytes)
nds[0]: %2 (1 Byte)
nds[1]: %2 (%1 Bytes)
