kdevgrepview - en to nds translation catalogue (10 entries)

en: Find in Files
nds: In Dateien söken

en: Search aborted
nds: Söök afbraken

en: No files found matching the wildcard patterns
nds: Keen Dateien funnen, de op de Platzhollers passt

en: Searching for <b>%2</b> in one file | Searching for <b>%2</b> in %1 files
nds[0]: Söök na <b>%2</b> in een Datei
nds[1]: Söök na <b>%2</b> in %1 Dateien

en: Collecting files...
nds: Dateien warrt tohoopstellt...

en: No results found
nds: Nix funnen

en: Line %1:
nds: Reeg %1:

en: <b>1</b> match | <b>%1</b> matches
nds[0]: <b>1</b> Dreper
nds[1]: <b>%1</b> Drepers

en: <b>1</b> file | <b>%1</b> files
nds[0]: <b>1</b> Datei
nds[1]: <b>%1</b>Dateien

en: Do you want to replace with an empty string?
nds: Wullt Du en leddig Tekenkeed inwesseln?
