kdevplatform - en to nds translation catalogue (190 entries)

en: Not hit yet
nds: Noch nich drapen

en: Ignore
nds: Övergahn

en: next hits
nds: Nakamen Drepers

en: Breakpoint is <a href="pending">pending</a>
nds: Hollpunkt <a href="pending">steiht ut</a>

en: Breakpoint is <a href="dirty">dirty</a>
nds: Hollpunkt is <a href="dirty">leeg</a>

en: Breakpoint is active
nds: Hollpunkt is anmaakt

en: Hit %1 time | Hit %1 times
nds[0]: Eenmaal drapen
nds[1]: %1-maal drapen

en: Breakpoint has errors
nds: Hollpunkt bargt Fehlers

en: <b>Breakpoint is pending</b><p>Pending breakpoints are those that have been passed to GDB, but which are not yet installed in the target, because GDB cannot find the function or file to which the breakpoint refers. The most common case is a breakpoint in a shared library: GDB will insert this breakpoint only when the library is loaded.</p>
nds: <b>Hollpunkt steiht ut</b><p>Wenn en Hollpunkt utsteiht, wöör he al na GDB övergeven, man is noch nich binnen dat Teel installeert. GDB hett de Funkschoon oder Datei, de he tohöört, nich funnen. Dat kummt faken vör bi deelt Bibliotheken: GDB föögt den Hollpunkt eerst bi't Laden vun de Bibliotheek in.</p>

en: <b>Breakpoint is dirty</b><p>The breakpoint has not yet been passed to the debugger.</p>
nds: <b>Hollpunkt is leeg</b><p>De Hollpunkt wöör noch nich na den Fehlersöker övergeven</p>

en: Breakpoint
nds: Hollpunkt

en: &Disable Breakpoint
nds: Hollpunkt &utmaken

en: &Enable Breakpoint
nds: Hollpunkt &anmaken

en: Type
nds: Typ

en: Location
nds: Steed

en: Condition
nds: Beding

en: Active status
nds: Aktiev Status

en: State
nds: Status

[ctx: New breakpoint]
en: &New
nds: &Nieg

[ctx: Code breakpoint]
en: &Code
nds: &Kode

en: &Delete
nds: &Wegmaken

[ctx: #thread-id at function-name or address]
en: #%1 at %2
nds: Nr. %1 bi %2

en: Depth
nds: Deepde

en: Function
nds: Funkschoon

en: Source
nds: Born

en: Threads:
nds: Utföhrsträng:

en: Breakpoint hit: %1
nds: Hollpunkt drapen: %1

en: Watchpoint hit: %1
nds: Luerpunkt drapen: %1

en: Remote Path
nds: Feern Padd

en: Local Path
nds: Lokaal Padd

en: Delete
nds: Wegdoon

en: Error
nds: Fehler

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, configName)
en: Name
nds: Naam

en: Value
nds: Weert

en: Debugger Variables
nds: Fehlersöker-Variabeln

en: &Format
nds: &Formaat

en: &Natural
nds: &Normaal

en: &Binary
nds: &Bineer

en: &Octal
nds: &Oktaal

en: &Decimal
nds: &Dezimaal

en: &Hexadecimal
nds: &Hexadezimaal

en: Remove Watch Variable
nds: Beluervariabel wegmaken

en: &Copy Value
nds: Weert &koperen

en: Documentation
nds: Dokmentatschoon

en: The executable %1 cannot be found. Please make sure it is installed and can be executed. <br />The plugin will not work until you fix this problem.
nds: Dat Programm "%1" lett sik nich finnen. Beseker bitte, dat is installeert un lett sik utföhren.<br />Dat Moduul funkscheneert nich, ehr Du dit nich richt hest.

en: Background Parser
nds: Achtergrund-Inleser

en: Could not open file '%1'
nds: Datei "%1" lett sik nich opmaken.

en: File could not be read from disk.
nds: Datei lett sik nich vun Fastplaat lesen.

en: File could not be opened.
nds: Datei lett sik nich opmaken.

en: File could not be read from disk due to permissions.
nds: Dateiverlöven verhöödt dat Lesen vun Fastplaat.

en: Process 1 file in %2 | Process %1 files in %2
nds[0]: 1 Datei binnen %2 afarbeiden
nds[1]: %1 Dateien binnen %2 afarbeiden

en: Could not find an open document
nds: Keen opmaakt Dokment funnen

en: Error finding context for selection range
nds: Kontext för Köörrebeet lett sik nich finnen.

en: Error checking conditions to generate code: %1
nds: Fehler bi't Pröven vun Bedingen för't Opstellen vun Kode: %1

en: Error Gathering user information: %1
nds: Fehler bi't Tohoopstellen vun Brukerinformatschonen: %1

en: Error generating code: %1
nds: Fehler bi't Opstellen vun Kode: %1

en: context-free forward-declaration %1
nds: kontextfree Vörut-Deklaratschoon %1

en: Back to %1<br />
nds: Torüch na %1<br />

en: enumerator
nds: Opteller

en: (unresolved forward-declaration)
nds: (nich oplööst Vörut-Deklaratschoon)

en: possible resolution from
nds: mööglich Oplösen vun

en: Returns:
nds: Gifft torüch:

en: Type:
nds: Typ:

en: Enum:
nds: Optellen:

en: Container:
nds: Gelaats:

en: Scope: %1
nds: Rebeet: %1

en: Access: %1
nds: Togriep: %1

en: Kind: %1 %2
nds: Oort: %1 %2

en: Kind: %1
nds: Oort: %1

en: Decl.:
nds: Dekl.:

en:  Decl.:
nds:  Dekl.:

en: Show uses
nds: Bruken wiesen

en: Show documentation for
nds: Dokmentatschoon wiesen för

en: Overrides a
nds: Överschrifft en

en: function
nds: Funkschoon

en:  from
nds:  vun

en: Hides a
nds: Verstickt en

en: Overridden in
nds: Överschreven in

en: Overriders possible, show all
nds: Överschrievers mööglich, all wiesen

en: More overriders possible, show all
nds: Mehr Överschrievers mööglich, all wiesen

en: Inherited by
nds: Arvt vun

en: Inheriters possible, show all
nds: Arvers mööglich, all wiesen

en: More inheriters possible, show all
nds: Mehr Arvers mööglich, all wiesen

[ctx: A declaration that is unknown]
en: Unknown
nds: Nich begäng

[ctx: tells if a declaration is defining the variable's value]
en: definition
nds: Definitschoon

[ctx: as in c++ forward declaration]
en: forward
nds: vörut

[ctx: a variable that won't change, const]
en: constant
nds: Fast

en: Declarations:
nds: Deklaratschonen:

en: not parsed yet
nds: Noch nich inleest

[ctx: Files included into this file]
en: Includes
nds: Inslaten

[ctx: Count of files this file was included into]
en: Included by
nds: Inslaten vun

en: Typedef
nds: Typverkloren

en: Class
nds: Klass

en: Variable
nds: Variabel

en: Namespace
nds: Naamruum

en: Namespace import
nds: Naamruum-Import

en: Namespace alias
nds: Naamruum-Alias

en: Forward Declaration
nds: Vörut-Deklaratschoon

en: Uses of
nds: Bruken vun

en: Uses of %1
nds: Bruken vun %1

en: Unknown context
nds: Nich begäng Kontext

en: Global
nds: Globaal

en: Definition
nds: Definitschoon

en: Declaration
nds: Deklaratschoon

en: Disk
nds: Fastplaat

en: Preprocessor
nds: Vörverarbeiden

en: Parser
nds: Inleser

en: Definition-Use Chain
nds: Definitschoonbruuk-Keed

en: Unknown
nds: Nich begäng

en: files or - to read from STDIN, the latter is the default if nothing is provided
nds: Dateien oder - för't Lesen vun STDIN, wat Standard is, wenn anners Nix angeven is.

en: print generated AST tree
nds: opstellt AST-Boom drucken

en: print generated token stream
nds: opstellt Tekenstroom drucken

en: code to parse
nds: Kode, den Du inlesen wullt

en: The base folder of project <b>%1</b> got deleted or moved outside of KDevelop.
    The project has to be closed.
nds: De Wörtelorner vun Projekt <b>%1</b> wöör wegdaan oder liggt buten KDevelop.
    Dat Projekt mutt tomaakt warrn.

en: You tried to rename '%1' to '%2', but the latter is filtered and will be hidden.
    Do you want to continue?
nds: Du wullt "%1" to "%2" ümnömen, man dat warrt filtert un versteken.
    Wullt Du redig wiedermaken?

en: Cannot remove folder <i>%1</i>.
nds: Orner <i>%1</i> lett sik nich wegmaken.

en: Cannot remove file <i>%1</i>.
nds: Datei <i>%1</i> lett sik nich wegmaken.

en: Cannot create file <i>%1</i>.
nds: Datei <i>%1</i> lett sik nich opstellen.

en: Cannot create folder <i>%1</i>.
nds: Orner <i>%1</i> lett sik nich opstellen.

en: Project Import: %1
nds: Projekt %1 importeren

en: Project import canceled.
nds: Projekt-Importeren afbraken

[ctx: @title:column buildset item name]
en: Name
nds: Naam

[ctx: @title:column buildset item path]
en: Path
nds: Padd

en: Select the item you want to get the path from.
nds: Söök den Indrag ut, den Sien Padd Du hebben wullt.

en: &Restart
nds: &Nieg starten

en: Restart program
nds: Programm nieg starten

note: i18n: ectx: ToolBar (debugToolBar)
en: Debugger Toolbar
nds: Fehlersöök-Warktüüchbalken

en: Untitled
nds: Ahn Naam

en: *|Text File
nds: *|Textdatei

en: KDevelop could not find the editor for file '%1' of type %2.
    Do you want to open it as plain text?
nds: KDevelop kann den Editor för de Datei "%1" vun den Typ "%2" nich finnen.
    Wullt Du ehr as Eenfachtext opmaken?

en: Selected Launch Configuration has unsaved changes. Do you want to save it?
nds: Binnen de utsöchten Oproop-Instellen gifft dat noch nich sekert Ännern. Wullt Du de sekern?

en: <html><font size="4">Plugins loaded for <b>%1</b></font></html>
nds: <html><font size="4">Laadt Modulen för <b>%1</b></font></html>

en: The document "%1" has unsaved changes. Would you like to save them?
nds: Binnen dat Dokment "%1" gifft dat noch nich sekert Ännern. Wullt Du de sekern?

en: Loading Project %1
nds: Projekt "%1" warrt laadt.

en: Unable to create hidden dir (%1) for developer file
nds: Versteken Orner (%1) för Schrieverdatei lett sik nich opstellen

en: Unable to get project file: %1
nds: Projektdatei lett sik nich halen: %1

en: Could not load %1, a project with the same name '%2' is already open.
nds: %1 lett sik nich laden, en Projekt mit den sülven Naam (%2) is al op.

en: Could not store developer specific project configuration.
    Attention: The project settings you changed will be lost.
nds: De Schriever-Projektinstellen laat sik nich sekern.
    Wohrscho: Dien ännerte Projektinstellen kaamt weg.

en: Invalid Location: %1
nds: Leeg Steed: %1

en: Already opening %1, not opening again
nds: "%1" warrt al opmaakt, man keen tweet maal

en: There already exists a project configuration file at %1.
    Do you want to override it or open the existing file?
nds: Dat gifft al en Instellendatei för Projektinstellen bi %1.
    Wullt Du ehr övergahn oder de vörhannen Datei opmaken?

en: Unable to create configuration file %1
nds: Instellendatei "%1" lett sik nich opstellen.

en: Reopen the current project?
nds: Dat aktuelle Projekt wedder opmaken?

en: Project already open: %1
nds: Projekt is al op: %1

en: No active document
nds: Keen aktiv Dokment

en: Could not create the directory: %1
nds: Orner "%1" lett sik nich opstellen.

en: You need to specify a valid or nonexistent directory to check out a project
nds: Du muttst en gellen oder nich vörhannen Orner angeven, wenn Du en Projekt utlesen wullt.

en: The current launch configuration does not support the '%1' mode.
nds: Disse Oproop-Instellen ünnerstütt "%1"-Bedrief nich.

en: The following files have been modified. Save them?
nds: Du hest de nakamen Dateien ännert. Wullt Du se sekern?

en: (no projects)
nds: (keen Projekten)

en: The current session and all contained settings will be deleted. The projects will stay unaffected. Do you really want to continue?
nds: De aktuell Törn un all sien Instellen warrt wegdaan. De Projekten warrt nich anröögt. Wullt Du redig wiedermaken?

en: Copy of %1
nds: Kopie vun %1

en: Create New Session
nds: Nieg Törn opstellen

en: No Source Formatter available
nds: Keen Bornformateren verföögbor

en: Environment
nds: Ümgeven

note: i18n: ectx: label, entry (parseAllProjectSources), group (Project Manager)
en: Schedule all project source code to be parsed by the language support in the background
nds: All Projekt-Borndateien vun de Spraak-Ünnerstütten in'n Achtergrund dörkieken laten

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (parseAllProjectSources), group (Project Manager)
en: If this option is set, KDevelop will schedule all source code
            found by the current build system for parsing by the appropriate language
            support part.  This will enable more complete language support, but may
            be slower.
nds: Is dit anmaakt, reegt KDevelop all Bornkode-Dateien, de dat aktuelle
            Buu-Systeem finnen deit, bi de passen Modulen för de Spraak-Ünnerstütten
            för't Dörkieken in. De Spraak-Ünnerstütten ümfaat denn mehr, man is ok
            wat langsamer.

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (projectsBaseDirectory), group (Project Manager)
en: Chooses the base directory where new projects are created.
nds: Den Orner utsöken, binnen den nieg Projekten opstellt warrt

note: i18n: ectx: label, entry (saveDocuments), group (Project Manager)
en: Save all open documents before building anything
nds: All opmaakt Dokmenten sekern, ehr jichtenswat buut warrt

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (saveDocuments), group (Project Manager)
en: If this option is set all open documents will be automatically saved before any build is started.
nds: Is dit anmaakt, warrt all opmaakt Dokmenten sekert, ehr jichtenswat buut warrt.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UiConfig)
en: User Interface
nds: Böversiet

en: The style %1 is also used for the following languages:
    %2.
    Are you sure you want to delete it?
nds: De Stil "%1" warrt ok för disse Spraken bruukt:
    %2.
    Wullt Du em redig wegdoon?

en: New %1
nds: Nieg %1

en: New Style
nds: Nieg Stil

en: The file "%1" is modified on disk.
    
    Are you sure you want to overwrite it? (External changes will be lost.)
nds: De Datei "%1" wöör op de Fastplaat ännert.
    
    Wullt Du ehr redig överschrieven? (De extern Ännern kaamt dor bi weg.)

en:  Line: %1 Col: %2
nds:  Reeg: %1 Str: %2

en: <b>Working Set</b>
nds: <b>Arbeitsett</b>

en: Line: 00000 Col: 000
nds: Reeg: 00000 Str: 000

en: duchainify
nds: Verklorenbruuk-Keed

en: (c) 2009 David Nolden
nds: © 2009: David Nolden

en: Show warnings
nds: Wohrschoen wiesen

en: Show warnings and debug output
nds: Wohrschoen un Fehlersöökutgaav wiesen

en: Enforce an update of the top-contexts corresponding to the given files
nds: Opfrischen vun tohören böverst Kontext för de angeven Dateien verdwingen

en: Enforce an update of the top-contexts corresponding to the given files and all included files
nds: Opfrischen vun tohören böverst Kontext för de angeven Dateien un all inslaten Dateien verdwingen

en: Number of threads to use
nds: Hööchsttall vun bruukt Utföhrsträng

en: Features to build. Options: empty, simplified-visible-declarations, visible-declarations (default), all-declarations, all-declarations-and-uses, all-declarations-and-uses-and-AST
nds: Markmalen för't Opstellen. Optschonen: leddig, eenfach sichtbor Verkloren, sichtbor Verkloren (Standard), all Verkloren, all Verkloren un Bruuk, all Verkloren un Bruuk un AST

en: Print problems encountered during parsing
nds: Problemen bi't Inlesen wiesen

en: Working Directory does not exist: %1
nds: Den Arbeitorner "%1" gifft dat nich.

en: Working Directory is not absolute: %1
nds: Arbeitorner "%1" is nich afsoluut.

en: Command finished with error %1.
nds: Befehl mit Fehler "%1" afslaten.

en: Command exited with value %1.
nds: Befehl mit Status %1 beendt

en: Branch "%1" already exists.
    Please, choose another name.
nds: Telg "%1" gifft dat al.
    Söök bitte en anner Naam ut.

en: Already on branch "%1"
nds: Al op Telg "%1"

en: Could not create a patch for the current version.
nds: För de aktuelle Verschoon lett sik keen Kodeplaster opstellen.

en: Branch "%1" already exists.
nds: Dat gifft al en Telg mit den Naam "%1".

en: Are you sure you want to rename "%1" to "%2"?
nds: Wullt Du "%1" redig to "%2" ümnömen?

en: There are no differences.
nds: Dat gifft keen Verschelen.

en: Cannot display annotations, missing interface KTextEditor::AnnotationInterface for the editor.
nds: Anmarken laat sik nich wiesen, den Editor fehlt de Koppelsteed "KTextEditor::AnnotationInterface".

en: Cannot execute annotate action because the document was not found, or was not a text document:
    %1
nds: Anmark-Akschoon lett sik nich utföhren. Dat Dokment lett sik nich finnen oder is keen Textdokment:
    %1

en: Old Messages
nds: Ole Narichten
