kdevsubversion - en to nds translation catalogue (63 entries)

en: Please select only one item for this operation
nds: Bitte för disse Akschoon bloots een Indrag utsöken

en: Copying only works on local files
nds: Koperen funkscheneert bloots bi lokaal Dateien

en: Destination file/directory
nds: Teeldatei/-orner

en: Moving only works on local files/dirs
nds: Verschuven funkscheneert bloots bi lokaal Dateien/Ornern

en: Subversion Add
nds: Subversion - Tofögen

en: Not enough information to add file
nds: Nich noog Informatschonen för't Tofögen vun en Datei

en: Subversion Annotate
nds: Subversion - Anmarken

en: Not enough information to blame location
nds: Nich noog Informatschonen för't Naspören bi disse Steed

en: Subversion Checkout
nds: Subversion - Utlesen

en: Not enough information to checkout
nds: Nich noog Informatschonen för't Utlesen

en: Committing...
nds: An't Inspelen...

en: Not enough information to execute commit
nds: Nich noog Informatschonen för't Inspelen

en: Subversion Copy
nds: Subversion - Koperen

en: Not enough information to copy file
nds: Nich noog Informatschonen för't Koperen vun en Datei

en: Subversion Diff
nds: Subversion - Verscheel

en: Not enough information given to execute diff
nds: Nich noog Informatschonen för't Utföhren vun "diff"

en: Subversion Import
nds: Subversion - Importeren

en: Not enough information to import
nds: Nich noog Informatschonen för't Importeren

en: Subversion Info
nds: Subversion - Info

en: Not enough information to execute info job
nds: Nich noog Informatschonen för't Utföhren vun "info"

[ctx: A file was marked to be added to svn]
en: Added %1
nds: %1 toföögt

[ctx: A file was marked for deletion from svn]
en: Deleted %1
nds: %1 wegdaan

[ctx: A file was deleted during an svn update operation]
en: Deleted %1
nds: %1 wegdaan

[ctx: A file was added during an svn update operation]
en: Added %1
nds: %1 toföögt

en: Revision %1
nds: Revischoon %1

en: Updating externals: %1
nds: Externindräg warrt opfrischt: %1

en: Sending %1
nds: "%1" warrt överdragen

en: Adding %1 using mimetype %2.
nds: %1 warrt mit den MIME-Typ "%2" toföögt.

en: Adding %1.
nds: "%1" warrt toföögt.

en: Deleting %1.
nds: "%1" warrt wegdaan.

en: Replacing %1.
nds: "%1" warrt utwesselt.

en: Transmitting file data
nds: Dateidaten warrt överdragen

en: Blame finished for revision %1, path %2
nds: Naspören för Revischoon %1 un Padd "%2" afslaten.

en: Reverted working copy %1
nds: Arbeitkopie %1 torüchdreiht

en: Reverting failed on working copy %1
nds: Torüchdreihen vun Arbeitkopie %1 fehlslaan

en: Copied %1
nds: %1 kopeert

en: Certificate is not yet valid.
nds: Zertifikaat gellt noch nich.

en: Certificate has expired.
nds: Zertifikaat is aflopen.

en: Certificate's CN (hostname) doesn't match the remote hostname.
nds: Dat Zertifikaat sien Reeknernaam passt nich to den feern Reekner sien Naam.

en: Certificate authority is unknown.
nds: Zertifikaatautoriteet is nich begäng.

en: Other unknown error.
nds: Anner nich begäng Fehler.

en: Enter Login for: %1
nds: Brukernaam för: %1

en: Completed
nds: Afslaten

en: Error executing Job:
    %1
nds: Fehler bi't Utföhren vun de Opgaav:
    %1

en: Subversion Log
nds: Subversion - Logbook

en: Not enough information to log location
nds: Nich noog Informatschonen för't Lesen vun't Logbook vun en Steed

en: Subversion Move
nds: Subversion - Verschuven

en: Not enough information to move file
nds: Nich noog Informatschonen för't Verschuven vun en Datei

en: Subversion Remove
nds: Subversion - Wegmaken

en: Not enough information to execute remove job
nds: Nich noog Informatschonen för't Wegmaken

en: Subversion Revert
nds: Subversion - Torüchdreihen

en: Not enough information to execute revert
nds: Nich noog Informatschonen för't Torüchdreihen

en: Subversion Status
nds: Subversion - Status

en: Not enough information to execute status job
nds: Nich noog Informatschonen för't Utföhren vun "status"

en: Subversion Update
nds: Subversion - Opfrischen

en: Not enough Information to execute update
nds: Nich noog Informatschonen för't Opfrischen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, msgLabel)
en: There were errors validating the server certificate.
    Do you want to trust this certificate?
nds: Dat geev Fehlers bi't Pröven vun't Serverzertifikaat.
    Wullt Du dat Zertifikaat liekers vertroen?

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reasons why the validation failed
nds: Grünn för't Fehlslaan vun de Prööv

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, hostname)
en: someserver
nds: EenReekner

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, issuer)
en: someissuer
nds: EenRutgever

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validFrom)
en: validfrom
nds: GelltVun

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validUntil)
en: validuntil
nds: GelltBet

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fingerprint)
en: fingerprint
nds: FingerAfdruck
