kdevgrepview - en to nl translation catalogue (67 entries)

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Open Files
nl: Alle open bestanden

[ctx: @item:inlistbox]
en: All Open Projects
nl: Alle open projecten

[ctx: @title:window]
en: Find/Replace in Files
nl: Zoeken/vervangen in bestanden

[ctx: @action:button]
en: Search...
nl: Zoeken...

[ctx: @title:window]
en: Select Directory to Search in
nl: De te doorzoeken map selecteren

en: %2, and %1 more item | %2, and %1 more items
nl[0]: %2 en nog %1 item meer
nl[1]: %2 en nog %1 items meer

[ctx: @item search result]
en: Search "%1" in %2
nl: "%1" in %2 zoeken

[ctx: @item search result]
en: Search "%1" in %2 (at time %3)
nl: Zoeken van "%1" in %2 (op tijdstip %3)

en: Find in Files
nl: Zoeken in bestanden

en: Search aborted
nl: Zoeken afgebroken

en: No files found matching the wildcard patterns
nl: Geen bestanden gevonden die overeenkomen met het jokerpatroon

[ctx: Capture is the text which is "captured" with () in regular expressions see https://doc.qt.io/qt-5/qregexp.html#capturedTexts]
en: Captures are not allowed in pattern string
nl: "Captures" (zie reguliere expressies) zijn niet toegestaan in het patroon

en: Searching for <b>%2</b> in one file | Searching for <b>%2</b> in %1 files
nl[0]: Zoeken naar <b>%2</b> in één bestand
nl[1]: Zoeken naar <b>%2</b> in %1 bestanden

en: Collecting files...
nl: Bestanden verzamelen...

en: Failed: %1
nl: Mislukt: %1

en: No results found
nl: Geen resultaten gevonden

en: Line %1:
nl: Lijn %1:

en: <b>1</b> match | <b>%1</b> matches
nl[0]: <b>1</b> overeenkomst
nl[1]: <b>%1</b> overeenkomsten

en: <b>1</b> file | <b>%1</b> files
nl[0]: <b>1</b> bestand
nl[1]: <b>%1</b> bestanden

en: %2: 1 match | %2: %1 matches
nl[0]: %2: 1 overeenkomst
nl[1]: %2: %1 overeenkomsten

[ctx: %1 is the old text, %2 is the new text, %3 is the file path, %4 and %5 are its row and column]
en: Failed to replace <b>%1</b> by <b>%2</b> in %3:%4:%5
nl: Vervangen van <b>%1</b> door <b>%2</b> in %3:%4:%5 is mislukt

[ctx: @title:window]
en: Find/Replace Output View
nl: Uitvoerweergave zoeken/vervangen

[ctx: @action]
en: &Previous Item
nl: &Vorige item

[ctx: @action]
en: &Next Item
nl: V&olgende item

[ctx: @action]
en: C&ollapse All
nl: Alles &invouwen

[ctx: @action]
en: &Expand All
nl: Alles &uitvouwen

[ctx: @action]
en: New &Search
nl: Nieuwe zoekopdracht

[ctx: @action]
en: Refresh
nl: Vernieuwen

[ctx: @action]
en: Clear Search History
nl: Zoekgeschiedenis wissen

en: Do you want to replace with an empty string?
nl: Wilt u het vervangen door een lege tekenreeks?

[ctx: @title:window]
en: Start Replacement
nl: Vervanging starten

[ctx: @action:button]
en: Replace
nl: Vervangen

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, replacementLabel)
en: Replacement &text:
nl: Vervangende &tekst:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, replacementCombo)
en: Enter the replacement pattern
nl: Het vervangende patroon invoeren

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, applyButton)
en: Apply replacement on selected items
nl: Vervanging op geselecteerde items toepassen

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, applyButton)
en: &Replace
nl: Ve&rvangen

[ctx: @action]
en: Find/Replace in Fi&les...
nl: Zoeken/vervangen in bes&tanden...

[ctx: @info:tooltip]
en: Search for expressions over several files
nl: Zoek in meerdere bestanden tegelijk naar een expressie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens the 'Find/Replace in Files' dialog. There you can enter a regular expression which is then searched for within all files in the directories you specify. Matches will be displayed, you can switch to a match directly. You can also do replacement.
nl: Opent de dialoog 'Zoeken/vervangen in bestanden'. U kunt de reguliere expressie opgeven waarmee gezocht wordt in alle bestanden in de door u opgegeven mappen. De overeenkomsten worden getoond, zodat u onmiddellijk naar zo'n overeenkomst kunt gaan. U kunt ook vervangingen doen.

[ctx: @action:inmenu]
en: Find/Replace in This Folder...
nl: Zoek/vervang in deze map...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Find/Replace in Files...
nl: &Zoeken/vervangen in bestanden...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, patternCombo)
en: Enter the regular expression you want to search for
nl: De reguliere expressie invoeren waarnaar u hier wilt zoeken

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, patternCombo)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enter the regular expression you want to search for here.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If you do not check "Regular Expression" below, this is considered a raw string. That means, all meta characters are escaped.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Possible meta characters are:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">.</span> - Matches any character</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">^</span> - Matches the beginning of a line</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">$</span> - Matches the end of a line</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\b</span> - Matches a word boundary</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\s</span> - Matches any whitespace character</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The following repetition operators exist:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">?</span> - The preceding item is matched at most once</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">*</span> - The preceding item is matched zero or more times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">+</span> - The preceding item is matched one or more times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - The preceding item is matched exactly <span style=" font-style:italic;">n</span> times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,}</span> - The preceding item is matched <span style=" font-style:italic;">n</span> or more times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - The preceding item is matched at most <span style=" font-style:italic;">n</span> times</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">m</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - The preceding item is matched at least <span style=" font-style:italic;">n</span>, but at most <span style=" font-style:italic;">m</span> times.</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Furthermore, backreferences to bracketed subexpressions are available via the notation \<span style=" font-style:italic;">n</span>.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">For further reference, look at <a href="https://www.pcre.org/"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">www.pcre.org</span></a> or <span style=" font-style:italic;">man pcresyntax.</span></p></body></html>
nl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Voer hier de reguliere expressie in waarnaar u wilt zoeken.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Als u "Reguliere expressie" hieronder niet activeert, dan wordt dit als een ruwe tekstreeks beschouwd. Dat betekent dat alle metatekens escaped zijn.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Mogelijke metatekens zijn:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">.</span> - Komt overeen met elk teken</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">^</span> - Komt overeen met het begin van een regel</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">$</span> - Komt overeen met het einde van een regel</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\b</span> - Komt overeen met een woordgrens</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">\s</span> - Komt overeen met elke witruimte</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">De volgende herhalingsoperators bestaan:</p>
    <ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">?</span> - Het voorgaande item komt hoogstens één keer voor</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">*</span> - Het voorgaande item komt nul of meer keer voor</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">+</span> - Het voorgaande item komt één of meer keer voor</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - Het voorgaande item komt exact <span style=" font-style:italic;">n</span> keer voor</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,}</span> - Het voorgaande item komt <span style=" font-style:italic;">n</span> of meer keer voor</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - Het voorgaande item komt hoogstens <span style=" font-style:italic;">n</span> keer voor</li>
    <li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">{</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">n</span><span style=" font-weight:600;">,</span><span style=" font-weight:600; font-style:italic;">m</span><span style=" font-weight:600;">}</span> - Het voorgaande item komt minstens <span style=" font-style:italic;">n</span> keer, maar hoogstens <span style=" font-style:italic;">m</span> keer voor.</li></ul>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Verder zijn achterwaardse referenties naar subexpressies in haakjes beschikbaar via de notatie \<span style=" font-style:italic;">n</span>.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Voor verdere referentie, kijk op <a href="https://www.pcre.org"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">www.pcre.org</span></a> of <span style=" font-style:italic;">man pcresyntax.</span></p></body></html>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Template:
nl: Sjabloon:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, templateEdit)
en: This is the regular expression template.
nl: Dit is het sjabloon van de reguliere expressie.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, templateEdit)
en: This is the regular expression template. <i>%s</i> will be replaced by the pattern, while <i>%%</i> will be replaced by <i>%</i>.
nl: Dit is het sjabloon van de reguliere expressie. <i>%s</i> zal worden vervangen door het patroon, terwijl <i>%%</i> zal worden vervangen door <i>%</i>.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, syncButton)
en: Quickly select location from a set of directories
nl: Selecteer snel een locatie uit een set mappen

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, syncButton)
en: Quick Select
nl: Snel selecteren

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, depthLabel)
en: Depth:
nl: Diepte:

[ctx: @item full recursion]
note: i18n: Full recursion will be used. For folder-based searches, that means searching in the target folder and all the subfolders, their subfolders, and so on. i18n: ectx: property (specialValueText), widget (QSpinBox, depthSpin)
en: Full
nl: Volledig

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Pattern:
nl: Patroon:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Files:
nl: Bestanden:

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Case sensitive:
nl: Gevoelig voor hoofd- kleine letter:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, caseSensitiveCheck)
en: Case-sensitive searching.
nl: Hoofdlettergevoelig zoeken.

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Location(s):
nl: Locatie(s):

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, filesCombo)
en: Files filter
nl: Filter van bestanden

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, filesCombo)
en: Enter the file name pattern of the files to search here. You may give several patterns separated by commas or spaces.
nl: Voer hier het bestandsnaampatroon in van de bestanden die u wilt zoeken. U kunt meerdere patronen opgeven, gescheiden door komma's of spaties.

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Exclude:
nl: Uitsluiten:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, excludeCombo)
en: Files pattern to exclude
nl: Bestandenpatroon voor uitsluiting

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KComboBox, excludeCombo)
en: Enter the file name pattern of the files to exclude from the search here. You may give several patterns separated by commas or spaces.<p>Every pattern is internally surrounded by asterisks, so that each pattern can match parts of the file paths.</p>
nl: Voer hier het bestandsnaampatroon in van de bestanden die u wilt uitsluiten van het zoeken. U kunt meerdere patronen opgeven, gescheiden door komma's of spaties.<p>Elk patroon wordt intern omgeven door sterretjes, zodat elk patroon overeen kan komen met delen van de bestandspaden.</p>

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Regular expression:
nl: Reguliere expressie:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, regexCheck)
en: Enable or disable regular expression.
nl: In- of uitschakelen van reguliere expressies.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, limitToProjectLabel)
en: Limit to project files:
nl: Beperken tot projectbestanden:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, replacementTemplateEdit)
en: Enter the replacement template
nl: Het vervangende sjabloon invoeren

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Replacement template:
nl: Vervangende sjabloon:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KComboBox, searchPaths)
en: Select the location where you want to search. It can be a directory, a file, or a semicolon separated (without spaces) list of directories/files.
nl: De locatie selecteren waar u wilt zoeken. Het kan een map, een bestand, of een door puntkomma's gescheiden lijst (zonder spaties) van mappen/bestanden zijn.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, directorySelector)
en: Select a directory to search in
nl: Een te doorzoeken map selecteren
