kdevplatform - en to nl translation catalogue (903 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Error
nl: Fout

[ctx: @info:tooltip]
en: Dirty
nl: Vuil

[ctx: @info:tooltip]
en: Pending
nl: In behandeling

[ctx: @info:tooltip]
en: Clean
nl: Schoon

en: Not hit yet
nl: Nog niet bereikt

en: Ignore
nl: Negeren

en: next hits
nl: volgende breekpunt

en: Breakpoint is <a href="pending">pending</a>
nl: Breekpunt is <a href="pending">in behandeling</a>

en: Breakpoint is <a href="dirty">dirty</a>
nl: Breekpunt is <a href="dirty">vuil</a>

en: Breakpoint is active
nl: Breekpunt is actief

en: Hit %1 time | Hit %1 times
nl[0]: Bereikt %1 keer
nl[1]: Bereikt %1 keer

en: Breakpoint has errors
nl: Breekpunt heeft fouten

en: <b>Breakpoint is pending</b><p>Pending breakpoints are those that have been passed to GDB, but which are not yet installed in the target, because GDB cannot find the function or file to which the breakpoint refers. The most common case is a breakpoint in a shared library: GDB will insert this breakpoint only when the library is loaded.</p>
nl: <b>Breekpunt in behandeling</b><p>Breekpunten in behandeling zijn diegenen die aan GDB zijn gegeven, maar nog niet zijn geïnstalleerd in het doel, omdat GDB de functie of het bestand niet kan vinden waarnaar het breekpunt refereert. Het meest gewone geval is een breekpunt in een gemeenschappelijke bibliotheek: GDB zal dit breekpunt alleen installeren wanneer de bibliotheek geladen is.</p>

en: <b>Breakpoint is dirty</b><p>The breakpoint has not yet been passed to the debugger.</p>
nl: <b>Breekpunt is vuil</b><p>Het breekpunt is nog niet aan de debugger gegeven.</p>

en: Breakpoint
nl: Breekpunt

en: Breakpoint not found
nl: Breekpunt niet gevonden

en: Couldn't find breakpoint at %1:%2
nl: Kon breekpunt op %1:%2 niet vinden

en: &Breakpoint
nl: &Breekpunt

en: &Disable Breakpoint
nl: Breekpunt &uitschakelen

en: &Enable Breakpoint
nl: Breekpunt &inschakelen

en: &Bookmark
nl: &Bladwijzer

en: Location
nl: Locatie

en: Condition
nl: Voorwaarde

en: Active status
nl: Actieve status

en: State
nl: Status

[ctx: @title:window]
en: Debugger Breakpoints
nl: Debugger breekpunten

[ctx: @info:whatsthis]
en: Displays a list of breakpoints with their current status. Clicking on a breakpoint item allows you to change the breakpoint and will take you to the source in the editor window.
nl: Dit toont een lijst met breekpunten met hun huidige status. Het klikken op een breekpunt met de rechter muisknop toont een contextmenu waarin u het breekpunt kunt manipuleren. Het dubbelklikken op een breekpunt brengt u naar de broncode in het editorvenster.

en: Breakpoint Details
nl: Breekpuntdetails

en: New code breakpoint ...
nl: Nieuw breekpunt in code

en: Enter condition ...
nl: Voorwaarde invoeren...

[ctx: New breakpoint]
en: &New
nl: &Nieuw

[ctx: Data breakpoint]
en: Data &Write
nl: Gegevens &schrijven

[ctx: Data read breakpoint]
en: Data &Read
nl: Gegevens &lezen

[ctx: Data access breakpoint]
en: Data &Access
nl: Gegevens&toegang

en: &Delete
nl: Verwij&deren

en: Disable &All
nl: &Alles uitschakelen

en: &Enable All
nl: Alles activ&eren

en: &Remove All
nl: Alles ve&rwijderen

en: %2 | %2 (repeated %1 times)
nl[0]: %2
nl[1]: %2 (herhaald %1 keer)

[ctx: #thread-id at function-name or address]
en: #%1 at %2 (crashed)
nl: #%1 op %2 (gecrasht)

[ctx: #thread-id at function-name or address]
en: #%1 at %2
nl: #%1 op %2

en: Depth
nl: Diepte

en: Function
nl: Functie

en: Source
nl: Bron

en: <b>Frame stack</b>Often referred to as the "call stack", this is a list showing which function is currently active, and what called each function to get to this point in your program. By clicking on an item you can see the values in any of the previous calling functions.
nl: <b>Frame-stapel</b>Vaak gerefereerd als de "aanroepstapel", dit is een lijst die toont welke functie nu actief is en wat elke functie heeft aangeroepen om op dit punt in uw programma te komen. Door op een item te klikken kunt u de waarden zien in elk van de vorige aanroepende functies.

[ctx: #frame function() at file]
en: #%1 %2() at %3
nl: #%1 %2() op %3

[ctx: #frame function() at file:line]
en: #%1 %2() at %3:%4
nl: #%1 %2() op %3:%4

en: Breakpoint hit: %1
nl: Breekpunt bereikt: %1

en: Watchpoint hit: %1
nl: Bewakingspunt bereikt: %1

en: Remote Path
nl: Pad op server

en: Local Path
nl: Lokaal pad

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Error
nl: Fout

en: Auto
nl: Automatisch

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, configName)
en: Name
nl: Naam

en: Value
nl: Waarde

en: Watch This
nl: Bewaak dit

en: Stop on Change
nl: Bij wijziging stoppen

en: Debugger Variables
nl: Debugger-variabele

[ctx: @option:check]
en: Auto-resize columns on click
nl: Kolommen automatisch in grootte aanpassen bij een klik

en: <b>Variable tree</b>The variable tree allows you to see the values of local variables and arbitrary expressions.<br />Local variables are displayed automatically and are updated as you step through your program. For each expression you enter, you can either evaluate it once, or "watch" it (make it auto-updated). Expressions that are not auto-updated can be updated manually from the context menu. Expressions can be renamed to more descriptive names by clicking on the name column.<br />To change the value of a variable or an expression, click on the value.<br />
nl: <b>Boom met variabelen</b>De boom met variabelen stelt u in staat om de waarden van locale variabelen en willekeurige expressies te zien.<br />Locale variabelen worden automatisch getoond en worden bijgewerkt als u door uw programma loopt. Elke expressie die u invoert kunt u ofwel een keer evalueren of bewaken (maak het auto-bijgewerkt). Expressies die niet auto-bijgewerkt worden kunnen handmatig worden bijgewerkt in het contextmenu. Expressies kunnen een andere naam krijgen om ze een meer beschrijvende naam te geven door op de naamkolom te klikken.<br />Om de waarde van een variabele of een expressie te wijzigen, klik op de waarde.<br />

en: <b>Expression entry</b>Type in expression to watch.
nl: <b>Expressie-entry</b>Typ de te bewaken expressie in.

en: &Format
nl: &Opmaak

en: &Natural
nl: &Natuurlijk

en: &Binary
nl: &Binair

en: &Octal
nl: &Octaal

en: &Decimal
nl: &Decimaal

en: &Hexadecimal
nl: &Hexadecimaal

en: Remove Watch Variable
nl: Bewaakte variabele verwijderen

en: &Copy Value
nl: Waarde &kopiëren

en: &Stop on Change
nl: Bij wijziging &stoppen

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Find:
nl: Zoeken:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, nextButton)
en: Jump to next match
nl: Ga naar volgende overeenkomst

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, previousButton)
en: Jump to previous match
nl: Ga naar vorige overeenkomst

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, matchCase)
en: Match case sensitive
nl: Hoofdlettergevoelig overeenkomend

en: Documentation
nl: Documentatie

[ctx: @action go back]
en: Back
nl: Terug

[ctx: @action go forward]
en: Forward
nl: Verder

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, branchFilterEdit)
en: Search...
nl: Zoeken...

[ctx: @action]
en: Find in Text...
nl: In tekst zoeken...

[ctx: @info:tooltip]
en: Find in text of current documentation page
nl: Zoeken in de tekst van de huidige documentatiepagina

[ctx: @title:menu]
en: Debug
nl: Debuggen

[ctx: @title:menu]
en: Refactor
nl: Opschonen van de code

[ctx: @title:menu]
en: Analyze Current File With
nl: Huidig bestand analyseren met

[ctx: @title:menu]
en: Analyze Current Project With
nl: Huidig project analyseren met

en: The executable %1 cannot be found. Please make sure it is installed and can be executed. <br />The plugin will not work until you fix this problem.
nl: Het programma %1 kan niet worden gevonden. Gaarne nagaan of het is geïnstalleerd en uitgevoerd kan worden. <br />De plugin werkt niet totdat u dit probleem oplost.

en: Rename "%1" to "%2"
nl: Hernoem "%1" naar "%2"

en: Failed to apply changes: %1
nl: Wijzigingen toepassen is mislukt: %1

en: Rename
nl: Hernoemen

en: Rename file from "%1" to "%2".
nl: Hernoemen bestand van "%1" naar "%2"

en: Parsing: %1
nl: Ontleden: %1

en: Background Parser
nl: Achtergrond ontleder

[ctx: %1: filename]
en: Skipped file that is too large: '%1'
nl: Overgeslagen bestand dat te groot is: '%1'

[ctx: %1: file size, %2: limit file size]
en: The file is %1 and exceeds the limit of %2.
nl: Het bestand is %1 en overschrijdt de grens van %2.

en: Could not open file '%1'
nl: Kon bestand '%1' niet openen

en: File could not be read from disk.
nl: Bestand kon niet van schijf worden gelezen.

en: File could not be opened.
nl: Bestand kon niet worden geopend.

en: File could not be read from disk due to permissions.
nl: Bestand kon vanwege toegangsrechten niet van schijf worden gelezen.

en: Process 1 file in %2 | Process %1 files in %2
nl[0]: Verwerk 1 bestand in %2
nl[1]: Verwerk %1 bestanden in %2

en: All projects classes
nl: Alle project-klassen

en: Base classes
nl: Baisis klassen

en: Derived classes
nl: Afgeleide klassen

en: Classes in project %1
nl: Klassen in project %1

en: not implemented
nl: niet geïmplementeerd

[ctx: @action]
en: Rename "%1"...
nl: "%1" hernoemen...

en: No declaration under cursor
nl: Geen declaratie onder de cursor

en: Declaration is located in non-writable file %1.
nl: Declaratie is aanwezig in niet-beschrijfbaar bestand %1.

[ctx: @title:window Renaming some declaration]
en: Rename "%1"
nl: "%1" hernoemen

[ctx: @title:tab]
en: Uses
nl: Gebruikt

[ctx: @title:tab]
en: Declaration Info
nl: Declaratie-info

en: Renaming "%1" to "%2"
nl: Hernoemen van "%1" naar "%2"

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QDialog, RenameDialog)
en: Rename
nl: Hernoemen

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, newNameLabel)
en: &New name:
nl: &Nieuwe naam:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, goButton)
en: <html><head/><body><p>&quot;Note: All overloaded functions, overloads, forward-declarations, etc. will be renamed too&quot;</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>&quot;Opmerking: Alle overloaded functies, overloads, voorwaartse declaraties, etc. zullen ook worden hernoemd&quot;</p></body></html>

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, goButton)
en: &Rename
nl: He&rnoemen

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, cancelButton)
en: &Cancel
nl: &Annuleren

en: Could not find an open document
nl: Kon geen geopend document vinden.

en: Could not find the chain for the selected document: %1
nl: Kon geen ketting vinden voor het geselecteerde document: %1

en: Error finding context for selection range
nl: Fout bij het vinden van context voor het geselecteerde bereik

en: Error checking conditions to generate code: %1
nl: Fout bij het controleren van de voorwaarden om code te genereren: %1

en: Error Gathering user information: %1
nl: Fout bij het verzamelen van gebruikersinformatie: %1

en: Error generating code: %1
nl: Fout bij het genereren van code: %1

en: Could not rename '%1' to '%2'
nl: Kon '%1' niet hernoemen naar '%2'

[ctx: Inconsistent change in <filename> between <range>, found <oldText> (encountered <foundText>) -> <newText>]
en: Inconsistent change in %1 between %2, found %3 (encountered "%4") -> "%5"
nl: Inconsistente wijziging in %1 tussen %2, gevonden %3 (tegengekomen "%4") -> "%5"

en: Could not replace text in the document: %1
nl: Kon de tekst niet vervangen in het document: %1

[ctx: Inconsistent change in <document> at <range> = <oldText> (encountered <encountered>) -> <newText>]
en: Inconsistent change in %1 at %2 = "%3"(encountered "%4") -> "%5"
nl: Inconsistente wijziging in %1 op %2 = "%3" (tegengekomen "%4") -> "%5"

[ctx: Inconsistent change-request at <document>:intersecting changes: <previous-oldText> -> <previous-newText> @<range> & <new-oldText> -> <new-newText> @<range>]
en: Inconsistent change-request at %1; intersecting changes: "%2"->"%3"@%4 & "%5"->"%6"@%7
nl: Inconsistent wijzigingsverzoek op %1; botsende wijzigingen: "%2"->"%3"@%4 & "%5"->"%6"@%7

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, abortButton)
en: &Abort
nl: &Afbreken

en: Alias %1 as %2
nl: Alias %1 als %2

en: Lost alias %1
nl: Verloren alias %1

en: invalid member-function %1 type %2
nl: ongeldige member-functie %1 type %2

en: (unknown direct declaration)
nl: (onbekende direct-declaratie)

en: (missing)
nl: (ontbreekt)

en: context-free forward-declaration %1
nl: contextvrije voorwaarts-declaratie %1

en: Import %1 as %2
nl: Importeer %1 als %2

en: Import %1
nl: Importeer %1

en: lost declaration
nl: verloren declaratie

en: Back to %1<br />
nl: Terug naar %1<br />

en: namespace %1
nl: naamruimte %1

en: enumeration %1
nl: enumeratie %1

en: (resolved forward-declaration:
nl: (opgeloste voorwaarts-declaratie:

en: (unresolved forward-declaration)
nl: (niet opgeloste voorwaarts-declaratie)

en: possible resolution from
nl: mogelijke oplossing uit

en: Returns:
nl: Geeft terug:

en: Scope: %1
nl: Bereik: %1

en: Access: %1
nl: Toegang: %1

en: Kind: %1 %2
nl: Soort: %1 %2

en: Kind: %1
nl: Soort: %1

en: Deprecated
nl: Verouderd

en: Show uses
nl: Gebruiken tonen

en: Show documentation for
nl: Documentatie tonen voor

[ctx: An anonymous declaration (class, function, etc.)]
en: <anonymous>
nl: <anoniem>

en: Overrides a
nl: Voorrang op een

en: function
nl: functie

en:  from
nl:  van

en: Hides a
nl: Verbergt een

en: Overridden in
nl: Ondergeschikt in

en: Overriders possible, show all
nl: Voorrang mogelijk, alles tonen

en: More overriders possible, show all
nl: Meer met voorrang mogelijk, alles tonen

en: Inherited by
nl: Geërfd door

en: Inheriters possible, show all
nl: Erfdelers mogelijk, alles tonen

en: More inheriters possible, show all
nl: Meer erfdelers mogelijk, alles tonen

[ctx: A declaration that is unknown]
en: Unknown
nl: Onbekend

[ctx: tells if a declaration is defining the variable's value]
en: definition
nl: definitie

[ctx: as in c++ forward declaration]
en: forward
nl: vooruit

en: 1 Byte | %1 Bytes
nl[0]: 1 byte
nl[1]: %1 bytes

en: 1 Bit | %1 Bits
nl[0]: 1 bit
nl[1]: %1 bits

en: offset in parent: %1
nl: offset in ouder: %1

en: size: %1 Bytes
nl: grootte: %1 bytes

en: aligned to: %1 Bytes
nl: uitgelijnd op: %1 bytes

en: Declarations:
nl: Declaraties:

en: not parsed yet
nl: nog niet ontleed

[ctx: Files included into this file]
en: Includes
nl: Ingesloten

[ctx: Count of files this file was included into]
en: Included by
nl: Ingesloten door

en: Class
nl: Klasse

en: Variable
nl: Variabele

en: Namespace
nl: Naamruimte

en: Namespace import
nl: Import van naamruimte

en: Namespace alias
nl: Alias van naamruimte

en: Forward Declaration
nl: Voorwaarts-declaratie

en: (Hold <em>Alt</em> to show. Navigate via arrow keys, activate by pressing <em>Enter</em>)
nl: (Hou <em>Alt</em> ingedrukt om te tonen. Navigeer met pijltjestoetsen, activeer door indrukken van <em>Enter</em>)

en: (Hold <em>Alt</em> to show this tooltip)
nl: (Hou <em>Alt</em> ingedrukt om deze tekstballon te tonen)

en: Problem
nl: Probleem

en: Problem in <i>%1</i>
nl: Probleem in <i>%1</i>

en: Location:
nl: Locatie:

en: <br>See:
nl: <br>Zie:

en: Solution (%1)
nl: Oplossing (%1)

en: %1 still needs an update!
nl: %1 heeft nog steeds bijwerken nodig!

en: Uses of
nl: Gebruik van

en: Uses of %1
nl: Gebruik van %1

[ctx: refers to a line in source code]
en: Line <b>%1</b>:
nl: Regel <b>%1</b>:

[ctx: Refers to a line in source code]
en: Line <b>%1</b>:
nl: Regel <b>%1</b>:

en: Unknown context
nl: Onbekende context

en: Global
nl: Globaal

en: Definition
nl: Definitie

en: Declaration
nl: Declaratie

[ctx: %1: number of uses, %2: filename with uses]
en: %2: 1 use | %2: %1 uses
nl[0]: %2: door 1 in gebruik
nl[1]: %2: door %1 in gebruik

[ctx: Refers to closing a UI element]
en: Collapse
nl: Invouwen

[ctx: Refers to opening a UI element]
en: Expand
nl: Uitvouwen

en: 1 use found | %1 uses found
nl[0]: door 1 in gebruik
nl[1]: door %1 in gebruik

en: Expand all
nl: Alles uitvouwen

en: Collapse all
nl: Alles invouwen

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Hint
nl: Aanwijzing

en: Disk
nl: Schijf

en: Parser
nl: Ontleder

en: Definition-Use Chain
nl: Definitie-gebruikersketting

en: Semantic analysis
nl: Semantische analyse

en: To-do
nl: Taak

en: Unknown
nl: Onbekend

[ctx: <severity>: <description> in <url>:[<range>]: <explanation> (found by <source>)]
en: %1: %2 in %3:[(%4,%5),(%6,%7)]: %8 (found by %9)
nl: %1: %2 in %3:[(%4,%5),(%6,%7)]: %8 (gevonden door %9)

en: <no explanation>
nl: <geen verklaring>

en: %1 of %2
nl: %1 van %2

en: unknown
nl: onbekend

en: %1 of %2 : %3
nl: %1 van %2 : %3

en: files or - to read from STDIN, the latter is the default if nothing is provided
nl: bestanden of - om van STDIN te lezen, de laatste is de standaard als er niets is aangeleverd

en: print generated AST tree
nl: print de gegenereerde AST-boomstructuur

en: print generated token stream
nl: print de gegenereerde stroom tokens

en: code to parse
nl: te ontleden code

en: No build directory specified for a builder job.
nl: Geen bouwmap opgegeven voor een bouwtaak.

en: No working directory specified for a process.
nl: Geen werkmap opgegeven voor een proces.

en: Invalid build directory '%1'
nl: Ongeldige bouwmap '%1'

en: Invalid working directory '%1'
nl: Ongeldige werkmap '%1'

en: Build directory '%1' is not a local path
nl: Bouwmap '%1' is geen lokaal pad

en: Working directory '%1' is not a local path
nl: Werkmap '%1' is geen lokaal pad

en: Build directory '%1' does not exist or is not a directory
nl: Bouwmap '%1' bestaat niet of is geen map

en: Working directory '%1' does not exist or is not a directory
nl: Werkmap '%1' bestaat niet of is geen map

en: Failed to specify program to start: %1
nl: Specificeren van starten van programma is mislukt: %1

en: *** Killed process ***
nl: *** Afgebroken proces ***

en: *** Warning: could not kill the process ***
nl: *** Waarschuwing: kon het proces niet afbreken ***

en: %1 has failed to start
nl: starten van %1 is mislukt

en: %1 has crashed
nl: %1 is gecrasht

en: Read error
nl: Leesfout

en: Write error
nl: Schrijffout

en: Waiting for the process has timed out
nl: Wachttijd voor proces is verstreken

en: Exit code %1
nl: Exitcode %1

en: *** Failure: %1 ***
nl: *** Mislukking: %1 ***

en: *** Finished ***
nl: *** Voltooid ***

en: The base folder of project <b>%1</b> got deleted or moved outside of KDevelop.
    The project has to be closed.
nl: De basismap van project <b>%1</b> is verwijderd of verplaatst buitenom KDevelop.
    Het project moet gesloten worden.

[ctx: @title:window]
en: Project Folder Deleted
nl: Projectmap is verwijderd

en: You tried to rename '%1' to '%2', but the latter is filtered and will be hidden.
    Do you want to continue?
nl: U probeerde '%1' te hernoemen naar '%2', maar de laatste wordt gefilterd en zal worden verborgen.
    Wilt u doorgaan?

[ctx: @info:status]
en: build
nl: gebouwd

[ctx: @info:status]
en: clean
nl: schoon

[ctx: @info:status]
en: configure
nl: instellen

[ctx: @info:status]
en: install
nl: installeren

[ctx: @info:status]
en: prune
nl: rommel verwijderen

[ctx: Unspecified set of build items (e. g. projects, targets)]
en: Various items
nl: Verschillende items

en: Cannot remove folder <i>%1</i>.
nl: Kan de map <i>%1</i> niet verwijderen.

en: Cannot remove file <i>%1</i>.
nl: Kan bestand <i>%1</i> niet verwijderen.

en: The file <i>%1</i> already exists.
nl: Het bestand <i>%1</i> bestaat al.

en: Cannot create file <i>%1</i>.
nl: Kan bestand <i>%1</i> niet aanmaken.

en: Cannot create folder <i>%1</i>.
nl: Kan de map <i>%1</i> niet aanmaken

en: Project Import: %1
nl: Project importeren: %1

en: Project import canceled.
nl: Importeren van project is geannuleerd.

[ctx: @title:column buildset item name]
en: Name
nl: Naam

[ctx: @title:column buildset item path]
en: Path
nl: Pad

[ctx: @item:intext]
en: no branch
nl: geen branch

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter the path to an item from the projects tree...
nl: Voer het pad naar een item uit de projectboom in...

[ctx: @action]
en: Select...
nl: Selecteren...

[ctx: @title:window]
en: Select an Item
nl: Een item selecteren

en: Select the item you want to get the path from.
nl: Het item selecteren waarvan u het pad wilt hebben.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (ProjectItemLineEdit, targetDependency)
en: Enter a dependency to add to the list
nl: Voer een afhankelijkheid in om aan de lijst toe te voegen

[ctx: @info:placedholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (ProjectItemLineEdit, targetDependency)
en: Enter a dependency to add to the list...
nl: Voer een afhankelijkheid in om aan de lijst toe te voegen...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addDependency)
en: Add the listed target to the dependency list
nl: Voeg het getoonde doel toe aan de lijst met afhankelijkheden

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListWidget, dependencies)
en: List of indirect dependent targets.
nl: Lijst met indirect afhankelijke doelen.

[ctx: @info:whatsthis]
note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QListWidget, dependencies)
en: This list should contain targets that the application does not directly depend on, but for which an action needs to be taken before running the application.
nl: Deze lijst zou doelen moeten bevatten waar het programma niet direct van afhankelijk is, maar waarvoor een actie nodig is alvorens het programma uit te voeren.

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeDependency)
en: Remove the selected dependencies from the list
nl: Verwijder de geselecteerde afhankelijkheden uit de lijst

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, moveDepUp)
en: Move the selected dependency up in the list
nl: Verplaats een afhankelijkheid omhoog in de lijst

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, moveDepDown)
en: Move the selected dependency down in the list
nl: Verplaats een afhankelijkheid omlaag in de lijst

en: Failed writing to %1, probably the disk is full
nl: Schrijven naar %1 is mislukt, de schijf is mogelijk vol

en: The previous session crashed. | Session crashed %1 times in a row.
nl[0]: De vorige sessie is gecrasht.
nl[1]: De sessie is %1 keer op rij gecrasht.

[ctx: tty action]
en: Clear cache
nl: Cache wissen

[ctx: @title]
en: Session Crashed
nl: Sessie is gecrasht

en: The crash may be caused by a corruption of cached data.
    
    Press Clear if you want KDevelop to clear the cache, otherwise press Continue if you are sure the crash has another origin.
nl: De crash kan veroorzaakt zijn door corruptie gegevens in de cache.
    
    Druk op Wissen als u wilt dat KDevelop de cache wist, druk anders op Doorgaan als u er zeker van bent dat de crash een andere oorzaak heeft.

[ctx: @action:button]
en: Clear Cache
nl: Cache wissen

[ctx: @action:button]
en: Continue
nl: Doorgaan

en: Execute actions to change the area.<br />An area is a tool view configuration for a specific use case. From here you can also navigate back to the default code area.
nl: Voer acties om het gebied te wijzigen.<br />Een gebied is een weergave van instellingen van een hulpmiddel voor een specifiek gebruik. Vanaf hier kunt ook terugnavigeren naar het standaard codegebied.

[ctx: @action:inmenu]
en: Back to Code
nl: Terug naar code

[ctx: @info:progress]
en: Running %1
nl: %1 wordt uitgevoerd

en: &Window Color Scheme
nl: Kleurenschema van &venster

[ctx: @title:window]
en: Configure
nl: Configureren

en: The settings of the current module have changed.
    Do you want to apply the changes or discard them?
nl: Er zijn zijn instellingen gewijzigd in deze module.
    Wilt u deze wijzigingen toepassen of negeren?

[ctx: @title:window]
en: Apply Settings
nl: Instellingen toepassen

[ctx: @title:window]
en: No Plugins Found
nl: Geen plug-ins gevonden

en: <p>Could not find any plugins during startup.<br/>Please make sure QT_PLUGIN_PATH is set correctly.</p>Refer to <a href="https://community.kde.org/Guidelines_and_HOWTOs/Build_from_source#Set_up_the_runtime_environment">this article</a> for more information.
nl: <p>Kon bij opstarten geen enkele plug-in vinden.<br/>Gan na dat QT_PLUGIN_PATH juist is ingesteld.</p>Kijk in <a href="https://community.kde.org/Guidelines_and_HOWTOs/Build_from_source#Set_up_the_runtime_environment">dit artikel</a> voor meer informatie.

[ctx: @title:window]
en: Frame Stack
nl: Aanroeplijst

[ctx: @title:window]
en: Breakpoints
nl: Breekpunten

[ctx: @title:window]
en: Variables
nl: Variabelen

en: &Restart
nl: &Opnieuw

en: Restart program
nl: Programma herstarten

en: Restarts applications from the beginning.
nl: Start het programma vanaf het begin.

[ctx: @info:tooltip]
en: Interrupt application
nl: Uitvoeren van het programma onderbreken

[ctx: @info:whatsthis]
en: Interrupts the debugged process or current debugger command.
nl: Onderbreekt het in de debugger lopende proces of het huidige debugger-commando.

[ctx: @action]
en: Run to &Cursor
nl: Uitvoeren tot &cursor

[ctx: @info:tooltip]
en: Run to cursor
nl: Uitvoeren tot cursor

[ctx: @info:whatsthis]
en: Continues execution until the cursor position is reached.
nl: Voert het programma uit totdat de huidige cursorpositie is bereikt.

[ctx: @action]
en: Set E&xecution Position to Cursor
nl: &Uitvoerpunt is cursorpositie

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to cursor
nl: Tot aan cursor uitvoeren

[ctx: @info:whatsthis]
en: Continue execution from the current cursor position.
nl: Doorgaan met uitvoeren vanaf de huidige cursorpositie.

[ctx: @action]
en: Step &Over
nl: &Overslaan

[ctx: @info:tooltip]
en: Step over the next line
nl: Volgende regel overslaan.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes one line of source in the current source file. If the source line is a call to a function the whole function is executed and the app will stop at the line following the function call.
nl: Voert een regel broncode in het huidige bestand uit. Als de broncoderegel een functieaanroep bevat dan wordt de hele functie uitgevoerd en zal het programma stoppen op de regel na de functieaanroep.

[ctx: @action]
en: Step over Ins&truction
nl: Ins&tructie overslaan

[ctx: @info:tooltip]
en: Step over instruction
nl: Instructie overslaan

[ctx: @info:whatsthis]
en: Steps over the next assembly instruction.
nl: Springt over de volgende assembler-instructie.

[ctx: @action]
en: Step &Into
nl: Spring tot &in

[ctx: @info:tooltip]
en: Step into the next statement
nl: Tot in het volgende statement springen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes exactly one line of source. If the source line is a call to a function then execution will stop after the function has been entered.
nl: Voert precies één broncoderegel uit. Als het om een functieaanroep gaat, dan wordt de uitvoering na het binnentreden van de functie gestopt.

[ctx: @action]
en: Step into I&nstruction
nl: In i&nstructie springen

[ctx: @info:tooltip]
en: Step into instruction
nl: In instructie springen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Steps into the next assembly instruction.
nl: Sprint tot in de volgende assembler-instructie.

[ctx: @action]
en: Step O&ut
nl: Springen &uit

[ctx: @info:tooltip]
en: Step out of the current function
nl: Spring uit de huidige functie

[ctx: @whatsthis]
en: Executes the application until the currently executing function is completed. The debugger will then display the line after the original call to that function. If program execution is in the outermost frame (i.e. in main()) then this operation has no effect.
nl: Voert het programma uit tot aan het einde van de huidige functie. De debugger toont de regel na de oorspronkelijke functieaanroep. Als u zich bij aanvang in de aanroeplijst bevindt (dus main()), dan heeft deze handeling geen effect.

[ctx: @action]
en: Toggle Breakpoint
nl: Breekpunt aan/uit

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle breakpoint
nl: Breekpunt aan/uit

[ctx: @info:whatsthis]
en: Toggles the breakpoint at the current line in editor.
nl: Zet het breekpunt op de huidige regel in de editor aan of uit.

[ctx: @action]
en: Show Current Line
nl: Huidige regel tonen

[ctx: @info:tooltip]
en: Show the current execution position
nl: Huidige positie van uitvoeren tonen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Jumps to the execution line in the editor.
nl: Springt naar de regel in uitvoering in de bewerker.

[ctx: @title:window]
en: Debug
nl: Debuggen

[ctx: @action]
en: Debug Launch
nl: Opstarten debuggen

[ctx: @info:tooltip]
en: Debug current launch
nl: Huidig opstarten debuggen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes the target or the program specified in currently active launch configuration inside a Debugger.
nl: Voert het huidige doel uit of het programma dat is opgegeven in de actieve opstartconfiguratie in de Debugger.

[ctx: @action]
en: &Continue
nl: &Doorgaan

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue application execution
nl: Zet de uitvoering van de programma voort

[ctx: @info:whatsthis]
en: Continues the execution of your application in the debugger. This only takes effect when the application has been halted by the debugger (i.e. a breakpoint has been activated or the interrupt was pressed).
nl: Zet het uitvoeren van uw programma in de debugger voort. Dit heeft alleen effect wanneer het programma is gestopt door de debugger (bijv. omdat een breekpunt is geactiveerd of de interrupt is ingedrukt).

note: i18n: ectx: ToolBar (debugToolBar)
en: Debugger Toolbar
nl: Debuggerwerkbalk

[ctx: @action]
en: Show Documentation
nl: Documentatie tonen

[ctx: @title:window]
en: Documentation
nl: Documentatie

en: Untitled
nl: Naamloos

[ctx: @title:window]
en: Open File
nl: Bestand openen

en: *|Text File
nl: *|Tekstbestand

en: KDevelop could not find the editor for file '%1' of type %2.
    Do you want to open it as plain text?
nl: KDevelop kon de bewerker voor bestand '%1' van het type %2 niet vinden.
    Wilt u het als platte tekst openen?

[ctx: @title:window]
en: Could Not Find Editor
nl: Kon de bewerker niet vinden

[ctx: @action:button]
en: Open as Plain Text
nl: Als platte tekst openen

[ctx: @action:button]
en: Do Not Open
nl: Niet openen

[ctx: @action]
en: &Open...
nl: &Openen...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open file
nl: Bestand openen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens a file for editing.
nl: Opent een bestand voor bewerken.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
nl: Hier staan de bestanden die u recentelijk hebt geopend. Vanuit dit paneel kunt u ze snel opnieuw openen.

[ctx: @action]
en: Save Al&l
nl: A&lles opslaan

[ctx: @info:tooltip]
en: Save all open documents
nl: Alle geopende documenten opslaan

[ctx: @info:whatsthis]
en: Save all open documents, prompting for additional information when necessary.
nl: Alle geopende documenten opslaan en om extra informatie vragen indien nodig.

[ctx: @action]
en: Reload All
nl: Alles herladen

[ctx: @info:tooltip]
en: Revert all open documents
nl: Alle geopende documenten terugdraaien

[ctx: @info:whatsthis]
en: Revert all open documents, returning to the previously saved state.
nl: Alle geopende documenten terugdraaien tot een status van de vorige opslag.

[ctx: @action]
en: &Close
nl: &Sluiten

[ctx: @info:tooltip]
en: Close file
nl: Bestand sluiten

[ctx: @info:whatsthis]
en: Closes current file.
nl: Sluit het huidige bestand.

[ctx: @action]
en: Clos&e All
nl: All&es sluiten

[ctx: @info:tooltip]
en: Close all open documents
nl: Alle geopende documenten sluiten

[ctx: @info:whatsthis]
en: Close all open documents, prompting for additional information when necessary.
nl: Alle geopende documenten sluiten en om extra informatie vragen indien nodig.

[ctx: @action]
en: Close All Ot&hers
nl: Alle andere s&luiten

[ctx: @info:tooltip]
en: Close all other documents
nl: Alle andere documenten sluiten

[ctx: @info:whatsthis]
en: Close all open documents, with the exception of the currently active document.
nl: Alle geopende documenten sluiten, behalve het huidige actieve document.

[ctx: @action]
en: Show Annotate on Current Document
nl: Annotatie op huidige document tonen

[ctx: @action]
en: Annotate
nl: Annotatie maken

en: Could not annotate the document because it is not part of a version-controlled project.
nl: Kon het document niet annoteren omdat het geen onderdeel is van een project met controle van versies.

[ctx: @title:tab]
en: Editor
nl: Bewerker

en: Configure Text Editor
nl: Tekstbewerker configureren

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure environment variables
nl: Omgevingsvariabelen instellen

[ctx: @title:window]
en: Launch Configurations
nl: Opstartconfiguraties

[ctx: @info:tooltip]
en: Add a new launch configuration.
nl: Voeg een nieuwe opstartconfiguratie toe.

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete selected launch configuration.
nl: Verwijder de geselecteerde opstartconfiguratie

en: No launch configurations available. (Is any of the Execute plugins loaded?)
nl: Geen startconfiguraties beschrijfbaar. (Is er wel een uit te voeren plug-in geladen?)

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename Configuration
nl: Configuratie hernoemen

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete Configuration
nl: Configuratie verwijderen

en: Selected Launch Configuration has unsaved changes. Do you want to save it?
nl: Geselecteerde opstart-configuratie heeft niet-opgeslagen wijzigingen. Wilt u ze opslaan?

[ctx: @title:window]
en: Unsaved Changes
nl: Niet opgeslagen wijzigingen

[ctx: %1 is a launcher name]
en: No configuration is needed for '%1'
nl: Voor '%1' is geen configuratie nodig

en: <i>Select a configuration to edit from the left,<br>or click the "Add" button to add a new one.</i>
nl: <i>Selecteer een te bewerken configuratie links<br>of klik op de knop "Toevoegen" om een nieuwe toe te voegen.</i>

en: Editing %2: <b>%1</b>
nl: %2 bewerken: <b>%1</b>

[ctx: @title:column Name of the Launch Configurations]
en: Name
nl: Naam

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addConfig)
en: Add
nl: Toevoegen

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteConfig)
en: Remove
nl: Verwijderen

[ctx: @title:window]
en: Loaded Plugins
nl: Geladen plugins

en: <html><font size="4">Plugins loaded for <b>%1</b></font></html>
nl: <html><font size="4">Voor <b>%1</b> geladen plugins</font></html>

en:  (read only)
nl:  (alleen-lezen)

[ctx: @info:tooltip %1 = application name]
en: Configure %1
nl: %1 configureren

[ctx: @info:whatsthis]
en: Lets you customize %1.
nl: Laat u %1 aanpassen.

[ctx: @action]
en: Configure Notifications...
nl: Meldingen configureren...

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure notifications
nl: Meldingen instellen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog that lets you configure notifications.
nl: Toont een dialoog die u meldingen laat instellen.

[ctx: @action]
en: Loaded Plugins
nl: Geladen plugins

[ctx: @info:tooltip]
en: Show a list of all loaded plugins
nl: Een lijst van alle geladen plugins tonen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Shows a dialog with information about all loaded plugins.
nl: Toont een dialoog met informatie over alle geladen plug-ins.

[ctx: @action]
en: &Next Window
nl: Volge&nd venster

[ctx: @info:tooltip]
en: Next window
nl: Volgend venster

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the next window.
nl: Schakelt over naar het volgende venster.

[ctx: @action]
en: &Previous Window
nl: &Vorig venster

[ctx: @info:tooltip]
en: Previous window
nl: Vorig venster

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the previous window.
nl: Schakelt over naar het vorige venster.

[ctx: @action]
en: Jump to Next Outputmark
nl: Ga naar volgende uitvoermarkering

[ctx: @action]
en: Jump to Previous Outputmark
nl: Ga naar vorige uitvoermarkering

[ctx: @action]
en: Split View &Top/Bottom
nl: Venster &horizontaal opsplitsen

[ctx: @info:tooltip]
en: Split horizontal
nl: Horizontaal gesplitst

[ctx: @info:whatsthis]
en: Splits the current view horizontally.
nl: Splits het huidige beeld horizontaal.

[ctx: @action]
en: Split View &Left/Right
nl: Venster verticaal &opsplitsen

[ctx: @info:tooltip]
en: Split vertical
nl: Verticaal gesplitst

[ctx: @info:whatsthis]
en: Splits the current view vertically.
nl: Splits het huidige beeld verticaal.

[ctx: @action]
en: &Next Split View
nl: &Volgend opgedeeld venster

[ctx: @info:tooltip]
en: Next split view
nl: Volgend opgedeeld venster

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the next split view.
nl: Schakelt over naar het volgende opgedeelde venster.

[ctx: @action]
en: &Previous Split View
nl: &Vorig opgedeeld venster

[ctx: @info:tooltip]
en: Previous split view
nl: Vorig opgedeeld venster

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the previous split view.
nl: Schakelt over naar het vorige opgedeelde venster.

[ctx: @action new file]
en: &New
nl: &Nieuw

[ctx: @action Shorter Text for 'New File' shown in the toolbar]
en: New
nl: Nieuw

[ctx: @info:tooltip]
en: New file
nl: Nieuw bestand

[ctx: @info:whatsthis]
en: Creates an empty file.
nl: Maakt een leeg bestand aan.

[ctx: @action]
en: &Add Tool View...
nl: Weerg&ave van hulpmiddelen toevoegen...

[ctx: @info:tooltip]
en: Add tool view
nl: Weergave van hulpmiddelen toevoegen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Adds a new tool view to this window.
nl: Voegt een nieuwe weergave van hulpmiddelen toe aan dit venster.

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Top/Bottom
nl: Beeld horizontaal opsplitsen

[ctx: @action:inmenu]
en: Split View Left/Right
nl: Beeld verticaal opsplitsen

[ctx: @action:inmenu]
en: New File
nl: Nieuw bestand

[ctx: @action:inmenu]
en: Reload
nl: Herladen

[ctx: @action:inmenu]
en: Reload All
nl: Alles herladen

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Tool View
nl: Weergave van hulpmiddelen toevoegen

[ctx: @action:inmenu]
en: Lock the Panel from Hiding
nl: Het paneel vergrendelen tegen verbergen

en: %1|All Project Files (%1)
nl: %1|Alle projectbestanden (%1)

[ctx: @title:tab]
en: Select Source
nl: Selecteer bron

en: Select a build system setup file, existing KDevelop project, or any folder to open as a project
nl: Een instellingenbestand voor een bouwsysteem, bestaand KDevelop-project of elke map te openen als een project

[ctx: @title:window]
en: Open Project
nl: Project openen

[ctx: @title:tab]
en: Project Information
nl: Projectinformatie

en: Open "%1" as project
nl: %1 als project openen

en: Selected URL is invalid
nl: Geselecteerde URL is ongeldig

[ctx: @item:inlistbox]
en: Open existing file "%1"
nl: Bestaand bestand "%1" openen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Use this command to show or hide the view's statusbar.
nl: Dit commando gebruiken om de statusbalk van Beeld te tonen of te verbergen.

en: The document "%1" has unsaved changes. Would you like to save them?
nl: Het document "%1" bevat wijzigingen die niet zijn opgeslagen. Wilt u deze opslaan?

[ctx: @title:window]
en: Close Document
nl: Document sluiten

en: The document "%1" has unsaved changes and was modified by an external process.
    Do you want to overwrite the external changes?
nl: Het document "%1" heeft niet opgeslagen wijzigingen en was gewijzigd door een extern proces.
    Wilt u de externe wijzigingen overschrijven?

[ctx: @action:button]
en: Overwrite External Changes
nl: Externe wijzigingen overschrijven

en: Plugin
nl: Plug-in

en: Todo
nl: Te doen

[ctx: @item problem severity]
en: Hint
nl: Tip

[ctx: @item problem severity]
en: Warning
nl: Waarschuwing

[ctx: @item problem severity]
en: Error
nl: Fout

[ctx: @info:tooltip]
en: Re-parse all watched documents
nl: Alle bewaakte documenten opnieuw ontleden

[ctx: @title:column source of problem]
en: Source
nl: Bron

[ctx: @title:column problem description]
en: Problem
nl: Probleem

[ctx: @title:column file where problem was found]
en: File
nl: Bestand

[ctx: @title:column line number with problem]
en: Line
nl: Lijn

[ctx: @title:column column number with problem]
en: Column
nl: Kolom

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel this operation
nl: Deze operatie annuleren

[ctx: @info]
en: Aborting...
nl: Bezig met afbreken...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open detailed progress dialog
nl: Gedetailleerde voortgangsdialoog openen

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide detailed progress window
nl: Gedetailleerd voortgangsvenster verbergen

[ctx: @info:tooltip]
en: Show detailed progress window
nl: Gedetailleerd voortgangsvenster tonen

en: Loading Project %1
nl: Project %1 wordt geladen

[ctx: %1: Project name]
en: Loading %1
nl: Laden van %1

en: Unable to load the project file %1.<br>The project has been removed from the session.
nl: Het projectbestand %1 kan niet worden geladen.<br>Het project is verwijderd uit de sessie.

en: Unable to create hidden dir (%1) for developer file
nl: De verborgen map (%1) voor het ontwikkelbestand kon niet worden aangemaakt

en: Unable to get project file: %1
nl: Het projectbestand kan niet worden verkregen: %1

en: Could not load %1, a project with the same name '%2' is already open.
nl: Kon %1 niet laden, een project met dezelfde naam '%2' is al open.

en: Could not load project management plugin <b>%1</b>.<br>Check that the required programs are installed, or see console output for more information.
nl: Kon de projectbeheerplug-in <b>%1</b> niet laden.<br>Controleer dat de vereiste programma's zijn geïnstalleerd of bekijk de uitvoer op de console voor meer informatie.

en: The project importing plugin (%1) does not support the IProjectFileManager interface.
nl: De plugin voor project-importeren (%1) ondersteunt geen IProjectFileManager-interface.

en: Could not open project.
nl: Kon het project niet openen.

en: Could not store developer specific project configuration.
    Attention: The project settings you changed will be lost.
nl: Kon de specifieke projectconfiguratie van de ontwikkelaar niet opslaan.
    Attentie: De projectinstellingen die u hebt gewijzigd zullen verloren gaan.

[ctx: @title:window]
en: Configure Project %1
nl: Project %1 instellen

en: Invalid Location: %1
nl: Ongeldige locatie: %1

en: Already opening %1, not opening again
nl: %1 wordt al geopend, niet nog eens openen

[ctx: @action:button]
en: Override
nl: Overschrijven

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue to open the project and use the just provided project configuration
nl: Doorgaan met het openen van het project en gebruik de zojuist gegeven projectconfiguratie

[ctx: @action:button]
en: Open Existing File
nl: Bestaand bestand openen

[ctx: @info:tooltip]
en: Continue to open the project but use the existing project configuration
nl: Doorgaan met het openen van het project maar gebruik de bestaande projectconfiguratie

[ctx: @info:tooltip]
en: Cancel and do not open the project
nl: Afbreken en het project niet openen

en: There already exists a project configuration file at %1.
    Do you want to override it or open the existing file?
nl: Er bestaat al een projectconfiguratiebestand op %1.
    Wilt u het overschrijven of het bestaande bestand openen?

[ctx: @title:window]
en: Override Existing Project Configuration
nl: Bestaande projectconfiguratie overschrijven

en: Unable to create configuration file %1
nl: Het configuratiebestand %1 kon niet worden aangemaakt.

en: Reopen the current project?
nl: Het huidige project opnieuw openen?

[ctx: @action:button]
en: Reopen
nl: Opnieuw openen

[ctx: @action]
en: Open / Import Project...
nl: Project openen / importeren...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open or import project
nl: Project openen of importeren

[ctx: @info:whatsthis]
en: Open an existing KDevelop project or import an existing Project into KDevelop. This entry allows one to select a KDevelop project file or an existing directory to open it in KDevelop. When opening an existing directory that does not yet have a KDevelop project file, the file will be created.
nl: Open een bestaand KDevelop project of importeer een bestaand project in KDevelop. Dit item stelt u in staat om een KDevelop projectbestand of een bestaande map te openen in KDevelop. Wanneer een bestaande map wordt geopend die nog geen KDevelop projectbestand bevat, dan wordt het bestand aangemaakt.

[ctx: @action]
en: Fetch Project...
nl: Project ophalen...

[ctx: @info:tooltip]
en: Fetch project
nl: Project ophalen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Guides the user through the project fetch and then imports it into KDevelop.
nl: Leidt de gebruiker door het ophalen van een project en importeert het in KDevelop.

[ctx: @action]
en: Close Project(s)
nl: Project(en) sluiten

[ctx: @info:tooltip]
en: Closes all currently selected projects
nl: Sluit alle nu geselecteerde projecten

[ctx: @action]
en: Open Configuration...
nl: Configuratie openen...

[ctx: @action]
en: Commit Current Project...
nl: Huidig project vastleggen (commit)...

[ctx: @action]
en: Commit...
nl: Vastleggen (commit)...

[ctx: @action]
en: Open Recent Project
nl: Recent project openen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens recently opened project.
nl: Opent een recent geopend project.

[ctx: @action]
en: Open Project for Current File
nl: Project openen voor huidig bestand

en: Project already open: %1
nl: Project is al geopend: %1

en: No active document
nl: Geen actief document

[ctx: @title:window]
en: Project Already Open
nl: Project is al geopend

en: The project you're trying to open is already open in at least one other session.<br>What do you want to do?
nl: Het project dat u probeert te openen is al geopend in minstens één andere sessie.<br>Wat wilt u doen?

[ctx: @option:radio]
en: Add project to current session
nl: Voeg het project toe aan de huidige sessie

[ctx: @option:radio]
en: Open session %1
nl: Sessie %1 openen

en: No enabled plugin supports this repository URL: %1
nl: Geen ingeschakelde plug-in ondersteunt deze repository URL: %1

[ctx: @action]
en: Reparse the Entire Project
nl: Het huidige project opnieuw ontleden

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, managerCombo)
en: Select the Management Plugin to use for this project
nl: De te gebruiken plugin voor beheer selecteren voor dit project

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Project manager:
nl: Projectbeheerder:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, nameEdit)
en: Provide a name for the project
nl: Geef een naam voor het project

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Name:
nl: Naam:

[ctx: @item:inlistbox]
en: From File System
nl: Uit het bestandssysteem

en: Could not create the directory: %1
nl: Kon de map '%1' niet aanmaken

en: You need to specify a valid or nonexistent directory to check out a project
nl: U dient een geldige of niet bestaande map te specificeren om een 'checkout' van een project te kunnen doen

en: You need to specify the source for your remote project
nl: U dient de bron van uw project op afstand te specificeren

en: You need to specify an empty folder as your project destination
nl: U dient een lege map voor als bestemming van uw project te specificeren

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Source:
nl: Bron:

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Destination
nl: Bestemming

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Directory:
nl: Map:

[ctx: @info:placeholder]
note: i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KUrlRequester, workingDir)
en: Select the directory to use...
nl: De te gebruiken map selecteren

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, sourceBox)
en: Source
nl: Bron

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, get)
en: Get
nl: Ophalen

[ctx: launch mode]
en: Debug
nl: Debuggen

[ctx: launch mode]
en: Profile
nl: Profiel

[ctx: launch mode]
en: Execute
nl: Uitvoeren

en: The current launch configuration does not support the '%1' mode.
nl: De huidige opstartconfiguratie ondersteunt geen '%1'-modus.

[ctx: @action]
en: Configure Launches...
nl: Starters instellen...

[ctx: @info:tooltip]
en: Open Launch Configuration Dialog
nl: De configuratiedialoog voor opstarten openen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Opens a dialog to setup new launch configurations, or to change the existing ones.
nl: Opent een dialoog voor het instellen van nieuwe opstartconfiguraties of om de bestaande configuraties te wijzigen.

[ctx: @action]
en: Execute Launch
nl: Starter uitvoeren

[ctx: @action Short text for 'Execute Launch' used in the toolbar]
en: Execute
nl: Uitvoeren

[ctx: @info:tooltip]
en: Execute current launch
nl: Voer het huidige opstarten uit

[ctx: @info:whatsthis]
en: Executes the target or the program specified in currently active launch configuration.
nl: Voert het doel uit of het programma dat is opgegeven in de nu actieve opstartconfiguratie.

[ctx: @action Short text for 'Debug Launch' used in the toolbar]
en: Debug
nl: Debuggen

[ctx: @action]
note: i18n("Profile Launch"), this); profileAction->setToolTip(i18nc("@info:tooltip", "Profile current launch")); profileAction->setWhatsThis(i18nc("@info:whatsthis", "Executes the target or the program specified in currently active launch configuration inside a Profiler.")); ac->addAction("run_profile", 
en: Stop All Jobs
nl: Alle jobs stoppen

[ctx: @action Short text for 'Stop All Jobs' used in the toolbar]
en: Stop All
nl: Alles stoppen

[ctx: @info:tooltip]
en: Stop all currently running jobs
nl: Alle nu draaiende jobs stoppen

[ctx: @info:whatsthis]
en: Requests that all running jobs are stopped.
nl: Verzoekt om alle draaiende jobs te stoppen.

[ctx: @action]
en: Stop
nl: Stoppen

[ctx: @action Short text for 'Stop' used in the toolbar]
en: Stop
nl: Stoppen

[ctx: @info:tooltip]
en: Menu allowing to stop individual jobs
nl: Menu voor het toestaan van het stoppen van individuele jobs

[ctx: @info:whatsthis]
en: List of jobs that can be stopped individually.
nl: Lijst met jobs die individueel gestopt kunnen worden.

[ctx: @title:menu]
en: Current Launch Configuration
nl: Huidige opstartconfiguratie

[ctx: @info:tooltip]
en: Current launch configuration
nl: Huidige opstartconfiguratie

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select which launch configuration to run when run is invoked.
nl: De opstartconfiguratie selecteren die moet draaien wanneer uitvoeren wordt aangeroepen.

[ctx: @item:inmenu]
en: <%1> Unnamed job
nl: <%1> Naamloze job

en: New %1 Launcher
nl: Nieuwe programmastarter %1

[ctx: @title:menu]
en: %1 As...
nl: %1 als...

en: Host System
nl: Hostsysteem

en: Allows to select a runtime
nl: Stelt u in staat om een runtime te selecteren

[ctx: @title:window]
en: Save Modified Files?
nl: Gewijzigde bestanden opslaan?

en: The following files have been modified. Save them?
nl: De volgende bestanden zijn gewijzigd. Wilt u ze opslaan?

[ctx: @action:button]
en: Save &None
nl: &Niets opslaan

[ctx: @info:tooltip]
en: Discard all modifications
nl: Alle wijzigingen weggooien

en: (no projects)
nl: (geen projecten)

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete session
nl: Sessie verwijderen

[ctx: @title:window]
en: Pick a Session
nl: Kies een sessie

[ctx: @action:button]
en: Run
nl: Uitvoeren

[ctx: @info:tooltip]
en: Active session.
    pid %1, app %2, host %3
nl: Actieve sessie.
    pid %1, app %2, host %3

en: Running
nl: Actief

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Session
nl: Kan sessie niet verwijderen

[ctx: @info]
en: <p>Cannot delete a locked session.
nl: <p>Kan een vergrendelde sessie niet verwijderen.

[ctx: @info]
en: <p>The session <b>%1</b> is locked by %2 on %3 (PID %4).
nl: <p>De sessie <b>%1</b> is vergrendeld door %2 op %3 (PID %4).

[ctx: @info]
en: The session <b>%1</b> and all contained settings will be deleted. The projects will stay unaffected. Do you really want to continue?
nl: De sessie <b>%1</b> en alle instellingen erin zullen worden verwijderd. De projecten blijven onaangetast. Wilt u doorgaan?

[ctx: @title:window]
en: Delete Session
nl: Sessie verwijderen

en: The current session and all contained settings will be deleted. The projects will stay unaffected. Do you really want to continue?
nl: De huidige sessie en alle instellingen zullen worden verwijderd. De projecten blijven onaangetast. Wilt u doorgaan?

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
nl: Sessie hernoemen

[ctx: @label:textbox]
en: New session name:
nl: Nieuwe sessienaam:

en: Session Manager
nl: Sessiebeheerder

[ctx: @action:inmenu]
en: Start New Session
nl: Nieuwe sessie starten

[ctx: @info:tooltip]
en: Start a new KDevelop instance with an empty session
nl: Een nieuw exemplaar van KDevelop met een lege sessie opstarten

[ctx: @action]
en: Rename Current Session...
nl: Huidige sessie hernoemen...

[ctx: @action]
en: Delete Current Session...
nl: Huidige sessie verwijderen...

[ctx: @action]
en: Quit
nl: Afsluiten

en: Copy of %1
nl: Kopie van %1

[ctx: @title:column]
en: Identity
nl: Identiteit

[ctx: @title:column]
en: Contents
nl: Inhoud

[ctx: @title:column]
en: State
nl: Status

[ctx: @title:column]
en: Name
nl: Naam

en: Create New Session
nl: Nieuwe sessie aanmaken

[ctx: @info:shell]
en: Running %1 instance (PID: %2) detected, making this one visible instead of starting a new one
nl: Uitvoeren van exemplaar %1 (PID: %2) gedetecteerd, deze wordt zichtbaar gemaakt in plaats van het starten van een nieuwe

[ctx: @info:shell]
en: Running %1 instance (PID: %2) is apparently hung
nl: Draaiend exemplaar van %1 (PID: %2) hangt klaarblijkelijk

[ctx: @info]
en: The given application did not respond to a DBUS call, it may have crashed or is hanging.
nl: De gegeven toepassing reageerde niet op een DBUS-aanroep, het kan zijn gecrasht of hangt.

[ctx: @info]
en: Failed to lock the session <em>%1</em>, already locked by %2 on %3 (PID %4).
nl: Vergrendelen van sessie <em>%1</em> is mislukt, is al vergrendeld door %2 op %3 (PID %4).

[ctx: @info]
en: Failed to lock the session <em>%1</em> (lock-file unavailable).
nl: Vergrendelen van sessie <em>%1</em> is mislukt (vergrendelbestand niet beschikbaar).

[ctx: @info]
en: <p>Please, close the offending application instance or choose another session to launch.</p>
nl: <p>Sluit het exemplaar van de toepassing dat zich niet aan de regels houdt of kies een andere sessie om op te starten.</p>

[ctx: @action:button]
en: Retry Startup
nl: Opnieuw starten proberen

[ctx: @action:button]
en: Choose Another Session
nl: Andere sessie kiezen

[ctx: @title:window]
en: Failed to Lock Session %1
nl: Vergrendelen van sessie %1 is mislukt

[ctx: @info]
en: The session %1 is already active in another running instance.
nl: De sessie %1 is al actief in een ander draaiend exemplaar

en: Configure Analyzers
nl: Analyzers instellen

en: Configure Background Parser
nl: Achtergrondontleder instellen

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QGroupBox, kcfg_enable)
en: <p>Enables or disables the background parser.<br>If unsure, leave it enabled. Disabling the background parser will disable large parts of KDevelop's functionality.</p>
nl: <p>Schakel de achtergrondparser in of uit.<br>Indien onzeker, laat het ingeschakeld. De achtergrondparser uitschakelen zal grote delen van de functionaliteit van KDevelop uitschakelen.</p>

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, kcfg_enable)
en: Enable Background Parser
nl: Achtergrond ontleder inschakelen

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_delay)
en: The time to wait before the document is re-analyzed when you edit it.
nl: De wachttijd alvorens het document op nieuw geanalyseerd wordt wanneer u het bewerkt.

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Delay:
nl: Vertraging:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSpinBox, kcfg_threads)
en: The maximum number of parallel instances the background parser uses. If unsure, select 1 or 2.
nl: Het maximum aantal parallelle exemplaren die de achtergrondparser gebruikt. Indien onzeker, selecteer 1 of 2.

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Maximum number of threads:
nl: Maximum aantal threads:

en: Configure Documentation
nl: Documentatie configureren

en: No Source Formatter available
nl: Geen broncode-formatteerprogramma

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lblPreview) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, previewLabel)
en: Preview:
nl: Voorbeeld:

en: Environment
nl: Omgeving

en: Configure Environment Variables
nl: Omgevingsvariabelen instellen

en: %1 (default profile)
nl: %1 (standaard profiel)

[ctx: @title:column]
en: Variable
nl: Variabele

[ctx: @title:column]
en: Value
nl: Waarde

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter variable...
nl: Variabele invoeren...

[ctx: @title:window]
en: Enter Name of New Environment Profile
nl: Naam van nieuw omgevingsprofiel invoeren

[ctx: @title:window]
en: Batch Edit Mode
nl: Bewerkingsmodus in bulk

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Environment profile:
nl: Omgevingsprofiel:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, addProfileButton)
en: Add profile...
nl: Profiel toevoegen...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, cloneProfileButton)
en: Clone profile...
nl: Profiel klonen...

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeProfileButton)
en: Remove profile
nl: Profiel verwijderen

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, setAsDefaultProfileButton)
en: Set as default
nl: Als standaard instellen

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, removeVariableButton)
en: Remove variable
nl: Variabele verwijderen

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, batchModeEditButton)
en: Batch edit mode
nl: Bewerkingsmodus in bulk

[ctx: @item:valuesuffix]
en:  file |  files
nl[0]:  bestand
nl[1]:  bestanden

en: Language Support
nl: Taalondersteuning

en: Configure Code-Completion and Semantic Highlighting
nl: Code-aanvulling en semantische accentuering instellen

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Code Completion
nl: Code-aanvulling

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_6) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_automaticInvocation)
en: If disabled, the code completion widget will never show automatically.
nl: Indien uitgeschakeld zal het widget voor code aanvullen nooit automatisch worden getoond.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Enable automatic invocation:
nl: Automatisch opstarten inschakelen:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_7)
en: Choose whether to display additional information for the currently selected codecompletion item.
nl: Kies of additionele informatie voor het nu geselecteerde item voor code aanvulling moet worden getoond.

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Additional information for current item:
nl: Extra informatie voor het huidige item:

[ctx: info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_showMultiLineSelectionInformation)
en: Choose whether to display additional information for the currently selected code completion item.
nl: Kies of additionele informatie voor het nu geselecteerde item voor aanvulling van code moet worden getoond.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: <p>The code completion UI has a minimal mode and a detailed mode.<br>Choose in what cases full code completion will be displayed.</p>
nl: <p>De UI voor code aanvulling heeft een minimale modus en een gedetailleerde modus.<br>Kies in welke gevallen volledige code aanvulling zal worden getoond.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Detailed completion:
nl: Gedetailleerde aanvulling:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: Never
nl: Nooit

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: When Invoked Manually
nl: Indien handmatig opgestart

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_completionDetail)
en: Always
nl: Altijd

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Semantic Code Highlighting
nl: Semantic-code accentueren

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, localColorizationLabel) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_localColorization)
en: <p>This setting decides about the intensity of colors for local variables, for example function arguments, variables and the like.</p>
nl: <p>Deze instelling bepaalt de kleurintensiteit voor lokale variabelen, bijv. functie-argumenten, variabelen en dergelijke.</p>

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, localColorizationLabel)
en: Local colorization intensity:
nl: Lokale kleurintensiteit:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_globalColorSource) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_9)
en: <p>By default, the global colors for types, functions, namespaces and so forth are auto-generated and will adapt to the selected editor theme based on the global colorization intensity. If you want to have full control over the colors, you can instead use the editor theme as color source. You can then fine tune the colors in the settings under Editor &gt; Color Themes &gt; Highlighting Text Styles &gt; KDevelop/Semantic Colors.</p>
nl: <p>Standaard worden de globale kleuren voor typen, functies, naamruimten enzovoort automatisch gegenereerd en zullen zich aanpassen aan het geselecteerde thema van de bewerker gebaseerd op de globale kleurintensiteit. Als u volledige controle wilt over de kleuren, dan kunt u in plaats daarvan het thema van de bewerker als kleurbron gebruiken. U kunt dan de kleuren in de instellingen onder Bewerker &gt; Kleurenthema's &gt; Tekststijlen accentueren &gt; KDevelop/Semantische kleuren, fijn afstemmen.</p>

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_globalColorSource)
en: Auto-Generated
nl: Automatisch gegenereerd

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_globalColorSource)
en: From Editor Theme
nl: Uit thema van bewerker

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Global colors:
nl: Globale kleuren:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, kcfg_globalColorization) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, globalColorizationLabel)
en: <p>This settings lets you change the intensity of globally accessible types, for example classes, methods, functions etc.</p>
nl: <p>Deze instelling staat toe om de intensiteit van globaal toegankelijke types te veranderen, bijv. voorbeeldklassen, methodes, functies etc.</p>

[ctx: @label:slider]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, globalColorizationLabel)
en: Global colorization intensity:
nl: Globale kleurintensiteit:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightSemanticProblems)
en: <p>Highlight semantic problems, such as non-existent or inaccessible declarations.</p>
nl: <p>Accentueert semantic problemen, zoals niet-bestaande of niet-toegankelijke declaraties.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Highlight semantic problems:
nl: Semantische problemen accentueren:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_highlightProblematicLines)
en: <p>When enabled, lines with errors will get additionally highlighted and their positions get marked in the scrollbar.</p>
nl: <p>Indien geactiveerd worden bovendien regels met fouten geaccentueerd en hun positie gemarkeerd in de schuifbalk.</p>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Highlight problematic lines:
nl: Problematische regels accentueren:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, boldDeclarationsLabel)
en: <html><head/><body><p>Use bold font for declarations such as classes, functions, local variables, etc.</p></body></html>
nl: <html><head/><body><p>Gebruik een vet lettertype voor declaraties zoals klassen, functies, lokale variabelen, etc.</p></body></html>

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, boldDeclarationsLabel)
en: Bold font for declarations:
nl: Vet lettertype voor declaraties:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Problems shown as inline notes:
nl: Problemen getoond als inline notities:

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: None
nl: Geen

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: Errors
nl: Fouten

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: Warnings and Errors
nl: Waarschuwingen en fouten

[ctx: @item:inlistbox inline problems shown]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_problemInlineNotesLevel)
en: Hints, Warnings and Errors
nl: Tips, waarschuwingen en fouten

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3)
en: Space-separated list of words that make a comment represent a TODO item
nl: Spatie-gescheiden lijst van woorden die een commentaar vormen die een TODO-item representeren

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: TODO marker words:
nl: TODO-markeringswoorden:

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_todoMarkerWords)
en: Space-separated list of words that make a comment represent a TODO item.
nl: Spatie-gescheiden lijst van woorden die een commentaar vormen die een TODO-item representeren.

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Project Parsing
nl: Project ontleden

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_2) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KPluralHandlingSpinBox, kcfg_minFilesForSimplifiedParsing)
en: <p>When a project contains more files than this number, the project will be
    parsed in simplified mode, increasing the efficiency by gathering less information. Global code navigation and quickopen capabilities will be reduced.</p>
nl: <p>Indien het project meer bestanden dan dit aantal bevat zal het in eenvoudige
    modus ontleed worden, waardoor de efficiëntie verhoogd wordt omdat er minder informatie verzamelt wordt. Globale navigatie door de code en mogelijkheden voor snel openen worden gereduceerd.</p>

[ctx: @label:spinbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Minimum project size for simplified parsing:
nl: Minimale projectgrootte voor eenvoudig ontleden:

[ctx: @title:group]
en: Project Management
nl: Projectbeheer

[ctx: @title:group]
en: Version Control
nl: Versiebeheer

[ctx: @title:group]
en: Utilities
nl: Hulpmiddelen

[ctx: @title:group]
en: Documentation
nl: Documentatie

[ctx: @title:group]
en: Language Support
nl: Taalondersteuning

[ctx: @title:group]
en: Debugging
nl: Debuggen

[ctx: @title:group]
en: Testing
nl: Testen

[ctx: @title:group]
en: Other
nl: Overig

en: Plugins
nl: Plug-ins

en: Configure Plugins
nl: Plugins instellen

note: i18n: ectx: label, entry (parseAllProjectSources), group (Project Manager)
en: Schedule all project source code to be parsed by the language support in the background
nl: Alle broncode van het project voor ontleding inplannen door de taalondersteuning op de achtergrond..

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (parseAllProjectSources), group (Project Manager)
en: If this option is set, KDevelop will schedule all source code
            found by the current build system for parsing by the appropriate language
            support part.  This will enable more complete language support, but may
            be slower.
nl: Indien deze optie ingesteld is zal KDevelop alle broncode, 
            gevonden door het huidige bouwsysteem, inplannen voor ontleding door het desbetreffende
            taalonderdeel. Dit zal betere taalondersteuning mogelijk maken. maar kan
    langzamer zijn

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (projectsBaseDirectory), group (Project Manager)
en: Chooses the base directory where new projects are created.
nl: Kiest de basismap waar alle nieuwe projecten worden aangemaakt.

note: i18n: ectx: label, entry (saveDocuments), group (Project Manager)
en: Save all open documents before building anything
nl: Alle open documenten opslaan alvorens ook maar iets te bouwen

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (saveDocuments), group (Project Manager)
en: If this option is set all open documents will be automatically saved before any build is started.
nl: Als u deze optie inschakelt zullen alle open documenten automatisch worden opgeslagen alvorens het bouwen wordt gestart.

en: Projects
nl: Projecten

en: Configure Projects
nl: Projecten instellen

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (toolTip), widget (KUrlRequester, kcfg_projectsBaseDirectory)
en: Select the base directory where new projects are to be created
nl: Selecteer de basismap waar nieuwe projecten aangemaakt worden

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Projects base directory:
nl: Basismap van projecten:

[ctx: @info:tolltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_parseAllProjectSources)
en: Parse all files in a project after the project has been opened
nl: Ontleedt alle bestanden in een project nadat het project geopend is

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_parseAllProjectSources)
en: Schedule all project files for parsing
nl: Plan alle projectbestanden in voor ontleding

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_saveDocuments)
en: Save all modified documents when the "build" action is triggered
nl: Alle gewijzigde documenten opslaan wanneer de actie "bouwen" is geactiveerd

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_saveDocuments)
en: Save all documents before building
nl: Alle documenten vóór het bouwen opslaan

en: Configure Runtimes
nl: Runtimes instellen

en: Source Formatter
nl: Broncode-formatteerprogramma

en: Configure Source Formatter
nl: Broncode-formatteerprogramma instellen

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: General
nl: Algemeen

[ctx: @info:tolltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkKateOverrideIndentation)
en: Override the editor indentation mode according to the formatting style for documents without Kate modeline.
nl: Overschrijf de inspringmodus van de bewerker volgens de opmaakstijl voor documenten zonder de modusregel van Kate.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkKateOverrideIndentation)
en: Override Kate Indentation Mode
nl: Overschrijf de inspringmodus van Kate

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, chkKateModelines)
en: Add a Kate modeline according to the formatting style to formatted documents.
nl: Voeg een modusregel toe aan de opmaakstijl van opgemaakte documenten.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, chkKateModelines)
en: Add Kate Modeline
nl: Modusregel van Kate toevoegen

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Formatting Styles
nl: Stijlen opmaken

en: Templates
nl: Sjablonen

en: Configure Templates
nl: Sjablonen instellen

[ctx: @action:button]
en: Get More Templates
nl: Meer sjablonen ophalen

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, loadButton)
en: Load Template From File
nl: Sjabloon uit bestand laden

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, extractButton)
en: Clone Template
nl: Sjabloon klonen

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, UiConfig)
en: User Interface
nl: Gebruikersinterface

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Dock Window Behavior
nl: Gedrag van ankervenster

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_4) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_BottomLeftCornerOwner)
en: <p>Controls whether the bottom left corner is occupied by the dock at the left, or by the dock at the bottom.</p>
nl: <p>Bestuurt of de linksonder hoek wordt bezet door de vastzetter links of door de vastzetter onderaan.</p>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Bottom left corner occupied by:
nl: Linksonder hoek bezet door:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label_5) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, kcfg_BottomRightCornerOwner)
en: <p>Controls whether the bottom right corner is occupied by the dock at the right, or by the dock at the bottom.</p>
nl: <p>Bestuurt of de rechtsonder hoek wordt bezet door de vastzetter rechts of door de vastzetter onderaan.</p>

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Bottom right corner occupied by:
nl: Rechtsonder hoek bezet door:

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomLeftCornerOwner)
en: Left Dock
nl: Linker anker

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomLeftCornerOwner) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomRightCornerOwner)
en: Bottom Dock
nl: Onderste anker

[ctx: @item:inlistbox]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, kcfg_BottomRightCornerOwner)
en: Right Dock
nl: Rechtse anker

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Tabbed Browsing
nl: Browsen met tabbladen

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarOpenAfterCurrent)
en: Controls whether to open new tabs next to the active one.
nl: Bestuurt of nieuwe tabbladen geopend moeten worden naast de actieve.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarOpenAfterCurrent)
en: Open new tab after current
nl: Nieuw tabblad openen achter huidig tabblad

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarArrangeBuddies)
en: When enabled, plugins can group related files side by side.
    For example, a header file will be opened next to the implementation file.
nl: Indien ingeschakeld kunnen plugins gerelateerde bestanden naast elkaar groeperen.
    Bijvoorbeeld, een header-bestand zal geopend worden naast het implementatiebestand.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarArrangeBuddies)
en: Arrange related documents side by side
nl: Gerelateerde documenten naast elkaar zetten

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarVisibility)
en: Enables or disables the display of the tab bar at the top of the editor window.
nl: Schakelt het tonen van de tabbladbalk bovenaan het bewerkingsvenster in of uit.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_TabBarVisibility)
en: Show tabs
nl: Tabs tonen

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonsOnTabs)
en: Enables or disables the display of a close button in each tab in the tab bar at the top of the editor window.
nl: Schakelt het tonen van een sluitknop in elk tabblad in de tabbladbalk bovenaan het bewerkingsvenster in of uit.

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_CloseButtonsOnTabs)
en: Show close buttons on tabs
nl: Sluitknoppen op tabbladen tonen

[ctx: @title:group]
note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Coloring
nl: Kleuren

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, kcfg_ColorizeByProject)
en: When enabled, tabs and other widgets are colored based on the project affiliation
nl: Indien ingeschakeld worden tabbladen en andere widgets gekleurd op basis van hoe ze bij een project horen

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ColorizeByProject)
en: Color widgets based on the project affiliation
nl: Geeft widgets kleuren gebaseerd op bij welke project ze horen

en: Configure User Interface
nl: Gebruikersinterface instellen

[ctx: @action]
en: &Reformat Source
nl: B&roncode opnieuw indelen

[ctx: @action]
en: Reformat Line
nl: Regel opnieuw indelen

[ctx: @action]
en: Reformat Files...
nl: Bestanden opnieuw indelen...

[ctx: @info:tooltip]
en: Format file(s) using the configured source formatter(s)
nl: Bestand(en) opmaken met gebruik van de geconfigureerde opmaker(s) van broncode

[ctx: @info:whatsthis]
en: Formatting functionality using the configured source formatter(s).
nl: Functionaliteit voor opmaken met de de geconfigureerde opmaker(s).

[ctx: @info:tooltip]
en: Reformat selection or file using <i>%1</i> (<b>%2</b>)
nl: Selectie of bestand opmaken met <i>%1</i> (<b>%2</b>)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reformats selected text or the entire file if nothing is selected, using <i>%1</i> tool with <b>%2</b> style.
nl: Geselecteerde tekst of het gehele bestand wordt opgemaakt als er niets is geselecteerd, met hulpmiddel <i>%1</i> met stijl <b>%2</b>.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reformat current line using <i>%1</i> (<b>%2</b>)
nl: Huidige regel opnieuw opmaken met <i>%1</i> (<b>%2</b>)

[ctx: @info:whatsthis]
en: Source reformatting of line under cursor using <i>%1</i> tool with <b>%2</b> style.
nl: Broncode van regel onder de cursor opnieuw opmaken met hulpmiddel <i>%1</i> met stijl <b>%2</b>.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reformat selection or file using the configured source formatter
nl: Selectie of bestand opnieuw opmaken met de geconfigureerde opmaker van broncode

[ctx: @info:whatsthis]
en: Reformats selected text or the entire file if nothing is selected, using the configured source formatter.
nl: Geselecteerde tekst of het gehele bestand wordt opgemaakt als er niets is geselecteerd, met de geconfigureerde opmaker van broncode.

[ctx: @info:tooltip]
en: Reformat current line using the configured source formatter
nl: Huidige regel opnieuw opmaken met de geconfigureerde opmaker van broncode

[ctx: @info:whatsthis]
en: Source reformatting of line under cursor using the configured source formatter.
nl: Opnieuw opmaken van de regel onder de cursor met de geconfigureerde opmaker van broncode.

[ctx: @title:window]
en: Reformat Files?
nl: Bestanden opnieuw indelen?

en: Reformat all files in the selected folder?
nl: Alle bestanden in de geselecteerde map opnieuw indelen?

[ctx: @action:button]
en: Reformat
nl: Opnieuw indelen

en: Reformatting
nl: Bezig met opnieuw indelen

en: Reformat Files
nl: Bestanden opnieuw indelen

en: Reformatting one file | Reformatting %1 files
nl[0]: Bestand opnieuw indelen
nl[1]: %1 bestanden opnieuw indelen

en: The style %1 is also used for the following languages:
    %2.
    Are you sure you want to delete it?
nl: De stijl %1 wordt ook gebruikt voor de volgende talen:
    %2.
    Wilt u het verwijderen?

[ctx: @title:window]
en: Deleting Style
nl: Stijl wordt verwijderd

en: New %1
nl: Nieuw %1

en: New Style
nl: Nieuwe stijl

en: No language selected
nl: Geen taal geselecteerd

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Language:
nl: Taal:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: Formatter:
nl: Opmaker:

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Style:
nl: Stijl:

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnNewStyle)
en: New
nl: Nieuw

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnEditStyle)
en: Edit...
nl: Bewerken...

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, btnDelStyle) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: Delete
nl: Verwijderen

en: The file "%1" is modified on disk.
    
    Are you sure you want to overwrite it? (External changes will be lost.)
nl: Het bestand "%1" is gewijzigd op de schijf
    
    Weet u zeker dat u het wilt overschrijven? (Externe wijzigingen gaan verloren.)

[ctx: @title:window]
en: Document Externally Modified
nl: Document extern gewijzigd

en:  Line: %1 Col: %2
nl:  Regel: %1, kol: %2

[ctx: area]
en: Debug
nl: Debuggen

[ctx: area]
en: Review
nl: Overzicht

[ctx: @title:window]
en: Select Tool View to Add
nl: Toe te voegen weergave van hulpmiddelen selecteren

en: <b>Active Working Set</b>
nl: <b>Actieve werkset</b>

en: <b>Working Set</b>
nl: <b>Werkset</b>

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this working set. The contained documents are not affected.
nl: De werkset verwijderen. De documenten hierin worden niet aangetast.

[ctx: @label]
en: Documents:
nl: Documenten:

[ctx: @action:button]
en: Add All
nl: Alles toevoegen

[ctx: @info:tooltip]
en: Add all documents that are part of this working set to the currently active working set
nl: Voeg alle documenten toe die onderdeel zijn van de werkset in de huidige actieve werkset

[ctx: @action:button]
en: Remove All
nl: Alles verwijderen

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove all documents that are part of this working set from the currently active working set
nl: Verwijder alle documenten die onderdeel zijn van de werkset in de huidige actieve werkset

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to open and activate this document.
nl: Dit document openen en activeren door te klikken.

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove this file from the current working set
nl: Dit bestand uit de huidige werkset verwijderen

[ctx: @info:tooltip]
en: Add this file to the current working set
nl: Dit bestand aan de huidige werkset toevoegen

[ctx: @action:button]
en: Stash
nl: Opstapelen

[ctx: @action:button]
en: Load
nl: Laden

en: Line: 00000 Col: 000
nl: Regel: 00000 Col: 000

[ctx: @info:tooltip]
en: Show sorted list of opened documents
nl: Gesorteerde lijst van geopende documenten tonen

[ctx: @info]
en: (Press Ctrl+Tab to switch)
nl: (Druk op Ctrl+Tab om om te schakelen)

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Filename
nl: Bestandsnaam kopiëren

[ctx: @action:inmenu]
en: Close
nl: Sluiten

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other
nl: Alle anderen sluiten

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All
nl: Alles sluiten

[ctx: @info:tooltip]
en: Toggle '%1' tool view
nl: Weergave '%1' van hulpmiddelen omschakelen

[ctx: @info:tooltip]
en: Right click to add new tool views.
nl: Rechts klikken om nieuwe weergave van nieuwe hulpmiddelen toe te voegen.

[ctx: @title:window]
en: %1 Toolbar
nl: Werkbalk %1

[ctx: @title:menu]
en: Tool View Position
nl: Positie van hulpmiddelweergave

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Left
nl: Links

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Bottom
nl: Onderaan

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Right
nl: Rechts

[ctx: @option:radio tool view position]
en: Detached
nl: Ontkoppeld

[ctx: @action:inmenu]
en: Assign Shortcut...
nl: Sneltoets toewijzen...

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this shortcut to trigger visibility of the tool view.
nl: De sneltoets gebruiken om de hulpmiddelweergave te activeren.

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Tool View
nl: Hulpmiddelweergave verwijderen

[ctx: @title:window]
en: Assign Shortcut For '%1' Tool View
nl: Sneltoets toewijzen voor '%1' hulpmiddelweergave

[ctx: @option:check]
en: Concentration Mode
nl: Concentratie-modus

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove most of the controls so you can focus on what matters
nl: De meeste besturingen verwijderen zodat u zich kunt focussen op wat belangrijk is.

[ctx: @option:check]
en: Show Left Dock
nl: Linker ankerplaats tonen

[ctx: @option:check]
en: Show Right Dock
nl: Rechter ankerplaats tonen

[ctx: @option:check]
en: Show Bottom Dock
nl: Onderste ankerplaats tonen

[ctx: @action]
en: Focus Editor
nl: Bewerker focussen

[ctx: @action]
en: Hide/Restore Docks
nl: Verberg/herstel ankerplaatsen

[ctx: @action]
en: Next Tool View
nl: Volgende hulpmiddelweergave

[ctx: @action]
en: Previous Tool View
nl: Vorig weergave van hulpmiddelen

[ctx: @title:menu]
en: Tool Views
nl: Weergave van hulpmiddelen

en: Left Button Bar
nl: Linker knoppenbalk

en: Right Button Bar
nl: Rechter knoppenbalk

en: Bottom Button Bar
nl: Onderste knoppenbalk

[ctx: @action]
en: Close
nl: Sluiten

[ctx: @info:tooltip]
en: Close message
nl: Bericht sluiten

en: DUChain builder application
nl: DUChain-bouwer toepassing

en: file or directory
nl: bestand of map

en: Show warnings
nl: Waarschuwingen tonen

en: Show warnings and debug output
nl: Waarschuwingen en debuguitvoer tonen

en: Enforce an update of the top-contexts corresponding to the given files
nl: Forceer een bijwerken van de bovenste contexten die met de opgegeven bestanden overeenkomen

en: Enforce an update of the top-contexts corresponding to the given files and all included files
nl: Forceer een bijwerken van de bovenste contexten die met de opgegeven en alle ingevoegde bestanden overeenkomen

en: Number of threads to use
nl: Aantal te gebruiken threads

en: Features to build. Options: empty, simplified-visible-declarations, visible-declarations (default), all-declarations, all-declarations-and-uses, all-declarations-and-uses-and-AST
nl: Mogelijkheden voor het bouwen. Opties: leeg, eenvoudige-zichtbare-declaraties, zichtbare-declaraties (standaard), alle-declaraties, alle-declaraties-en-gebruiken, alle-declaraties-en-gebruiken-en-AST

en: Print complete Definition-Use Chain on successful parse
nl: Druk de complete definitie-gebruikersketting af bij succesvol ontleden

en: Print complete DUChain Definitions repository on successful parse
nl: Druk de complete DUChain Definitions repository af bij succesvol ontleden

en: Print complete DUChain PersistentSymbolTable repository on successful parse
nl: Druk de complete DUChain PersistentSymbolTable repository af bij succesvol ontleden

en: Number defining the maximum depth where declaration details are printed
nl: Getal dat dee maximum diepte definieert tot waar details van declaratie worden afgedrukt

en: Dump DUChain graph (in .dot format)
nl: Dump DUChain-graaf (in .dot formaat)

en: Print problems encountered during parsing
nl: Problemen tijdens het ontleden afdrukken

en: Recursively dump errors from imported contexts.
nl: Dump fouten uit geïmporteerde contexts recursief.

[ctx: @title:column]
en: Profile
nl: Profiel

[ctx: @item:inlistbox]
en: Use default profile (currently: %1)
nl: Standaardprofiel gebruiken: (nu: %1)

[ctx: @item:inlistbox]
en: %1 (does not exist)
nl: %1 (bestaat niet)

en: Task aborted
nl: Taak afgebroken

en: Run all tests in %1
nl: Alle testen in %1 uitvoeren

en: You don't have write permissions for the following files; add write permissions for owner before saving?
nl: U hebt geen schrijfrechten voor de volgende bestanden; schrijfrechten toevoegen voor de eigenaar alvorens op te slaan?

[ctx: @title:window]
en: Some Files are Write-Protected
nl: Sommige bestanden zijn beveiligd voor schrijven

[ctx: @action:button]
en: Set Write Permissions
nl: Schrijfrechten instellen

[ctx: @action:button]
en: Ignore
nl: Negeren

en: Failed adding write permissions for some files.
nl: Schrijfrechten toevoegen voor sommige bestanden is mislukt.

[ctx: @title:window]
en: Failed Setting Permissions
nl: Toegangsrechten instellen is mislukt

en: Working Directory does not exist: %1
nl: Werkmap bestaat niet: %1

en: Working Directory is not absolute: %1
nl: Werkmap is niet absoluut: %1

en: Process '%1' exited with status %2
    %3
nl: Het proces '%1' is beëindigd met status %2
    %3

en: Command finished with error %1.
nl: Commando is beëindigd met foutbericht %1.

en: Command exited with value %1.
nl: Commando is beëindigd met waarde %1.

[ctx: @title:window]
en: Branch Manager
nl: Branchbeheerder

en: You must select a base branch from the list before creating a new branch.
nl: U moet een basis branch uit de lijst selecteren alvorens een nieuwe branch aan te maken.

[ctx: @title:window]
en: New Branch
nl: Nieuwe branch

[ctx: @label:textbox]
en: Name of the new branch:
nl: Naam van nieuwe branch:

en: Branch "%1" already exists.
    Please, choose another name.
nl: Branch "%1" bestaat reeds.
    Kies een andere naam.

en: Currently at the branch "%1".
    To delete it, please change to another branch.
nl: Momenteel in de branch "%1".
    Om deze te verwijderen zal naar een andere branch gegaan moeten worden.

en: Are you sure you want to irreversibly delete the branch '%1'?
nl: Wilt u branch '%1' onherroepelijk verwijderen?

en: Already on branch "%1"
nl: Is reeds in branch "%1"

en: Branch "%1" doesn't exists.
    Please, choose another name.
nl: Branch "%1" bestaat niet.
    Kies een andere naam.

en: You must select a branch to merge into current one from the list.
nl: U moet een branch selecteren om in de huidige uit de lijst te mengen.

en: Could not create a patch for the current version.
nl: Kon geen patch aanmaken voor de huidige versie.

[ctx: @titlew:indow]
en: Unable to Retrieve Diff
nl: Kan diff niet ophalen.

en: There are no committed differences.
nl: Er zijn geen vastgelegde (committed) verschillen.

[ctx: @title:window]
en: VCS Support
nl: VCS-ondersteuning

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, newButton)
en: Creates new branch based on the selected branch
nl: Maakt een nieuw branch aan gebaseerd op de geselecteerde branch

[ctx: @action:button new branch]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, newButton)
en: New
nl: Nieuw

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, deleteButton)
en: The same as git branch -D
nl: Dezelfde als git branch -D

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, renameButton)
en: Rename
nl: Hernoemen

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, diffButton)
en: <p>Show changes between the current branch (or staging area, if not empty) and the last commit on the selected branch.</p>
nl: <p>wijzigingen tussen de huidige branch (of staginggebied, indien niet leeg) en de laatste commit op de geselecteerde branch.</p>

[ctx: @action:button]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, diffButton)
en: Compare to Branch
nl: Vergelijken met branch

[ctx: @info:tooltip]
note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, checkoutButton)
en: Checkout to the selected branch
nl: Naar geselecteerde branch uitchecken

[ctx: @action:button merge a branch]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, mergeButton)
en: Merge
nl: Samenvoegen

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelUrl)
en: Source directory:
nl: Broncodemap:

[ctx: @label:textbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel)
en: Commit message:
nl: Bericht bij vastleggen (commit):

en: Branch "%1" already exists.
nl: Branch "%1" bestaat reeds.

en: Are you sure you want to rename "%1" to "%2"?
nl: Wilt u "%1" hernoemen tot "%2"?

en: Author:
nl: Auteur:

en: Date:
nl: Datum:

en: Commit message:
nl: Bericht bij vastleggen (commit):

[ctx: @title:column]
en: Revision
nl: Herziening

[ctx: @title:column]
en: Message
nl: Bericht

[ctx: @title:column]
en: Author
nl: Auteur

[ctx: @title:column]
en: Date
nl: Datum

[ctx: @item file was added to versioncontrolsystem]
en: Added
nl: Toegevoegd

[ctx: @item file was deleted from versioncontrolsystem]
en: Deleted
nl: Verwijderd

[ctx: @item file is conflicting (versioncontrolsystem)]
en: Has Conflicts
nl: Bevat conflicten

[ctx: @item version controlled file was modified]
en: Modified
nl: Gewijzigd

[ctx: @item file is up to date in versioncontrolsystem]
en: Up To Date
nl: Bijgewerkt

[ctx: @item file is not known to versioncontrolsystem]
en: Unknown
nl: Onbekend

[ctx: @title:column]
en: Filename
nl: Bestandsnaam

[ctx: @item]
en: Added
nl: Toegevoegd

[ctx: @item]
en: Deleted
nl: Verwijderd

[ctx: @item]
en: Modified
nl: Gewijzigd

[ctx: @item]
en: Copied
nl: Gekopiëerd

[ctx: @item]
en: Replaced
nl: Vervangen

[ctx: @title:column]
en: Location
nl: Locatie

[ctx: @title:column]
en: Actions
nl: Acties

[ctx: @title:column]
en: Source Location
nl: Bronlocatie

[ctx: @title:column]
en: Source Revision
nl: Bronrevisie

[ctx: @action:inmenu]
en: Commit...
nl: Vastleggen (commit)...

[ctx: @action:inmenu]
en: Update
nl: Bijwerken

[ctx: @action:inmenu]
en: Add
nl: Toevoegen

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Differences...
nl: Verschillen tonen...

[ctx: @action:inmenu]
en: Revert
nl: Terugdraaien

[ctx: @action:inmenu revision history]
en: History...
nl: Geschiedenis...

[ctx: @action:inmenu]
en: Annotation...
nl: Annotatie...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Diff...
nl: Verschillen tonen...

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Diff (All Files)...
nl: Diff tonen (alle bestanden)...

en: There are no differences.
nl: Er zijn geen verschillen.

[ctx: @title:window]
en: Unable to Get Differences
nl: Kan verschillen niet ophalen

[ctx: @title:window %1: path or URL, %2: name of a version control system]
en: %2 History (%1)
nl: %2 Geschiedenis (%1)

en: Cannot display annotations, missing interface KTextEditor::AnnotationInterface for the editor.
nl: Kan annotaties niet weergeven, KTextEditor-interface ontbreekt:: Annotatie-interface voor de editor.

en: Cannot execute annotate action because the document was not found, or was not a text document:
    %1
nl: Kan annotatiebewerking niet uitvoeren omdat het document niet gevonden is of het niet een tekstdocument is:
    %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Revision Id
nl: Herzienings-id kopiëren

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter the repository URL...
nl: Voer de repository-URL in...

[ctx: @item age]
en: %1 year | %1 years
nl[0]: %1 jaar
nl[1]: %1 jaren

[ctx: @item age]
en: %1 month | %1 months
nl[0]: %1 maand
nl[1]: %1 maanden

[ctx: @item age]
en: %1 day | %1 days
nl[0]: %1 dag
nl[1]: %1 dagen

[ctx: @item age]
en: Today
nl: Vandaag

[ctx: By: commit author]
en: By: %1
nl: Door: %1

[ctx: @title:window]
note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, VcsCommitDialog)
en: Select Files to Commit
nl: Bestanden selecteren om vast te leggen (commit)

[ctx: @label:listbox]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Commit files:
nl: Bestanden vastleggen (commit):

[ctx: @option:check]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, recursiveChk)
en: Recursive
nl: Recursief

en: Old Messages
nl: Oude berichten

en: For more detailed information please see the Version Control tool view.
nl: Voor meer gedetailleerde informatie zie de hulpmiddelweergave van versiebeheer

en: Unable to commit
nl: Kan niet vastleggen (commit)

[ctx: @title:window]
en: Commit Unsuccessful
nl: Vastleggen (commit) is mislukt

[ctx: @action:button To make a commit]
en: Commit
nl: Vastleggen (commit)

en: <qt>Files will be committed:
    <ul>%1</ul>
    With message:
     <pre>%2</pre></qt>
nl: <qt>Bestanden zullen worden vastgelegd (committed):
    <ul>%1</ul>
    Met bericht:
     <pre>%2</pre></qt>

[ctx: @title:window]
en: About to Commit to Repository
nl: Sta op het punt om naar opslagruimte te committeren (vastleggen)

[ctx: @label]
en: Difference between revision %1 and %2:
nl: Verschil tussen revisie %1 en %2:

[ctx: @label]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, revLabel)
en: Difference between revisions:
nl: Verschil tussen revisies:

[ctx: @action:inmenu]
en: Diff to Previous Revision
nl: Verschil met vorige revisie

[ctx: @action:inmenu]
en: Diff between Revisions
nl: Verschil tussen revisies

[ctx: @title:window]
en: Difference To Previous
nl: Verschil met vorige

[ctx: @title:window]
en: Difference between Revisions
nl: Verschil tussen revisies
